LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A šta misli gospođa ivana 7 o LKPC :

"
Rasna odnosno financijska diskriminacija.

– na toj dionici dosta toga me potsjeća na aparthejd.
– a ja sam barem na ovoj temi nacijonalno i vjerski tolerantna prema svima, i crnima i bijelima.

– ali nije u redu od ove države da jednima daje a drugima uzima, ovom prilikom mislim na dionice LKPC.
– ova država radnicima velikodušno prodaje dionice po 400kn, a to radi iz jadnih pobuda, samo da bi ti na sljedećim izborima glasovali za HDZ.
– daju i seljacima da bi glasovali za one glupe seljake u vladi.
– daju određenim skupinama, a u međuvremenu pljačkaju zemlju do besvjesti i nemoralno nas zadužuju.

– i sada ću ja tu dionicu plaćati 1.500kn !!!!!!!!
– i kupovati ju od radnika koji su to dobili za 400kn.
– ma da znam da će ići na 10.000kn neću, ne zanima me.
– za mene ta dionica više ne postoji.

– a vama gospon Plavi, iskreno želim što veću zaradu na toj dionici.

– I love this game.
Pozdrav ! "

Kolege ,

dali se slažete s gospođom ivanom 7 ?

I sada je nakon 5 mjeseci napokon napisan Prospekt za dokapitalizaciju a mali dioničari bi trebali dionice uplatiti po 1.200 kn .

Nije nevažno reči da su radnici kupili dionice po 400 kn !

Čak 51.771 dionicu su kupili po 400 kn a nama hoće uvaljati po 1.200 kn .

Među sobom su podjelili dionica vrijednih 77.000.000,00 kn i platili ih svega 20 miliona .

S time su LKPC , Državu i nas ostale male dioničare oštetili za čak 57.000.000,00 kn !

Dali je to pošteno ?

Dali smo mi opljačkani ?

Opljačkani smo ali kao građani ove zemlje jer država svjesno određenoj skupini građana poklanja 50-tak miliona kn. Za luku ovo nema gotovo nikakvog utjecaja jer osoba A osobi B prepušta svoje dionice, a osoba B njima ne može raspolagati 5 godina. Svi znamo koliko je na burzi taj period zapravo dug.
Kada govorimo o dokapitalizaciji, to je posve druga stvar jer se izdaju nove dionice i mijenja krvna slika poduzeća, nekad na bolje, a nekad na gore. Ovdje će se da apsurd bude veći, vrlo vjerojatno krvna slika poduzeća promijeniti na bolje, a mi koji u tome budemo sudjelovali ćemo svi od reda kratkoročno barem biti u gubitku, netko tisuću, netko deset, a netko sto tisuća kn.
I da odgovorim na pitanje, apsolutno se slažem s kolegicom Ivanom 7 ako zbog ničeg drugog tada zbog principa. Ali ne slažem se da je podjelom dionica radnicima počinjena šteta poduzeću jer se sa stajališta poduzeća apsolutno ništa nije promjenilo.


Barbosa,
Slažem se sa svime rečenim. Pokazalo se da je bila pogreška kupovati dionice luke prije GS i da su mali dioničari najblaže rečeno bili prevareni, i ja među njima. Ti si postupio ispravno i tu ti nema tko što prigovoriti. No, pitanje je što je sada činiti onima koji su zaglavili ovdje? Prodati s 30% minusa i zaboraviti sve ovo skupa ponajprije zbog principa, inata ili čega već ili odigrati do kraja. Po mom mišljenju ovo drugo ostaje jedina opcija koju ću vjerojatno nerado učiniti. Ako imaš kakvu sugestiju rado bi je čuo od tebe, a i ostalih relevantnijih kolega.

Oporavkom TK, nešto sporije zbog povečana FFa će se oporaviti i dionica LKPC, stoga nikako ne izlaziti sa minusom.

Što se sudjelovanja u dokapu tiće, za njega treba dosta novaca i na tebi je da odvagneš što ti se bolje isplati, sudjelovati i smanjiti prosjek ulaska te čekati oporavak jer nakon dokapa dionica u pravilu pada (pod uvijetom da ne dođe do preuzimanja) ili uložiti te iste novce u drugu dionicu pa možda ostvariti brži i bolji prinos.

Koju god opciju izabereš trebalo bi ispasti Ok samo što ćeš u LKPC vjerojatno nešto duže čekati.

