LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

najbolja vijest bi bila sve dionice radnicima pa makar i besplatno uz uvjet lock up-a koji je i postavljen. tada bi sa svojim portfeljima zaradili min 300% [proud]

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Moje viđenje varijacije na temu modela famozne dokapitalizacije na temelju skoro pa nikakvih informacija koje su nam kao dioničarima dostupne

1 krug i prodaja prava upisa.
Svi koji su željeli kupiti povoljno dionice u JP, po meni, trebali su reagirati do 26.01. da bi ostvarili pravo na povlaštenu kupnju, naravno u kontextu da prvi krug bude ne skuplji od X kn jer je to premija od cca X % na zaključnu cijenu zadnjeg dana upisa po prospektu kad izađe, jel.. ( e sad svatko od nas ima svoje raspone i svoje brojve, tu se ubraja i Pavlović 😉

Kome će država prodati pravo upisa (budući da ona definitivno izlazi kao većinski vlasnik) taj će diktirati «realnu cijenu na burzi» po samom završetku dokapitalizacije..kako i zašto ? Pa ako je cijena prvog kruga X + X (otkup prava upisa) + X (premija za kontrolni paket) = Y početna cijena na burzi nakon završetka dokapitalizacije/privatizacije

…budućnost rasta što cijene na burzi što samog poslavanja Luke je neupitna !

Koga će država favorizirati da otkupi njena prava upisa (realno bi bilo očekivati onoga tko ponudi veću/najveću cijenu…ili) ?
Kolega rita je prenio današnje vijesti : Prosperitet Luke Ploče je nacionalni interes a odluka o dokapitalizaciji je put ka tome, kazala je predsjednica Vlade Jadranka Kosor u Pločama, gdje se susrela s Upravom i zaposlenicima te predstavnicima sindikata Luke Ploče.

http://dnevnik.hr/vijesti/gospodarstvo/kosor-prosperitet-luke-ploce-je-nacionalni-interes.html

U slučaju da cijena prvog kruga bude približno jednaka cijeni na burzi s datumom izdanja prospekta tj. zadnjim danom mogućnosti upisa novih dionica, mislim da će se većina odlučiti (ja vjerojatno hoću) na prodaju prava upisa (jasno kada bude objelodanjena početna/završna cijena prava) iz razloga što će se lova kapitalizirati prodajom prava, dok živi cash ostaje slobodan za trejdanje bilo kroz lkpc ili neki drugi papir koji će u danom trenutku biti atraktivan.

2 krug.
U pozivu na Glavnu skupštinu piše da će pravo sudjelovanja u drugom krugu imati svi ulagatelji koji imaju sjedište ili prebivalište na području Republike Hrvatske. E sad da li će i koliko slobodnih dionica ostati za drugi krug vidjet ćemo, al smatram da neće puno ili ništa (iz razloga izvedenice otkupa prava upisa u prvom krugu)), tako da oni koji čekaju drugi krug možda ostanu praznih ruku.

Pitanje…kad ćemo saznati broj uplaćenih radničkih dionica ? sve što je ostalo slobodno, opet država prodaje kroz otkup prava upisa).

Činjenice..
– lock up od 5 god za radničke dionice po cijeni od 400 kn
– max 330 000 novoizdanih dionica kroz JP

svaka čat onome tko pogodi formulu:
X (cijena prvog kruga) + X (otkup prava upisa) + X (premija za kontrolni paket) = Y početna cijena na burzi nakon završetka dokapitalizacije/privatizacije

Meni stvarno nije jasno šta ekipa ovdje očekuje, pa valjda je svakome jasno da ovdje sreće nema, pa zar ne vidite čim se malo kupnje skupi da se netko istrese, sretni kupci su uvjek mali jer promjena na kupovnoj strani u top10 nema dok top10 svakodnevno rasprodaje a ekipa druka li druka i navlači još malo onih preostalih koji nisu zakićeni ovim biserom od dionice.
Dolazi novih 330 000 dionica pa šta vi očekujete porast cijene dionice daj nemojte biti smiješni rađe šutite dok izađe prospekt tada će bar neke stvari biti malo jasnije, ako ikada izađe, njihovih 10 dana traje već pola godine i tko zna koliko će još trajati valjda dok svakoga ne zakite.

