LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vaš link

Čovjek je lud na 6(šest) kvadrata. Bit će da je kupio dovoljno.


Neki komentari na članak Tomislava Petrova:

Bravo HANFA i bravo Tomislave…

Tog jadnika koji je “izmanipulirao” par 1000 kuna na burzi su odmah sasjekli, a tebe koji si skresao LKPC za 300.000.000,00 kuna i natjerao mnoge da prodaju bilježeći gubitke treba tek dohvatiti…

Gospodine Petrov,HANFA bi se trebala pozabaviti vama i vašim poluistinitim komentarima jer nitko nije izmanipulirao tržište kao vi sa člankom o luci Ploče!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

evo malo o lučkim pričama

http://www.seebiz.eu/hr/burze/rijecka-luka-dobitnik%2c-a-plocanska-gubitnik-tjedna,2154.html

Datum objave: 12.11.2007 | 13:05

EBRD
Zajam od 11,2 milijuna eura za modernizaciju Luke Ploče
Autor/izvor: SEEbiz, Hina

Europska banka za obnovu i razvitak objavila je u ponedjeljak da je Luci Ploče odobrila zajam od 11,2 milijuna eura za zatvaranje financijske konstrukcije projekta gradnje novog terminala za kruti teret.
Zajam će najvećoj luci na južnom Jadranu omogućiti otklanjanje postojećih operativnih uskih grla u pretovaru krutih tereta kako bi se lakše nosila s postojećim i budućim zahtjevima tržišta, ističu u EBRD-u, ukazujući na očekivanja da bi obujam trgovine u Luci Ploče do 2010. trebao porasti na 7,2 milijuna tona godišnje u odnosu na dva milijuna tona u 2004.

Gradnja novog terminala sastavni je dio programa širenja Luke Ploče koji je pokrenula hrvatska vlada, a EBRD ga sufinancira u suradnji sa Svjetskom bankom.

Jamac će biti Republika Hrvatska, a dodatna sredstva za tehničku suradnju u visini 50 tisuća eura donirao je nizozemski fond za potrebe pripreme projekta i pomoć pri pripremi novog sporazuma s lučkim operaterom o koncesiji.

Financiranjem projekta proširenja Luke Ploče EBRD i SB će poduprijeti razvoj trgovine duž koridora Vc koji će povezati Hrvatsku s tržištima u EU, ističu u Banci.

Cilj su projekta prošireni kapaciteti, veća efikasnost i viša kvaliteta usluga u južnom dijelu koridora, s posebnim naglaskom na Luci Ploče, te bolja koordinacija među svim sudionicima koridora u Hrvatskoj i BiH, napominju u EBRD-u.

Projekt je izvrstan primjer suradnje hrvatske vlade, Luke Ploče, Svjetske banke i EBRD-a a povećat će potencijale za trgovinu i razvojne mogućnosti same luke i susjedne regije, ističe direktorica EBRD-a za Hrvatsku Charlotte Ruhe.

EBRD je dosada u 82 projekta u svim sektorima hrvatskog gospodarstva uložila više od 1,8 milijardi eura, koncentrirajući se uglavnom na financijski sektor i infrastrukturu, a pomogla je i mobilizacijom dodatnih tri milijarde eura iz drugih izvora.

Vaš link

Zajam će najvećoj luci na južnom Jadranu omogućiti otklanjanje postojećih operativnih uskih grla u pretovaru krutih tereta kako bi se lakše nosila s postojećim i budućim zahtjevima tržišta, ističu u EBRD-u, ukazujući na očekivanja da bi obujam trgovine u Luci Ploče do 2010. trebao porasti na 7,2 milijuna tona godišnje u odnosu na dva milijuna tona u 2004
.Cilj su projekta prošireni kapaciteti, veća efikasnost i viša kvaliteta usluga u južnom dijelu koridora, s posebnim naglaskom na Luci Ploče, te bolja koordinacija među svim sudionicima koridora u Hrvatskoj i BiH, napominju u EBRD-u.
Projekt je izvrstan primjer suradnje hrvatske vlade, Luke Ploče, Svjetske banke i EBRD-a a povećat će potencijale za trgovinu i razvojne mogućnosti same luke i susjedne regije, ističe direktorica EBRD-a za Hrvatsku Charlotte Ruhe.

