LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

edofix ,

evo svi ,pa i ti , računaju cijenu dionica .
Pa sam i ja odlučio napisati o tome koja je prava cijena dionica LKPC :

Prava cijena je ona koju hoće platit kupac !

Da pojasnim :
Radnicima je ponuđeno nešto što vrijedi 1.420 kn za 400 kn (5g) i normalno da su oni to odlučili kupiti !

A koja je prava cijena koju bi ja prihvatio ?

Rado bi platio 800 kn nešto što se na burzi prodaje po 1420 kn !

I za Jadranku i cijelu Hrvatsku Vladu bi ispekao nekoliko janjaca da im se zahvalim na JP .

Pozdrav

.



@Barbosa
, slažem se sa vama.
Slijedi dokapitalizacija i neizvjesnost u vezi s tim jer nisu poznati uvjeti.
Osvrćem se na poslovanje, gledam da pred tvrtkom slijedi ciklus investiranja i ulaganja(dijelom od dokapitalizacije, dijelom od kredita), te tvrdim da će im to nagrizat poslovanje i profitabilnost što je u praksi dokazano, treba vremena da se to sve posloži.


@micke
, velim da će se FF povećati dokapitalizacijom(ove godine) i dodjelom dionica radnicima(za 5 godina kad budu mogli prodavati).

@prapatnice
, slažem se sa vašim pogledom ali velim da treba vremena i ne bih očekivao ovdje čuda što se tiče cijene dionice, naravo sve ovisi o dokapitalizaciji te kako će tajproces završiti.

p.s.nemam LKPC, ne planiram imati, samo sam htio razmijeniti mišljenje i dati pogled iz svog kuta, svoj mali obiteljski d.o.o. sam stvarao punih 13 godina, tek sada mogu reći da sam nešto napravio kad sam vratio kredite, ostaje ti investirana materijalna imovina(zemljište, poslovni prostor, auta, strojevi..), tek sada mogu generirati veće dobiti iz poslovanja jer uteg kredita i investicijskog ciklusa je iza mene. Toliko.

Kolega nino797,
***obrisano***
Da li vi uopće znate što je povrat na imovinu? Ili ROA?
Da li vi uopće znate kolika je sada imovina Luke Ploče? A kolika će biti nakon što bude provedena dokapitalizacija? A kolika će imovina biti sa ovih, od jučer najavljenih novih 200 milijuna eura ulaganja? Izgleda da ne znate. Pa dajte malo prolistajte literaturu o tome. A ta ROA ima itekako veze i sa ROE i sa dobiti naravno. Toliko oko povećanja imovine koju nitko uopće ne spominje saovih novih 200 milijuna EUR ulaganja + dokapitalizacija. Za vašu informaciju sada je ROA 6,3, pa računajte koliko će biti dobiti kada se imovina poveća. A znate koliko je sada imovina cijele luke? 270 milijuna kuna. Sada nadodajte ove brojke od 200 milijuna EUR + lova od dokapitalizacije. Da li je sada malo jasnije?

Kažete da neće generirati dobit zbog investicija.. da li vi uopće znate da je otvoren kontejnerslki terminal za koji tek trebna doći oprema iz ove dokapitalizacije koja će se provesti? Da li znate da kontejnerski terminal je najprofitabilniji dio svake luke? Ne znate.

Nadam se da sam vam malo bolje predočio stanje oko same luke, pozdrav i sretno.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Kolega nino797,
niste baš vični u poduzetnišvu, barem po ovome što se da pročitati, ali o vrednovanju dionice očito ne znate – NIŠTA.
[/quote]
Kolega @plavi,
blago onima koji ne znaju jer ćete ih vi podučiti.
[proud]
Dobro je razmijeniti mišljenje, da svi investiramo isto ne bi burza bila zanimljiva, niti bi jedni gubili a drugi dobivali.
Normalno da nisam vičan poduzetništvu kad sam opstao samo 19 godina(13.godina d.o.o. i 6 godina obrt),vratio sva zaduženja, ostali mi poslovni prostori, zemljišta, strojevi, auti, kuća, …
Vrednovanje dionice/tvrtke/ se temelji na osnovnim računovodstvenim i financijskim kategorijam, kao što su:
1. imovina,obveze i kapital,
2. prihodi, rashodi i dobit,
3. novčani tijekovi,
4. troškovi glavnice,
5. troškovi duga,
6. rizik ulaganja,
7. vremenska vrijednost novca.
Za vrednovanje postoji više metoda, od kojih su najpoznatije:
1. vrednovanja na bazi imovine
2. diskontirani novčani tokovi-DCF metoda
3. multiplikatori
4. usporedive transakcije

