LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Mecka ,

šta znači ovo (citiram) :

Upis prestaje obvezivati ako se povećanje temeljnog kapitala ne upiše u sudski registar Trgovačkog suda u Splitu – Stalne službe u Dubrovniku u roku od šest mjeseci od dana isteka roka za upis i uplatu Dionica .

.


a najgore od svega je to da netko ko želi izaći iz ove dionice to ne može napravit a da je ne obori barem 5%,pa bi i ovdje kao i na drugima prije vrijedila ona:ko zadnji-magarac…

Tko lovu prije objave Prospekta LKPC nije skrio , magarac je bio !


Kako su izbacili najmanje dioničare:
prava na dokapitalizaciju obečanje ponuda o,90 prava pušing
br.dionica faktor 1,5

________________________________________________________________

1————————————-1,5—————0,90————0—-beskonačno—–

2————————————3——————1,8————-1 ——– 66%

3—————————————-4,5————-2,7————-2——–50%

4—————————————6—————-3,6————–3——–50%

5—————————————7,5————-4,5—————4——–43%

6—————————————9—————-5,4————–5———45%

7————————————–10,5————-6,3————–6———40%

8————————————–12—————-7,2————-7———-42%

9————————————–13,5————–8,1———–8————39%

10————————————-15—————–9————9————-40%

Sa smanjenjem prava sa 1,5 dionice na 0,90 po dionici svi koji su ostvarili pravo na dokapitalizaciju su oštečeni,uz obrazloženje da bi se skupilo previše novca.Naravno da je to muljaža jer se to moglo elgantno riješiti na 800 i većina bi dokupila po toj cijeni.Ali tog paketa bi se dokopali mali dioničari i očito je da vas kap.Pavlovič ne voli i smatra da ste špekulanti i nužno zlo i da je bolje što vas ima manje u vlasničkoj strukturi.Prema gornjoj tablici ,naročito su zakinuti oni najmanji investitori jer što imate manje dionica relativno gubite više prava u dokapitalizaciji ,a ta vaša prava se prenose na veće investitore u drugom krugu..Dakle,radi se o istiskivanju malih dioničara,na način da vas se ošteti što više.Ako netko želi povečati svoj udio bilo bi logično da se to plaća sa zaradom malih ,a ne sa većom pušionom.

Zaista,čovjek se treba zapitati kuda ide naše tržište kapitala i tko bi trebao štiti prava malih dioničara.Ovo je zrelo za podizanje kolektivne tužbe proti LKPC i države kao većinskog vlasnika!A država bi nas isto trebala štititi ,pa derati,a ne samo derati!

U LKPC slabo medi,a mlijeka ni za lijek!


– dobro ste primjetili…
– ako se složi ekipa za tužbu zbog manipulacija, obmana itd., ja učestvujem…

…………….i ide ko u dokap ovdje???

možda kolege Plavi ili Petina? [tongue]

