LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo upravo sam se vratio sa GS koja je zapocela jutros oko 11i 15.
Ukupno prijavljenih je bilo 51 dionicar a necete vjerovat(takva su pravila),JAZIDŽIJA MARKO koji je u TOP -10 osto je vani jer se nije na vrijeme prijavio i po praviliniku nije mogao prisustvovati.Rok prijave je bio 10-tak dana GS.

Na samom dolasku docekalo nas je 7-8 zastitara koji su "zlu" ne trebali stali postrani ali na njima se vidilo dobro raspolozenje,pa sam na sebi svojstven nacin rekao da trenutno ima vise njih nego prijavljenih dionicara. [lol] [lol]

GS je zapocela dnevnim redom i atmosfera je uzavrela kada je na red dosla tema o POVECANJU TEMELJNOG KAPITALA.
Tada nastaje rasprava.
Pisat cu samo u svoje ime jer sam bio jedan od zescih sugovornika.

Postavio sam malo vise pitanja:

Gospodine Pvlovicu,
mi se sada nalazimo na inzvarednoj GS na kojoj bi trebali glasati o povecanju temeljnog kapitala.
Na osnovu kojih informacija Vi mislite da ja ulazem svoje novce a da o tome prije nisam pravovaljano informiran.Kazite mi tj.trazim od Vas kao predsjednika Uprave i vidim da je tu prisutan predstavnik Hrvatskog Fonda za Privatizaciju da mi tu situaciju pojasnite,jer ja kao Vas dionicar imam na to pravo
!!!!!

Pavlovic- meni je zao ali ja vam trenutno o tome ne mogu nista kazati.Sacekajte Prospekt pa cete dobiti pravovaljane informacije.Mi danas glasamo o pocvecanju temeljnog kapitala (uz blagi smjesak,kao ,sve ce biti SUPER)

PETINA- Gospodine Pavlovicu,Vi ste dionicko drustvo i bez obzira dali se radi o 1 dionici ili 136 273 koliko ima Vlada, ne mozete te se tako ponasati prema nama dionicarima jer se ponasate prema malim dionicarima kao da ste LKPC d.o.o a ne LKPC d.d. a to se odnosi i na vas doticni gospodine tj.predstavnice Vlade.

(Izritiran predstavnikom Vlade koji je djelovao totalno ne zainteresirano okrenuo sam se prema njemu i rekao mu)

PETINA-Dragi gospodine predstavnice Vlade ovu tvornicu nije izgradila Vlada Republike Hrvatske vec je izgrađena u bivsoj Yugi i to Vam ne daje za pravo da se tako ponasate ali eto ,moze Vam biti.Sta se tice radnika apsolutno podrzavam da dobiju dionice ali zasto tu obavijset niste pojasnili a ne da bude ne transparentna kao i ovaj dokap.Svima nam je u interesu da se takvo ponasanje ne odrazi na cijenu dionice.Pogledajte,zbog vaseg ponasanja jutrosnja cijena je dosla na 1300kn.(Tada je u to vrijeme izasla obavijst na ZSE)

Upoznao sam g.Tonku koja se grcevito bori za prava radnika i ovim je putem POZDRAVLJAM.
Proveo sam dosta vremena u krugu radnika i kad sam rekao da pisem na forumu tada su pocele ovacije. Kako da ne.Znamo mi i za Plavog, PETINU,Barbosu.NEVJEROJATNO!!!!

Kazu radnici od kada je poceo proces DOKAPA + PRIVATIZACIJE da su svakodnevno na Poslovnom i da im je to trenutno najveca okupacija.
Kaze jedan od radnika (doslovno) NE CITA SE NI SLOBODNA DALMACIJA NITI JUTARNJI KOLKO SE CITA FORUM

Radnici znaju da je interese ogroman a navodno jedni govore da ce ih kupiti RUSI, drugi kazu Kinezi ali napetost među radnicima postoji i kazu da je ostao mali broj dionicara koji imaju dionice a kada sam spomenuo prodaju tada se gospođa Tonka zaderala i viknula: NITI U LUDILU ne prodajemo!!!!

Sta se tice novih dionica radnici kazu da su to zasluzili samo se boje da ce interes među njima biti mali.Place su redovite ali kriza je napravila svoje a tko ce od radnika imati 20 000 kn da otkupi dionice!? Biti ce ali ne toliko puno!!!!
Kazu radnici-INTERESA IMA ALI NOVACA NEMA.