lp svim dioničarima lkpc

– prošlji tjedan sam pisala, da će slijedeči biti zanimljiv i to jako, i opet sam u pravu, a što se tiče prospekta, kada izađe -i kakva će bit cijena , to slijedi, o tome čemo jako uskoro, a nesmem previše pričati, znate zašto,….
– ovaj tjedan ide cijena lkpc samo u jednu smjeru i to gore , gore,….
-ovde ide dokapitalizacija sa privatizacijom, ako kome još nije jasno šta i kako je…..
– ovo je moje skromno mišljenje i nije druk na gore ili dole, a vi kako vam je volja,….

lp od mlade dame lize

http://www.poslovni.hr/vijesti/luka-ploce-za-rujan-najavljen-pocetak-radova-na-izgradnji-terminala-za-rasute-terete-172516.aspx tiho i lagano čekamo naših 6000kn trajalo to i 5 godina [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Neki pišu da bi umanjili vrijednost ove dionice ali znaju svi da je to dionica s najvećim potencijalom na našoj burzi. Mislim da će se to pokazati već sljedeći tjedan kad bi lkpc mogla doseći i prijeći onu psihološku cijenu od 2000 kuna.

[color=blue][/color]vizionar


Rita , etodix

Već 15 dana pokušavam sve kako bi JP bila transparentna i pišem realno i istinito bez obzira kako me loše ocjenjivali !
Meni je stalo do LKPC i želim kupiti dionice na JP ali povoljno !
Podsječam vas da je i HANFA blokirala trgovinu zbog netransparentnosti !

Žalosno je da ja koji sam tako malo umoćen u LKPC i nemam previše škole (14g) moram vas upozoriti na novu mutež :
14.02.2011.objavljeno je Izvješće za 4.Q2010. !
već 15.02.2011. slijedi ispravak toga izvješća !
Jel nitko od vas ne čita informacije ?
Nije dobit 64.660.000,00kn već je to preneseni gubitak !
A dobit je 17.169.000,00kn !
Dragi kolege tko od vas misli da se ta "greška" slučajno dogodila ?

O cem ti pricas? Evo citat iz izvjesca:

efodix, 19.02.2011. u 18:57
Neto dobit 2010.godine iznosi 15.032 tisuće kuna, što predstavlja porast od 351,64% u odnosu na 2009.godinu.

To se nije promijenilo i ne znam od kud tebi te gluposti o navodnih 64 milje dobitka, a bome i ovih 17. Nevjerojatno kako pokusavas umanjiti znacaj porasta dobiti od 350% putem totalnih izmisljotina.

efodix, 19.02.2011. u 18:57
Na moj ponovljeni upit ,nitko mi ne odgovara ,kao da je to nevažno : "Raspon cijena …,te konačnu cijenu …utvrdit će Uprava !"
Po meni to znači :bit će Nominalna cijena dionica 400kn
Minimalna cijena X i
Maxmilna cijena Y
Naravno , mi ćemo morati uplatiti Maksimalnu cijenu Y a oni će naknadno utvrditi cijenu i vratiti nam previše uplaćanog novca !

Ja to pišem dobronamjerno !
Jer sam zainteresiran za kupnju !
Već 3 puta su mi ponudili JP a istovremeno sam na burzi mogao kupiti dionice jeftinije .
Sve 3 JP su poništene jer investitori nisu bili glupi .
To se može dogoditi i LKPC ako neće biti interes 50% ili veći!

Dragi kolege nemojte mutiti vodu , pokušajte razbistriti stvari !
Unatoč vašem drukanju trgovanje je sve manje i cijena dionica pada !
Prije mjesec dana Dionica LKPC je bila 1.800,00kn !