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

Što više čitam papir od Raiffeisen banke s ponudom za kupnju dionica sa tobožnjim pravom prvenstva koji mi sada neznači ništa, sve me više hvata ljutnja .Kao dugogodišnji dioničar Luke koji je izigran tri puta do sada – ovo je treći pokušaj dokapitalizacije, koja je eto konačno odobrena , no u kojoj je za nas male dioničare postavljen najlošiji scenirij – odnosno uvjeti !Od prvotne najave dokapitalizacije gdje nam je prezentirano daćemo moći za svaku svoju dionicu kupiti 4 nove dionice ( i tu bi nam prvenstvo prvokupa zaista odgovaralo ) i koja je na kraju propala , zatim isto druga koju je država uništila kada je sve već bilo gotovo i konačno ova treća , gdje nam je već drastično bilo smanjeno pravo na broj novih dionica – govorilo se o 1,5 nove za jednu postojeću, a sada vidimo da je 0,9 za jednu postojeću, do toga da će cijena biti jedinstvena za oba kruga , a govorilo se da će drugi krug biti nadmetanje, no očito je Luka s državom ( fondovima ) dogovorila scenarij koji male drastično zakida i ja se pitam; ima li ovdje netko od nas na forumu koji je dovoljno pravno potkovan, ili da kontaktiramo neko odvjetničko društvo – iako je netko već bio napisao da je sada kasno – možda za ovu dokapitalizaciju, no svakako bi trebalo oformiti ulogu malih dioničara, jer sjetimo se uprava je smanjila i broj dionica koje je prvotno najavila , a sebi ostavila pravo da u određenom trenutku provede i dodatnu dokapitalizaciju ( za odabrane ), a mi bismo opet ostali na margini,odnosno bili bismo navučeni i 4 put!Što reći još na sve ovo;možda da uopće nesudjelujem u ovom dokapu ( iako sam to godinama čekao ), previše je tu mutljaga i u ništa više ne vjerujem , osim u to da mogu opet biti prevaren, ili da jednostavno čekam još par godina da dionica odradi svoje i ode do nekih vrijednosti , no i tu se mogu pojaviti radnici koji su dionice dobili za bagatelu i onda opet down!?Što nama nisu dali mogućnost da kupimo za 400 kn i ja bih potpisao da ih neću prodati idućih 5 godina ??Još jednom, nabijem njihov prospekt i njihov udruženi zločinački poduhvat protiv nas malih dioničara !

Uprava je ovdje davno pokazala svoje pravo lice (samo neki to nisu željeli ili nisu vidjeli)…
Kad se samo sjetim euforije koja je ovdje vladala nakon GS-e. A uprava je i na toj skupštini je krila svoje karte….

No ono što malo tko ovdje spominje je HANFA. "Narodni policajac"….
Meni osobno nije jasno kako su mogli odobrit ovakav prospekt. Kontardikcije same po sebi, neke stvari uopće nisu razjašnjene: npr u 2. krugu oće li prednost imat ponuđena cijena ili pripadanje skupini institucionalni ulagač/mali ulagač….
I oni bi trebali štitit interese malog dioničara… [lol]

I Vi ste u pravu a znate šta dobije onaj koji je u pravu :k…c, zajedno sa svima nama ostalima !

koliko kuknjave od onih koji nikad nisu ni htjeli sudjelovati u dokapu, nego samo brzu zaradu na špekulaciji.

Svim vlasnicima koji ostvaruju pravo sudjelovanja u prvom krugu nitko ne brani i pravo sudjelovanja u drugom krugu i to je osnovna stvar.

Ako se sjećate i za HT i INU se trebalo uplatiti max. iznos po ponudi pa se naknadno određivala cijena, ali po političkom ključu.

Ovdje je cilj maximiziranja sredstava za firmu, a to se jedino može postići uplatama na tržištu i to je cijela filozofija.

Vidim svi ste dobili prospekt i javni poziv poštom. Meni nije stiglo još ništa.. Možda me još jednom prevare, ipak, po broju prevara ovdje bilo bi u redu da dostignem one koji su tu još od prve najave dokapitalizacije:)


Svim vlasnicima koji ostvaruju pravo sudjelovanja u prvom krugu nitko ne brani i pravo sudjelovanja u drugom krugu i to je osnovna stvar.

Tocno. Ali ono sto vecina zamjera je dvolicnost cijelog tog postupka.

Moras preplatit dionice da bi imao pravo sudjelovanja u dokapitalizaciji, i onda ti to steceno pravo nedaje nikakva nova prava, nego ti samo dozvoljava da sacuvas ono sto vec imas (1 postojecu za "skoro" 1 novu).

Ako se netko mora aktivno braniti od toga da mu se ne umanji imovina, onda se tu ne radi o "investicijskoj prilici" nego o "obrani od napada na svoju imovinu (samoobrani)".

A u drugom krugu si diskriminiran, jer prednost (uprava po vlastitoj diskrecijskoj ocjeni) daje institucionalcima.

Ja idem u dokap. Nudim 1200,00 iako znam da će cijena biti manja. Sve sam prodao za 1440,00. Lova je spremna.

@papuk

Stvarno si bistar da ti premca nema na burzi ima po 1100 a ti nudiš u dokapu po 1200 [lol]

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

New Report

Close