LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@ivanko

Dragi moj Ivanko jel vi znate da se poslije prodaje LPG Muciću sklapali aneksi ugovora, a zašto Strabag nije znao niti Strabag niti itko drugi, to je rečeno Muciću da kada kupi firnu da će doći do sklapanja aneksa ugovoru u onim djelovima koji su na kraju otjerali Strabag i Osjek koteks, informirajte se i provjerite pa će te vidjeti koliko je sklopljeno aneksa ugovora poslije prodaje.

Mucić je u konačnici dao višu cijenu ali je znao da će doći do sklapanja aneksa ugovara i zato je i ponudio veću cijenu od Strabaga koji nije znao za to niti mu je to bilo rečeno.

Pitate se kako je trebalo ovladati Lukom pa tako što Država i HFP imaju 61% dionica a bilo je dogovoreno da oni ne sudjeluju i na tih 61% išle bi 4 dionice pa vi lijepo izračunajte a Pavlović je imao čovjeka koji je bio spreman preuzeti taj dio da netko iz HFP nije zbrojio koliko je 2+2, pa dragi Ivanko ako ste bili tada na skupštini predstavnik Države je jasno rekao da ne prihvaća taj model jer bi netko nepoznat lako mogao ovladati većinskim paketom pa nisam ja to izmislio to je tada rekao predstavnik Države pred svima nama vi očito tada niste bili na skupštini.

Moj dragi barabastara moram priznati da me vaš odgovor blago razočarao, jer opet umjesto da barate s nekim konkretnim podatcima vi nastavljate s naklapanjima, i to čak takvim naklapanjima koja nemaju ni osnovni logički temelj.

Ponavljam, prema tada predloženom dokapu sve eventualno neupisane dodatne dionice u prvom krugu (od strane države ili bilo koga drugog) mogli bi kupiti postojeći dioničari u drugom krugu proporcionalno vlasničkim udjelima. Kao što je kolega toma primjetio svi dioničari imaju svoj račun u SDA i ne vidim nikakvo logičko objašnjenje kako bi putem predloženog modela mogao doći neki "nepoznati vlasnik"????

I da, nisam bio na skupštini tada, tada čak nisam bio ni dioničar, ali je bilo dosta ljudi koje znam i svi su bili strašno ogorčeni na ponašanje države. A ako je netko zbilja to izjavio što ste vi rekli je blago rečeno idiot ili samo mora braniti idiotske odluke pa koristi smiješne argumente.

Ništa u tada, kao ni sada predloženom dokapu ne spriječava državu da sudjeluje u prvom krugu dokapa.

Ono što bi i tada i sada bilo NAJBOLJE i za državu i za luku i za male dioničare i za radnike je da država izdvoji novac i UPIŠE svoje dionice u prvom krugu, te da ih poslije proda strateškom partneru.

Mislim da ne moram posebno napominjati da je tada predviđeni dokap prošao i uz maksimalni upis države koje bi sve pozitivne stvari proizašle iz njega.

Ali dobro svatko ima pravo na svoje mišljenje i svoje teorije, pa tako i vi na vašu teoriju putem koje je tih 61% trebao pokupiti netko "nepoznat" potpuno nepoznatom metodologijom (valjda bi SDA falsificirala korisničke račune ili nešto u tom slučaju) što je smislio Pavlović uz potporu Barbe Luke i Sanadera, ali je eto "netko pametan" u HFP-u odlučio 2007. suprostaviti se i Barbi i Sanaderu i sve stopirati (volio bi upoznati takvog junaka iz HFP-a koji je tada postupao kontra njihovih odluka, odmah ga vodim na janjetinu :)).

Ako je to vaše vjerovanje onda vjerujte u to, ja nemam namjeru više replicirati jer ispada pomalo smiješno da mi tri dana prije najavljenog dokapa mi pričamo o onom iz 2007.-e, vjerujem da smo već pomalo dosadili ostalim ljudima ovdje (što se vidi iz posta poštovanog kolege Petine);)…

rita odakle ti da sam pisao prije pod nickom ovdje ;)?? Ti si iz Ploča??

Ah kako leti luka rijeka (čije je poslovanje naspram pločama nula).

Zamislite da država sad kaže da sudjeluje u prvom krugu i odmah nakon toga Jaca objavi da država traži strateškog patnera za Ploče… I Red Bull daje ti krila!!! 😉

Sad kad gledam svoj post razmišljam kako je takav scenarij potpuno logičan, ali najvjerovatnije kod nas nema šanse s ovakvom državom :(…. Ah, ah!!!


