LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Može li netko sažeto objasniti ovo o prodaji prava….barata se s 100 kn…molim ukratko..

Tko barata sa 100 kuna?
To znači da će se prodavati 1 pravo za 1 dionicu za sudjelovanje u dokapitalizaciji.
U praksi to ide ovako, dražba počinje u recimo 11:00 i ide nadbidavanje do 13:00. tko ponudi više kupuje prava za sudjelovanje u 1. krugu. Veća cijena prava = veća cijena dionice na burzi, po meni trenutna tržišna + cijena prava = cijena na burzi minimalno.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

a ja koji se ne natječem jer imam love…mogu znaci prodati prava a ako ne prodam koliko mi kosta dionica…


evo svi vi koji mislite da je LKPC sada jeftina, što ne kupujete??

Prodaja – LKPC-R-A
7 1.546,00
1 1.549,99
157 1.550,00 [2]
10 1.570,00
5 1.572,44
…..
…..

Zakaj bi kupovao sad kad sam kupio po 1400 kolko sam mogao? Ali da nisam kupio bih sad, slazem se da je dobra prilika.


a ja koji se ne natječem jer imam love…mogu znaci prodati prava a ako ne prodam koliko mi kosta dionica…

Ne razumijem?
Prava možete kupovati ili prodavati, kako želite.
Ako imate dionice, a ne prodate prava, ništa se ne dogodi, dionice imate i dalje.
Ako prodate prava, zaradili ste prodajom prava, ali dionice imate i dalje, jedino što nemate pravo sudjelovanja u 1. krugu dokapitalizacije.Prava ćete sigurno moći prodati, pitanje je samo po kojoj cijeni će ponudi ponuđaći, kao što ste mogli pročitati, zainteresiranih je puno, od domaćih do stranaca.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Može li netko sažeto objasniti ovo o prodaji prava….barata se s 100 kn…molim ukratko..

Sa 100kn se barata zbog toga kaj su u clanku u Poslovnom o ovoj temi prilikom objasnjenja prodaje prava naveli ilustrativni primjer prodaje po 100kn. Npr, ja ti sad idem objasnjavati formulu s=v/t i za primjer kazem da uzmemo auto koji se vozi 10km/h. Onda dodje netko tko to krivo interpretira i zakljuci da svi auti na svijetu voze brzinom 10km/h, te se putem takvih krivo shvacenih teza doticna informacija prosiri forumom.



a ja koji se ne natječem jer imam love…mogu znaci prodati prava a ako ne prodam koliko mi kosta dionica…

Ako prodate prava, zaradili ste prodajom prava, ali dionice imate i dalje, jedino što nemate pravo sudjelovanja u 1. krugu dokapitalizacije.

lp
[/quote]

To bi značilo da je licitacija kupnje/prodaje prava zapravo predkrug prvog kruga ?

Ovo je najzamračenija dokapitalizacija od postanka svijetske burze.Šta je najgore nikomu
ništa radi netko šta ga je volja.Nitko ne reagira.Smiješno.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh



a ja koji se ne natječem jer imam love…mogu znaci prodati prava a ako ne prodam koliko mi kosta dionica…

Ne razumijem?
Prava možete kupovati ili prodavati, kako želite.
Ako imate dionice, a ne prodate prava, ništa se ne dogodi, dionice imate i dalje.
Ako prodate prava, zaradili ste prodajom prava, ali dionice imate i dalje, jedino što nemate pravo sudjelovanja u 1. krugu dokapitalizacije.Prava ćete sigurno moći prodati, pitanje je samo po kojoj cijeni će ponudi ponuđaći, kao što ste mogli pročitati, zainteresiranih je puno, od domaćih do stranaca.

lp
[/quote]
sad je i meni jasnije, nije loše [smiley]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Dražba ili aukcija:
Dražba (engl. auction, njem. Versteigerung, Auktion) je javna prodaja stvari i prava najboljem ponuditelju.
Aukcija (engl. auction, njem. Auktion, Versteigerung) je postupak formiranja cijene u toku kojega se mogući kupci nadmeću cijenom koju su spremni ponuditi za traženu stvar. Pobjeđuje onaj kupac koji ponudi najviše, te on ima pravo kupiti željenu količinu po ponuđenoj cijeni.
Aukcija je najprecizniji postupak određivanja cijene, budući da se svaka ponuđena roba prodaje po najvišoj cijeni koju trenutno može postići na tržištu. Stoga se aukcijsko (otvoreno) tržište primjenjuje onda kada se posluje s velikim količinama robe, uz relativno mali broj transakcija, ili kad je riječ o robi čiji vlasnici žele u svakom trenutku znati po kojoj se najvišoj cijeni mogu prodati ili kupiti (npr. dionice).

Eto malo škole pojmova za one koji su u bunilu, nevjerici i koji smatraju da je to loša vijest
[lol]

hint: ti isti su mislili da dokap ne ide, da dokap ide po 400 kn, da nema lock upa za radnike, te da će oni u drugom krugu kupovati po 400,00-800,00 kn
[thumbsup]
Uzivajte

++Računanje matematičara Hairije: 60 / 1200 * 100 = 2 % ; 1050 - 30 % = 700 ....niz će se nastaviti novim pothvatima!!!

Bit će tu još svega, cak mislim da je i moguc veći pad od sutra, ali onda opet sunce i rast, i tako u krug dok ne završi dokapitalizacija…


Ovo je najzamračenija dokapitalizacija od postanka svijetske burze.Šta je najgore nikomu
ništa radi netko šta ga je volja.Nitko ne reagira.Smiješno.

Trebalo je reagirati do 26.01. i izložiti svoj novac, jednostavno zar ne … [tongue]

Po svem gore napisanom 2. krug neće ni biti…

New Report

Close