LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

šta je ovo 250 stranica? koliki će biti drugi krug jel piše to negdje u ovoj Ani Karenjini koju su stavili na zse?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



Evo malo štiva

http://www.zse.hr/default.aspx?id=36226

Luka Ploče d.d. – Luka Ploče d.d.-Jedinstveni prospekt

NAPOKON !!!!!
[/quote]
Ovdje samo piše kome još iz nadzornog odbora daju plaću i ništa više čak i član sindikata
se dobro uhljebijo što kažu bosanci.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Nije odreñen minimum niti maksimum mogućih upisanih dionica po ulagatelju, osim
ograničenja koja se odnose na upis Novih dionica u prvom krugu (pravo prvenstva).
U prvom krugu pravo na upis dionica imaju postojeći dioničari Izdavatelja od kojih svaki
postojeći dioničar ima pravo upisati 0,9 Novih dionica na jednu već postojeću dionicu, po
formuli:
Broj Novih dionica = broj postojećih dionica x 0,9; zaokruženo na niži cijeli broj.
Primjera radi, ukoliko postojeći dioničar drži 123 dionice Izdavatelja, sukladno gore
navedenoj formuli, u prvom krugu imati će pravo na upis 110 Novih dionica (123 x
0,9=110,70; zaokruženo na niži cijeli broj jest 110).
Minimalni odnosno maksimalni broj dionica koje će potencijalni pojedini ulagatelj upisivati
u drugom krugu nije odreñen.

U prvom krugu pravo na upis dionica imaju postojeći dioničari Izdavatelja evidentirani
kod SKDD – a na dan 31. siječanja 2011. Svaki od postojećih dioničara ima pravo upisati
najviše onaj broj dionica koji odgovara njegovom dosadašnjem udjelu u postojećem
temeljnom kapitalu Izdavatelja.
U drugom krugu Izdavatelj će ponuditi ulagateljima dionice koje nisu upisane od strane
postojećih dioničara u prvom krugu. U drugom krugu pravo na upis dionica imati će svi
zainteresirani ulagatelji, odnosno fizičke osobe te nekvalificirane i kvalificirane pravne
osobe razvrstane prema sljedećim skupinama ulagatelja:
a) obveznim mirovinskim fondovima;
b) dobrovoljnim otvorenim mirovinskim fondovima;
c) dobrovoljnim zatvorenim mirovinskim fondovima;
d) otvorenim dioničkim investicijskim fondovima;
160
e) otvorenim uravnoteženim investicijskim fondovima;
f) ostalim otvorenim investicijskim fondovima (koji nisu u skupinama d) i e));
g) zatvorenim investicijskim fondovima;
h) osiguravajućim društvima;
i) bankama – za vlastiti račun i u ime i za račun portfelja;
j) investicijskim društvima – za vlastiti račun;
k) investicijskim društvima – u ime i za račun portfelja;
l) ostalim trgovačkim društvima.

Postojeci dionicari ce formirati cijenu dionice u dokapitalizaciji.
Ovisno o ponudama.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

31.3.2. Postupak objavljivanja konačne cijene u ponudi

Odluku o konačnoj cijeni Nove dionice Izdavatelj će objaviti čim to bude moguće.


U prvom krugu pravo na upis dionica imaju postojeći dioničari Izdavatelja evidentirani
kod SKDD – a na dan 31. siječanja 2011. Svaki od postojećih dioničara ima pravo upisati
najviše onaj broj dionica koji odgovara njegovom dosadašnjem udjelu u postojećem
temeljnom kapitalu Izdavatelja.
U drugom krugu Izdavatelj će ponuditi ulagateljima dionice koje nisu upisane od strane
postojećih dioničara u prvom krugu. U drugom krugu pravo na upis dionica imati će svi
zainteresirani ulagatelji, odnosno fizičke osobe te nekvalificirane i kvalificirane pravne
osobe razvrstane prema sljedećim skupinama ulagatelja:
a) obveznim mirovinskim fondovima;
b) dobrovoljnim otvorenim mirovinskim fondovima;
c) dobrovoljnim zatvorenim mirovinskim fondovima;
d) otvorenim dioničkim investicijskim fondovima;
160
e) otvorenim uravnoteženim investicijskim fondovima;
f) ostalim otvorenim investicijskim fondovima (koji nisu u skupinama d) i e));
g) zatvorenim investicijskim fondovima;
h) osiguravajućim društvima;
i) bankama – za vlastiti račun i u ime i za račun portfelja;
j) investicijskim društvima – za vlastiti račun;
k) investicijskim društvima – u ime i za račun portfelja;
l) ostalim trgovačkim društvima.

i šta mi to znači AKO SE NE ZNA CIJENA U DRUGOM KRUGU???????

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Kolega Kliring ovo se zove mlatiti praznu slamu a nitkomu ništa.U biti nekima dobre naknade
koje će platiti LKPC i to ti je naš ekonomski model.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

objavljen prospekt..a nema ni jedne trgovine nakon objave 🙂 interesantno.
istina čitaba je na 250 stranica…no svejedno.

intrigantno po meni u svakom slučaju

++Računanje matematičara Hairije: 60 / 1200 * 100 = 2 % ; 1050 - 30 % = 700 ....niz će se nastaviti novim pothvatima!!!

I ide pijesma opljačkaše nju našu voljenu a šta će mo mi-samo plakati.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Ako ja napišem u ponudi da sam spreman platiti recimo 1000 kn po jednoj novoj dionici, i odluka bude da je cijena 900 kn, dobijem razliku nazad ili ne?
koliko sam na brzinu pročitao, ako bude obrnuto onda mi se ponuda smatra nevažećom.

...

@ Kliring
Prospektu nema cijene i receno je da ce se formirati u najkracem roku.

31.3.2. Postupak objavljivanja konačne cijene u ponudi

Odluku o konačnoj cijeni Nove dionice Izdavatelj će objaviti čim to bude moguće.

Sada ce se utvrditi interes investitora i vrlo brzo ce se saznati cijena.


@Agnostik

Ne prdekaj

New Report

Close