LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

flyer,

samo ti želim reći hvala na današnjem postu, bez obzira kako ispadne u dokapu. kapa dole.

Drugo logično pitanje koje se nameće je: Tko i zašto onda ima mogučnost kupiti dionice po cijeni od +/-10% booka? Odgovor je postojeći dioničari i mirovinci-kojima je država dala pravo prvenstva kupovine Luke od posebnog državnog interesa. Dali je onda to povlaštena kupovina ili ne?
Neću odgovoriti, ali bih rado čuo odgovor, naravno s argumentiranim brojkama.

Prilog:

Kolega, ne samo postojeći dioničari i mirovinci, nego i svi ostali koji znaju iskoristit priliku na burzi ovih par dana.
PS. vidim da dosta ekipe još uvijek špekulira da će biti različita cijena u prvom i drugom krugu, pročitajte si prospekt, cijena će biti jedinstvena.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


Kolega, ne samo postojeći dioničari i mirovinci, nego i svi ostali koji znaju iskoristit priliku na burzi ovih par dana.
PS. vidim da dosta ekipe još uvijek špekulira da će biti različita cijena u prvom i drugom krugu, pročitajte si prospekt, cijena će biti jedinstvena.

Je točno, ali i ti spadaju u onu grupu jako mali broj i u kratkom vremenskom razdoblju- gledajući povijesne podatke.
Tu bi mogli i spadati i oni koji bi nakon dokapa mogli prodavati, ako će im se isplatiti brza zarada – no to bi već spadalo u špekulacije.
Cijena će biti jedinstvena u pravu ste-tako piše u prospektu.


Malo razmišljam….bez obzira na prvi krug u drugom se može upisati 62% …To mogu dva fonda ili više
dogovorno sa cijenom od 800….sve sam bliži tom razmišljanju….Svi mi možemo i moramo dati ponudu od 1200, ali oni s svojom ponudom od 800 imaju više od 50% i osiguravaju uspješan dokap…

što ako se fondovi ne jave za dokap? kako će se to reflektirati na cijenu dionice LKPC na burzi? [rolleyes]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti investicijski savjet za ulaganje


Drugo logično pitanje koje se nameće je: Tko i zašto onda ima mogučnost kupiti dionice po cijeni od +/-10% booka? Odgovor je postojeći dioničari i mirovinci-kojima je država dala pravo prvenstva kupovine Luke od posebnog državnog interesa. Dali je onda to povlaštena kupovina ili ne?
Neću odgovoriti, ali bih rado čuo odgovor, naravno s argumentiranim brojkama.

Prilog:

Kolega, ne samo postojeći dioničari i mirovinci, nego i svi ostali koji znaju iskoristit priliku na burzi ovih par dana.
PS. vidim da dosta ekipe još uvijek špekulira da će biti različita cijena u prvom i drugom krugu, pročitajte si prospekt, cijena će biti jedinstvena.
[/quote]

1)koja je to jedinstvena cijena za prvi i drugi krug??
a)800 kn
b)1000kn
c)1200kn
d)manje od 800 kn



Malo razmišljam….bez obzira na prvi krug u drugom se može upisati 62% …To mogu dva fonda ili više
dogovorno sa cijenom od 800….sve sam bliži tom razmišljanju….Svi mi možemo i moramo dati ponudu od 1200, ali oni s svojom ponudom od 800 imaju više od 50% i osiguravaju uspješan dokap…

što ako se fondovi ne jave za dokap? kako će se to reflektirati na cijenu dionice LKPC na burzi? [rolleyes]
[/quote]
Jesi normalan…da se neće javiti na LKPC po 800 kuna —-pa očekivanja su da je firma respektabilna i skok dionice bi triba sljediti u kratkom roku bar na pozicije od 1500….



Drugo logično pitanje koje se nameće je: Tko i zašto onda ima mogučnost kupiti dionice po cijeni od +/-10% booka? Odgovor je postojeći dioničari i mirovinci-kojima je država dala pravo prvenstva kupovine Luke od posebnog državnog interesa. Dali je onda to povlaštena kupovina ili ne?
Neću odgovoriti, ali bih rado čuo odgovor, naravno s argumentiranim brojkama.

Prilog:

Kolega, ne samo postojeći dioničari i mirovinci, nego i svi ostali koji znaju iskoristit priliku na burzi ovih par dana.
PS. vidim da dosta ekipe još uvijek špekulira da će biti različita cijena u prvom i drugom krugu, pročitajte si prospekt, cijena će biti jedinstvena.
[/quote]

1)koja je to jedinstvena cijena za prvi i drugi krug??
a)800 kn
b)1000kn
c)1200kn
d)manje od 800 kn
[/quote]

ako se vas pita onda je sigurno e) 1 kn

++Računanje matematičara Hairije: 60 / 1200 * 100 = 2 % ; 1050 - 30 % = 700 ....niz će se nastaviti novim pothvatima!!!

Sad sam zvao RBA info (budući da brokeraj ne radi) glede zadnjeg termina upisa (vremenskog) prvog kruga na dan 04.07.2011.

Odgovor je:

ponudu za upis treba predati najkasnije do 12:00
uplata mora biti knjižena u korist računa ….. najkasnije do 14:00

da se netko ne zaj…ja skoro jesam [tongue]


Sad sam zvao RBA info (budući da brokeraj ne radi) glede zadnjeg termina upisa (vremenskog) prvog kruga na dan 04.07.2011.

Odgovor je:

ponudu za upis treba predati najkasnije do 12:00
uplata mora biti knjižena u korist računa ….. najkasnije do 14:00

da se netko ne zaj…ja skoro jesam [tongue]


Pa danas je tek 30.06….

danas sam kupio dionice luke,neka mi netko objasni šta sad treba da radim

rita, 30.06.2011. u 20:58
danas sam kupio dionice luke,neka mi netko objasni šta sad treba da radim

na burzi??? čekaj 11.07 pa ćemo vidjeti.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


danas sam kupio dionice luke,neka mi netko objasni šta sad treba da radim

Nakon 4,5god.provedenih na forumu vi postavljate "takva" pitanja !!!!!
Koja jeftina provokacija. [bye]

New Report

Close