LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo ja ću još 20 komada drmnut da malo i strejdam(treba čuvat i lovu za dokup inače bi se još nakrcao).

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Ti malo kasnis 3 tjedna u odnosu na ostatak diskusije i raspravu o radnickim dionicama…

pero7 a zašto misliš da je cijena kakva je nego zato što je u nju uračunato sve o čemu ti govoriš? iako o dijelu lock up dionica nemam više snage tipkati jedno te isto. uračunata je i netransparentnost i nepovjerenje radi svega što se dešavalo u zadnje tri godine. jedino nije uračunat prospekt jer ga još nema. i kakva god uprava bila zar misliš da je toliko poblesavila da će nama sutra reći da ćemo dionice plaćati skuplje nego li je njihova cijena na tržištu?

ali shvaćam te. vjerujem da smo svi bijesni i nestrpljivi(jer ja sigurno jesam, imam sliku luke na zidu sa datumima i brojem dionica kojima sam na određene datume raspolagao). strpimo se još malo ili ako netko zna što treba poduzeti neka kaže?

ln…

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south



Prema cijeloj situaciji oko burze i očekivanjima dioničara, realna cijena za dioničare koji imaju pravo na prvi krug bi se trebala utvrditi u rasponu cijene između 800-1000 Kn.
Mislim da je to u ovim okolnostima objektivna cijena koju smo spremni platiti jer održava u sebi premiju za ostanak pojedinog dioničara u vlasničkoj poziciji Luke Ploče, a ako gledamo dugoročno osigurava sasvim dovoljno sredstava za potrebne investicije.
U slučaju da svi dioničari uplate novih 330.000 dionica po npr. 1000 Kn = dobivamo novi kapital društva u iznosu od okruglo 330 milijuna kuna! Tu još treba uračunati sve neprodane dionice iz 1.kruga, koje bi se u 2.krugu trebale tržiti po osjetno višoj cijeni, pa će tako onda i ukupni prikupljeni kapital biti veći.

Ako idu sa niskom cijenom u prvom krugu, npr. nominala od 400 Kn po dionici, onda uprava odmah u startu smanjuje sebi manevarski prostor za cijenu u drugom krugu, a time direktno utječe i na znatno manja prikupljena sredstva na kraju dokapitalizacije.
Opet ako idu sa previsokom cijenom za prvi krug i za drugi krug, ostaje mogućnost slabog interesa za kupnju i eventualno usporedo s tim neuspjela dokapitalizacija.

Početna cijena za drugi krug bi mogla biti trenutna tržišna od 1400 Kn, s time da potencijalni kupci licitiraju od ove cijene prema gore, pa tko da više njemu djevojka!
I ne zamarajte se sa katastrofičnim komentarima nekih likova na ovom forumu – jer dobro se zna da svugdje u poslovnom svijetu ako želiš veći udjel vlasništva u firmi koja se privatizira i koja ima odlične pokazatelje + budućnost, to moraš platiti sa premijom na standardnu cijenu. To ovdje vrijedi još i više, jer na burzi nema šanse da sad netko uzme veći broj dionica a da značajno ne podigne cijenu, osim ako ne dogovori blok transakciju sa nekim od jačih igrača iz TOP 10.

Pozdrav kolege i samo vjerujte dalje u našu Lučicu..


– realno…
– bravo majstore… [thumbsup]
[/quote]

Kada bi se u 2. krugu dalo dioince po 1 400 kuna, mislim da bi se u Pločama desio – Kairo. U ovoj agoniji sa dokapitalizacijom od 2007. mali dioinčari su plačali po 4 000 – 6 500, a da se sada da nekome po 1 400 i to za strateški paket u sitaciji kada luka posluje povijesno najbolje?

Ne bi išlo.
[/quote]

Kao prvo kad čitaš neki tekst ako ga treba pročitati sa razumijevanjem, tako da ono što piše je:
Početna cijena za drugi krug bi mogla biti trenutna tržišna od 1400 Kn, s time da potencijalni kupci licitiraju od ove cijene prema gore, pa tko da više njemu djevojka!
Dakle, ako npr. postoji 20 potencijalnih kupaca onda oni licitiraju cijenu od minimalne koja je postavljena od 1400 Kn na više, pa to može biti i 1600 Kn i 1800 Kn, tj.onoliko koliko taj veći paket dionica vrijedi u očima investitora. Ako im ne vrijedi više, onda ide po minimalno stavljenih 1400 Kn.

Sada je najbitnija stvar u dokapitalizaciji PRIKUPITI POTREBNA SREDSTVA ZA DALJNJI RAZVOJ I PROVESTI USPJEŠNU DOKAPITALIZACIJU (minimalno 50% prodaje svih ponuđenih dionica – odnosno 165.000 dionica). I ja bi htio da sutra moja dionica vrijedi 5x više, ali ovdje moramo biti realni a ne pričati bajke. Prema mom mišljenju svaka cijena za prvi krug iznad 1000 Kn je previsoka i neatraktivna za veliki broj dioničara, jer pravo prvokupa mora u sebi garantirati povlaštenu cijenu kupnje novoizdanih dionica u 1.krugu.

To što si ti ili netko drugi kupovao dionice lkpc po 6000 Kn u periodu 2007./2008.g., nema sada apsolutno nikakve veze sa cijenom koja će biti u 1. ili 2.krugu.
Jedina mogućnost da se cijena vrati na približno iste razine je da se prospekt i dokapitalizacija pametno/realno/objektivno provede, i da Luka Ploče nakon toga onda počne strelovito rasti čime će privući još xxx novih investitora, što će nama sadašnjim dioničarima donijeti značajan porast cijene(a nekome tko je ulazio po previsokim cijenama tako pokriti gubitke).

lp

Moje je mišljenje da u prvom krugu ide do 1000 kuna i biće rasprodano…pitanje je državnog udjela dali ćemo mi postojeći imati novca i za to kupit a ne virujem……U drugom krugo to sve ide na puno više….bar se nadam..