Ps.

@Mecka
, sve Ok!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


dioničar, 23.06.2011. u 02:03
@Barbosa

Ne kolega, u krivu si.
U book ulazi samo knjigovodstvena cijena dionica a to je 400 kn, o tome kako će upravitelj knjižiti ostatak ne želim javno špekulirati na forumu niti im davati ideje jer sigurno napeto prate ovau temu.


Dragi ste mi i cjenim vase postove a tko je u pravu vidjet cemo za 20-tak dana.Poslije dokapa cijena booka ide preko 1000-1100 kn,naravno zavisi od cijene 1.i 2.kruga.

[/quote]

400 kuna je nominalna cijena ili vrijednost upisanog kapitala. Knjigovodstvena cijena ili vrijednost dionice obuhvaća sve stavke kapitala podijeljene sa brojem dionica. Imamo podosta primjera gdje tržišna cijena dionice je znatno ispod knjigovodstvene vrijednosti (ADRS, ADPL …)


znate šta je waren buffet rekao šta znači IPO?it s posible overrated…u slučaju lkpc cijena je precijenjena do bola..dionicu kojoj je knjigovodstvena vrijednost oko 550 kn,vi ćete plaćati između 800-1200..ha ha ha hrvatima nikad plljačke dosta…

Pljačka je učinjena kad su dionice podijelili radnicima po 400 kn .
Zaposlenici su među sobom podjelili dionice po 400 kn .
To nema nikakve veze sa knjigovodstvenom vrednošću a ni sa tržišnom .
Mi svi smo oštečeni za 57 miliona kuna .
Sad bi mi trebali nadoknaditi opljačkano .

.



Kolege ,

šta bi vi rekli da Vam netko ponudi auto za kupiti po cijeni između 8000 i 12000 eura .
A Vi mu morate platiti 12000 eura .
A on će kasnije vidjeti kakav je interes za auto , pa će kasnije odrediti cijenu i možda će Vam dio novaca vratiti .

Dali ste shvatili prevaru ?

Ja bi ga pitao : " Jesi li ti iz Bedakove hiže doma ?"

Reci cijenu svoje robe i ja ću ti platiti ako se odlućim kupiti tvoju robu , s obzirom na kvalitetu i cijenu robe .

Pa nemogu ti ja dati 12000 eura za tvoj pohabani auto kojem treba popravaka , nema dovoljno goriva a ni cesta još nije napravljena do tvog auta .
E , kad naprave cestu (jednog dana ) onda će i cijena tvoga auta biti veća .
Pa nisam ja lud da kupim tvoj auto po 12000 eura i da ga držim desetak godina u garaži dok BiH ne napravi cestu .

[/quote]

Pero 7 postavlja pitanje i odgovara na njega.
Izgleda da si zaboravija promjenit nick ???
ha ha [lol]
[/quote]

YOHNNY ,

jasno sam postavio pitanje i jasno sam dao moj odgovor .
A šta tebi tu nije jasno ?
Već 5 mjeseci pišem konstruktivno i poučno , za razliku od tebe i tvojih kolega .
Prelistaj malo postove unazad 5 mjeseci šta ste sve pisali !

.

Ovdje preuzimanja nema sigurno narednih 5 godina a i dalje u budućnost su šanse minimalne.
Prema tome ja osobno nakon dokapa očekujem pad i tada sam se ponovno spreman vratiti u ovu dionicu.
Osobnu i u dokapu ne vidim neko bildanje cijena i to nije nitko lud raditi i sam dokap je rizik za
one koji daju novce pa ne očekujem neku previsoku cijenu niti u prvom krugu sve će se ovo dogovarati
između fondova i LKPC.Dugoročno dobra dionica ali baš dugoročno 7-8 godina -kratkoročno katastrofa.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Kako su izbacili najmanje dioničare:
prava na dokapitalizaciju obečanje ponuda o,90 prava pušing
br.dionica faktor 1,5

