LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gledajte ovako: Za "naštimat" cijenu oko 900, 1000 uopće nije problem, jer nije bitno tko nudio, od 100% dioničara koji budu voljni sudjelovat( fondovi, mi mali, banke…..) samo cca 25% dioničara nek da ponudu za 900 ili 1000, njime se neće isplatiti uzeti 75% 1200, jer će više dobiti ako nas sve uzmu na 1000 i vrate ovima razliku,
a od ostalih( država, mali dioničari koji nemaju gotovine ili su uplašeni ili neki drugi razlog) se seli u drugi krug. Pavlovićeva želja je dati što više u drugi krug( velikima) jer će 2. krug i cijeli pregled zanimacije za LKPC to jest pregled u top 10, odrediti daljnju tržišnu cijenu LKPC.

Tako da ja vjerujem da će biti cijena od 850 do 1050. Ja sudjelujem [thumbsup]
Nikad nisam rekao da nas nisu naguzili ko zečeve, jesu, ali uvijek sam govorio, vidjeti ćemo za godinu dana. [rolleyes]

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

Postavlje se pitanje:
Što ako ja uplatim dionice po 800 Kn, a u drugom krugu fondovi i ostali ulagači uplate po 1100 Kn, ali ostane još slobodnih dionica, npr. 10%?
1. Da li to znači da će fondovi onda kupiti po 1100 Kn, a ja svoje platiti po 800 Kn pošto je ukupno u oba kruga uplaćeno 90% dionica?
2. Ili da ću ja trebati nadoplatiti 300 Kn da bih kupio dionice?
3. Ili da će fondovima vratiti pretplaćenu lovu pošto prolazi i moja najniža ponuda od 800 Kn?

Meni se čini najvjerojatnija opcija 3.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

ma jok. oni će znati cijenu već iza prvog kruga ali će je javno izreći tek nakon drugog. tako da u drugom krugu ide 62% + što ostane iz prvog. sve drugo je nelogično. tj da se nakon prvog kruga ne zna cijena. a ti ako si uplatio manje od onog što oni odrede nećeš kupiti ništa.

jer čemu inače naslov…BAREM 62% dionic za drugi krug.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Efektivno to znaci da su malim dionicarima na raspolaganju dvije opcije. Prva je da kupe za cijenu visu od burzovne, druga je da ostanu bez dionica.


ma jok. oni će znati cijenu već iza prvog kruga ali će je javno izreći tek nakon drugog. tako da u drugom krugu ide 62% + što ostane iz prvog. sve drugo je nelogično. tj da se nakon prvog kruga ne zna cijena. a ti ako si uplatio manje od onog što oni odrede nećeš kupiti ništa.

jer čemu inače naslov…BAREM 62% dionic za drugi krug.


Barem 62% dionica je u drugome krugu zato što je država prije skupštine imala 62% dionica, a neće sudjelovati u dokapitalizaciji.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

nalet zar ne shvaćaš da riječ BAREM(koju sam i maloprije naglasio velikim slovima) označava samo donju granicu i otvorena je za veći udio od 62%. dakle prenosi se određeni postotak. a kako se može prenijeti točan postotak ako se ne zna cijena(čak i u situaciji da mali upišu sve ali neki počevši od 800 pa do 1200kn)?

laku noć.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


ma jok. oni će znati cijenu već iza prvog kruga ali će je javno izreći tek nakon drugog.

Svi signali i kronologija upučuju na to da je sa unaprijed poznatim favoritima cjena izdogovarana prije bar dva mjeseca te je po njihovoj mijeri i napravljen ovakav prospekt …ili pak Pavlović & co. to rade namjerno i idu na blef te navode investitore da vjeruju u veliki institucionalni interes za dokapitalizaciju kako je sam više puta izjavio.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

zašto lkpc treba ubrzano lova?kad se uđe u eu ne može se više ovako raspršivati koks i antracit,ne može se ovako kao sada odlagati željezo i sl..njima treba novac da naprave nova skladišta i da instaliraju novu elektroniku i sl.to nije nikakvo ulaganje u povećanje prometa-to je samo zadržavanje postojećeg prometa uz modernizaciju..eu je uteg za lkpc i njima treba taj novac da neutraliziraju novonastale okolnosti nepovoljne za lkpc..dakle novac od dokapa će biti spiskan u modernizaciju a ne u investicije koje će donijeti povrat na kapital…ja pišem na temi llkpc nre zato što želim vama napakostit nego bar zato što suosjećam sa vama jer sam i ja na lkpc slomio zube..a nitko ne odgovara za ovakvu krađu malih dioničara…možda neka udruga malih dioničara ne bi bila loše riješenje jer očito hanfu nije briga za stoku sitnog zuba..ako netko ima kakvu ideju za ujedinjenje ja sa za…

Uz ovo sve treba dodati i pitanje koncesije npr Pavlović je produžena ruka HDZa ako iduće izbore
dobije SDP normalno je da će dići cijenu koncesije jer je ovakim dokapom država debelo oštećena.
Druga stvar je da li će biti dovoljno zainteresiranih da kupe nešta a ne mogu učestvovati u upravljanju
tvrtkom i tako ulažu a da ništa nisu dobili ili je to dogovarano iza leđa gdje opet stradaju mali dioničari.
Šta se tiče cijene vjerovatno će izabrati neku 810 ili npr 915 tako da izbace one koji su išli na
okrugle cifre i to već znaju oni koji su ovo i smislili.
Po meni je ovdje najviše oštećena država koja je svoj udio mogla dobro unovčiti a onda mali
dioničare koje nitko ništa nije ni pitao niti računao na njih.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Možete misliti koliko nam tek oporba prati ekonomska događanja u zemlji kad se nigdje još nisu
ijasnili oko dokapa LKPC.Oni umjesto da prate ono od čega se živi i da ukazuju na nepravilnosti
da se popravi ekonomsko stanje zemlje,mlate praznu slamu i nema ih nigdje jer još i sami ne
znaju šta se ovdje dešava i da je državni proračun debelo oštećen.BLAGO GA NAMA.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

mali investitori koji sad uđu na 1100-1300 će dobro proći a sve ostalo je mlaćenje prazne slame.budite hrabri i riskirajte.nažalost je u ovoj dionici puno onih koji su ušli na višestruko većim cijenam ai dobro se opekli pa i na hladno pušu,ali nije mi jasno da ne vide da je lobiranje i postupak proveden nakon skoro deset godina kolik ose pokušava dokap napraviti.ifc i svjetska banka su utukli veliku lovu dole u terminale,a mislimd aoni to bez fizibiliti studije baš i ne rade.
pavlović je uspio osigurati da bez vlasništa i dalje upravlja lkpc i to je to.
vjerujte mi da su se najveći svjetski lučki operatori zanimali za ploče,a ne bez razloga.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

@blackstone

dal ces sudjelovati u dokapu?
znam da je pitanje osobne prirode, tako da ne zamjeri sto sam direktan.

New Report

Close