Dokapitalizacija je najavljena ali nije još prošla, možda se ne sakupi dovoljno sredstava, ovisi o cijeni i drugim faktorima.
Ulaganja od 200 mil.eura, to ništa neće koštati, povećanje imovine neće povećati troškove, restrukturiranje uz sinergiju sa novom imovinom se neće vidit na operativnom poslovanju.
Ma molim vas, potrebna je vremena i dokazano je da proces traje te da rezlutati toga će se viditi za 3-5godina, nekad brže, nekad sporije, ovisi o kadru, ciklusu ekonomije, upravi i sposobnosti iste.

Štednja je mudrost trošenja.

PETINA, 20.02.2011. u 22:23
bisakovi @

Vjerujem da će ovdje biti dobro i za strateškog partnera,no ne vidim nikakve naznake da će ostali dioničari dobro proći.

Kolega dragi,komentirate kako ce LKPC biti dobra za strateskog partnera a ne vidite naznake za dobrobit ostalih dionicara.

Upravo komentirajuci i sami dajete odgovor mada ne svjesno, jer ako je strateskom partneru DOBRO!!!!
Ne vidim razloga da nama malim dionicarima bude lose.Cak suprotno.Sta ON vise investira (plati vecu cijenu) nama malima to BOLJE.Dugorocno jos bolje.



Kolega nino797,
niste baš vični u poduzetnišvu, barem po ovome što se da pročitati, ali o vrednovanju dionice očito ne znate – NIŠTA.
[/quote]
Kolega @plavi,
blago onima koji ne znaju jer ćete ih vi podučiti.
[proud]
Dobro je razmijeniti mišljenje, da svi investiramo isto ne bi burza bila zanimljiva, niti bi jedni gubili a drugi dobivali.
Normalno da nisam vičan poduzetništvu kad sam opstao samo 19 godina(13.godina d.o.o. i 6 godina obrt),vratio sva zaduženja……….
[/quote]

Kolega nino979

Prvo za vodit d.o.o. i obrt nemorate imati veliko znanje i vještine, nego najbitnije je malo sposobnosti i sreće, jer vidim da to spominjate drugi ili treći put i niste jedini da vodite obrt.

Svaka vama čast da se razumimo, sretni ste jer vam vođenje obrta ide i to sve stoji,
ali nema nikakve veze obrt sa tržištem kapitala i zbog čega cijene dionica raste ili pada,
jako ste u krivu ako nevidite razlog za rast, neznam koliko ste na tržištu kapitala, ali niste me se dojmili sa takvim razmišljanjem,
što se tiče financijske analize, vidit čemo poslije drugog kruga koliki će biti BVPS te po koliko BVPS-a će se cijena dionice voditi……
Pa pridodajte tomu kao što je kolega plavi rekao, jučer najavljenih novih 200 mil. eura ulaganja+kontejnerski terminal i sva investiranja koja nadolaze od novaca iz dokapa+ privatizacija+ sam dokap, a od dobiti kakva je naspram 2009 da negovorim i kakva če biti za godinu dana naspram 2010
vidjeti ćemo nadam se uskoro sve [thumbsup] sretno

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

edofix ,

evo svi ,pa i ti , računaju cijenu dionica .
Pa sam i ja odlučio napisati o tome koja je prava cijena dionica LKPC :

Prava cijena je ona koju hoće platit kupac !

Da pojasnim :
Radnicima je ponuđeno nešto što vrijedi 1.420 kn za 400 kn (5g) i normalno da su oni to odlučili kupiti !

A koja je prava cijena koju bi ja prihvatio ?

Rado bi platio 800 kn nešto što se na burzi prodaje po 1420 kn !

I za Jadranku i cijelu Hrvatsku Vladu bi ispekao nekoliko janjaca da im se zahvalim na JP .