________________________________________________________________

1————————————-1,5—————0,90————0—-beskonačno—–

2————————————3——————1,8————-1 ——– 66%

3—————————————-4,5————-2,7————-2——–50%

4—————————————6—————-3,6————–3——–50%

5—————————————7,5————-4,5—————4——–43%

6—————————————9—————-5,4————–5———45%

7————————————–10,5————-6,3————–6———40%

8————————————–12—————-7,2————-7———-42%

9————————————–13,5————–8,1———–8————39%

10————————————-15—————–9————9————-40%

Sa smanjenjem prava sa 1,5 dionice na 0,90 po dionici svi koji su ostvarili pravo na dokapitalizaciju su oštečeni,uz obrazloženje da bi se skupilo previše novca.Naravno da je to muljaža jer se to moglo elgantno riješiti na 800 i većina bi dokupila po toj cijeni.Ali tog paketa bi se dokopali mali dioničari i očito je da vas kap.Pavlovič ne voli i smatra da ste špekulanti i nužno zlo i da je bolje što vas ima manje u vlasničkoj strukturi.Prema gornjoj tablici ,naročito su zakinuti oni najmanji investitori jer što imate manje dionica relativno gubite više prava u dokapitalizaciji ,a ta vaša prava se prenose na veće investitore u drugom krugu..Dakle,radi se o istiskivanju malih dioničara,na način da vas se ošteti što više.Ako netko želi povečati svoj udio bilo bi logično da se to plaća sa zaradom malih ,a ne sa većom pušionom.

Zaista,čovjek se treba zapitati kuda ide naše tržište kapitala i tko bi trebao štiti prava malih dioničara.Ovo je zrelo za podizanje kolektivne tužbe proti LKPC i države kao većinskog vlasnika!A država bi nas isto trebala štititi ,pa derati,a ne samo derati!

U LKPC slabo medi,a mlijeka ni za lijek!

a najgore od svega je to da netko ko želi izaći iz ove dionice to ne može napravit a da je ne obori barem 5%,pa bi i ovdje kao i na drugima prije vrijedila ona:ko zadnji-magarac…

rita, 23.06.2011. u 13:24
a najgore od svega je to da netko ko želi izaći iz ove dionice to ne može napravit a da je ne obori barem 5%,pa bi i ovdje kao i na drugima prije vrijedila ona:ko zadnji-magarac…

dakle, obrnuto proporcionalno isto tako i onaj koji misli da može ovdje(na tk) kupiti jeftinije od davanja ponude na 1200 neka pokuša kupiti veću količinu pa ćemo vidjeti gdje će završiti. isto daklem vrijedi ona: ko zadnji magarac…

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Nekako se realizirao scenarij kojeg sam se od pocetka bojao pa sam zato ciljano izasao prije zadnjeg datuma za sudjelovanje u dokapu. Ne znam da li je itko primjetio jednu zanimljivu stavku, a to je da ce se dionice distribuirati ne samo prema ponudjenom iznosu, vec i po drugim parametrima, poput vecine ponudjaca, njegove financijske strukture, itd. To u prijevodu znaci da si je Pavlovic ostavio mogucnost da vecinu dionica da fondovima (ili nekim drugim velikim igracima) cak i ako oni ponude nize cijene od malih dionicara.

Sad, na prvi pogled to izgleda jako lose, i stvarno nije idealno rjesenje za one koji imaju zelje u dokapu sudjelovati. Medjutim s druge strane, mogucnost da fondovi pokupe vecinu dionica i nije nuzno losa stvar, jer ce biti manje panicara koji prodaju po niskim cijenama, a fondovima ce biti u interesu pumpati cijenu dionice.

Tehnicki gledano, LKPC je probila jedan veliki kompleksni head and shoulders na dolje (hvala Machette da si mi na to skrenuo paznju i ustedio par tisuca kuna) i nekakav ocekivani target bi bio u prostoru od nekih 800-1000 kuna. Iznos se otprilike i podudara s ocekivanjima o ponudama za dokap. No s druge strane, taj target bi znacio i kraj korekcije te pocetak 3. vala rasta, i za njega ne vidim vece otpore ispod razina od nekih 2500-3000kn.

Sve u svemu, slika je kratkorocno losa, ali dugorocno jako dobra, tako da se uskoro vracam u ekipu 🙂

koliko dugo traje preknjizba dion. po zavrsetku dokapa?

Kolega efodix ,

slažem se stobom .
…slika je kratkoročno loša , ali dugoročno jako dobra …

Dugoročno ,
jednoga dana ,
za deset do dvadeset godina kad BiH napravi taj Koridor bit će LKPC jako dobra dionica .

.

New Report

Close