LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ili vrijedi 400 kuna realno pa su toliko računali radnicima a mene žele preveslati po 1000 ili realno vrijedi 1000 kuna a mene su već preveslali jer su radnicima prodali po 400. ne znam, jel se to može nazvati lose-lose situacija? zašto bi plaćali 1000 kuna za nešto što su radnici plaćali 400? meni to nije jasno. da li je kupovao i Pavlović po 400?

Moji postovi predstavljaju nagovor na kupnju i prodaju dionica a sve u cilju zarade na tuđoj nesreći.


ili vrijedi 400 kuna realno pa su toliko računali radnicima a mene žele preveslati po 1000 ili realno vrijedi 1000 kuna a mene su već preveslali jer su radnicima prodali po 400. ne znam, jel se to može nazvati lose-lose situacija? zašto bi plaćali 1000 kuna za nešto što su radnici plaćali 400? meni to nije jasno. da li je kupovao i Pavlović po 400?

I gos:kojeg navodiš je zaposlenik LKPC.





ma jok. oni će znati cijenu već iza prvog kruga ali će je javno izreći tek nakon drugog.

Svi signali i kronologija upučuju na to da je sa unaprijed poznatim favoritima cjena izdogovarana prije bar dva mjeseca te je po njihovoj mijeri i napravljen ovakav prospekt …ili pak Pavlović & co. to rade namjerno i idu na blef te navode investitore da vjeruju u veliki institucionalni interes za dokapitalizaciju kako je sam više puta izjavio.

[/quote]

Prospekt su prije hanfe procitali institucionalni investitori, slozili se sa napisanim i tek onda je prospekt prosljedjen u hanfu na odobrenje..(potvrdilo par anonimnih izvora, a ja pisao prije nego sto je prospekt upucen u hanfu).
Institucionalnim odgovara ovaj raspon tj njegov gornji limit od 1200, a ili ako bude nize jos bolje.
Isto tako sto se tice kolicine, bazicni postotak od drzave imaju, a ili ako ugrabe vise od nedostatka interesa u prvom krugu jos bolje.

Drugim rijecima, jebe mi se za I.P. i njegovu fotelju, interesira me vlasnicka struktura nakon dokapitalizacije, u kojoj sudjelujem sa 1200 per share, jer smo nazalost nesposobni organizirati se u udrugu i pokusat ishodit cijenu od 800 jer ipak smo mi ti koji trebamo imati prednost pred svim ucesnicima ovog dokap a olako cemo to propustiti, cak i bez legitimnog pljuvanju u medijima,
pa nek se zna, umjesto zna se.

[/quote]
Postoji jedno pitanje.
Zasto sudjelovati u dokapitalizaciji i placati dionicu 1200 kn, kad se vec sutra na burzi moze kupiti za 1000-1100 kn?
[/quote]

Rita ti je rekao svoj razlog, svatko od nas ima svoju racunicu pa neka se istom vodi, vec kada ne postoji udruga koja bi rezimirala i djelovala za kolektivan interes manjinskih dionicara.

jedino u sto sam 100% siguran to je da na ovoj temi ima padobranaca vise nego sto ih je bilo u desantu na Drvar.

@Mecka

Razočarali se (Izginuli )su padobranci ovdje u tuzi od pada sa 2000 kn ,zbog kratkog pogleda u budućnost i vjerovanja u skok cijene,i dokapitalizacije kao što su neki najavljivali iznad 1800-2000 kn.

Sigurnost u 100% iznosu ti nije vrlina.

Koja je računica za dioničare koji su kupovali u padu od 2000 kn,koliko se sijećam dosta je komentara bilo za dobar ulaz iznad 1600-1700-1800 kn.

Dajte molim vas pogledajte graf -u zadnjih 5-6 mjeseci,preočito je bilo da najave i visoke cijene koje su neki očekivali ,su bile iluzija.


nalet, 26.06.2011. u 21:30
Postoji jedno pitanje.
Zasto sudjelovati u dokapitalizaciji i placati dionicu 1200 kn, kad se vec sutra na burzi moze kupiti za 1000-1100 kn?

dakle:

odakle ti informacija da će cijena biti 1200 kn??? volio bih znati izvor i

[/quote]
Nisi dobro pročitao što sam citirao.
Komentar se odnosio na izjavu Mecke da će sudjelovati u dokapitalizaciji, te da će uplatiti 1200 Kn po dionici. [thumbsup]

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Još jedna stvar me muči s lukom Ploče.
Do ožujka je redovno na njihovoj internet stranici izlazila statistika prometa i usporedba s prethodnom godinom. Sada je kraj lipnja, a još nisu upisali podatke od travnja i svibnja. Zašto? Pad prometa? Rast prometa?

