LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

moje mišljenje je ako država proda prava prvokupa ( fondovima i velikim ulagačima ) oni će ta prava ostvariti u prvom krugu i teoretski drugog kruga nema ako i mali ulagači idu u dokapitalizaciju, odnosno u drugi krug idu dionice koje mali dioničari nisu uzeli u 1.krugu, pa se može dogoditi da je drugi krug simboličan ( traje 5 dana), tako da neznam koliko 2. krug može odrediti cijenu na burzi ( osim trenutno).
lp


moje mišljenje je ako država proda prava prvokupa ( fondovima i velikim ulagačima ) oni će ta prava ostvariti u prvom krugu i teoretski drugog kruga nema ako i mali ulagači idu u dokapitalizaciju, odnosno u drugi krug idu dionice koje mali dioničari nisu uzeli u 1.krugu, pa se može dogoditi da je drugi krug simboličan ( traje 5 dana), tako da neznam koliko 2. krug može odrediti cijenu na burzi ( osim trenutno).
lp

Da, ali će u tom slučaju biti bitna cijena prava za koja će se ista prodati, dođe na isto.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



moje mišljenje je ako država proda prava prvokupa ( fondovima i velikim ulagačima ) oni će ta prava ostvariti u prvom krugu i teoretski drugog kruga nema ako i mali ulagači idu u dokapitalizaciju, odnosno u drugi krug idu dionice koje mali dioničari nisu uzeli u 1.krugu, pa se može dogoditi da je drugi krug simboličan ( traje 5 dana), tako da neznam koliko 2. krug može odrediti cijenu na burzi ( osim trenutno).
lp

Da, ali će u tom slučaju biti bitna cijena prava za koja će se ista prodati, dođe na isto.
lp
[/quote]
Realno promišljajući "cijena prava prvokupa" bi trebala povećati ili bar biti neko jamstvo veće cijene dionice na burzi neposredno nakon dokapa. Međutim, tako bi bilo kada bi cijena ovisila samo o faktorima dokapa, no znamo da je tržište kompleksan sklop koji u sebe uključuje i brojne druge faktore. Mmeđu ostalim, valja spomenuti "drhtave ručice" i veći broj novih dionica koje će se pojaviti na tržištu u roku od 3-6 mjeseci, što bi moglo utjecati na pad cijene, ali s druge strane, ova dionica bi nakon dokapa mogla biti sigurno utočište za srednjoročne i dugoročne investitore, tj. ulagače.
Zato je stavljanje cijene u prvi plan svakodnevnih polemika i "prepirka" koliko će LKPC "vrijediti" na burzi za tri mjeseca puka špekulacija ili forumska prepucavanja u kojima nema ni pobjednika niti poraženog.
Ima li ikakvih info o tomu kada će se objaviti prospekt? Imam dojam da je kapetan P. od zadnjeg (nekontroliranog) istupa u medijima doslovno ustravljen i od njega nećemo doznati ništa.
Fakat mi nije jasno zašto ne uvedu glasnogovornika/cu? [shocked]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Molim Vas ako neko baš zna.
Prijatelj je vlasnik određenog broja mojih dionica. Htio bih te dionice na neki način prebaciti na svoje ime a da izbjegnem eventualno plaćanje poreza. Kontaktirao sam HITU, oni nemaju pojma. Daju mi neke polu informacije u koje ni oni nisu sigurni.
Ako neko zna način, molim da napiše.
Hvala.


Molim Vas ako neko baš zna.
Prijatelj je vlasnik određenog broja mojih dionica. Htio bih te dionice na neki način prebaciti na svoje ime a da izbjegnem eventualno plaćanje poreza. Kontaktirao sam HITU, oni nemaju pojma. Daju mi neke polu informacije u koje ni oni nisu sigurni.
Ako neko zna način, molim da napiše.
Hvala.

Nek ti proda preko burze za ukupno 0.8% naknade.



Molim Vas ako neko baš zna.
Prijatelj je vlasnik određenog broja mojih dionica. Htio bih te dionice na neki način prebaciti na svoje ime a da izbjegnem eventualno plaćanje poreza. Kontaktirao sam HITU, oni nemaju pojma. Daju mi neke polu informacije u koje ni oni nisu sigurni.
Ako neko zna način, molim da napiše.
Hvala.

