LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dobro je da nam je danas mirnija situacija nakon svih ovih šokova u zadnje vrijeme. Najbitnije je da se ne događaju veliki cjenovni skokovi gore-dolje koji nepovoljno utječu na samu dionicu jer ju čine nesigurnom, a uz to odvlače i puno novih investitora koji pritom ne žele ulaziti u neizvjesnost. Neka nama Luka Ploče samo polako i sigurno raste do 25.01.2008., onda izglasamo dokapitalizaciju, nove dionice uplatimo i upišemo negdje otprilike 5.-6.mjesecu 2008. i nakon toga samo zadovoljno gledamo na respektabilan broj dionica LKPC u portfelju. Po mojoj procjeni, od početka je bilo bitno da prođe ovo predizborno vrijeme i da se tu ne dogodi ništa negativno. Nakon izbora, bez obzira tko dobije, situacija će biti puno lakša. Svjetska banke, EBRD i ostale institucije koje su uključene u sve projekte koji se odvijaju u Luci Ploče, imaju stroga pravila i uvjete pod kojima se odvija igra, tako da tu nitko nema prostora raditi nešto izvan okvira koji su dogovoreni.

kolega ravovski..
postoji li mogućnost da ukoliko pobjedi SDP..(vjerojatno neće moći zaustaviti dokapitalizaciju..barem se nadam) država sudjeluje u dokapitalizaciji, a nakon toga osnuje neku vrstu investicijskog fonda (u kojem će biti i dionice još nekih poduzeća u većinskom vlasništvu države, a nakon toga kroz IPO ponudi prodaju kupovinom udjela u tom fondu???

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


kolega ravovski..
postoji li mogućnost da ukoliko pobjedi SDP..(vjerojatno neće moći zaustaviti dokapitalizaciju..barem se nadam) država sudjeluje u dokapitalizaciji, a nakon toga osnuje neku vrstu investicijskog fonda (u kojem će biti i dionice još nekih poduzeća u većinskom vlasništvu države, a nakon toga kroz IPO ponudi prodaju kupovinom udjela u tom fondu???

Nama je samo bitno da dokapitalizacije bude i tu smo onda sigurno u plusu. Dakle, i ako država odluči dokapitalizirati, nama ide multiplikator 1.4 novoizdanih dionica i dobro ćemo tržiti. Ako pak država odustane dokapitalizirati svoj dio, i sve prepusti nama u drugom krugu, onda ovo postaje posao stoljeća za svakog malog dioničara koji je unutra!!

Malverzacije koje su se provlačile prošlih dana su govorile o jedinoj opciji koja nama ne paše, a to je da do dokapitalizacije uopće ne dođe. Sve druge opcije nam pašu.

[smiley7]šansa za nadokupit a bit če i sutra mrak[smiley1]nek padne ispod 5 ludnica

Negdje sam pročitao,neda mi se tražiti gdje,da je Pavlovič izjavio,da državu neče Luka Ploče koštati ni kunu.Sad če lijepo ovih 11mil.Eura uložiti u dokapitalizaciju,to je taman dosta za državnih 61%.Onda če ,nakon toga ,morati obaviti privatizaciju,znači prodati najmanje 41%,jer moraju pasti na najviše 20% udjela.Privatizirat če vjerojatno po tržnoj cijeni ,pa če za ovih 11mil dobiti 110mil.Eura.jer nakon dokapitalizacije cijena neče pasti ispod 4000kn.Sigurno neče dokapitalizirati po 400kn.a onda privatizirati opet po 400kn.Bilo bi to iz šupljega u prazno.
Znači,ako je ovo moje razmišljanje ispravno LKPC danas vrijedi 8000kn.Sutra kupujem.
[smiley2][smiley2]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

gogo1:

kolega ravovski..
postoji li mogućnost da ukoliko pobjedi SDP..(vjerojatno neće moći zaustaviti dokapitalizaciju..barem se nadam) država sudjeluje u dokapitalizaciji, a nakon toga osnuje neku vrstu investicijskog fonda (u kojem će biti i dionice još nekih poduzeća u većinskom vlasništvu države, a nakon toga kroz IPO ponudi prodaju kupovinom udjela u tom fondu???

Mora vam biti jasno da ako dođe SDP na vlast odgodit če se sve aktivnosti fonda za privatizaciju, dok nova vlada ne uspostavi svoj koncept upravljanja državnom imovinom, a u suprotnom če iči sve svojim tokom.