Pozdrav

Pa..ja vjerujem da bi svatko rado platio 800 kuna za dionicu koja na trzistu vrijedi 1420. Medjutim to nije kljucno pitanje. Pitanje je da li bi vlada bila voljna dati nekome dionice po 800 kuna kad one na trzistu vrijede 1420, a nekom institucionalnom investitoru zbog kontrolnog udjela jos i puno puno vise? Odgovor na to je po mom misljenju prilicno jasan.

Dragi kolege mali dioničari LKPC ,

bez obzira kako me loše ocjenjivali , moram vam reći ,
istina uvijek pobjeđuje !
Nemožete biti sretni ako drugom prouzročite nesreću !
Prozirno je vaše neistinito Drukanje .
I pozitivno ocjenjivanje samo onih koji su kupili LKPC po 400kn.
Ne pamtim da je bilo većeg drukanja na Hrvatskim dionicama i veće netransparentnosti .
A što se tiće P/E ,P/S,ROA,ROE,EV,BV….?
Papir podnosi sve !
Sjetite se , neki su istu dionicu LKPC plačali 6.000 kn a neki 400 kn !

Bez obzira na današnju cjenu dionice na Burzi (zbog posjeta Jadranke i njenog drukanja) muljanje se na LKPC nastavlja .
Dok ne objave Prospekt (za male dioničare) nemogu vjerovati u poštenu JP !

Pozdrav !

.

ima li kakva novost o prospektu ili ste već svi zaboravili na to??

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Poštovani forumaši,
nadam se da mi nitko ne će zamjeriti moju neupućenost ali molio bih Vas nekoliko objašnjenja po pitanju ove dionice tj. informacija koje su se pojavile proteklih dana.
Još prije nekoliko godina sam kupio dionice ove tvrtke, u očekivanju (nekoliko puta!) dokapitalizacije koja je praktički bila "rješena stvar"… Kako je tada većinski vlasnik na iznenađenje mnogih, a i moje 🙁 odustao od dokapitalizacije, sve mi se to zgadilo i ovu dionicu sam prekrižio za slijedećih 20 godina te nisam želio uopće pratiti što se s njom događa.
Sada molim barem jednog od forumaša da mi da kratki brifing ovoga što se u poslijednjih mjesec dana događalo, odnosno:
– je li dokap. završio?
– imam li još pravo sudjelovati u istome?
– KAKO?
– tada su se spominjali neki uvjeti kupnje, na 1 postojeću mogao sam kupiti 1.4 nove …vrijede li ti uvijeti još uvijek?
– hoću li dobiti kakvu obavijest/poziv za dokap (od koga?)? (ovdje napominjem da je "moja" brokerska kuća u međuvremenu "zatvorila vrata")

Još jednom se ispričavam Vama koji živite za dionice LKPCa i kojima će ovaj post jednog neupućenog dioničara podignuuti kosu na glavi!
Zahvaljujem svim dobronamjernim forumašima koji mi daju odgovore 🙂

wtf @
Odgovore na postavljena pitanja ce te dobiti listajuci ovaj posat unazad,gdije vam je sve objasnjeno vise puta.

Bez ljutnje. [thumbsup]


ima li kakva novost o prospektu ili ste već svi zaboravili na to??

Proces upisa radnika je zavrsen a toje bio jedan od najvecih "problema"(vremenski rok). Morali su se imati tocni podaci o broju radnika koji ce sudjelovati. Sve ostalo ce se ubrzat jer je vise manje u zavrsnoj fazi. Mislim da Prospekt mozemo ocekivati do kraja tjedna ili pocetak sljedeceg.

p.s.Da li ste primjetili kako nije bilo barba Luke u delegaciji koja je posjetila luku Ploce. [thumbsup]



ima li kakva novost o prospektu ili ste već svi zaboravili na to??

Proces upisa radnika je zavrsen a toje bio jedan od najvecih "problema"(vremenski rok). Morali su se imati tocni podaci o broju radnika koji ce sudjelovati. Sve ostalo ce se ubrzat jer je vise manje u zavrsnoj fazi. Mislim da Prospekt mozemo ocekivati do kraja tjedna ili pocetak sljedeceg.

p.s.Da li ste primjetili kako nije bilo barba Luke u delegaciji koja je posjetila luku Ploce. [thumbsup]
[/quote]
do kraja tjedna??? joj tobi bilo super…jedva čekam petak [smiley]poz petini

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close