LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje se cijena puše do 1200 znači da prvi krug neće biti niži i da je sve dogovoreno tako i drugi oko
1200 i čini mi se tko ponudi niže neće proći a danas je to valjda svima jasno.Ovdje je na stvari
dogovorna ekonomija Pavlović-fondovi kao nekad u Jugi a šta će poslije biti vidjet ćemo.Ja imam
strpljenja čekati i uletiti kad mi se učini povoljno a po meni nakon ovoga svega neće preko 1200
a ako bude preko ja ne ulazim a možda i obore cijenu nakon svega da pokupe ove sitne.Imam raznih
varijanti-vidjet ćemo a do tada sve pozorno pratim.Sva mišljenja ovdje uzimam u obzir ali na kraju
sam odlučujem.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh


Prije svega, osobno, da imam pravo (a nemam) ušao bi u prvi krug.

Ne bi se iznenadio da nakon završetka izaberu jedinstvenu cijenu za prvi krug (čitaj većinom male dioničare) i jedinstvenu za drugi krug, te time dobiju dve cijene koje se uvelike razlikuju




Većina ovdje ne shvaća iu čemu je prevara….

Ako npr…. u prvom krugu sve ponude budu od 800-850 kn po dionici, a u drugom krugu od 900-950 kn nitko iz prvog kruga neće upisati niti jednu dionicu….

Sve ovo se svodi da apsolutno nema veze jel si bio dioničar ili nisi….

Wow kaj fakat to nitko ne kuži osim tebe ?!?[lol]

Drugim riječima tko želi dionice iz prvog kruga uplatit će 1200 i boli ga ona stvar jer ako će i biti pretplate, ista će biti forwardirana na kunski račun građana platca !!!

[/quote]

Pa i ti baš ne kužiš izgleda…To je njima i cilj…Što više ponuda po cijeni od 1200 kn to će i ponderirana cijena bit blizu 1200…I ti si kupio po 1200…Bravo…
A zašto ne kupiš danas na burzi po toj cijeni ??
[/quote]

Kolega Flyer zašto imate tako različit pogled. Prvo niste sigurni a sad jeste? Podebljao sam kontradiktorno. Hvala na odg.

Ovdje nema ama baš ništa kontradiktornog….
Ja sam napisao da bi išao u dokap i pri tome stojim…
Naravno, s velikom rezervom s obzirom na uvjete…I to dolje navodim….

.




Malo razmišljam….bez obzira na prvi krug u drugom se može upisati 62% …To mogu dva fonda ili više
dogovorno sa cijenom od 800….sve sam bliži tom razmišljanju….Svi mi možemo i moramo dati ponudu od 1200, ali oni s svojom ponudom od 800 imaju više od 50% i osiguravaju uspješan dokap…

što ako se fondovi ne jave za dokap? kako će se to reflektirati na cijenu dionice LKPC na burzi? [rolleyes]
[/quote]
Jesi normalan…da se neće javiti na LKPC po 800 kuna —-pa očekivanja su da je firma respektabilna i skok dionice bi triba sljediti u kratkom roku bar na pozicije od 1500….
[/quote]

čovjek lijepo pita što će biti ako se fondovi ne jave (što je lako moguće), a ti ga pitaš je li on normalan?!
Osim toga:
1. tko kaže da će cijena biti 800 kn? možda bude i 50% viša tj.1200 kn, a to više nije neka prilika
2. "skok bi triba sljediti bar na 1500" – ma je li, a to zato da se svi vi koji kupite po 800-1200 fino iskrcate imaginarnom kupcu koji ne kupuje sad na 1100-1200 ali će navaliti na 1500 kn? iste pričice ste pisali kad je cijena bila na 1600 da ide sigurno s dokapom na 2200 pa vidi gdje je završilo! [bye]

otklanjam svaku odgovornost za mišljenje izraženo kroz forumske postove



Sad sam zvao RBA info (budući da brokeraj ne radi) glede zadnjeg termina upisa (vremenskog) prvog kruga na dan 04.07.2011.

Odgovor je:

ponudu za upis treba predati najkasnije do 12:00
uplata mora biti knjižena u korist računa ….. najkasnije do 14:00

da se netko ne zaj…ja skoro jesam [tongue]


Pa danas je tek 30.06….
[/quote]

Stvar je u koliko sati ističe što, kužiš:
predaš ponudu za upis npr u 10:00 (jer upis vrijedi do 12:00) odeš na kavu i vratiš se u npr 13:00 da uplatiš lovu (jer uplata mora biti knjižena do 14:00).
Da ne bi netko došao poslije 12:00 predat ponudu za upis i automatski na taj način gubi pravo dokapa. Govorim zato što sam ja planirao ići iza 12 i skoro popušio da jučer nisam zvao RBA.