Negdje sam pročitao,neda mi se tražiti gdje,da je Pavlovič izjavio,da državu neče Luka Ploče koštati ni kunu.Sad če lijepo ovih 11mil.Eura uložiti u dokapitalizaciju,to je taman dosta za državnih 61%.Onda če ,nakon toga ,morati obaviti privatizaciju,znači prodati najmanje 41%,jer moraju pasti na najviše 20% udjela.Privatizirat če vjerojatno po tržnoj cijeni ,pa če za ovih 11mil dobiti 110mil.Eura.jer nakon dokapitalizacije cijena neče pasti ispod 4000kn.Sigurno neče dokapitalizirati po 400kn.a onda privatizirati opet po 400kn.Bilo bi to iz šupljega u prazno.
Znači,ako je ovo moje razmišljanje ispravno LKPC danas vrijedi 8000kn.Sutra kupujem.
[smiley2][smiley2]

Ukazalo se svjetlo (?) – Dugo je trebalo …..

Bio večeras na skupu HDZ-a Luka Bebić, Bačić i Ivica Pavlović direktor Luke Ploče potvrdili da će dokapitalizacije 100% biti i da to više nitko nemože spriječiti, bez obzira da i SDP dobije izbore, jeli im vjerovati ne znam djelovali su dosta uvjerljivo, a i pršut i sir nisu bili za baciti.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Predizborni skup HDZ-a u Pločama

PLOČE, , 15. studenog 2007. (Hina) – U Pločama je večeras održan predizborni skup HDZ-a za X. izbornu jedinicu, na kojem je istaknuto kako će se pločanska Luka dokapitalizirati, tako da država ustupi dio svog dioničkog paketa radnicima te da država i radnici budu većinski vlasnici.

Na predizbornom skupu umjesto predsjednika HDZ-a i prvoga na listi za X. izbornu jedinicu Ive Sanadera među ostalim govorili su drugi i sedmi na listi Luka Bebić i Branko Bačić.

Na skupu je rečeno da u Luci počinje gradnja dvaju terminala za sipke terete i kontejnerski terminal, u što će biti uloženo oko 250 milijuna eura.

Osim lučkih terminala gradi se spojna cesta između Ploča i čvora u Karamatićima na autocesti Zagreb – Split – Dubrovnik, a gradit će se i jedno od najvećih raskrižja u jugoistočnoj Europi na paneuropskom prometnom koridoru 5 C, najavljeno je na predizbornom skupu HDZ-a u Pločama.

To će, kako je istaknuto, preporoditi pločanski kraj, Neretvansku dolinu i hrvatski jug.

Govornici su, istaknuvši kako je izgradnja pelješkog mosta neupitna jer je od posebne važnosti, dodali da se on gradi na hrvatskom području te da će biti završen u predviđeno vrijeme.

No respect

Morati ću pogaziti riječ. Naime bio sam iritiran napisima kolega na forumu pa sam samo jednom nešto napisao te obećao da mi je to prvi i zadnji put da sudjelujem na forumu…. Ali morom dati podršku hrabrima još jednom!

Ovo što je bebić obećao u pločama jamči na 10 još 14 novih dionica imateljima istih prilikom dokapitalizacije.

E sad, pametnom dosta! A onima koji će možda pisati kako će možda radnici rušiti dionicu poslije dokapitalizacije mogu reći da to nije bio slučaj prije pa neće ni sad. RADNICI LUKE NE RUŠE CIJENE, to dobro upamtite.

Još nešto, hrabri koji nisu podlegli ovim igrama i situaciji na kompletnom tržištu kapitala mogu mirno spavat što se lkpc tiče do …………… …….. Ma neznam do kada… [smiley11] Ali dosta dosta dugoooo [smiley11]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Biti će zanimljivo vidjeti idući tjedan omjer kupnje i prodaje….. Možda već sutra….haha[smiley11]
Mogu misliti kakvu će utrku voditi slovenci i BiH fondovi prije i poslije dokapitalizacije. Naime, postoje dva scenarija :

1. Vlada obvezuje da radnici moraju neprodati dionice na duži rok
2. Radnici krenu u prodaju sredinom iduće godine sa udjelom u luki koji bi nekima znači većinski udio u luci

Pitam ja vas kolege : koji je scenarij bolji za vlasnike lkpc sada?

Mislim da će mnogi ponovno ulazit i na 7000 kn…..[smiley9][smiley10][smiley11]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Niš posebno. Ako se to ostvari dionice samo prelaze iz ruku HFP-a u ruke radnika i to njihov djelomični udio. Ostalim postojećim dioničarima normalno ostaje 1:1,4 (minimalno).

Svaka čast onima koji imaju srce biti unutra. Čas bi gore, čas bi dolje. Ovo je kao i na Đuri, prema potrebi servirane vijesti. Kak se kaže infarktno stanje[smiley2]
Da ne bih ispao paranoik, HDZ uvijek govori da će napraviti sve da dobije izbore, tako da oprez s kupnjom, a onaj tko je kupio, njemu je svejedno ako čeka skupštinu.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close