Linić: ‘Minus do kraja 2014. ne smije prelaziti mjesečnu plaću’

Naslovnica Forum Komentari članaka Linić: ‘Minus do kraja 2014. ne smije prelaziti mjesečnu plaću’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ne mogu se složiti ministrom Linićem,razlog je vrlo jednostavan.!U ovim teškim danima za djelatnike s malim primanjima,jedini spas bio je odlazak u minus.! Također umirovljenici su u istom položaju.! Najmanji problem je izvještavanje SMS porukama.!Ovim njegovim potezima tjera ljude da podižu kredite kako bi pokrili minuse na tekućim računima.Svaki čovjek zna da nije rješenje ulaziti u minus tri plaće,ali pričekajmo neka bolja vremena.! Također sam svjesna da su kamate na prekoračenje na tekućem računu najveće.!

Ako si u g…. do grla i plaćaš fine kamate još i na ogroman minus nećeš isplivati tako lako…

Meni je minus jedna plaća OK da čovjek ima za silu. Samo je problem da smo se većina nas navikli da bez minusa ne možemo… Treba svaki mjesec smanjivati minus 100kn – 100 ako se ne može više…

Meni je trenutno odobreno 4 plaće minusa… ako uđem blizu maksimale kada ću to vratiti bez kredita – nikad.


Ako si u g…. do grla i plaćaš fine kamate još i na ogroman minus nećeš isplivati tako lako…

Meni je minus jedna plaća OK da čovjek ima za silu. Samo je problem da smo se većina nas navikli da bez minusa ne možemo… Treba svaki mjesec smanjivati minus 100kn – 100 ako se ne može više…

Meni je trenutno odobreno 4 plaće minusa… ako uđem blizu maksimale kada ću to vratiti bez kredita – nikad.

Kao prvo, ovo je zesci komunizam i intervencija u privatne poslovne odnose, a svakim takvim potezom nam je drzava samo nastetila. Bacanje prasine u oci-Linic nama pomaze… yeah right. Jel mi pomaze i pdvom 25%, s 575 nameta, stibri i haraca?

Zasto su ljudi u minusu? Jer zbog beskrajnih rundi povecanja rezija, pdva, poreza, nameta ove stetocinske vlade, placa vise nije ni za hranu, a kamoli za drugo. To je golo prezivljavanje. Vlada je uspjesno pomogla ljudima-njenim potezima 1.5m ljudi je doslo gotovo na kante.

Umjesto ove “pomoci”, neka Linic uvede flat tax na place 20%, smanji pdv na 20%, i najuri 200 000 parazita. Zelimo veci dohodak, a ne ove jeftine trikove. Te intervencije ce smanjiti kreditiranje, i samo produbiti kolaps.

Nama treba dramaticna deregulacija i smanjenje drzave-a ne ova “pomoc”.

Prijedlog zakona: “Banka ne može jednostrano mijenjati ugovor. Banka ne može jednostrano mijenjati dogovorene uvjete poslovanja.”
PROBLEM RIJEŠEN.

..svoj minus sam riješila, sad još moram zatvoriti Visu…/ ne do kraja, tj. ne se s njom služiti za svaku glupost u dućanu, i koristiti gotovinu, ko da je
zabadava…
Kad bi ukinuli naknade za podizanje gotovine na debitne kartice, sreći nema
kraja…ovako, deru nas s provizijama i na novac koji imaš na računu, i
onaj koji ti posude…?!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kosi, pa tko ti je dao minus na 4 PLAĆE ???koLIKO?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