Sindikat je poprilicno jak i da je Sanader ostao na vlasti sada bi nas kupio hercegovac a ovako mozda naucimo koju rijec Kinesku ili Rusku.Svakako posla ima preko glave.Tko ce nas sutra kupiti ? Vidjet cemo!(kazao je jedan od radnika.

Sve u svemu bilo je SUPER i vjerujem u VELIKI USPJEH OVE PRIVATIZACIJE.


Isuse dragi Bože…evo samo ću to reći jer poštujem kolegu plavog

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


neki očekuju rast, neki pad,ali mislim da će cijena ostati oko neko vrijeme oko 1400 kn jer zašto bi bilo tko sada kupovao LKPC po 1400-1500 kn, ako će u dokapu moći kupiti po npr.800 kn, znači sad bi plaćao duplo na burzi, a tko sada kupi NEMA pravo na dokap po toj nižoj cijeni….

Nemam baš nešto za nadodati, jer je očito sve rečeno.
Više manje.

Kolega, zaboravljate da je dokap u 2 kruga, 1. je za postojeće dioničare, a 2. za velike igrače, koji će ići po većoj cijeni.
Po onome što se ćulo na skupštini, njima je u interesu već da 1. krug bude po visokoj cijeni, tako da moguće da ovi koji prodaju sada na 1 400, prodaju ispod cijene u 1. krugu. A da ne govorimo o cijeni u 2. krugu.

Sve je bilo više manje ok, čak je g. Pavlović izjavio da će misliti na interese malih dioničara, svjestan agonije koju su isti prošli uz poseban osvrt na 2007. godinu i tadašnju propalu dokapitalizaciju.

Jedino je predtavnik HFP-a, nažalost ne znam mu prezime, bio velika mrlja cijelog skupa. Čovjek očito misli da je bogom dan, takvog napuhanka već dugo nisam vidio.

Ćujte bilo je i nekih kuloarskih razgovora, ali o tome ne smijem niti neću.[tongue]

[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

http://www.luka-ploce.hr/doc/Zapisnik_sa_Izvanredne_Glavne_skupstine_od_31.01.2011.pdf

Ovaj zapisnik ne odrazava pravu atmosferi koja je bila na GS.Pokraj mene je sjedio jedan gospodin da ga ne imenujem ali ce se sam prepoznati citajuci ovaj forum. Cestitao mi je na govoru te kazao kako je dionicar vec dugo, te da sudjeluje na svakoj GS. Obicno bi to bila samo farsa na kojoj se klimalo glavom a o stvarnim problemima niti rijeci.OVO JE PRVA GODISNJA SKUPSTINA ,NA KOJO SU MALI DIONICARI POKAZALI ZUBE

Bio je prisutan i predstavnik sindikata g.Matijasevic koji mi je na kraju GS kada smo oldazili ,prisao i cestitao na iskrenom govoru,a sve zbog toga sta je ovo prvi put da se govori o stvarnim problemima malih dionicara koje nitko ne zastupa niti imaju mjesto u NADZORNOM ODBORU sta bi trebali .


http://www.luka-ploce.hr/doc/Zapisnik_sa_Izvanredne_Glavne_skupstine_od_31.01.2011.pdf

Ovaj zapisnik ne odrazava pravu atmosferi koja je bila na GS.Pokraj mene je sjedio jedan gospodin da ga ne imenujem ali ce se sam prepoznati citajuci ovaj forum. Cestitao mi je na govoru te kazao kako je dionicar vec dugo, te da sudjeluje na svakoj GS. Obicno bi to bila samo farsa na kojoj se klimalo glavom a o stvarnim problemima niti rijeci.OVO JE PRVA GODISNJA SKUPSTINA ,NA KOJO SU MALI DIONICARI POKAZALI ZUBE

Bio je prisutan i predstavnik sindikata g.Matijasevic koji mi je na kraju GS kada smo oldazili ,prisao i cestitao na iskrenom govoru,a sve zbog toga sta je ovo prvi put da se govori o stvarnim problemima malih dionicara koje nitko ne zastupa niti imaju mjesto u NADZORNOM ODBORU sta bi trebali .

Da nebi bilo zabune.O zahtjevanju malih dionicara u Nadzornom odboru ja nisam govorio zbog toga sta se o tome raspravljalo prije mene!!!


Evo i ja sam se jutros upustio u veliki rizik i kupio 3 dionice po 1315 da ne kažete da ovdje komentiram, a nisam član društva dioničara LKPC.

Međutim ukazala se prilika već na 1380 pa sam opet izašao.

Kolega .Dosta ste zaradili za ovu godinu.Jos ako uzmemo koliko ste ulozili truda i krivih informacija trenutno ste u DEBELOJ ZARADI.



