LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uz ovakve cifre 17 milijuna je ništa, a i država im daje iz proračuna 21 milijun. Po mojem do dokapitalizacije će doći jedino ako je uvijet Svjetske banke smanjenje udjela države, a to nitko od nas ne zna za sigurno.

Ako je to jedina šansa,po tebi(opreza nikad dosta) onda ništa.Smanjenje udjela je privatizacija a ne dokapitalizacija.[smiley10] Mislim da če biti i dokapitalizacije ali po nekim novim uvjetima.[smiley11]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Ovih 91 milijun je gotova priča:
(17.7.2007 9:41:00 | Izvor: Vjesnik, Powered by PressCut
[color=blue]Lučka uprava Ploče [/color]pokrenula je veliki projekt integracije trgovine i transporta kojim se nastoji potaknuti gospodarski razvoj te luke. Projekt je vrijedan 91 milijuna eura, od čega je 58,8 milijuna kredit Svjetske banke, 11,2 milijuna iznosi kredit EBRD-a, a još 21 milijun eura projekt dobiva od državnog proračuna. )

[/quote]

Koliko ja vidim, ovdje se spominje [color=blue]Lučka uprava Ploče[/color] (The Port of Ploce Authority), i njoj je EBRD odobrila kredit za koji je država jamac, a ne Luki Ploče d.d.?

To si dobro primjetio, više mi ništa nije jasno.
A ovo je danas izašlo:
Europska banka za obnovu i razvitak objavila je u ponedjeljak da je Luci Ploče odobrila zajam od 11,2 milijuna eura za zatvaranje financijske konstrukcije projekta gradnje novog terminala za kruti teret.
Tko šta diže?


Ovih 91 milijun je gotova priča:
(17.7.2007 9:41:00 | Izvor: Vjesnik, Powered by PressCut
[color=blue]Lučka uprava Ploče [/color]pokrenula je veliki projekt integracije trgovine i transporta kojim se nastoji potaknuti gospodarski razvoj te luke. Projekt je vrijedan 91 milijuna eura, od čega je 58,8 milijuna kredit Svjetske banke, 11,2 milijuna iznosi kredit EBRD-a, a još 21 milijun eura projekt dobiva od državnog proračuna. )

Koliko ja vidim, ovdje se spominje [color=blue]Lučka uprava Ploče[/color] (The Port of Ploce Authority), i njoj je EBRD odobrila kredit za koji je država jamac, a ne Luki Ploče d.d.?
[/quote]

To si dobro primjetio, više mi ništa nije jasno.
A ovo je danas izašlo:
Europska banka za obnovu i razvitak objavila je u ponedjeljak da je Luci Ploče odobrila zajam od 11,2 milijuna eura za zatvaranje financijske konstrukcije projekta gradnje novog terminala za kruti teret.
Tko šta diže?

&

Europska banka za obnovu i razvitak objavila je u ponedjeljak da je Lučkoj upravi Ploče odobrila zajam od 11,2 milijuna eura za zatvaranje financijske konstrukcije projekta gradnje novog terminala za kruti teret. Cijena dionice Luke Ploče tijekom dana pozitivno je reagirala na tu objavu. Uz 2,39 milijuna kuna ostvarenog prometa cijena te dionice vinula se 6,60 posto u višu orbitu.

pa ta ju je vijest danas pozitivno podigla.nema mjesta psimizmu.sve što se ulaže ulaže se radi boljih poslovnih rezultata a to vuće dionicu.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Europska banka za obnovu i razvitak objavila je u ponedjeljak da je [color=blue]Lučkoj upravi Ploče[/color] odobrila zajam od 11,2 milijuna eura za zatvaranje financijske konstrukcije projekta gradnje novog terminala za kruti teret. Cijena dionice Luke Ploče tijekom dana pozitivno je reagirala na tu objavu. Uz 2,39 milijuna kuna ostvarenog prometa cijena te dionice vinula se 6,60 posto u višu orbitu.

pa ta ju je vijest danas pozitivno podigla.nema mjesta psimizmu.sve što se ulaže ulaže se radi boljih poslovnih rezultata a to vuće dionicu.

Ma, sve ok. Vjerojatno je ovo semantičko pitanje.

Sve ide po planu znam da kao i ja pušete na hladno …ali ovo je samo potvrda da Luka Ploče može samo gore
i ovaj kredit je već od prije poznata stvar….

Onaj prvi članak iz Poslovnog nije nikakva katastrofa ili iznošenje nekih novih činjenica već samo realan pregled proteklih događanja.