Molim potvrdu:

ako upišem određeni broj dionica u prvom krugu, a uplatim npr. pola iznosa, priznaje mi se kupnja za uplaćeni iznos?

@tona

da, srazmjerno ćeš dobiti broj dionica uplaćenom iznosu i određenoj cijeni.
Npr. upišeš 10 dionica za 1200 kn. Trebao si uplatiti 12.000 Kn. Uplatiš 10.000 kn.
Cijena dionice bude 1.100 kn. Dobijaš 10.000/1.100 = 9,09, tj 9 dionica i 100 kn nazad.

...


……..
1. tko kaže da će cijena biti 800 kn? možda bude i 50% viša tj.1200 kn, a to više nije neka prilika
2. "skok bi triba sljediti bar na 1500" – ma je li, ….

Ajd ti lijepo zato kupuj jeftinu magmu, ona je i po 10 kn jeftina i dobra prilika [lol]
Samo bi već danas do 16:00 moglo biti ko zadnji magarac, a iza toga od čovječe ne ljuti se…

uplatio sve po 1200. a sad pitanje na koje mi ni u rba nisu znali odgovoriti.

ukoliko cijena bude niža od 1200 kada nam vraćaju novac, okvirno u kojem roku???

i pretpostavljam da višak(ukoliko ga bude) iz prvog ne možemo koristiti u drugom krugu jer će se cijena znati tek nakon drugog kruga.

btw zaposlenica u rba mi je rekla da se pravila igre za drugi krug još ne znaju. dakle po njenim saznanjima koje je dobila od uprave banke ne zna se tko će i po kojim uvjetima imati prednost u drugom krugu. tako da je prvi krug možda i jedini. ukoliko netko zna više i smatra da je zaposlenica ustvari loše upućena neka mi odgovori.

unaprijed zahvaljujem.
lp

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

samo da pojasnim ako to vec nije ucinjeno:

potpuno je nebitna cijena koju cemo mi ponuditi u prvom krugu jer imamo pravo na upis manje od 50% dionica. ukoliko se ne uplati najmanje 50% dionica sekundarna javna ponuda nece se smatrati uspjesnom. Dakle cijena jedino i iskljucivo ovisi o fodnovima koji ce upisati dionice u drugom krugu i koji kao strateski partneri po pravilima prospekta zapravo imaju pravo na upis vise od 50% dionica.

recimo da svi mali dionicari s pravom prventsva upisu dionice po cijeni od 1.200 kuna i da takvih ima 30%, onda je jasno da ukoliko lkpc ne prihvati cijenu fonodva od npr. 800 kuna koji upisuju 60% dionica, da povecanje t.k. nece uspjeti. To iz razloga jer ukoliko je cijena iz prihvata ponude manja od one koju utvrdi lkpc, onda je prihvat ponude nevaljan buduci da ce se povecanje t.k. smatrati neuspjesnim ukoliko je upisano manje od 50% t.k.

jos jedan info: s obzirom da je vecina forumasa potpuno pasivna, zelim Vas obavijestiti da pocetkom rujna krecemo s inicijativom osnivanja udruge pa se nadam da ce nam se s vremenom pridruziti sto vise dionicara. Smatram da u ovoj situciji u kojoj nas je kapetan Pavlovic ispreskakao morao pokazati inicijativu i zelju da budemo prisutni prilikom donoesenja odluka u drustvu.

pozdrav


uplatio sve po 1200. a sad pitanje na koje mi ni u rba nisu znali odgovoriti.

ukoliko cijena bude niža od 1200 kada nam vraćaju novac, okvirno u kojem roku???

Piše na papiriću kojeg si dobio…U roku 7 dana…

Poštovani,

jedini način da mi mali dioničari zaštitimo svoja ulaganja u Luci Ploče je da se formira Udruga.
Zašto?
Zato jer smo se osvjedočili da Uprava, kapetan Pavlović to neće učiniti.

Ljudi, pa mi smo uložili svoje novce koje nam nitko nije poklonio.

Pa dajte se legitimirajte, jeste li da to pokrenemo u jesen???

New Report

Close