LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Još jedna stvar me muči s lukom Ploče.
Do ožujka je redovno na njihovoj internet stranici izlazila statistika prometa i usporedba s prethodnom godinom. Sada je kraj lipnja, a još nisu upisali podatke od travnja i svibnja. Zašto? Pad prometa? Rast prometa?

Simptomatično, možda su samo zaokupljeni dokapom, pa nemaju vremena.
Međutim, ako je pad tad ne žele da se vidi, ako je pak rast možda ne žele utjecati na dokap i možda porast cijene na burzi.
…………..
[/quote]

Znači bez obzira kako gledaš u upravi nešto muljaju ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Nekoliko pitanja:
1. Kolika će biti cijena dok.?
2. Koliko joj vremena treba da bi rasla za određeni ciljni postotak? (npr. 20%)
3. Da li na burzi postoji koja druga dionica (likvidnija) na kojoj bi se moglo ostvariti ciljni rast u kraćem vremenu od LKPC?

Kolege investitori LKPC ,

Donio sam odluku !

Idem u dokup u 1 . krugu i nudim ( uplaćujem ) cijenu za dionicu LKPC 800,00 kn !

Pozdrav kolege


Bravo majstore, ja i dem isto po 1200, a sa povratom,ako ga bude i s onim što imam idem all in, samo da ju zadrže tu gdje je [kiss]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

rovadC, 27.06.2011. u 07:04
Mecka
Prodajemo “domacem” kapitalu (kompenzacija za INA-R-A) , i raspon je definiran bez mogucnosti visokog nabidavanja..kupac je siguran i zna se koji je, unaprijed…
Na to sam vec skrenuo pozornost, cijena skoro pa nikad niza…svatko neka prosudi sto to znaci za buduce kretanje cijene dionice…

Možda je tome tako, (i meni je to palo napamet) no to su uglavnom špekulacije.
No čemu gornja granica upisa? Bez mogučnosti da svatko da slobodno gornju granicu ponude i domaći i strani da se realno odredi cijena, a prednost pri upisu dati opet mirovincima? Time se ne bi ništa izgubilo, (Luka bi i dalje ostala državna) osim da mirovinci možda upišu po višoj cijeni – ne mogu se oteti tom dojmu i ne vidim niti jedan drugi razlog.

S druge strane kad pogledaš da na burzi u ovom trenutaka po toj cijeni (1.100 kn) je nitko ne želi kupiti, odnosno jedino prodavači žele unovčiti svoj udio po svaki dan nižoj cijeni.
Da budemo realni i to može biti simptomatično.

Kolege,

veliki oglas i poziv u subotnjem broju Jutarnjeg lista podsjetio me i na nas problem.

Molim pročitajte kako inicijativni odbor za osnivanje udruge malih dioničara treba izgledati.

Ljudi su svjesni da imaju 25% dionica i pokušavaju osnovati udrugu koja će artikulirati njihove interese ( npr. isplata dividende ).

U ovom trenutku mali dioničari Luke Ploče ( uključujući i radničke dionice koje im država nije poklonila u ovoj godini ) imaju 38%.
Duboko vjerujem da bi takva Udruga mogla zaštiti interes dosadašnjih dioničara Luke Ploče kao i onih koji će tek kupiti dionice na burzi.

ZAKLJUČAK: Ako već imate dionice Luke Ploče koje ste držali i preplatili kroz zadnjih par godina , nedajte se istjerati.
Bolje je da iskoristite pravo dokapa, organizirate se u Udrugu i poslije npr. lijepo tražite da vam se godišnje isplačuje dividenda.

Ajde baš me zanima koliko bi vas na forumu pozdravilo takovu inicijativu?


Mecka, 27.06.2011. u 09:52
Mecka
Prodajemo "domacem" kapitalu (kompenzacija za INA-R-A) , i raspon je definiran bez mogucnosti visokog nabidavanja..kupac je siguran i zna se koji je, unaprijed…
Na to sam vec skrenuo pozornost, cijena skoro pa nikad niza…svatko neka prosudi sto to znaci za buduce kretanje cijene dionice…

Možda je tome tako, (i meni je to palo napamet) no to su uglavnom špekulacije.
No čemu gornja granica upisa? Bez mogučnosti da svatko da slobodno gornju granicu ponude i domaći i strani da se realno odredi cijena, a prednost pri upisu dati opet mirovincima? Time se ne bi ništa izgubilo, (Luka bi i dalje ostala državna) osim da mirovinci možda upišu po višoj cijeni – ne mogu se oteti tom dojmu i ne vidim niti jedan drugi razlog.