Pozdrav

Nitko ti nije odgovorio jer to nitko ni ne zna. Cijena na burzi pada zbog dezinformacija o lockupu radnicima i optimistima koji se nadaju kupnji po 400 kuna. Dokap nece propasti sigurno, jer nisu bitni mali igraci na burzi nego strateski investitor. Cim manje malih igraca kupi dionice, tim veci paket dionica ide strateskom investitoru, pa tu ne vidim neki veliki interes da dionice u dokapu idu po niskoj cijeni.



http://dnevnik.hr/vijesti/gospodarstvo/kosor-prosperitet-luke-ploce-je-nacionalni-interes.html

ništa specijalno.

52 000 dionica po 400 kuna radnicima ?!?! [shocked][/quote]

Da, i lockup od 5 godina.

efodix, 19.02.2011. u 19:00
300 000 dionica u javnoj ponudi ?!?! [shocked]

A kome ce svih tih 300k ici? Malim dionicarima? Mos mislit…to ide strateskom partneru koji nece prodavati na burzi, i to po paprenoj cijeni s obzirom da je rijec o kontrolnom paketu.


Meni stvarno nije jasno šta ekipa ovdje očekuje, pa valjda je svakome jasno da ovdje sreće nema, pa zar ne vidite čim se malo kupnje skupi da se netko istrese, sretni kupci su uvjek mali jer promjena na kupovnoj strani u top10 nema dok top10 svakodnevno rasprodaje a ekipa druka li druka i navlači još malo onih preostalih koji nisu zakićeni ovim biserom od dionice.
Dolazi novih 330 000 dionica pa šta vi očekujete porast cijene dionice daj nemojte biti smiješni rađe šutite dok izađe prospekt tada će bar neke stvari biti malo jasnije, ako ikada izađe, njihovih 10 dana traje već pola godine i tko zna koliko će još trajati valjda dok svakoga ne zakite.

Zašto lažete da TOP10 svakodnevno rasprodaje?!!!
Admini bi Vas zbog ovakvih laži trebali izbrisati s foruma!
Sramota Vas može biti da TOP10 rasporedaje "SVAKODNEVNO" ..
Jal, ljubomora, jer očito trgujete VLDS, DKVS i takvim dionicama..Očito Vam je i znanje na toj razini…
Vidim novi specijalac se pojavio!!!!

++Računanje matematičara Hairije: 60 / 1200 * 100 = 2 % ; 1050 - 30 % = 700 ....niz će se nastaviti novim pothvatima!!!




http://dnevnik.hr/vijesti/gospodarstvo/kosor-prosperitet-luke-ploce-je-nacionalni-interes.html

ništa specijalno.

52 000 dionica po 400 kuna radnicima ?!?! [shocked][/quote]

Da, i lockup od 5 godina.

micke, 19.02.2011. u 19:43
300 000 dionica u javnoj ponudi ?!?! [shocked]

A kome ce svih tih 300k ici? Malim dionicarima? Mos mislit…to ide strateskom partneru koji nece prodavati na burzi, i to po paprenoj cijeni s obzirom da je rijec o kontrolnom paketu.

[/quote]

ne uzrujavajte se…nije bitno što se kaže već tko kaže…
Čovjek je očito novi na temi, pa pametuje bez da je prethodno ista pročitao…
Tako Vam je nažalost…mišljenje je kao…… SVATKO GA IMA

++Računanje matematičara Hairije: 60 / 1200 * 100 = 2 % ; 1050 - 30 % = 700 ....niz će se nastaviti novim pothvatima!!!

Realizacijom projekta u koji će se uložiti sredstva od dokapitalizacije broj zaposlenih u Luci mogao bi se povećati za 20 posto, istaknuto je tijekom razgovora.
http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/kosor-da-hrvati-zive-relaksiranije-dokaz-je-veci-broj-prodanih-automobila,105704.html

Luka Ploče: Za rujan najavljen početak radova na izgradnji terminala za rasute terete
http://www.poslovni.hr/vijesti/luka-ploce-za-rujan-najavljen-pocetak-radova-na-izgradnji-terminala-za-rasute-terete-172516.aspx

Pavlovic za dnevnik HTV1,ukupna investicija je preko 200 mil.eur. [thumbsup]

Sutra ujutro odmah blokada u prvoj sekundi [thumbsup]

New Report

Close