LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Radnici nisu puno kupili,ostatak ide u 2. krug.Teletext Nova tv pise o novom ulaganju u luku od 200 milja eura!

Dal se zna konačni broj dionica upisanih od strane zaposlenika?
[/quote]
Da.
Sve ponuđene


nino 979
ti stvarno pričaš glupos… , a i sam pričaš, da nisi na ovoj temi i da nisi u toku, ajde odi na neku drugu dionicu, gdje si u toku i na temi, kao što pričaš.

Poštovani,
nemam namjeru ulazit u rasprave ali tako trivijalno reći da pišem gluposti je malo pretjerano.
Iznio sam svoje mišljenje, osvrnuo se na dodjelu dionica radnicima, utvrdio da dokapitalizacija donosi neizvjesnost, povećava se FF u narednom periodu što je dobro te smatram da na ovoj cijeni sam dugoročni mogu profitirati i da će kratkoročno(1-2godine ) dionica stagnirati ili kliziti.

Pogledao sam izvještaj:http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/LKPC-fin2010-4Q-NotREV-K-HR.pdf
Osnovni fundamentalni pokazatelji
P/S 2,05 4/10
P/E 18,41 4/10
P/B 1,52 4/10
BVPS 933,17 4/10
EPS 77,12 4/10
Na ZSE jedna od skupljih prema ovim pokazateljima.

K. tekuće likv. 5,02 4/10
Novac/share 361,39 4/10
Ovo im je vrlo solidno, bolja od prosjeka na ZSE.

Dug/kapital 25,88% 4/10
Vrlo nisko, među 10 najmanje zaduženih tvrtki na ZSE.
P/EBITDA 11,96 4/10
Dobro, ni loše ni odlično.

– Prihodi iz 2009. = 155 milja
– Prihodi iz 2010. = 159 milja
– Dobit 2009. = 4,1 milje
– Dobit 2010. = 17 milja
Imate rast prihoda vrlo mali a rast dobiti drastičan, dobiti nije iz poslovanja!
Tijekom 2010.godine Luka Ploče d.d. je izvršila prodaju Luka Ploče Gradnje d.o.o. pa
uspoređivanje podataka iz bilance i računa dobiti i gubitka u odnosu na prethodnu godinu ne
bi bilo realno prikazano.
Financijski prihodi su 7,2mil.kn i to vam je uzrok povećanja dobiti, rekao bih prodajom ovog gore navedenog.

Štednja je mudrost trošenja.




Radnici nisu puno kupili,ostatak ide u 2. krug.Teletext Nova tv pise o novom ulaganju u luku od 200 milja eura!

Dal se zna konačni broj dionica upisanih od strane zaposlenika?
[/quote]
Da.
Sve ponuđene
[/quote]

Ako je tako to je odlična vijest !

Hvala.

@Barbosa , slažem se sa vama.
Slijedi dokapitalizacija i neizvjesnost u vezi s tim jer nisu poznati uvjeti.
Osvrćem se na poslovanje, gledam da pred tvrtkom slijedi ciklus investiranja i ulaganja(dijelom od dokapitalizacije, dijelom od kredita), te tvrdim da će im to nagrizat poslovanje i profitabilnost što je u praksi dokazano, treba vremena da se to sve posloži.


@micke
, velim da će se FF povećati dokapitalizacijom(ove godine) i dodjelom dionica radnicima(za 5 godina kad budu mogli prodavati).

@prapatnice
, slažem se sa vašim pogledom ali velim da treba vremena i ne bih očekivao ovdje čuda što se tiče cijene dionice, naravo sve ovisi o dokapitalizaciji te kako će tajproces završiti.

p.s.nemam LKPC, ne planiram imati, samo sam htio razmijeniti mišljenje i dati pogled iz svog kuta, svoj mali obiteljski d.o.o. sam stvarao punih 13 godina, tek sada mogu reći da sam nešto napravio kad sam vratio kredite, ostaje ti investirana materijalna imovina(zemljište, poslovni prostor, auta, strojevi..), tek sada mogu generirati veće dobiti iz poslovanja jer uteg kredita i investicijskog ciklusa je iza mene. Toliko.

Štednja je mudrost trošenja.



nino 979
ti stvarno pričaš glupos… , a i sam pričaš, da nisi na ovoj temi i da nisi u toku, ajde odi na neku drugu dionicu, gdje si u toku i na temi, kao što pričaš.

Poštovani,
nemam namjeru ulazit u rasprave ali tako trivijalno reći da pišem gluposti je malo pretjerano.
Iznio sam svoje mišljenje, osvrnuo se na dodjelu dionica radnicima, utvrdio da dokapitalizacija donosi neizvjesnost, povećava se FF u narednom periodu što je dobro te smatram da na ovoj cijeni sam dugoročni mogu profitirati i da će kratkoročno(1-2godine ) dionica stagnirati ili kliziti.

