LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Radnici nisu puno kupili,ostatak ide u 2. krug.Teletext Nova tv pise o novom ulaganju u luku od 200 milja eura!

F i g h t T h e P o w e r ! ! !



Ma i mislio sam na ponedjeljak 10:00 [wink]

Pa to je poslije nedjelje u 2 ??

Danas na dnevniku su rekli ; uprava LKPC očekuje min. 40 milijuna Eura od dokapitalizacije ili u prijevodu 950,00 Kuna početna cijena u drugom krugu.

[/quote]

Ja sam malo računao prvi krug cijena da ne znam kakva bude ali u drugom eto nje na 5000 kunića……..

[kiss]

Strpimo se još malo da vidimo prospekt i sve što slijedi.
Zaista nema smisla toliko nagađanja.
Imamo rapidan porast prometa i dobiti, imamo dokap, gradi se koridor,motivirane radnike
s pet godina zabrane prodaje …
Trenutna cijena je rezultat frustracija iz prošlosti i stanja kako na ZSE tako i u državi.
Slijedi nam privatizacija koja će tu cijenu dići u realne okvire.

Zato samo polako jer tko je do sada izdržao sigurno neće izgubiti što je uložio.


Radnici nisu puno kupili,ostatak ide u 2. krug.Teletext Nova tv pise o novom ulaganju u luku od 200 milja eura!

Radnici su kupili nešto manje od 52000 dionica

lp svim dioničarim lkpc

– ovo će biti stvarno pravi diamant ove godine na lkpc, posle dugog razdoblja
– ja očekujem sve najbolje i mislim, da nisam pogrešila ni malo
– isto očekujem solidan porast cijene ovih dana na zse- ju na ovoj dionici
– strpljen spaše, i to je moje skromno razmišljanje in nije druk na gore ili dole, a vi kako vam je volja

lp svim imetnicima lkpc od mlade dame lize


zadovoljni radnici….dajte imeni dionice džaba ….bit ću i ja zadovoljan….a mi budale ih trebamo kupovati na burzi….živjelo bratsvo i jedinstvo….

Poštovani,
slažem se sa vama.
Svaka čast radnicima, državi ali mislim da je to "jeftina rasprodaja" državne imovine.
Naime, davati radnicima po 400kn/komad a tržišna cijena se kreće oko 1400kn je preveliki diskont, populizam, na o,4 BVPS i tako važnu strateški značajnu Luku Ploče.

Dao bih i ja radnicima ali uz popust od 20% na knjigovodstvenu vrijednost i to je puno ali ovakav diskont uoči izbora mi sve govori.

52000 komada je trenutno oko 70 mil.kn a ovi to stječu za 21 mil.kn.

FF se povećava, dokapitalizacija i sve druge stvari su pozitivne ali ova dionica ima uteg zbog podjele dionica radnicima te će trebati vremena da se tvrtka nakon dokapitalizacije i investiranja posloži te mislim da u kratkom roku cijena dionice može kliziti i stagnirati.

Štednja je mudrost trošenja.



zadovoljni radnici….dajte imeni dionice džaba ….bit ću i ja zadovoljan….a mi budale ih trebamo kupovati na burzi….živjelo bratsvo i jedinstvo….

Poštovani,
slažem se sa vama.
Svaka čast radnicima, državi ali mislim da je to "jeftina rasprodaja" državne imovine.
Naime, davati radnicima po 400kn/komad a tržišna cijena se kreće oko 1400kn je preveliki diskont, populizam, na o,4 BVPS i tako važnu strateški značajnu Luku Ploče.

Dao bih i ja radnicima ali uz popust od 20% na knjigovodstvenu vrijednost i to je puno ali ovakav diskont uoči izbora mi sve govori.

52000 komada je trenutno oko 70 mil.kn a ovi to stječu za 21 mil.kn.

FF se povećava, dokapitalizacija i sve druge stvari su pozitivne ali ova dionica ima uteg zbog podjele dionica radnicima te će trebati vremena da se tvrtka nakon dokapitalizacije i investiranja posloži te mislim da u kratkom roku cijena dionice može kliziti i stagnirati.
[/quote]

vi isto bas očito niste informirani na ovoj temi.
Kako ce kliziti?! kakav realan uteg može biti tih 52000 dionica kad te dionice imaju LOCK UP 5 godina!
Znači tih 52000 neće vidjeti burzu 5 godina.
FF je manji nego što bi bio da radnici nisu uopce dobili dionice ( u narednih 5 godina).