Jedna primjedba:

u obavijesti od 05.11.2010. je rečeno sljedeće:

Naime, obzirom na složene uvjete na tržištu kapitala, pregovore s potencijalnim investitorima koji su još uvijek u tijeku, kao i kompleksnost formalno-pravnih preduvjeta nužnih za dovršetak postupka odabira optimalnog modela, uključujući i mišljenje HANFA-e u svezi tumačenja određenih članaka Zakona o tržištu kapitala, usprkos maksimalnom angažmanu svih stručnih službi društva LUKA PLOČE d.d., nije bilo moguće okončati proces odabira optimalnog modela i krenuti s daljnjim aktivnostima u inicijalno predviđenom roku.

A, tek u drugom očitovanju od 14.01.2011. je iznešeno da država definitivno smanjuje svoj udjel kroz proces dokapitalizacije.

Iz navedenog je razvidno da su investitori uključeni u te pregovore već više od dva mjeseca, a možda i duže, mogli trgovati na temelju povlaštenih informacija u pogledu količine dionica u drugom krugu i cijene istih.

I još uvijek imaju te iste povlaštene informacije – cijena, jer im je nešto ponuđeno ili su oni nudili.

Stoga je potrebno iznijeti informacije o obavljenim pregovorima jer je iste obavljala Uprava društva, a izuzetno su bitne za formiranje tržišne cijene dionica.

Bravo, dobro primječeno!!!
Po kojoj osnovi tvrtka može pregovarati sa potencijalnim investitorima ako prijedlog odluke o dokapitalizaciji još uopće nije niti objavljen na zse ???

Ovdje sada ima elemenata za tužbu i suspendiranje odluka koje će biti donijete na izvanrednoj glavnoj skupštini 31.01. jer je iz priopćenja od 05.11 očito da se ne radi o Javnoj ponudi nego o Privatnoj ponudi sa unaprijed dogovorenim akterima!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

da li će se na skupštini govoriti o modelu ili ne? zna li itko?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Moj dragi barabastara moram priznati da me vaš odgovor blago razočarao, jer opet umjesto da barate s nekim konkretnim podatcima vi nastavljate s naklapanjima, i to čak takvim naklapanjima koja nemaju ni osnovni logički temelj.

Ponavljam, prema tada predloženom dokapu sve eventualno neupisane dodatne dionice u prvom krugu (od strane države ili bilo koga drugog) mogli bi kupiti postojeći dioničari u drugom krugu proporcionalno vlasničkim udjelima. Kao što je kolega toma primjetio svi dioničari imaju svoj račun u SDA i ne vidim nikakvo logičko objašnjenje kako bi putem predloženog modela mogao doći neki nepoznati vlasnik

Odgpvor na to pitanje ti je u 3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 14.314 Skrb. račun i u nekoliko ondašnjih Skrb. računa od kojih su neki imali egzotićne adrese.

Isto kao i onda, i sada se kalkulira sa istom insajderskom grupacijom okupljenom u, ili oko Interšpeda koji je najveći partner LKPC.

Onda su sanader, Bebić i Polančec u zadnji ćas blokirali donošenje odluke iz samo njima poznatih razloga a kasnije su se ćule neke glasine da je BiH lobi ondašnjom dokapitalizacijom namjeravao steći dobar ako ne i većinski udio u Vl strukturi LKPC.

Ovo su samo glasine i ne moraju biti istinite ali da se tu nešto kuha, kuha se i to grdo!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

uhuhu dođem ja pogledati zašto ova luka pada a morala bi rasti, a ono sve u 16 se širi panika da se što više pokupi od malih… i sve to kao kako da sebe zaštitimo od zala tog dokapa… svaka čast 🙂

Iz priopćenja je vidljivo da nije pregovarano o cijeni.

Stoga mogu pretpostaviti da su potencijalni investitori davali eventualne okvirne ponude u vidu iznosa koji bi uplatili u drugom krugu pa se s tim informacijama išlo pred većinskog vlasnika – državu.

Stoga, ponavljam, ako postojeći dioničari u prvom krugu upišu i uplate dionice u omjeru u kojem posjeduju iste na dan GS i sudjeluju s ponudama u drugom krugu tada:

sve ponude investitora samo u drugom krugu povećavaju iznos prikupljen javnom ponudom što je odločno za Luku jer se povećava kapital, a također i za postojeće dioničare jer će cijena dionica biti veća.

Iz javno objavljenih priopćenja vidljivo je da takovih investitora ima.

tako fondovi koji su u ovoj luci zastupljeni do bola, grabe svakim danom sve vece i vece pakete i opet po ko zna koji puta na ZSE pljackaju male, te vrlo prozirnim igrama spustaju cijenu dionica radi lakšeg dokupa, jer su jako zabrinuti da li im je prosjek 2% ili 4% viši.

Jasno kao dan,

[lol]

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Stanje dionice LKPC na burzi po meni može biti zbog sljedećeg:

1. mali dioničari nisu zainteresirani za sudjelovanje u dokapitalizaciji

2. novi investitori za drugi krug su se (možda) obvezali (državi, HANFA-i) da zbog povlaštenih informacija ne sudjeluju u trgovanju do donošenja odluke o dokapitalizaciji.