Pogledao sam izvještaj:http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/LKPC-fin2010-4Q-NotREV-K-HR.pdf
Osnovni fundamentalni pokazatelji
P/S 2,05 4/10
P/E 18,41 4/10
P/B 1,52 4/10
BVPS 933,17 4/10
EPS 77,12 4/10
Na ZSE jedna od skupljih prema ovim pokazateljima.

K. tekuće likv. 5,02 4/10
Novac/share 361,39 4/10
Ovo im je vrlo solidno, bolja od prosjeka na ZSE.

Dug/kapital 25,88% 4/10
Vrlo nisko, među 10 najmanje zaduženih tvrtki na ZSE.
P/EBITDA 11,96 4/10
Dobro, ni loše ni odlično.

– Prihodi iz 2009. = 155 milja
– Prihodi iz 2010. = 159 milja
– Dobit 2009. = 4,1 milje
– Dobit 2010. = 17 milja
Imate rast prihoda vrlo mali a rast dobiti drastičan, dobiti nije iz poslovanja!
Tijekom 2010.godine Luka Ploče d.d. je izvršila prodaju Luka Ploče Gradnje d.o.o. pa
uspoređivanje podataka iz bilance i računa dobiti i gubitka u odnosu na prethodnu godinu ne
bi bilo realno prikazano.
Financijski prihodi su 7,2mil.kn i to vam je uzrok povećanja dobiti, rekao bih prodajom ovog gore navedenog.
[/quote]
Fundamenti su kod ove dionice jedni od najgorih na burzi.
333 000 novih dionica na ovoj dionici je do sada bio problem i sa ovih 20 000-30 000 s kojima se trgovalo a novih 330 000 će tek biti pravi uteg.
Malo sam se raspitivao kod ljudi koji su malo bolje upućeni i oni mi kažu ako luka bude na nuli narednih godina to će biti uspjeh, nova koncesija je par puta skuplja od one koju je luka prije plaćala i po njima luka sa tako velikom koncesijom nema šanse da posluje pozitivno.
300 radnika je trenutno višak a slijede izbori oni će u luku dovesti još 50-100 bespotrebnih radnika(neradnika) po političkom ključu.
Potpuno se slažem sa kolegom da je pred nama jači pad ove dionice iz svih gore nabrojanih razloga.

lp svim dioničarima lkpc

– ne mogu razumjeti neki forumaše, dobro neke mogu, jer znam zašto pišu negativno – treba dokupiti lkpc, jer je jeftina i ide gore, pa sada neznaju kako bi,…..
– uvjek, kada dođe neka dobra vijest mnogo novih forumaša piše na temi lkpc samo negativno , al dobro što da vam kažem, svi znamo zašto, neki ste stvarno ……, a to vama nije dobro u životu, jer život je kratak i treba biti pozitivan u životu a ne negativan
– nema brige za ovu dionicu, ovi ide samo gore ovaj tjedan, a vi slobodno kupujte bilo što drugo, ako ,…..

lp dioničarima lkpc od mlade dame lize




Radnici nisu puno kupili,ostatak ide u 2. krug.Teletext Nova tv pise o novom ulaganju u luku od 200 milja eura!

Dal se zna konačni broj dionica upisanih od strane zaposlenika?
[/quote]
Da.
Sve ponuđene
[/quote]

Ako je tako to je odlična vijest !

Hvala.
[/quote]

Nije bas odlicna ali eto.Odlicno je da imaju zabranu prodavanja 5 god.

lakiluk @
Moram napisati da su to gluposti , mada bi bilo pristojnije napistai ;NE SLAZEM SE SA VAMA.



edofix ,

Mislim da si krivo skužio :

" Projekt se većim djelom financira zajmom Svjetske banke "

Moguce da imas pravo…Ali ok, kredit svjetske banke i EBRD je ukupno 70 miliona eura: Vaš link. Ako je od ovih 44 vlada dala 15, to znaci da je od banaka dobiveno oko 30, te da je preostalo jos 40. U tom slucaju, odbijemo li 40 od 136, ostaje nam 96 miliona eura. Podijeljeno s brojem dionica, to je 2555 kuna po dionici koliko minimalno treba dobiti da bi se osigurala investicija, odnosno to ce vjerojatno biti pocetna vrijednost drugog kruga (ispod toga se ne isplati jer ce biti premalo za ulaganje u terminal). 2555 je znaci minimalna cijena, a maksimalna…koliko je vec ko voljan ponuditi!