Luci i drzavi je vaznije da dobiju jednog jakog investitora koji ce kupiti najveci dio paketa nego da mali dionicari dobiju puno dionica po njima prihvatljivoj cijeni. Ako mali u prvom krugu nece jer im je preskupo – to sve ide velikom investitoru u drugi krug, a on ce biti presretan da se dograbi cim vise komada.

Inace, Kosorica upravo na sastanku u luci, popodne bi znaci moglo biti nekih novih vijesti…

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=105661&tx_ttnews%5BbackPid%5D=23&cHash=64bf5a90c7

rita, 19.02.2011. u 13:13
Predsjednica Vlade Jadranka Kosor u posjetu je luci Ploče. Sastala se s radnicima, malim dioničarima koji su nedavno po povlaštenoj cijeni povećali svoj vlasnički udio u Luci Ploče.

a svašta…

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Rita , etodix

Već 15 dana pokušavam sve kako bi JP bila transparentna i pišem realno i istinito bez obzira kako me loše ocjenjivali !
Meni je stalo do LKPC i želim kupiti dionice na JP ali povoljno !
Podsječam vas da je i HANFA blokirala trgovinu zbog netransparentnosti !

Žalosno je da ja koji sam tako malo umoćen u LKPC i nemam previše škole (14g) moram vas upozoriti na novu mutež :
14.02.2011.objavljeno je Izvješće za 4.Q2010. !
već 15.02.2011. slijedi ispravak toga izvješća !
Jel nitko od vas ne čita informacije ?
Nije dobit 64.660.000,00kn već je to preneseni gubitak !
A dobit je 17.169.000,00kn !
Dragi kolege tko od vas misli da se ta "greška" slučajno dogodila ?

Na moj ponovljeni upit ,nitko mi ne odgovara ,kao da je to nevažno : "Raspon cijena …,te konačnu cijenu …utvrdit će Uprava !"
Po meni to znači :bit će Nominalna cijena dionica 400kn
Minimalna cijena X i
Maxmilna cijena Y
Naravno , mi ćemo morati uplatiti Maksimalnu cijenu Y a oni će naknadno utvrditi cijenu i vratiti nam previše uplaćanog novca !

Ja to pišem dobronamjerno !
Jer sam zainteresiran za kupnju !
Već 3 puta su mi ponudili JP a istovremeno sam na burzi mogao kupiti dionice jeftinije .
Sve 3 JP su poništene jer investitori nisu bili glupi .
To se može dogoditi i LKPC ako neće biti interes 50% ili veći!

Dragi kolege nemojte mutiti vodu , pokušajte razbistriti stvari !
Unatoč vašem drukanju trgovanje je sve manje i cijena dionica pada !
Prije mjesec dana Dionica LKPC je bila 1.800,00kn !

Pozdrav

.

pero7 a da prestaneš sa korištenjem 5 nickova i odlučiš se za jedan kao velika većina ovdje? a da prestaneš sam sebe lajkati sa 100-ama a drugima dijeliti jedinice?

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

kolega Pero 7,

……….."14.02.2011.objavljeno je Izvješće za 4.Q2010. !
već 15.02.2011. slijedi ispravak toga izvješća !
Dragi kolege tko od vas misli da se ta "greška" slučajno dogodila ?………. "

Da se i ja pridružim , možete li nam napisati vaše mišljenje zašto se to desilo ??
Nisam puno pratio, ali iz vaših nastojanja nemogu vidjeti ništa drugo nego uistinu samo grešku ?
Ne razmijem kvakvu korist se iz toga može izvući ?

S druge strane,
radnici koji su kupili dionice po 400,00 Kuna nesmiju ih prodavati nekoliko godina, ako sam dobro zapamtio, a nova javna ponuda od 300.000 novih dionica je i ustinu nezgodna kod formiranje cijene .

Da sam osobno predsjednik uprave LKPC ni sam netnam kako bi to najpravdenije napravio ili utvrdio vrijednost javne ponude. Narvano da znam da što bolja cijena donosi LKPC više novaca, a time i veću slobodnu tržišnog poslovanja, ulaganja itd…., ali kako ne uvrijediti investitore javnve ponude, a pritom ne oštetiti postoječe dioničare ? Dosta zahtjevna odluka moram priznati i gotovo sam siguran da na kraju će se nači glasni protivnik bilo kakve odluke.

Siguran sam da upravi LKPC odgovara 10.000,00 Kuna po dionici u javnoj ponudi, postojećim dioničarima još i više, ali tko će to platiti ?
Možda i hoće, ne baš toliko, ali 300.000 dionice je lijepi kontrolni paket, a kontrolni paket košta. Što više, ovdje se radi o kontronlom paketu strateške geopolitičke točke i time dodatno naglašava ozbiljnost ove dokapitalizacije.

P.S. imam samo 7 dionica LKPC !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://dnevnik.hr/vijesti/gospodarstvo/kosor-prosperitet-luke-ploce-je-nacionalni-interes.html

ništa specijalno.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


http://dnevnik.hr/vijesti/gospodarstvo/kosor-prosperitet-luke-ploce-je-nacionalni-interes.html

ništa specijalno.

52 000 dionica po 400 kuna radnicima ?!?! [shocked]

300 000 dionica u javnoj ponudi ?!?! [shocked]

Bilo bi dobro da matematičari izračunaju odnos BUDALE/PAPIRI da znamo što možemo očekivati na burzi nakon dokapa[undecid]

“A man's got to do what a man's got to do”

New Report

Close