Možda je sve i više nego transparentno.


Stanje dionice LKPC na burzi po meni može biti zbog sljedećeg:

1. mali dioničari nisu zainteresirani za sudjelovanje u dokapitalizaciji

2. novi investitori za drugi krug su se (možda) obvezali (državi, HANFA-i) da zbog povlaštenih informacija ne sudjeluju u trgovanju do donošenja odluke o dokapitalizaciji.

Možda je sve i više nego transparentno.

1. U ovakvim nepoznatim uvjetima, gdje postoje puka nagađanja sigurno velik dio malih nema želje uplitati se.

2. Čak da je ovo točno, ovakvim komuniciranjem s javnošću im pavlović direktno pogoduje za cijenu. Recimo da su sve podatke, uključujući i cijenu (a nekakav raspon se zna, pa neće se na skupštini cjenkat) dostavili burzi tržište bi vjerojatno podiglo cijenu kao i 2007, te bi nastala medijska hajka zašto država poklanja svoj dio relativno jeftino i omogućava profitiranje bla bla bla. Kao i 2007. Ako su toliko tajnoviti da bi to izbjegli, a poslije odluka skupštine nema nazad – onda neka samo nastave. Ako s druge strane pogoduju šutnjom pogoduju strateškom da prođe jeftinije, onda bi doista moglo biti posla za hanfu.

Dobra strana svega je što ovako nema ni razloga za pad cijene nakon isteka datuma za sudjelovanje, jednostavno nitko ne može izračunati nove omjere + moguće je da dokap ide po tržišnoj. Točnije bi bilo ustvrditi da je možda sve i više nego povoljno za dioničare, samo netransparentno.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

još jednom…da li netko zna hoće li se na skupštini raspravljati o modelu dokapa

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Moj dragi barabastara moram priznati da me vaš odgovor blago razočarao, jer opet umjesto da barate s nekim konkretnim podatcima vi nastavljate s naklapanjima, i to čak takvim naklapanjima koja nemaju ni osnovni logički temelj.

Ponavljam, prema tada predloženom dokapu sve eventualno neupisane dodatne dionice u prvom krugu (od strane države ili bilo koga drugog) mogli bi kupiti postojeći dioničari u drugom krugu proporcionalno vlasničkim udjelima. Kao što je kolega toma primjetio svi dioničari imaju svoj račun u SDA i ne vidim nikakvo logičko objašnjenje kako bi putem predloženog modela mogao doći neki nepoznati vlasnik

Odgpvor na to pitanje ti je u 3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 14.314 Skrb. račun i u nekoliko ondašnjih Skrb. računa od kojih su neki imali egzotićne adrese.

Isto kao i onda, i sada se kalkulira sa istom insajderskom grupacijom okupljenom u, ili oko Interšpeda koji je najveći partner LKPC.

Onda su sanader, Bebić i Polančec u zadnji ćas blokirali donošenje odluke iz samo njima poznatih razloga a kasnije su se ćule neke glasine da je BiH lobi ondašnjom dokapitalizacijom namjeravao steći dobar ako ne i većinski udio u Vl strukturi LKPC.

Ovo su samo glasine i ne moraju biti istinite ali da se tu nešto kuha, kuha se i to grdo!
[/quote]

Gledaj među prethodnim postovima sam pisao i o tome… Samo polaziš od krive postavke…

Prema tada predloženom modelu dokapa taj krug ljudi (kao ni nitko) sigurno nije mogao steći većinski paket jer je svatko prema prijedlogu u drugom krugu mogao upisati dionice PROPORCIONALNO vlasničkim udjelima.

Znači ako ti imaš 5% dionica Luke sigurno ne možeš postati većinski vlasnik (možeš imati 11% uz maksimalno nesudjelovanje države)… Naravno, možeš postati vlasnik ako na burzi kupiš dovoljan broj dionica po tadašnjim cijenama (6000 i više), ali procjeni koliko je to isplativo nekome (to mogu napraviti i danas još po nižim cijenama)…

I BAŠ ZBOG TOGA je taj prijedlog dokapa propao!!! Jer vlast (Sanader, Luka i ekipa) je procijenila da im taj prijedlog gdje je sve transparentno ne odgovara…

Da je uprava dopustila da ide nekakav drugi prijedlog dokapa gdje bi ta grupa mogla profitirati (vlasnik Interšpeda je barba Lukin prvi susjed i inače poznat kao njegov kolega iz tajnih službi bivše države) vjeruj mi da se nebi našo "netko pametan" iz HFP-a koji bi taj prijedlog stopirao.

Tako da se barabastari služio klasičnom zamjenom teza. Prethodni dokap nije srušen zato što je bio netransparentan i sumnjiv! Upravo SUPROTNO!!!

New Report

Close