siječanj 2011. 291.409,251 (siječanj 2010. 278.579,728) + 12.830
veljača 2011. 543.154,991 (veljača 2010. 359.185,910) + 183.969
ožujak 2011. 329.069,338 (ožujak 2010. 402.093,667) – 73.024

Promet u prva tri mjeseca veći za 123.775 t

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

mislim da se dokap pod ovim uvjetima ne isplati, ja ću sačekat razvoj događaja na ZSE, pratiti što se događa pa kad vidim da bi mogao biti rast lako dokupim na burzi dionice LKPC…. sad da se zakopam unutra dionicama iz dokapa pa onda ni makac godinu dana…ne, hvala

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Kolege investitori LKPC ,

Donio sam odluku !

Idem u dokup u 1 . krugu i nudim ( uplaćujem ) cijenu za dionicu LKPC 800,00 kn !

Pozdrav kolege

.


Još jedna stvar me muči s lukom Ploče.
Do ožujka je redovno na njihovoj internet stranici izlazila statistika prometa i usporedba s prethodnom godinom. Sada je kraj lipnja, a još nisu upisali podatke od travnja i svibnja. Zašto? Pad prometa? Rast prometa?

Simptomatično, možda su samo zaokupljeni dokapom, pa nemaju vremena.
Međutim, ako je pad tad ne žele da se vidi, ako je pak rast možda ne žele utjecati na dokap i možda porast cijene na burzi.

No i mene malo kopka, nešto drugo.
Ako se svijet polako oporavlja (DJIA, DAX porastao od dna gotovo duplo , Crobex od 1.300 na 2.200), Luka dobro posluje (redovito donosi dobit), nije zadužena, i to će uskoro biti luka EU, zašto prodajemo njezinu imovinu po cijeni kakva je bila kad je svijet bio pred financijskom propašću u ožujku 2009?

Kada nas je od bezdana dijelila tanka nit. Zašto baš u tom trenutku prodati jednu od vrijednijjih državnih imovina i koja je jedina morska luka jedne susjedne države.
Naime cijena je u ovoj usporedbi približno identična, no u ožujku 2009. je ona rezultirala ogromnim strahom od svjetske propasti, a po čemu takvu (gotovo sličnu) cijenu zaslužuje u ovoj državnoj privatizaciji?

Prilog P/B Luke u zadnjih 6,5-7 godina



Mecka, 26.06.2011. u 23:29
Postoji jedno pitanje.
Zasto sudjelovati u dokapitalizaciji i placati dionicu 1200 kn, kad se vec sutra na burzi moze kupiti za 1000-1100 kn?

dakle:

odakle ti informacija da će cijena biti 1200 kn??? volio bih znati izvor i

[/quote]
Nisi dobro pročitao što sam citirao.
Komentar se odnosio na izjavu Mecke da će sudjelovati u dokapitalizaciji, te da će uplatiti 1200 Kn po dionici. [thumbsup]
[/quote]

Nalet,

debatiramo nasumicnim brojkama.
rezime: institucionalni odredjuju cijenu i ja po toj cijeni ulazim. ako pretplatim, visak doobijem nazad.
u slucaju da se potplati, dobijes frisku figu i odbijenicu.
ti i svatko drugi neka izabere svoj scenario, odbijenice ili nove kolicine dionica.
cijena koja je dobra institucionalnim dobra je i meni.

No i mene malo kopka, nešto drugo.
….zašto prodajemo njezinu imovinu po cijeni kakva je bila kad je svijet bio pred financijskom propašću u ožujku 2009?

Kada nas je od bezdana dijelila tanka nit. Zašto baš u tom trenutku prodati jednu od vrijednijjih državnih imovina i koja je jedina morska luka jedne susjedne države.
Naime cijena je u ovoj usporedbi približno identična, no u ožujku 2009. je ona rezultirala ogromnim strahom od svjetske propasti, a po čemu takvu (gotovo sličnu) cijenu zaslužuje u ovoj državnoj privatizaciji?

Prilog P/B Luke u zadnjih 6,5-7 godina

Prodajemo "domacem" kapitalu (kompenzacija za INA-R-A) , i raspon je definiran bez mogucnosti visokog nabidavanja..kupac je siguran i zna se koji je, unaprijed…
Na to sam vec skrenuo pozornost, cijena skoro pa nikad niza…svatko neka prosudi sto to znaci za buduce kretanje cijene dionice…

Ne razumijem kako vam se da ovdje razglabati danima i mlatiti praznu slamu u krug i u krug. Uplatiš po 1200 i ako bude niže dobivaš preplaćemo nazad. Šta sad tu nema bit jasno? I čemu svo ovo piskaranje?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close