Ako sam jos negdje fulao u izracunu slobodno me ispravis…
[/quote]
Kolega efodix,
nedavno sam napisao kako ce Lucka uprava dobiti zajam u iznosu od 48 miliona eur.a zajam bi se trebao odobriti 29.03.2011g..

efodix, [thumbsup]


….
– Prihodi iz 2009. = 155 milja
– Prihodi iz 2010. = 159 milja
– Dobit 2009. = 4,1 milje
– Dobit 2010. = 17 milja
Imate rast prihoda vrlo mali a rast dobiti drastičan, dobiti nije iz poslovanja!
Tijekom 2010.godine Luka Ploče d.d. je izvršila prodaju Luka Ploče Gradnje d.o.o. pa
uspoređivanje podataka iz bilance i računa dobiti i gubitka u odnosu na prethodnu godinu ne
bi bilo realno prikazano.
Financijski prihodi su 7,2mil.kn i to vam je uzrok povećanja dobiti, rekao bih prodajom ovog gore navedenog.

izvrsna opaska koja razgolićuje ovaj mit o super uspješnoj kompaniji- koji svaki lansiraju navalakači!

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



nino 979
ti stvarno pričaš glupos… , a i sam pričaš, da nisi na ovoj temi i da nisi u toku, ajde odi na neku drugu dionicu, gdje si u toku i na temi, kao što pričaš.

Poštovani,
nemam namjeru ulazit u rasprave ali tako trivijalno reći da pišem gluposti je malo pretjerano.
Iznio sam svoje mišljenje, osvrnuo se na dodjelu dionica radnicima, utvrdio da dokapitalizacija donosi neizvjesnost, povećava se FF u narednom periodu što je dobro te smatram da na ovoj cijeni sam dugoročni mogu profitirati i da će kratkoročno(1-2godine ) dionica stagnirati ili kliziti.

Pogledao sam izvještaj:http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/LKPC-fin2010-4Q-NotREV-K-HR.pdf
Osnovni fundamentalni pokazatelji
P/S 2,05 4/10
P/E 18,41 4/10
P/B 1,52 4/10
BVPS 933,17 4/10
EPS 77,12 4/10
Na ZSE jedna od skupljih prema ovim pokazateljima.[/quote]

P/E 18 usred krize je skupo na ZSE? Zanimljivo…

efodix, 20.02.2011. u 19:17

– Prihodi iz 2009. = 155 milja
– Prihodi iz 2010. = 159 milja
– Dobit 2009. = 4,1 milje
– Dobit 2010. = 17 milja
Imate rast prihoda vrlo mali a rast dobiti drastičan, dobiti nije iz poslovanja!
Tijekom 2010.godine Luka Ploče d.d. je izvršila prodaju Luka Ploče Gradnje d.o.o. pa
uspoređivanje podataka iz bilance i računa dobiti i gubitka u odnosu na prethodnu godinu ne
bi bilo realno prikazano.
Financijski prihodi su 7,2mil.kn i to vam je uzrok povećanja dobiti, rekao bih prodajom ovog gore navedenog.

Cak i da je tako, opet je dobit od cistog poslovanja 10 milja naspram 4, porast od 150%. A treba gledati i buducnost, a buducnost je novi terminal s visestrukim kapacitetom i koridor Vc, s kojima ce prihodi biti znatno veci nego danas.

Evo kako prenosi premjerkin posjet SLOBODNA DALMACIJA

DOKERI ZAHVALNI NA JEFTINIM DIONICAMA.

Sa kacigama na glavi i uz zvuke gradske glazbe lučki radnici dočekali su su u subotu točno u podne premjerku Jadranku Kosor……………..

Dokapitalizacijom luke planira se osigurati promet od 10 milijuna tona različite robe,ćime bi pločanska luka postala vodeća u Hrvatskoj,rečeno je na sastanku premijekei uprave luke.

[cool]

@petina
Upravo je nevjerovatno kako se loše vijesti za dioničare LKPC koji nisu radnici pokušavaju prikazati
kao dobre.
Dioničari LKPC su definitivno dobro prošli,ali to će platiti "ostali" dioničari i strateški partner.
Također se političke predizborne izjave prikazuju kao gotova stvar!!!
Vjerujem da će ovdje biti dobro i za strateškog partnera,no ne vidim nikakve naznake da će ostali dioničari dobro proći.Naprotiv,oni su nekako "suvišni i smetnja",a mediji su ih vjerovatno spremni "razapeti"
kao špekulante!!!
Pričekajmo prospekt i biti će sve jasnije!!!
Pozdrav

New Report

Close