A ovo je iz današnje Slobodne Dalmacije, papirnato izdanje:

Kampanja – SDP se hvali aktivnostima dožupana

Spriječili smo pljačku Luke Ploče

Zahvaljujući dubrovačko-neretvanskome dožupanu Ivi Karamatiću, koji je zaprijetio da će obavijestiti hrvatsku javnost što se sprema u Luci Ploče, spriječili smo da pločanska luka putem dokapitalizacije postane još jedan poligon za bogaćenje HDZ-ovih poslušnika, izjavila je u Pločama Željka Antunović, prva na SDP-ovoj listi u 10. izbornoj jedinici.

Političke igre i predizborni trikovi nažalost ne koriste investitorima već stvaraju paniku, ali isto tako i priliku spretnim ulagačima da profitiraju na njima. U ovom slučaju, SDP se hvali nečime što se još nije ni desilo, a takve i slične političke izjave ne bi se smjele uzimati zdravo za gotovo, pogotovo u ovo predizborno vrijeme.

Međutim, činjenice koje stoje su:

– u Narodnim novinama stoji obavijest o novoj skupštini u prvom mjesecu 2008
– prijedlog odluke je dokapitalizacija zbog čega je dionica podložna raznim špekulacijama i napuhavanjima
– ne zna se ko će pobijediti na izborima, a shodno tome ni tko će zastupati Vladu na najavljenoj skupštini
– nitko ne zna što nosi budućnost, a pogotovo ne novinari
– trenutna politička situacija ne ide u prilog cjelokupnom tržištu kapitala u RH i čini male ulagače vrlo nervoznima na bilo kakve vijesti i podložne manipulacijama
– cijena je trenutno vrlo/relativno visoka
– odobreni zajmovi potvrđuju nastojanja Luke u poboljšanju svog poslovanja što bi se trebalo pozitivno odraziti na njenu cijenu u budućnosti
– Luka Ploče ima strašan potencijal i neovisno o (možda nepostojećoj) dokapitalizaciji buduća cijena bi trebala premašiti sadašnje okvire (ovo je moje skromno osobno mišljenje)
– kupnja i prodaja dionica je stvar osobnog izbora

Kao što bi jedan kolega rekao: ‘Kupuje se firma, a ne dionica’. Drž’te se objektivnog, a ne subjektivnog…

Ja i dalje mislim da danas i narednih dana LKPC klizi ko po ledu.
Izbori i kriza u i s Bih naprivili su tektonske poremećaje.

LKPC me drži budnim, da je nemam zaspao bi za monitorom od silnih događanja na burzi[smiley10]

&

Pročitao sam danas u Poslovnom Dnevniku taj članak o kojem se piše na forumu i po meni nema ništa loše napisano, niti bilo što što bi nama štetilo.
Ako ste pročitali nastavak članka na strani 3 Poslovnog Dnevnika stoji mali podnaslov da je “Dokapitalizacija ocijenjena kao najbolji način prikupljanja kapitala”!?

Nema mjesta panici, članak je sasvim objektivno napisan za razliku od onog žutila “business.hr”.
Pročitajte prvo cijeli tekst, a ne izvlačite pogrešne zaključke iz 4 riječi koje vidite u naslovu.

Vrlo dobro! Čini se da ljudi sada pažljivije čitaju članke, i bolje procjenjuju vjerodostojnost.
Nadajmo se da će tako i ostati.

LKPC-R-A Vrijeme: 10:25:49
Kupnja Ukupno ponuda 53
Ukupno dionica 506

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
Prodaja Ukupno ponuda 54
Ukupno dionica 794

5 najboljih ponuda
Cijena Količina

5555,00 3
5551,00 9
5550,00 9
5503,00 10
5502,00 2
5729,00 8
5747,00 5
5749,00 5
5749,99 5
5750,00 30

Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
5680,00 30 10:18:25
5650,00 1 10:15:50
5650,00 14 10:10:28
5649,00 9 10:10:28
5620,00 1 10:10:28
5620,00 4 10:10:15
5650,00 2 10:06:51
5650,00 1 10:06:48
5650,00 1 10:06:47
5650,00 1 10:06:13
5700,00 1 10:02:06

Članak je stvarno OK napisan objektivne činjenice, zasvrbio me malo naslov , ali po meni se ovo može nazvati korektnim novinarstvom za razliku od bussines.hr koji je mislim više izgubio jer jako gubi pretplatnike i niko mu više ne vjeruje …., stalno nas zivkaju da se pretplatimo itd…a, da ne govorimo o njihovim novinarima zante već na koga mislim.

Kako žanješ tako imaš …

New Report

Close