LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Osobno sam uvjeren da je sad jeftinije kupit dionicu na burzi, nego ići na upis iste, cijena će sigurno biti 1200, jer su taj iznos svi uplaćivali, ovi koji su uplatili manje otpadaju, sretno svima…

Oni koji su upisali dionice po 1200 kn a uplatili manje ne otpadaju nego im se alocira onaj broj dionica koji odgovara ukupno uplaćenom iznosu podjeljenom sa iznosom konačne cijene dionice.
(Prospekt, str. 159)
[/quote]
Nije točno. Pročitaj još jednom.
"Ukoliko će konačna cijena dionice biti viša od cijene koju je za pojedinu dionicu uplatio određeni ulagatelj, istom se neće alocirati niti jedna dionica te će se njegova ponuda smatrati nevažećom."
Prospekt, ibid.
[bye]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?



Sad se i ja pitam…ako ponudim u drugom 1200 a fondovi ponude 800 za više od 50% znači li da meni vraćaju razliku jer će zaključna cijena za oba kruga biti 800….

znači. al teško da će išta ostati iza fondova. da se razumijemo i ja sam već dao ponudu i za drugi krug. nada umire posljednja.
[/quote]

Ja vjerujem da će biti…puno je to love i za fondove, a pitanje koliko smiju imati određene dionice u postotku..U svakom slučaju idem i ja pa makar bilo i po 1200 na kraju…Do nedavno je bila i po 1800…

@ Ratus

"Ukoliko određeni ulagatelj uplati manje sredstava nego što je dužan uplatiti sukladno predanoj ponudi (željeni broj dionica x željena cijena dionice), a konačna će cijena dionice biti jednaka ili manja od cijene koju je naznačio u ponudi, istome će biti alociran onaj broj dionica koji odgovara ukupno uplaćenom iznosu podjeljenom sa iznosom konačne cijene dionice, zaokruženom na niži cijeli broj."
Prospekt, poglavlje ispod onoga koje si ti citirao,
[cool]

@ratus, @bladasan … govorite o razlicitim situacijama, i obojica ste u pravu (svaki za svoju situaciju).

U drugom krugu, koji traje 5 kalendarskih dana od dana objave Obavjesti javnosti i javnog poziva na upis Novih dionica u drugom krugu, odnosno od dana 06. srpnja 2011. do 11.
srpnja 2011.

Ulagatelji upisuju Nove dionice pisanom izjavom (dalje u tekstu: „Upisnica“). Upisane dionice Ulagatelji – fizièke osobe i nekvalificirani Ulagatelji – pravne osobe dužni su uplatiti u cijelosti
na poseban raèun Izdavatelja broj 2484008-1500181004 koji je za potrebe uplate dionica otvoren kod Raiffeisenbank Austria d.d., najkasnije do zadnjeg dana roka upisa odnosno do
11. srpnja 2011., do 14 sati, s tim da se valjanom uplatom smatraju iskljuèivo one uplate koje su zaprimljene u korist naprijed navedenog raèuna Izdavatelja do 14 sati zadnjeg dana roka
upisa.
. Odlukom Uprave te uz suglasnost Nadzornog odbora Izdavatelja, raspon cijene izdanja Novih dionica iznosi od 800,00 kuna do 1.200,00 kuna („Raspon
cijene”). Konaèna cijena Novih dionica bit æe utvrðena odmah nakon zatvaranja razdoblja upisa, nalazit æe se u okviru Raspona cijene te æe biti objavljena èim to bude moguæe. [lol]
————————————————————————————————————————

Iz ovoga se jasno vidi kako i kada, a pretpostavljam da 800,00 Kuna po dionici je prihvatljiv, realan i vrlo vjerojatan ishod ove javne ponude u kojoj također mislim da neće biti dovoljno kupaca.

