LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




a ja koji se ne natječem jer imam love…mogu znaci prodati prava a ako ne prodam koliko mi kosta dionica…

Ako prodate prava, zaradili ste prodajom prava, ali dionice imate i dalje, jedino što nemate pravo sudjelovanja u 1. krugu dokapitalizacije.
lp
[/quote]
To bi značilo da je licitacija kupnje/prodaje prava zapravo predkrug prvog kruga ?
[/quote]
Ili međukrug između prvog i drugog kruga [lol]
Mislim da ste se svi prihvatili objašnjavat nešto što nitko ne zna kako će i gdje netko prodavat (spominjao se, primjerice, Škegro)?
S drvenim čekićem u ruci:
– gospodin Petina, prodano prvi put
– gospodin Ratus, dajete više…?
– dal’to čujem gospodina iz trećeg reda… (zgodna hostesa se naginje i šapće: Plavi, Plavi se zove)
– gospodin Plavi, odbijate kupiti prava gospodina E, moj narode? Hoćete vladina prava? [lol]
Hoće li postojati javna ili virtualna burza prava, javna dražba prava ili javna rasprodaja javnih (državnih) prava? Kako se to radi u zemljama koje imaju uređene prava…?
O čemu mi kao investitori razglabamo? [shocked]
Hoćemo li znati cijenu u prvom krugu pa tek onda odlučiti prodati ili ne svoja prava?
Tko zna nešto više: prvi put? [cool]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Regulatorna agencija drži da se upravo time, kroz dražbe prava, osigurava POŠTENA igra. Osim toga, tom se inovacijom i državi omogućava da na burzi proda svoje pravo prvenstva kojeg se odriče,
http://www.seebiz.eu/hr/burze/hanfa-dionicarima-prije-pocetka-upisa-dati-mogucnost-da-prodaju-pravo-prvenstva,104298.html

Ovo je prvi primjer u kojemu je doslo dp promjena u dosadasnjoj praksi.Nedavno je pisalo u Jutarnjem da je ovo PRESEDAN u kojemu su se promjenila dosadasnja pravila.
Sve to je napravljeno upravo zbog toga sto HRVATSKA VLADA MORA SMANJITI UDIO U DRZAVNIM FIRMAMA a ne zeli izgubiti PRAVO U SUDJELOVANJU U DOKAPITALIZACIJU.
Upravo to zeli prepustiti svim zainteresiranim osobama sa prebivalistem u RH ali da bi sudjelovali moraju PLATITI za koristenje toga prava.


Regulatorna agencija drži da se upravo time, kroz dražbe prava, osigurava POŠTENA igra. Osim toga, tom se inovacijom i državi omogućava da na burzi proda svoje pravo prvenstva kojeg se odriče,
http://www.seebiz.eu/hr/burze/hanfa-dionicarima-prije-pocetka-upisa-dati-mogucnost-da-prodaju-pravo-prvenstva,104298.html

Ovo je prvi primjer u kojemu je doslo dp promjena u dosadasnjoj praksi.Nedavno je pisalo u Jutarnjem da je ovo PRESEDAN u kojemu su se promjenila dosadasnja pravila.
Sve to je napravljeno upravo zbog toga sto HRVATSKA VLADA MORA SMANJITI UDIO U DRZAVNIM FIRMAMA a ne zeli izgubiti PRAVO U SUDJELOVANJU U DOKAPITALIZACIJU.
Upravo to zeli prepustiti svim zainteresiranim osobama sa prebivalistem u RH ali da bi sudjelovali moraju PLATITI za koristenje toga prava.


Jedno pitanje?
Dali je bilo na skupštini riječi o rokovima ,mislim na točan datum kada prospekt odnosno modeli cijene u prvom i drugom krugu ,moraju biti dostupni javnosti.
Do kada moraju biti točno definirani.

Ne igra se ovdije ispod pojasa.Cim se pojave nova pravila na trzistu odmah pada sumnja: To je neka sumnjiva radnja,tko zna sto ce biti,mozda sve propadne….itd.

NIJE TAKO.

Ponavljam.

OVO JE PRVI PUT DA SE PRODAJE HRVATSKA FIRMA ALI NE ZA 1 KUNU VEC NA DRAZBI. TKO DA VISE!!!!

p.s. cim nije kako smo navikli odmah nevalja.

NEMA VISE ĐABE NI U STARE BABE!!! [lol] [lol] [thumbsup]


Ne igra se ovdije ispod pojasa.Cim se pojave nova pravila na trzistu odmah pada sumnja: To je neka sumnjiva radnja,tko zna sto ce biti,mozda sve propadne….itd.

NIJE TAKO.

Ponavljam.

OVO JE PRVI PUT DA SE PRODAJE HRVATSKA FIRMA ALI NE ZA 1 KUNU VEC NA DRAZBI. TKO DA VISE!!!!

p.s. cim nije kako smo navikli odmah nevalja.

NEMA VISE ĐABE NI U STARE BABE!!! [lol] [lol] [thumbsup]

Da nije Sanader odleprša,mi sada ne bi nagađali o ovome ili onom modelu. Vec bi odavno BROJKE I SLOVA kupili Luku Ploce za 1 kunu a VELIKU PROVIZIJU bi podjelili barba LUKA i čika Sanader.

Nema vise -PIŠKIT ĆU,KAKIT ĆU.

Po novome ili: P….J ili S..i Oba dvoje u isto vrijeme ne ide.