bez panike sve ce doci na svoje samo treba do tad prezivjeti
mjere su uredu idu prema promjenama u navikama i metodologiji zivota koji je do sad bio uspostavljen kartelsko kriminalno ponasanje nemoze biti pozitivno i pravno branjeno samo zato sto ga je politika kao zanimanje i vid osobnog privređivanja zloupotrebilo politiku i dalo mu neki oblik legalnosti kroz losu ne dorecenu i priveligiranu praksu stoga drzava se na ovaj nacin ne mjesa u privatno i trziste negativno nego radi ono sto joj je i posao uvodi pravila koja nisu ista kao i do sad vec diraju kartelsko kriminalno udruzenje a u korist građanina sto do sad nije bila praksa
treba znati da se puno teze odvici i skinuti sa opijata naroda nego na njih navuci i proglasiti ih stilom zivota
stoga to je samo pocetak uvođenja reda i jasnih pravila uz pravila za dr. kompanije i javna po. ukidanje pola lokalne uprave i uvođenje 5/6 regija sa visokim stupnjem financijske samostalnosti i kreacije kretanja razvoja ima sanse ali o tome smo vec pisali ovih godinu dve puno sad gledamo kako se piramida po sili inercije i centrihuge pocinje okretati htjeli mi ili ne samo je pitanje politicke procjene da je ona ponese i povede ili ce se to desiti velikim praskom
stoga mirno nema napredka bez rada ni profita pa samim tim ako neko ne zarađuje i ostvaruje profit nemoze ni dobiti nagradu za taj rad on nije od interesa za RH on je na teret RH

slažem se sa gospodinom Linićem jedna plača u minus je u redu, jer večina ljudi je došla u iskušenje te potrošila sav odobreni minus koji nažalost neče moći vratiti, došle su ovrhe,svaki drugi radnik ima zaštičeni račun jer im na ovrhe idu cijele plače. Govorim to iz iskustva ne mojeg već radnika . Situacija je jako teška .Banke bi tu trebale više voditi brigu kome koliki minus i kakove kredite daju ljudima, tu treba reda. Zašto bi tolike strane banke došle u HR ako ne iz profita, zašto naš novac nebi bio u našim bankama, zašto dobit ne bi ostala u RH.


slažem se sa gospodinom Linićem jedna plača u minus je u redu, jer večina ljudi je došla u iskušenje te potrošila sav odobreni minus koji nažalost neče moći vratiti, došle su ovrhe,svaki drugi radnik ima zaštičeni račun jer im na ovrhe idu cijele plače. Govorim to iz iskustva ne mojeg već radnika . Situacija je jako teška ….

Slazes se sa gospodinom Linicem. Znaci gospodin Linic se kao i obicno bavi onim sto takorekuc veze nema s poslom za koji je placen.Gospodin Linic je prvenstveno placen da se bavi financijama drzave,ali u tome se pokazao jako los(mislim suludo bi bilo ocekivat nesto vise od priucenog knjigovodje kojemu je jedino pravo iskustvo s financijama bilo prije nekih 30 godina no dobro,i sistem pokusaja i promasaja je ok.Za sada sve u nista). Koliki je minus gospodin Linic odobrio Hrvatskoj drzavi.O kolikome minusu se tu radi??? Vjerojatno 3 godisnja proracuna. A za to je on placen.Do sada samo 6-7 miljardi eura minusa je uzeo od kad je na vlasti,a kako cujem ide se po jos 12 miljardi kuna u 7. misec.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ako će minus zamijeniti s kreditom koji ima manji % kamate onda je to dobro za male. A ograničenje od jedne plaće … možda je i bolje tako jer jednom treba počet živjeti bez duga.
Da li je to baš moralo sada … o tome se može naveliko raspravljati.
Napominjem ako se stvar provede na aljkav način onda će to biti još jedan udarac u potrošačku moć.

nema potrosnje bez proizvodnje
moramo nesto stvoriti i to plasirati neko ko ce nam za to nesto platiti sve to mora biti ekonomski opravdano i tad stvaramo uvjet za potrosnju
politicka potrošnja je strik oko vrata koi je i doveo sve nas pojedinacno i skupa kroz drzavu tu gdje jesmo
zvjer zvana kapital i profit je prepoznala slabost i pohlepu nasih politickih struktura u ustrojenom politickom sustavu i primjereno nasoj velicini i kapacitetima nas napala uz znanje ili neznanje ali uz svesrdnu politicku sustavnu podrsku struktura i lesinari komada cijedi
tako ce biti sve dok se ne osvjestimo i svatimo da trebamo sebe mjenjati a ne njih problem je u nama i kod nas ne u njima i kod njih kosmo mi njima da nas oni stite od nas samih

New Report

Close