Zar stvarno mislite da će dionica LKPC tokom LOCK UP biti pod tim pritiskom?!

++Računanje matematičara Hairije: 60 / 1200 * 100 = 2 % ; 1050 - 30 % = 700 ....niz će se nastaviti novim pothvatima!!!

vi isto bas očito niste informirani na ovoj temi.
Kako ce kliziti?! kakav realan uteg može biti tih 52000 dionica kad te dionice imaju LOCK UP 5 godina!
Znači tih 52000 neće vidjeti burzu 5 godina.
FF je manji nego što bi bio da radnici nisu uopce dobili dionice ( u narednih 5 godina).

Zar stvarno mislite da će dionica LKPC tokom LOCK UP biti pod tim pritiskom?!
[/quote]

Nisam na ovoj temi.
Nisam u toku, shvaćam lock up, poznam psihologiju, znam koliko je potrebno da kad se tvrtka dokapitalizira(investiranje u imovinu) koliko je potrebno vremena da rezultati poslovanja dođu do izražaja.
Kratkoročno na period 1-2 godine ovdje cijena dionice može stagnirati ili kliziti prema dolje, pogotovo nakon dokapitalizcija ukoliko bude po cijeni nižoj od tržišne uz veći diskont.
Nemam LKPC, ne planiram imati, samo sam komentirao kako jeftino rasprodajemo državnu imovinu bez obzira kome prodajemo/radnicima,Todoriću, strancima,Rajiću…).

Štednja je mudrost trošenja.

lp svim dioničarima lkpc

nino 979

ti stvarno pričaš glupos… , a i sam pričaš, da nisi na ovoj temi i da nisi u toku, ajde odi na neku drugu dionicu, gdje si u toku i na temi, kao što pričaš.
ova dionica ide ove godine u nebo, pa živi bili i vidjeli
lp svim dioničarima lkpc od mlade dame lize

Svaka čast radnicima, državi ali mislim da je to jeftina rasprodaja državne imovine.
Naime, davati radnicima po 400kn/komad a tržišna cijena se kreće oko 1400kn je preveliki diskont, populizam, na o,4 BVPS i tako važnu strateški značajnu Luku Ploče.

Dao bih i ja radnicima ali uz popust od 20% na knjigovodstvenu vrijednost i to je puno ali ovakav diskont uoči izbora mi sve govori.

52000 komada je trenutno oko 70 mil.kn a ovi to stječu za 21 mil.kn.

FF se povećava, dokapitalizacija i sve druge stvari su pozitivne ali ova dionica ima uteg zbog podjele dionica radnicima te će trebati vremena da se tvrtka nakon dokapitalizacije i investiranja posloži te mislim da u kratkom roku cijena dionice može kliziti i stagnirati.

Treba pričekati i vidjeti kako će se situacija u konačnici razvijati, činjenica je da je država prodala radnicima po 400kn ali još uvjek ima prava na dionice iz dokapa i sada tu ima više smjerova koji bi mogli regulirati vrijednost dionice LKPC.

Sve zavisi od prospekta i toga da li će i na koji naćin će država iskoristiti svoja prava na dokapitalizacijske dionice, npr. ako dokap bude po 800kn i prodaju prava na TK po npr. još 400kn, onda dionica ne bi trebala bitnije stagnirati i ako da, to će biti na kratko dok dio manjinskih dionićara ne kapitalizira dokapitalizacijske dionice.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Radnici nisu puno kupili,ostatak ide u 2. krug.Teletext Nova tv pise o novom ulaganju u luku od 200 milja eura!

Dal se zna konačni broj dionica upisanih od strane zaposlenika?


edofix ,

Mislim da si krivo skužio :

" Projekt se većim djelom financira zajmom Svjetske banke "

Moguce da imas pravo…Ali ok, kredit svjetske banke i EBRD je ukupno 70 miliona eura: Vaš link. Ako je od ovih 44 vlada dala 15, to znaci da je od banaka dobiveno oko 30, te da je preostalo jos 40. U tom slucaju, odbijemo li 40 od 136, ostaje nam 96 miliona eura. Podijeljeno s brojem dionica, to je 2555 kuna po dionici koliko minimalno treba dobiti da bi se osigurala investicija, odnosno to ce vjerojatno biti pocetna vrijednost drugog kruga (ispod toga se ne isplati jer ce biti premalo za ulaganje u terminal). 2555 je znaci minimalna cijena, a maksimalna…koliko je vec ko voljan ponuditi!

Ako sam jos negdje fulao u izracunu slobodno me ispravis…

New Report

Close