Ovo bez dokapitalizacije ne prolazi![smiley2][smiley2]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Jel to onaj kredit za kojeg je bio uvjet da drzava smanji vlasnicki udio u luci?

ponavljam pitanje s teme LEDO, vrijedi i za Luku Rijeka

tko tako luđački kupuje već mjesecima Luku Ploče?

nemam ništa protiv rasta, samo me zanima kome to vrijedi beskonačno

jel moguće da xxxx to radi?

stvarno me zanima bez ikakvih loših primisli

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Jel to onaj kredit za kojeg je bio uvjet da drzava smanji vlasnicki udio u luci?

Da, uroku od 3 god.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Očigledno Luka Ploće ide svojim tempo neovisno od raznih kvazi novinara … koji neznaju …. ili imaju osobne interese… cuo sam da će hanfa ipak reagirati na natpise nekih novinara … i vjerojatno ih ( nadam se ) kazniti radi dezinforamcija.

Navodno su došle već nake prijave


ponavljam pitanje s teme LEDO, vrijedi i za Luku Rijeka

tko tako luđački kupuje već mjesecima Luku Ploče?

nemam ništa protiv rasta, samo me zanima kome to vrijedi beskonačno

jel moguće da xxxx to radi?

stvarno me zanima bez ikakvih loših primisli


Platiš SDA 600 kn i dobiješ popi svih dioničara!!!

kakav je to led u sutrašnjem dnevniku, bojim se tanki, alaj ga seru

&


Sad već pričaš drugu priču, prije koji dan kada sam najavio ovu mogučnost koja se nažalost izgleda događa govorio si drugačije.
Ti si tada tvrdio da dokapa ne bude, ja to ni sada ne tvrdim…pitanje je hoće li ili neće država dokapitalizirati…uostalo tu je i dalje oko 7% radnika u VS…neće njih skarati… plavi: “E pa evo problema. A o dokapitalizaciji mora odlučiti skupština , odluku može blokirati vlada jer imaju dovoljno glasova za to. Nije istina da nema druge do dokapitalizacije, ako im zbilja trebaju sredstva ( iako se zna da je Fudo i ekipa to primarno radlila radi zarade ), postoje i drugi načini prikupljanja kapitala. ” Pa upravo zato ova parada, nema nikakvog smisla, dapače, ovo je cijenovno osjetljiva informacija koja je ipsaljena prije nego je trebala (pa makar cijena zato pala)… Nema druge do dokapa, reci ti kako…država ih nemože kreditirati, nemože im niti ona kupiti tu opremu, nemogu se oni zadužiti za taj iznos, država im ni jamstvo nemože dati…reci mi ti kako onda? Izdavanje obveznica ili tako ćega bi samo povećalo dug države, a plačanje kamata bi ih pokopalo zbog velike kamate koju bi trebali davati zbog lošeg boniteta, jer bi to značilo zaduživanje preko 1… [/quote]


Nije bitno hoče li država dokapitalizirati ili ne, bitno je vama dioničarima da dokapitalizacije u ovakvom obliku bude.a ti si tvrdio da nema problema oko države, da im ostaje 25 % ako i ne sudjeluju u dokapu. Small_Fish: ”
Pa upravo zato ova parada, nema nikakvog smisla, dapače, ovo je cijenovno osjetljiva informacija koja je ipsaljena prije nego je trebala (pa makar cijena zato pala)… Nema druge do dokapa, reci ti kako…država ih nemože kreditirati, nemože im niti ona kupiti tu opremu, nemogu se oni zadužiti za taj iznos, država im ni jamstvo nemože dati…reci mi ti kako onda? Izdavanje obveznica ili tako ćega bi samo povećalo dug države, a plačanje kamata bi ih pokopalo zbog velike kamate koju bi trebali davati zbog lošeg boniteta, jer bi to značilo zaduživanje preko 1… ” Zašto ne bi izdali obveznice, zašto ne bi podignuli kredit. Pa ne radi se o šrot firmi da im nitko niti kune ne bi dao?

I..?
Da li mogu dobiti kredit ili ne , upravo kako sam i napisao ranije, država jamac i problema nema.

http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/ebrd-odobrio-zajam-od-11-2-milijuna-eura-za-modernizaciju-luke-ploce

EBRD odobrio zajam od 11,2 milijuna eura za modernizaciju Luke Ploče

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Jel moguće da ne moraju u dokapitalizaciju iako su već digli kredit od Svjetske banke. Ima li neki članak koji potvrđuje da su već digli kredit od SB i da su uvijeti takvi i takvi….

&

New Report

Close