Nek ti proda preko burze za ukupno 0.8% naknade.
[/quote]
Ugov o darivanju pošaljite mi mail i ja ću vam večeras to poslati ide bez problema, sad sam na poslu pa ga nemama kod sebe.

Lijep pozdrav sindikalnoj organizaciji kako predsjedniku tako i svim članovima.


Molim Vas ako neko baš zna.
Prijatelj je vlasnik određenog broja mojih dionica. Htio bih te dionice na neki način prebaciti na svoje ime a da izbjegnem eventualno plaćanje poreza. Kontaktirao sam HITU, oni nemaju pojma. Daju mi neke polu informacije u koje ni oni nisu sigurni.
Ako neko zna način, molim da napiše.
Hvala.

Kod javnog bilježnika napravite darovni ili kupoprodajni ugovor, isti pošaljite u SKDD, prije svega kontaktirajte SKDD telefonski.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Ima li možda neko primjer takvog ugovora da postavi ovdje?


Ima li možda neko primjer takvog ugovora da postavi ovdje?


Ovjeriti kod bilježnika i predati na šalter u SKDD, preknjižba traje do 10 radnih dana.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA





plavi i ost.koji ste u zaglavili u ovome,

Prije neku godinu također pokušao učestvovati u dokapitalizaciji…koja je najavljena i bila obavijena enigmom kao i ova sada.
Sjećate tad je bila dionica oko 5000 kn,
Na kraju se svi s svakim posvađali(uprava,vlada,banke),igrali se gluhoG telefona i s novinrima i dioničaria,sve propalo u vodu.Pala cjena drastično.Mnogi izgubili novce .Zato sad samo upozoravam.
Tako da ne vjerujem da će i ovaj put biti baš kako ste to vi zamišljali.
Zato nemojte druge navlačiti da kupuju dionice,a kupuju ih od vas koji se sad izvlačite van pošto poto dok je cijena još donekle.
Vas boli istina i zato tu pišete enormno puno postova u zadnje vrijeme.
Da sam ja siguran u ovu dionicu kao što vi govorite da jeste,otišao bi na Jelačić plac,ispijao kavu i brojio golubove.
A vi niste sigurno mirni ni spokojni s ovom dionicom,i to sa razlogom.

Žao mi je što ste tada izgubili svoje novce.
Puno malih je ostalo unutra još od 2007. i vremena koje spominjete i očekuju puno od ove dokapitalizacije. Da ste bili na skupštini drugačije bi pisali.

lp
[/quote]
Gospodo moderatori može vas sram i stid biti, obrisan mi je post gdje korisnika plavog pitam i ponavljam pitanje ako bude trebalo ponovit ću ga sto puta.
Šta je to na skupštini rečeno što je po vama tako dobro za dionicu.
Na svako pitanje Pavlović je odgovarao da ne smija ništa reći prije prospekta za razliku od korisnika plavog ja iznosim istinu.
TOP10 je i jučer prodavao po podacima iz SKD tko ne vjeruje neka provjeri sam.
[/quote]

Za skupštinu vam neću i ne smijem iznositi podatke, znam da radite u LKPC i da na skupštinu niste smjeli doći, ali što vam ja tu mogu.
Nije top 10 raspordavao, prodao je skrbnički PBZ-a, a pod tim skrbničkim ( PBZ je to prošle godine objedinio ) , se nalazi i Ante i Franjo i hairija i svi koji rade preko PBZ-a, prema tome ne obmanjujte javnost. Isti taj PBZ skrnbnički je prije nekoliko dana kupovao, pa je to potvrda ovoga što pišem, netko prodaje netko kupuje.

Držte se kolega. [thumbsup]

lp
[/quote]

Ako misliš na korisnike PBZove Investor usluge onda griješiš, prošle godine se više ne vode pod skrbničkim računom,već pod imenom i prezimenom osobe.

@ james1

migracija je bila dobrovoljna, tko se ipak odlucio za skrbnicku uslugu placa odredjenu naknadu ali i trguje "incognito"

hairija ,

na skupštini nije bilo ništa transparentno , muljaža se nastavlja , opet će biti posla za HANFU .

Zapisnik sa skupštine možeš vidjeti na ZSE

.

New Report

Close