neka “stručnjak” opet počne o porezu na nekretnine pa da vidiš kako se rupa u proračunu još povećava!
Da, da upravu je….[emo_plazi] Tko je stvarao radna mjesta? Državni aparat. Pa tako danas nemamo ni tržište ni kulturu rada! Lakše je biti u “hranilištu” bez odgovornosti i nekih pretjeranih obveza. Prije nekih 7-8 godina proračun je bio 50% manji dok bagra to nije skužila i sad Linić brani odnosno napada koga? Uvedimo još veće poreze i zaposlimo se svi u državnoj upravi i poduzećima i sve će biti super! Koji komunizam!
Ekonomija je u rasulu, i s novim poreziam su je jos potopili. Recesija je moguca i slij g. Slijedi rebalans 1000%. Nesposobna korumpirana vlast ce imati rebalans svakih mjesec dana. Efekti “rada” vlade se jasno vide. Nikad vise ljudi na kantama, nezap u eksploziji, i slobodan pad svega.
…eto kako jedan ministar financija razgovara sa poduzetnicima…bahato,nispodoštavajući…s visoka,…poduzetnici su krivi jer se proračun ne puni i oni su krivi za toliki broj umirovljenika…
…ovaj ministar koji je sve živo zakočio i unio strah i trepet nad računima i imovinom poduzetnika,doveo svojom politikom u glib,jad i čemer tolike poduzetnike usuđuje se još i soliti istima pamet…
…i to isti onaj koji u svojoj imovinskoj kartici nema nikakave imovine,barem ne javne i koji nigdje drugdje osim u državnim poduzećima nije radio…
…od kud pravo ovom čovjeku da poduzetnicima soli pamet????
…od kud pravo ovom čovjeku da poduzetnicima soli pamet????
Ovaj poput ostalih crvenih kmerova misli da ima pravo na sve s obzirom da su mu gradjani dali glas na izborima. Sto se mene tice neka samo pila po porezu na nekrentine da uzmem jos koju za sitnu lovu.Zahvaljujem mu za svoju zadnju akviziciju.
Ma hebote koji je ovo lažljivi licemjer… sada govori:
“Poslodavci danas pričaju o preskupoj državi. Pa gdje su bili u posljednje 22 godine i tko je stvorio 1,3 milijuna umirovljenika? Najvećim dijelom poslovni sektor koji je neuspješno privatizirao i zatvarao poduzeća. Bitno im je bilo preuzeti imovinu i otpustiti radnike. Oni su sudjelovali u ovako skupoj državi i koga to oni sada optužuju”
… a upravo je Linić bio jedan od glavnih aktera sanacije banaka proračunskim novcima i zatim privatizacijom strancima za 10% saniranog iznosa, zatim prodajom strateških tvrtki kao INE i HTa za kikiriki te stvaranjem tajkuna Todorića koji je tek sa SDPom 2000. dobio zamah(do tada je imao samo jamnicu, unikonzum i sojaru), i sada gnjus ovako proziva sve i svakoga i svi su mu krivi osim samog sebe a upravo on je neprekidno zadnje 22 god uživao blagodati sabora i kao pozicija i kao opozicija te izglasavao i legalizirao privatizacijske pljačke, sumnjive pretvorbe, zaduženja, jamstva i sl. gadosti zbog kojih danas imamo veliku nezaposlenost i previše umirovljenika koje danas pokušava prevaliti na leđa građana i rijetkih poduzetnika.
ma, gnjus jedan lažljivi, sudit će ti Hrvati za veleizdaju nacionalnih interesa kad-tad, i tebi i neodgovornoj, narcisoidnoj, lopovskoj, parazitskoj bagri koja je zadnjih 13 god. promašenim politikama, krađom, klijentelizmom i nepotizmom oduzela dostojanstvo Hrvatskog naroda [emo_bijesan]
u ovoj Vladi nema nitko normalan, sve ludo i zbunjeno
Linić nas nije morao ponovo zadužiti’
‘Odgovorno tvrdim da nama to zaduživanje uopće nije potrebno.
Pobogu, mi imamo devizne rezerve od 11 milijardi eura.
Pazite dobro, te rezerve držimo u inozemstvu, što je inače i obveza, te na njih ubiremo prinos od samo 0,5 posto.
U isto vrijeme uzimamo 1,5 milijardi dolara zajma na koji plaćamo kamatu od gotovo šest posto.
Nije teško izračunati da našim novcima jeftino financiramo druge, a skupo se zadužujemo.
Konkretno, na 1,5 milijuna dolara godišnje plaćamo 90 milijuna kamata, a za istu svotu u deviznim rezervama ubiremo 7,5 milijuna dolara’, komentar je Ivana Lovrinović, profesora Ekonomskog fakulteta u Zagrebu, na novo zaduženje u SAD-u
Na pitanje bi li se građani na referendumu trebali izjašnjavati o zaduživanjima, kako se to u posljednje vrijeme spominje u javnosti, Lovrinović odgovara da bi se o svakom novom zaduživanju, ako ništa, morala povesti rasprava na Saboru.
‘Zašto se kod nas to ovako radi, morate pitati Vladu.
Morate je pitati zašto se ovako ponaša Hrvatska narodna banka.
Već godinama ne emitira novac domaćem gospodarstvu, već se zadužujemo u inozemstvu.
Uz ovakvu restriktivnu fiskalnu i monetarnu politiku mi ne možemo izaći iz recesije’,
rekao je Lovrinović za Slobodnu Dalmaciju.