Evo i ja sam se jutros upustio u veliki rizik i kupio 3 dionice po 1315 da ne kažete da ovdje komentiram, a nisam član društva dioničara LKPC.

Međutim ukazala se prilika već na 1380 pa sam opet izašao.

Kolega .Dosta ste zaradili za ovu godinu.Jos ako uzmemo koliko ste ulozili truda i krivih informacija trenutno ste u DEBELOJ ZARADI.
[/quote]

Ko riskira – profitira! [wink]

@correl23
Sad sam vas razumio i rekao bih nespretan izričaj, s vaše strane, odnosno uopćavanje vaših riječi, s moje strane. A zašto? Zato jer znam da ima i onih koji imaju pravu na dokap, ali i dalje, tj. i sada neprekidno kupuju. Meni razumljivo, jer dok "dođu" nove dionice, burza neće zastati, a LKPC je i u budućnosti jako perspektivna dionica. [thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


Meni razumljivo, jer dok "dođu" nove dionice, burza neće zastati, a LKPC je i u budućnosti jako perspektivna dionica. [thumbsup]

Zapravo, izglasavanjem dokapa se ta perspektiva znatno poboljšala. Kakvi će biti fundamenti kad se upuca toliko novca, kolike će biti procjene budućih prometa, itd. A sve će se to promjeniti, odnosno saznati u roku mjesec dana. Još ne treba zaboraviti ni drugi krug koji će odrediti cijenu dionice kratkoročno, ako bude velika razlika između dva kruga postoji prilika za špekulativnu zaradu. Itd, itd. Ukratko puno toga lijepog se sprema, ako se pola toga uračuna u cijenu mislim da će svi dioničari lkpc zadovoljno trljati ruke. [smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Dečki, s obzirom da smo većina dugoročni ulagači, idemo pokrenuti inicijativu za izborom našeg predstavnika u budućim zasjedanjima GS. Mislim da nema boljeg mjesta od ovog foruma da se veći broj dioničara izjasni. Drugi će već saznati za inicijativu i pridružiti se. Možda da netko izradi template za glasanje i da ga distribuira e-mailovima svakom zainteresiranom, ili ima netko bolju ideju? Prema onome što se do sada moglo utvrditi čitajući sve dosadašnje komentare, g. Plavi bi bio idealan izbor i borac za naše interese, s obzirom da čovjek najbolje poznaje situaciju u ovoj kompaniji, bez namjere da podcjenjujem ostale kolege.
Stoga, dajem svoj prijedlog za Plavog!




apoka@

Ako kazem ispadat ce druk zato valja sacekat.Info si mogao dobiti ali to neka za sada bude tajna.


Jedno pitanje ?
Čitam vaš post sa skupštine pa me zanima:
1) radnici dobivaju dionice po 400 kn -lock up je 5 godina .
2)što je za ostale dioničare koji dokapitaliziraju?
Dali i kod njih postoji lock up u nekom vremenskom trajanju ili ne postoji.
[/quote]

Radnici imaju zabranu prodaje a to se ne odnosi na postojece dionicare koji imaju pravo sudjelovati s u dokapu.

[/quote]

Uvažene kolega PETINA i PLAVI jedina nepravda u cijeloj ovoj prići je ta da se mene osobno pitalo je da za cijeli ovaj trud u ovoj prići vi kao glavni glumci ste trebali dobiti dionice po 400 kn,a mislim da bi se sa tim složili i radnici ipak ste nas vi zastupali ,a kako čitam nadam se i uspješno.
Veliki pozdrav od sporednih glumaca [thumbsup]

i, kako se onda određuje cijena za dioničare neradnike? ja još nisam ulovio…


Dečki, s obzirom da smo većina dugoročni ulagači, idemo pokrenuti inicijativu za izborom našeg predstavnika u budućim zasjedanjima GS. Mislim da nema boljeg mjesta od ovog foruma da se veći broj dioničara izjasni. Drugi će već saznati za inicijativu i pridružiti se. Možda da netko izradi template za glasanje i da ga distribuira e-mailovima svakom zainteresiranom, ili ima netko bolju ideju? Prema onome što se do sada moglo utvrditi čitajući sve dosadašnje komentare, g. Plavi bi bio idealan izbor i borac za naše interese, s obzirom da čovjek najbolje poznaje situaciju u ovoj kompaniji, bez namjere da podcjenjujem ostale kolege.
Stoga, dajem svoj prijedlog za Plavog!

Također za Plavog [thumbsup]

New Report

Close