Međutim o 3-em krugu ništa ne govore ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Mislim da se svi varate i oko cijene i oko količina. Trgovanje jučer na burzi je ukazalo na jasnu razinu oko koje bi cijena mogla biti, po meni oko 1100. Danas se isto drži tu negdje. Za drugi krug je ostalo puno dionica istina, ali se sjećate koliko je zainteresiranih za kupnju bilo ranije. Kad se sve to podijeli – većinu uzimaju fondovi, dio banke, dio strateški partneri ili interesne skupine i nema više. Malima će teško ostati išta. Luka dobije novce, institucionalni investitori dionice, dionica ide u viši rang i postaje fondovska, tj. više težeći blue chipu nego špekulaciji kakva je bila dosad. No ovo je samo moje skromno mišljenje, nikakav nagovor na kupnju ili prodaju.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

To što je cijena oko 1100 nemora značiti da će biti i cijena dokapa…Jednostavno određena skupina koja trguje sada razmišlja na svoj način…Meni da daju za 1000 ja nebi kupio…Idem u drugi krug i mislim da će biti u rasponu od 800-900 i da će ih biti..A ponudiću više za svaki slučaj…


… 800,00 Kuna po dionici je prihvatljiv, realan i vrlo vjerojatan ishod ove javne ponude u kojoj također mislim da neće biti dovoljno kupaca.

800 kn je fer cijena, tako da tko kupi u dokapu pa želi prodat nakon upisa po 1000 kn ima lijepu zaradu. kupovati u dokapu po 1000 ili čak 1200 kn je jednostavno preskupo – BV je puno niži, a bit će još i niži nakon dokapa. čitam već neko vrijeme ove postove i koliko vidim i u 1. i u 2. krugu sudjeluju uglavnom samo postojeći mali dioničari, a to je znak da su se emocionalno vezali uz dionicu i da situaciju ne sagledavaju realno


[….čitam već neko vrijeme ove postove i koliko vidim i u 1. i u 2. krugu sudjeluju uglavnom samo postojeći mali dioničari, a to je znak da su se emocionalno vezali uz dionicu i da situaciju ne sagledavaju realno

Čitaš ti možda dječje slikovnice i to u velikim količinama jer izvaliti glupost da u drugom krugu sudjeluju uglavnom mali dioničari može samo netko tko je totalno neupućen poput tebe.
Ništa drugo od još jedne neznalice na ovoj temi !!!

ukoliko ijedna fizička osoba kupi dionicu u drugom krugu a posebno po cijeni od 800kn(uključujući i mene koji sam već dao ponudu) to bi bila tek prevara za sve male dioničare. jer mi bi svi bili sa prosjekom iznad 1000(većina iznad 1200) a ekipa sa prosjekom 800. cijena bi se ustalila na 1100…oni bi digli fino maslo a mi bi umjesto godinu još dvije godine čekali da se cijena oporavi. zato sam dao i ja ponudu za drugi krug jer više nikome ne vjerujem. barem da imam dio portfelja sa niskom cijenom(uz dionice kupljene u prvom krugu).

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south



[….čitam već neko vrijeme ove postove i koliko vidim i u 1. i u 2. krugu sudjeluju uglavnom samo postojeći mali dioničari, a to je znak da su se emocionalno vezali uz dionicu i da situaciju ne sagledavaju realno

Čitaš ti možda dječje slikovnice i to u velikim količinama jer izvaliti glupost da u drugom krugu sudjeluju uglavnom mali dioničari može samo netko tko je totalno neupućen poput tebe.
Ništa drugo od još jedne neznalice na ovoj temi !!!
[/quote]

smiri se kolega micko i pročitaj pažljivije jer lijepo sam napisao: POSTOJEĆI mali dioničari, tj. da u dokapu LKPC u 2 kruga sudjeluju oni mali dioničari koji su od ranije unutra, a mali dioničari koji nisu bili unutra velikom većinom neće ulaziti ni u 2. krugu…o velikima koji će se eventualno uključiti u 2. krugu uopće nisam komentirao…prema tome, okani se tog primitivnog etiketiranja drugih da pišu gluposti i da su neznalice jer to najviše govori o tebi [bye]

rita, 07.07.2011. u 09:25
a mali dioničari koji nisu bili unutra velikom većinom neće ulaziti ni u 2. krugu

1) što to znači većinom?
2) pa kad bi mogli baš bi oni i trebali ulaziti jer bi uz radnike (nakon 5 godina) oni imali najjeftinije kupljene dionice

želim reći zašto ne bi sad ušao netko po 800kn kad bi mogao? zar vi ne bi po toj cijeni kolega saul??

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

New Report

Close