LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zvijezdice i ocjene nisu bitne.
Bitno je to da sam samo kopirao podatke s njihove internet stranice, i iz tih podatak je vidljiv rast prometa, i vidljivo je da uskoro dolazi jedan brod s ugljenom.
Ni jednom riječi nisam negirao tvoj komentar da se termoelektrana gasi, jer to stvarno ne znam.
Pozdrav iz Splita! [thumbsup]

Sa zvjezdicama i ocjenama sam se malo šalio.

Ja samo pišem ono što vidim, a to je da ugljen za TE ne ide. Obzirom da on čini većinu rasutih tereta lako je zbrojiti dva i dva. Ne želim stvarati neprijatelje na forumu pa da pojasnim. Luka Ploča je prirodni izlaz Bosne na more. I Bosna ima svoju tešku industriju kao željezaru Zenica (sada BH Steel) ima Lukavac… koji troše uglje i njihove potrebe su otprilike jedan brod mjesečno. Taj brod u najavi je za industriju BiH i zato nema veze s prometom i radom termo elektrane. Brodovi za termo elektranu zadnjih godinu dana dolazili su skoro na tekućoj traci. Nakon što bi jedan bio iskrcan za par dana stigao bi drugi. Još jedan uvjerljiv dokaz. Manji brodovi koji su iz Ploča odvozili ugalj za TE. Danima od njih nema ni traga ni glasa, a takvog diva treba hraniti stalno. Obzirom da se promet računa po pretovaru, a tu se zbraja iskrcaj velikog broda i u istoj količini ukrcaj manjih ako ovako nastavi evidentan je pad prometa za svojih 500 000 tona, a (ne želim biti zloguki prorok) možda i više.
I naravno. Pozdrav iz Ploča [thumbsup]

Hanfa: Javno opomenuta RBA zbog sukoba interesa oko javne ponude za Luku Ploče

Hanfa detaljno obrazlaže i kako je na temelju informacija i saznanja, koje su bile poznate samo osobama uključenim u postupak, a koje se sukladno Zakonu o tržištu kapitala smatraju povlaštenim informacijama, donijeta odluka o upisu dodatnih 2.900 dionica Luke Ploče, te da upis tih dionica, u trenutku kada je za uspješno izdanje bio potreban upis čak 149.287 dionica, nije mogao imati učinak na uspješnost izdanja.

Sukob interesa u RBA reguliran je Politikom upravljanja sukobom interesa, a tim je internim aktom kod alokacije novog izdanja koji preferira RBA kao investitora propisan obrambeni postupak i to uspostavom tzv. "kineskog zida" i fizičko grupiranje različitih poslova u različitim direkcijama.

http://hr.seebiz.eu/banke/hanfa-javno-opomenuta-rba-zbog-sukoba-interesa-oko-javne-ponude-za-luku-ploce/ar-16247/ [thumbsup]


Hanfa: Javno opomenuta RBA zbog sukoba interesa oko javne ponude za Luku Ploče

Hanfa detaljno obrazlaže i kako je na temelju informacija i saznanja, koje su bile poznate samo osobama uključenim u postupak, a koje se sukladno Zakonu o tržištu kapitala smatraju povlaštenim informacijama, donijeta odluka o upisu dodatnih 2.900 dionica Luke Ploče, te da upis tih dionica, u trenutku kada je za uspješno izdanje bio potreban upis čak 149.287 dionica, nije mogao imati učinak na uspješnost izdanja.

Sukob interesa u RBA reguliran je Politikom upravljanja sukobom interesa, a tim je internim aktom kod alokacije novog izdanja koji preferira RBA kao investitora propisan obrambeni postupak i to uspostavom tzv. "kineskog zida" i fizičko grupiranje različitih poslova u različitim direkcijama.

http://hr.seebiz.eu/banke/hanfa-javno-opomenuta-rba-zbog-sukoba-interesa-oko-javne-ponude-za-luku-ploce/ar-16247/ [thumbsup]


I što je sad tu tako super?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

@Mcinha

greškom sam stavio smiley( [thumbsup])

http://www.hanfa.hr/uploads/53-11-11.pdf

Zato je Uprava trenutno zaustavila kupnju trezorskih dionica.

p.s.

Uvatila ih je PRPA [shocked] pa cekaju da se situacija malo smiri.

Zato je Uprava trenutno zaustavila kupnju trezorskih dionica.


Ma lako za Upravu. Ne kupuje nitko.
Danas stanje na gledalici pod Transakcije LKPC ništa, prazno, nula, Antartik…

PS: Zašto meni ne omoguće da kupim 2900 dionica na osnovu povjerljivih informacija i onda me “kazne” samo opomenom.

a zato se plavi ne javlja više na ovoj temi……….u stilu, do 1000 još 120 komada…….do 2000 još 45 komada [smiley]

Trgovačka posla. Jedni izvoze, drugi uvoze.
Na linku http://www.luka-ploce.hr/hr/l_luka.php
Imaju dva broda s glinicom. New Gemini je ukrcava za izvoz, a Sea Wind iskrcava uvoz.
Glinica u Bosnu, glinica iz Bosne [rolleyes]

kolege,

ima li netko predodžbu ili možda naznake točnih podataka financijskog izvještaja za treće tromjesječje.

Hvala i srdačan pozdrav

Kako je tada cijena dionice Luke Ploče na burzi bila oko 1050 kuna, banka je mogla zaraditi za 2900 dionica oko 600.000 kuna. To se u rješenju ne navodi, jer Hanfi je bitna namjera temeljena na povlaštenim informacijama. Banka i nije prodala sve dionice, nego tek oko 1300, a uskoro im je i cijena pala.

http://www.vecernji.hr/biznis/cijenu-luke-ploce-rba-utvrdila-povlastene-podatke-clanak-339710

Da li je moguće da su namjerno srušili cijenu da bi izbjegli kaznenu prijavu za protupravno sjecanje imovinske koristi?

PETINA, 25.10.2011. u 11:46
Lizard@
Da li je moguće da su namjerno srušili cijenu da bi izbjegli kaznenu prijavu za protupravno sjecanje imovinske koristi?

..hebeš opomenu to je za malu djecu.
… pec,pec ne dirati tuđe novce,to je fuj….

Hanfa mora podignuti kaznenu prijavu.

Bankarski ŠTAKORI [angry]

kolege,

pa ne može to tako.

RBA je srušila cijenu za 20% i tako smo mi mali još jednom prevareni.

I što sad gospodo u HAFA-i?

Izvolite naravnati cijenu ili podnijeti kaznene prijave na imena!

Dosta više lopovluka preko naših leđa

New Report

Close