LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



uplatio sve po 1200. a sad pitanje na koje mi ni u rba nisu znali odgovoriti.

ukoliko cijena bude niža od 1200 kada nam vraćaju novac, okvirno u kojem roku???

Piše na papiriću kojeg si dobio…U roku 7 dana…
[/quote]

a kako ti to znaš kad tvrdiš da nisi sudjelovao u dokapu? [rolleyes]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



@tona

da, srazmjerno ćeš dobiti broj dionica uplaćenom iznosu i određenoj cijeni.
Npr. upišeš 10 dionica za 1200 kn. Trebao si uplatiti 12.000 Kn. Uplatiš 10.000 kn.
Cijena dionice bude 1.100 kn. Dobijaš 10.000/1.100 = 9,09, tj 9 dionica i 100 kn nazad.


Mislim da griješiš….nisam pročitao prospekt…ti nudiš određenu cijenu za određen broj dionica, ako je cijena manje od završne određene ti gubiš sva prava, neš dobiti ništa..

Vidim da na forumu ima dosta nepoznanica još uvijek….Dakle…cijena dokapa ne ovisi o malim dioničarima jer nas ima nedovoljno za uspjeh dokapa…Država ima 62% i to se prodaje u drugom krugu kao i ostatak neupisanih od prvog kruga…Mi tribamo dati ponudu što ja i jesam danas od 1200 pa si sigur..Tko da ponudu za više od 50% dionica LKPC po bilo kojoj cijeni ta će pretpostavljam biti prihvaćena od strane uprave bila ona 800 ili 1200…Ta cijena će biti jedinstvena za sve..tko je uplatio veći iznos dobiće natrag preplaćeno…Tko je ponudio manje nema prava niti za jednu dionicu…
Sve drugo su spekulacije…..Što će fondovi ponuditi..tko zna..

@zmanojlo

brkaš uplatu i najvišu cijenu koju si spreman platiti za 1 dionicu

...




uplatio sve po 1200. a sad pitanje na koje mi ni u rba nisu znali odgovoriti.

ukoliko cijena bude niža od 1200 kada nam vraćaju novac, okvirno u kojem roku???

Piše na papiriću kojeg si dobio…U roku 7 dana…
[/quote]

a kako ti to znaš kad tvrdiš da nisi sudjelovao u dokapu? [rolleyes]
[/quote]

Bravo… Kakav zaključak !!!!
A što ako poznam nekog ko je ???

btw zaposlenica u rba mi je rekla da se pravila igre za drugi krug još ne znaju. dakle po njenim saznanjima koje je dobila od uprave banke ne zna se tko će i po kojim uvjetima imati prednost u drugom krugu. tako da je prvi krug možda i jedini. ukoliko netko zna više i smatra da je zaposlenica ustvari loše upućena neka mi odgovori.

unaprijed zahvaljujem.
lp


Sve ti lijepo piše u prospektu, pravila alokacije su tako sročena da Pavlović može raditi selekciju kako ga je volja.

Može se npr. dogoditi da netko ponudi 1200kn za sveukupnu količinu dionica u drugome krugu i da ga ovaj glatko, bez potrebe za opravdanjem i bez ikakve sankcije, jednostavno odbije i prihvati manju količinu od od mirovinaca po 800kn koji ne mogu kupiti po više od 10% tem. kapitala.

U ovoj dokapitalizaciji se izrazito ozbiljno vodi računa da ne bi došlo do bitnijih vlasničkih promjena tj. da se kapitalistima poberu pare a SOOUR zadrži upravljačka prava i zato je službenica RBA točno rekla da se pravila drugoga kruga još ne znaju jer će biti utvrđena tek kada se vide i analiziraju sve upisnice, nakon čega će se po sistemu podobnosti izabrati favoriti …naravno, postoji i vjerojatnost da se neće imati izbora ukoliko ne bude priželjkivanog interesa u drugome krugu.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

laki34
nisam baš siguran da si u pravu…triba pročitati prospekt..po meni je ponuda nevažeća..tražio si 10 a nemaš dovoljno novca…

Imaš pravo, triba proćitat prospekt, a on kaže

"Ukoliko, odreñeni ulagatelj uplati manje sredstava nego što je dužan uplatiti sukladno
predanoj ponudi (željeni broj dionica x željena cijena dionice), a konačna će cijena
dionice biti jednaka ili manja od cijene koju je naznačio u ponudi, istome će biti alociran
onaj broj dionica koji odgovara ukupno uplaćenom iznosu podjeljenom sa iznosom
konačne cijene dionice, zaokruženom na niži cijeli broj."

str. 158 prospekta, 225. stranica u PDF formatu

...


a šta znači ovo (citiram) :

"Upis prestaje obvezivati ako se povećanje temeljnog kapitala ne upiše u sudski registar Trgovačkog suda u Splitu – Stalne službe u Dubrovniku u roku od šest mjeseci od dana isteka roka za upis i uplatu Dionica . "

Kolega Barbosa ,

znadete li Vi šta znaći ovaj tekst iz Prospekta ?

.

Ja sam se odlučio i za drugi krug s istom visinom ponude pa šta bude….Izgubit nemoš…Koja bila da bila cijena, odrediće je fondovi i braniti istu, tako da ispod nebi tribala…ako uopće šta i dobijem….


Kolege ,

a šta znači ovo (citiram) :

Upis prestaje obvezivati ako se povećanje temeljnog kapitala ne upiše u sudski registar Trgovačkog suda u Splitu – Stalne službe u Dubrovniku u roku od šest mjeseci od dana isteka roka za upis i uplatu Dionica .

Kolega Barbosa ,

znadete li Vi šta znaći ovaj tekst iz Prospekta ?

[/quote]

Upravo to kako piše.
Povečanje temeljnog kapitala (to je ono što vrijedi 400kn a vi plačate 800-1200kn) nije pravovaljano ako se u roku 6 mj. ne upiše u sudski registar Trgovačkog suda, tek po upisu i riješenju Trgovačkog suda se mogu izdati i alocirati nove dionice.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

+prapatnice, pp su zablokane…

Kako sam ja shvatio iz prospekta, ako uplačeni iznos za kol. dionica upisanoj u upisnici bude veći od konačnog i jedinstvenog nakon drugoga kruga a za oba kruga ove korp. akcije, razlika novaca će se vratiti ponuditelju.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close