LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedino sto je sigurno,
je to da ce oslobodit Todu imovine,
jer da nije politike Toda se odlucio za Alvareza



@grga

Vidim da ti i dalje ništa nije jasno pa onda izvoli, čitaj…
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2017_04_32_707.html

Odično
izdvojio sam dio koji “ne razumijem”, Članak 43
(7) Nakon usuglašavanja teksta nagodbe između izvanrednog povjerenika i vjerovničkog vijeća izvanredni povjerenik dostavlja prijedlog nagodbe svim vjerovnicima putem objave na e-Oglasnoj ploči suda.
(8) Protekom tri dana od objave prijedloga nagodbe na e-Oglasnoj ploči suda smatrat će se da je prijedlog nagodbe uredno dostavljen svim vjerovnicima.
(9) Vjerovnici glasuju na ročištu koje zakazuje sud u roku ne kraćem od pet i ne dužem od 15 dana od dana kada sud zaprimi obavijest izvanrednog povjerenika i vjerovničkog vijeća da su suglasni oko sadržaja nagodbe koja će biti predložena vjerovnicima.
(10) Sud na prijedlog izvanrednog povjerenika utvrđuje popis vjerovnika i prava glasa koja im pripadaju na ročištu.
(11) Radi provedbe ročišta određenog stavkom 9. ovoga članka, smatra se da pravo glasa imaju svi vjerovnici čije su tražbine utvrđene.
(12) Pravo glasa nemaju povezane osobe nad kojima se provodi postupak izvanredne uprave.
(13) Iznimno od stavka 11. ovoga članka, vjerovnicima osporenih tražbina priznat će se pravo glasa ako se na ročištu za glasovanje o nagodbi izvanredni povjerenik i nazočni vjerovnici s pravom glasa tako sporazumiju. Ako se sporazum ne može postići, o tome odlučuje sud na ročištu rješenjem protiv kojeg nije dopuštena posebna žalba.
(14) Nagodba se smatra prihvaćenom ako je za nju glasovala većina svih vjerovnika i ako je u svakoj skupini zbroj tražbina vjerovnika koji su glasovali za nagodbu veći od zbroja tražbina vjerovnika koji su glasovali protiv prihvaćanja nagodbe. Iznimno, smatrat će se da su vjerovnici prihvatili nagodbu ako ukupni zbroj tražbina vjerovnika koji su glasovali za nagodbu iznosi najmanje dvije trećine od ukupnih tražbina.
(15) Nagodbu koja je prihvaćena od strane vjerovnika sud će potvrditi rješenjem o potvrdi nagodbe. Takvo rješenje ima snagu ovršne isprave.

@grga
a u kojem to dijelu citiranog članka nalaziš uporište da Agrokor može nešto prihvatiti ili ne prihvatiti? Sve ovo što si citirao govori o tome da je sve u rukama vjerovnika, ne znam što ti tu nije jasno?!?

Ignore: KressoM, delux



@grga

a u kojem to dijelu citiranog članka nalaziš uporište da Agrokor može nešto prihvatiti ili ne prihvatiti? Sve ovo što si citirao govori o tome da je sve u rukama vjerovnika, ne znam što ti tu nije jasno?!?

pa što kaže stv.7,9 ? Da li je u pitanju dogovor ili nije ? Tko predlaže, a tko prihvaća ?

Pa dobro što ti nije jasno kad sve jasno piše?!? Povjerenik je samo posrednik koji nastoji da se nagodba usuglasi i na kraju potpiše, a hoće li to uspjeti ovisi samo o volji vjerovnika! Ako ti iščitavaš nešto drugo, citiraj točno dio na koji misliš.

Ignore: KressoM, delux

A ako se Vjerovnici prave jako važni, pa žele Goluba na grani, a ne Vrapca u ruci onda ide ovo

Članak 45.

(1) U bilo koje doba za vrijeme trajanja postupka izvanredne uprave sud može na zahtjev izvanrednog povjerenika, uz pribavljenu suglasnost vjerovničkog vijeća odlučiti da se postupak izvanredne uprave okonča i da se otvori stečajni postupak ako utvrdi da su nastupile okolnosti zbog kojih više ne postoji vjerojatnost za uspostavu ekonomske ravnoteže i nastavljanja poslovanja dužnika na trajnijoj osnovi, a utvrdi da postoji neki od stečajnih razloga sukladno članku 5. Stečajnog zakona.


Jedino sto je sigurno,
je to da ce oslobodit Todu imovine,
jer da nije politike Toda se odlucio za Alvareza

da ovdje nije bilo države , ovo bi se odavno urušilo , stanje je koliko toliko normalizirano ,mali dobavljači su u cijelosti isplaćeni što se tiče duga, sad je u procesu namirenje srednjih dobavljaća koji su isplaćeni jednim dobrim djelom , a budući da slijedi pretvaranje duga i dokap agrokora , i veliki će imati šansu da kroz poslovanje izvuku jedan dobar dio potraživanja… u idućih nekoliko godina


Pa dobro što ti nije jasno kad sve jasno piše?!? Povjerenik je samo posrednik koji nastoji da se nagodba usuglasi i na kraju potpiše, a hoće li to uspjeti ovisi samo o volji vjerovnika! Ako ti iščitavaš nešto drugo, citiraj točno dio na koji misliš.

Članak 37.
(2) Izvanredni povjerenik ima prava i obveze stečajnog upravitelja sukladno odredbama o pravnim posljedicama otvaranja stečajnog postupka iz posebnog zakona kojim se uređuje stečaj, osim ako ovim Zakonom nije drugačije određeno.

grga@
Pa ako nema nagodbe po modelu vjerovnika i ako se ne usaglase po tom pitanju onda ide stečaj. Ne vidim što Vi ovdje želite dokazati. Jedino ako Vam je stečaj bolja opcija. Vjerovnici će ionako pokupiti sav med iz Agrokora i povezanih tvrtki a Vama će ostati prazno saće, a ako bude stečaj neće biti ni saća. I to je kraj svim prepucavanjima.

Nelikvidnost nas zatekla.

@banana

što ja želim dokazati ? Ja sam dokazao ono što tvrdim, a vi se opet pozivate na Stečaj. U tom slučaju i vauvau/bisakovi i vi ste upravu, ali do tada je dugi put.
Kalava je to Nagodba po MODELU VJEROVNIKA ? Znači ili tako ili nikako ? Nikako, naravno !
Stečaj najmanje odgovara Vjerovnicima.

Mene jedino zanima, a mislim i mnoge ovdje , temeljem koje pravne procedure, zakona ili razloga Ledo može u dokapitalizaciju kako neki ovdje tvrde ?
Temeljem odluke velike većine dioničara, slažem se i sada dolazimo do onoga o čemu stalno ovdje pišem : hoće li Fondovi glasati protiv svojih interesa u korist banaka ? Tu je ključ svega .

@grga
Znaš li ti uopće što želiš dokazati jer sve ovo što citiraš samo dokazuje ono što sam rekao na početku-Agrokor ne odlučuje, nego odlučuju vjerovnici, a izv.povjerenik je ovdje samo posrednik da se pokuša postići nagodba, ako ne uspije ide stečaj i to je to. Čemu ova uzaludna rasprava i citati odredaba iz zakona koje ne razumiješ i krivo ih tumačiš?!

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close