OVO JE PRVI PUT DA SE PRODAJE HRVATSKA FIRMA ALI NE ZA 1 KUNU VEC NA DRAZBI. TKO DA VISE!!!!


Prijatelju Petina, imaš potpuno pravo: Sada se ne prodaje za 1 kunu, već za 100 kuna!
Ma bravo! [thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?




OVO JE PRVI PUT DA SE PRODAJE HRVATSKA FIRMA ALI NE ZA 1 KUNU VEC NA DRAZBI. TKO DA VISE!!!!


Prijatelju Petina, imaš potpuno pravo: Sada se ne prodaje za 1 kunu, već za 100 kuna!
Ma bravo! [thumbsup]
[/quote]

Naredne dane mozemo samo prizeljkivati jer nam iz dana u dan dolaze samo bolje vijesti .

Nije druk vec moja logika.Tko se ne slaze ima na to pravo.




OVO JE PRVI PUT DA SE PRODAJE HRVATSKA FIRMA ALI NE ZA 1 KUNU VEC NA DRAZBI. TKO DA VISE!!!!


Prijatelju Petina, imaš potpuno pravo: Sada se ne prodaje za 1 kunu, već za 100 kuna!
Ma bravo! [thumbsup]
[/quote]

Odakle ti da se prodaje za 100 kn??? U članku jasno piše "…država ima još 84.502 dionice (38 posto) pa bi već uz cijenu prava od NPR. nešto više od 100 kuna uprihodila…" Ne znam zašto se svi uvijek kače na svoje hipotetičke primjere kako bi opravdavali svoj druk.



Regulatorna agencija drži da se upravo time, kroz dražbe prava, osigurava POŠTENA igra. Osim toga, tom se inovacijom i državi omogućava da na burzi proda svoje pravo prvenstva kojeg se odriče,
http://www.seebiz.eu/hr/burze/hanfa-dionicarima-prije-pocetka-upisa-dati-mogucnost-da-prodaju-pravo-prvenstva,104298.html

Ovo je prvi primjer u kojemu je doslo dp promjena u dosadasnjoj praksi.Nedavno je pisalo u Jutarnjem da je ovo PRESEDAN u kojemu su se promjenila dosadasnja pravila.
Sve to je napravljeno upravo zbog toga sto HRVATSKA VLADA MORA SMANJITI UDIO U DRZAVNIM FIRMAMA a ne zeli izgubiti PRAVO U SUDJELOVANJU U DOKAPITALIZACIJU.
Upravo to zeli prepustiti svim zainteresiranim osobama sa prebivalistem u RH ali da bi sudjelovali moraju PLATITI za koristenje toga prava.


Jedno pitanje?
Dali je bilo na skupštini riječi o rokovima ,mislim na točan datum kada prospekt odnosno modeli cijene u prvom i drugom krugu ,moraju biti dostupni javnosti.
Do kada moraju biti točno definirani.
[/quote]

KRATKO.
Uprava donosi odluku zatim je daje na usvajanje N.Odboru i sve to mora potvrditi HANFA tek tada se daje na Zagrebacku Burzu.To bi bio tzv.PROSPEKT.

Kako se bliži dan "D" tako se sve manje pljuje po Pavloviću i dolazi se do zaključka da je "to ono pravo".
I REALLY LOVE THIS GAME!!!
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]





a ja koji se ne natječem jer imam love…mogu znaci prodati prava a ako ne prodam koliko mi kosta dionica…

Ako prodate prava, zaradili ste prodajom prava, ali dionice imate i dalje, jedino što nemate pravo sudjelovanja u 1. krugu dokapitalizacije.
lp
[/quote]
To bi značilo da je licitacija kupnje/prodaje prava zapravo predkrug prvog kruga ?
[/quote]
Ili međukrug između prvog i drugog kruga [lol]
Mislim da ste se svi prihvatili objašnjavat nešto što nitko ne zna kako će i gdje netko prodavat (spominjao se, primjerice, Škegro)?
S drvenim čekićem u ruci:
– gospodin Petina, prodano prvi put
– gospodin Ratus, dajete više…?
– dal’to čujem gospodina iz trećeg reda… (zgodna hostesa se naginje i šapće: Plavi, Plavi se zove)
– gospodin Plavi, odbijate kupiti prava gospodina E, moj narode? Hoćete vladina prava? [lol]
Hoće li postojati javna ili virtualna burza prava, javna dražba prava ili javna rasprodaja javnih (državnih) prava? Kako se to radi u zemljama koje imaju uređene prava…?
O čemu mi kao investitori razglabamo? [shocked]
Hoćemo li znati cijenu u prvom krugu pa tek onda odlučiti prodati ili ne svoja prava?
Tko zna nešto više: prvi put? [cool]
[/quote]

Najjači do sada [thumbsup]




OVO JE PRVI PUT DA SE PRODAJE HRVATSKA FIRMA ALI NE ZA 1 KUNU VEC NA DRAZBI. TKO DA VISE!!!!


Prijatelju Petina, imaš potpuno pravo: Sada se ne prodaje za 1 kunu, već za 100 kuna!
Ma bravo! [thumbsup]
[/quote]
Znači taj primjer prodaje prava od 100 kn može značiti 500 ili 1000 a možda i 2000 ?
Zanimljivo.
Ako je tako onda nam predstoje slatke brige kako god okreneš (dokap ili prodaja prava) a 2. krug da i ne spomonjem !

New Report

Close