S druge strane kad pogledaš da na burzi u ovom trenutaka po toj cijeni (1.100 kn) je nitko ne želi kupiti, odnosno jedino prodavači žele unovčiti svoj udio po svaki dan nižoj cijeni.
Da budemo realni i to može biti simptomatično.
[/quote]

Ako se kompenzira Ina, a po meni da, onda mirovinci imaju jaču pregovaračku moć, time utječu na ne previsoku cijenu, tj taj gornji limit od 1200 koliko su spremni platiti (da nema gornjeg limita onda bi možda uletio stranac sa nemoralnom ponudom koja se ne odbija a mirovinci ostali kratkih rukava…na ovajk način mirovinci kupe/drže neko vrijeme/ pa preprodaju ako žele.)

Što se tiče cijene, tj prodaje nakon prospekta, po meni, po načinu prodaje, po volumenu trgovine, prodaju mali koji nemaju za dokap a budući da je donja granica raspona 800, ti isti tipuju da će u dokapu bolje proći tj kupiti po nižoj cijeni od današnje na burzi, po meni previše nesigurna prodaja za špekulaciju od 10-15% eventualnog profita)

možda prodaju ljudi koji nemaju za upis a u upisu će dati ponudu od 800-900 i nadati se da će biti uključeni. jer ipak 38% dionica vuče za sobom skoro 80 000 komada u dokupu a do dokupa ih se neće prodati ni 500 . dakle više od 99% ljudi vjeruje u isplativost dokapa. e sad što ovdje ima nekih genijalaca kojima ovih manje od 1% predstavlja neki značaj ti opet govori o njihovoj fundamentalnoj matematičkoj izobrazbi. ukratko radi se o tome da je većina ljudi prihvatila da će u dionici morati ostati još neko dulje vrijeme od planiranoga ali i da će im se to isplatiti. čak me čudi da samo 1% ljudi prodaje jer nema za dokup. očekivao sam više.

btw jutros bio u rba(kriva mi bila adresa na sdk pa nisam dobio dopis) i idem sa 1200 sa punim paketom i mašala u drugi….ako prihvate ponude fizičkih osoba. za život sam likvidan još bar dvi godine da ne zaradim ni kune tako da strpljenja imam.

lp

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

@Mecka

Mislim da bi manje trebali pisati jer do sada ste ama baš sve falili a to vam ne daje za pravo da solite pamet po forumu kad je jasno da je vaše razmišljanje i percepcija potpuno pogrešna.

pozdrav

glomazni,

prvi ili drugi ako ste blizanci.

Razgovaram se sa kolegama o mogućem smijeru, svatko iznosi svoje mišljenje, kao i vi svoje, vrlo konstruktivno.

mislim da niste najbolje shvatili prospekt. ukoliko uplatite 1,200 kuna a cijena bude manja onda vam se nece vratiti visak novca nego s tim iznosom idete u drugi krug i dobivate onoliko dionica koliko vam se moze alocirati obzirom na preostala sredstva.

Iz pisanja mnogih dioničara LKPC razvidno je da i dalje jednostavno ne razumiju (ili ne žele) buduću
dokapitalizaciju.
Prizivanje organiziranja udruge i sl. je sada po meni bespredmetno!
Pravila igre su utvrđena i nisu u korist malih što je bilo i predvidivo i jasno i na što smo mnogi ovdje dobronamjerno upozoravali.
Zadovoljeni su interesi radnika LKPC i institucionalnih dioničara i to je to.
Ostali mali dioničari su nebitni i višak o kojem se nitko neće brinuti.
Više sreće i pameti idući put.
Pozdrav

Učestovati u dokapu neću moja ponuda je na bidu na 925,01 pa tko voli neka izvoli a tu sam spreman kupiti još kojih 50 komada više ne.

New Report

Close