LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Elementa za tužbu imaju dioničari kojima se ukine pravo prvenstva koje imaju po čl 308 zbog više ponuđene cijene koja će se odrediti u drugome krugu zbog raspona cijene.

Naime, samim time što se cijena utvrđuje u drugome krugu isključuje se pravo prvenstva po čl 308. i favoriziraju se ponuđači drugoga kruga.
Ovim prospektom je prvi krug tek tu da zadovolji formu i isto rezulat bi bilo da je samo jedan zajednički krug jer se i cijena i količina dionica utvrđuju tek nakon prikupljenih ponuda u drugome krugu.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Dragi investitori, po cemu vecina vas zakljucuje da ce se cijena u prvom krugu razlikovati od cijene u drugom krugu?

Dakle,gospodo ,dogodilo se otprilike ono što smo ja i nekoliko kolega opetovano ponavljali.
Dokapitalizacija koja je pušiona za male dioničare.
Drugačije nije niti moglo biti.
Za 10-15 godina ovo možda opet bude interesantna dionica ako koridor Vc bude realiziran.strašno.

Za sve koji su kupovali dionicu iznad 1300 kuna ovo je vrlo loše.

Pozdrav

+20kom LKPC-R-A… al vam uskoro vratim sa 5% zarade iliti 120 bureka. [thumbsup]

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


Komentar….Dokap nemože propasti iz raloga što Pavlović može prihvatiti cijenu koja je dovoljna za uspjeh dokapa..može biti i 800 kuna..tada je 100%…

Upravo sam se razgovarao sa jednim sucem trgovačkog suda…

Trebali bi se svi vi koji ćete sudjelovati u dokapu dogovoriti i ponuditi jedinstvenu cijenu prvoga kruga od 800+kn.

Neka se skupi ponuda za 20etak% dionica na toj jedinstvenoj cijeni u prvome krugu pavlović vas neće moći ignorirati a i imate instrument tužbe zbog nepridržavanje zakona iz čl 308 .
U slučaju tužbe, LKPC 100% gubi parnicu i ima vam omogučiti pravo "pravo prvenstva".

Pa taman i da ne tužite, ako prođe po 800+ onda super a ako ne, opet super jer na ZSE ima podosta drugih dobrih likvidnih prilika.

Toliko od mene, pozdravljam Vas te Vam želim vam što nižu cijenu dokapa i preuzimanje uz visoku premiju!

Sretno i adio!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@Barbosa

hvala.

ali kako postići konsenzus i opstruirati veću cijenu od +800, sumnjam da je nas na forumu dovoljno da to uspijemo.

Upravo sam se razgovarao sa jednim sucem trgovačkog suda…

Trebali bi se svi vi koji ćete sudjelovati u dokapu dogovoriti i ponuditi jedinstvenu cijenu prvoga kruga od 800+kn.

Neka se skupi ponuda za 20etak% dionica na toj jedinstvenoj cijeni u prvome krugu pavlović vas neće moći ignorirati a i imate instrument tužbe zbog nepridržavanje zakona iz čl 308 .
U slučaju tužbe, LKPC 100% gubi parnicu i ima vam omogučiti pravo "pravo prvenstva".

Pa taman i da ne tužite, ako prođe po 800+ onda super a ako ne, opet super jer na ZSE ima podosta drugih dobrih likvidnih prilika.

Toliko od mene, pozdravljam Vas te Vam želim vam što nižu cijenu dokapa i preuzimanje uz visoku premiju!

Sretno i adio!

zaboravih,
Tek nakon određene cijene u drugome krugu možete ostvariti "pravo prvenstva" po čl. 308 koje ćete vi iskoristiti ili ne, bitno je da je vaša ponuda unutar zadanog okvira.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Komentar….Dokap nemože propasti iz raloga što Pavlović može prihvatiti cijenu koja je dovoljna za uspjeh dokapa..može biti i 800 kuna..tada je 100%…

Upravo sam se razgovarao sa jednim sucem trgovačkog suda…

Trebali bi se svi vi koji ćete sudjelovati u dokapu dogovoriti i ponuditi jedinstvenu cijenu prvoga kruga od 800+kn.

Neka se skupi ponuda za 20etak% dionica na toj jedinstvenoj cijeni u prvome krugu pavlović vas neće moći ignorirati a i imate instrument tužbe zbog nepridržavanje zakona iz čl 308 .
U slučaju tužbe, LKPC 100% gubi parnicu i ima vam omogučiti pravo "pravo prvenstva".

Pa taman i da ne tužite, ako prođe po 800+ onda super a ako ne, opet super jer na ZSE ima podosta drugih dobrih likvidnih prilika.

Toliko od mene, pozdravljam Vas te Vam želim vam što nižu cijenu dokapa i preuzimanje uz visoku premiju!

Sretno i adio!
[/quote]

Mislim da bi vam svima najisplativije bilo da se dogovorite i zajednicki ponudite 800kn. U suprotnom svi riskirate da kupite po cijeni iznad burzovne ili da ne dobijete ni jednu dionicu. A i fondovi ce biti sretni jer nece morati dati previsoku ponudu 🙂

rita, 24.06.2011. u 18:04
Mislim da bi vam svima najisplativije bilo da se dogovorite i zajednicki ponudite 800kn. U suprotnom svi riskirate da kupite po cijeni iznad burzovne ili da ne dobijete ni jednu dionicu. A i fondovi ce biti sretni jer nece morati dati previsoku ponudu 🙂

troje se ne može ništa dogovoriti…to je općepoznata teorija….a kamoli stotine dioničara. ja dajem ponudu 1200 za cijeli paket. ako bude jeftinije dobro bude. ako ne, cijena booka ostaje visoka što u dužem periodu i meni ide u korist. drugi krug će pomesti sve bez obzira na cijenu jer je i 1200 kn dobro za lkpc.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Pitanje zapravo koliko ce mali dionicari na kraju uopce imati utjecaja u formiranju cijene, s obzirom da veci dio paketa ide velikima. Vecina mogucih raspodjela bi predvidjala prosjek oko 1000kn. Ukoliko fondovi daju manje od toga, a lako moguce da budu, konacna cijena bi mogla biti negdje oko 900kn…


Mecka, mož ga fučkat kada ga je hanfa blagoslovila prospektom

Fakat je da se u LKPC radi o pljački u kojoj su zaposlenici uz blagoslov vlade opljačkali male dioničare za 57.000.000,00 kn .
Pošto nisu urgirale institucije sistema , HANFA , DORH i Policija , trebalo bi sve prijaviti na neki Sud u EU .

.

1. treba oformiti udrugu pod hitno
2. trebamo se dogovoriti o cijeni. najveca glupost je dati 1,200 kuna, to je cista pusiona. radije bi kupio dionicu na burzi od trece osobe nego dao onim lopinama tu kolicinu para. i sto ce onda s njima napraviti? vjerojatno sebi kuce i verande…
3. mozda ipak nesto bude. mozda hanfa ipak reagira prije isteka roka… iako je prospekt objavljen ima ona i dalje ovlasti postupati i suspendirati dokap, a inicijativa postoji
4. iskustvo iz lrh; treba nas biti vise aktivnih; jedan koji ce voditi operativno stvari (komunikacija i pr), ja mogu dati pravnu podrsku

New Report

Close