LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja sam bio na skupstini i postavio pitanje o jamstvima, konkretno, pitao sam slijedece:
1. Poduzima li uprava korake da zastiti interese drustva i dionicara u kontekstu danih jamstava, i ako da koje?
2. Postoji li strategija upravljanja rizicima, tj. koji je plan B ukoliko nagodba ne prodje

Sta nije bilo zanimljivije pitati dali uprava ima kakva saznanja o dokapapitalizaciji drustva i dali se tako nesto priprema, ako da koje se brojke vrte (nominala, broj novih dionica) a ne o jamstvima. Jamstva su solidarna i o njima nesto zna ramljak na visem nivou. ALi ovo o dokapitalizaciji bi mogli znati jer to treba vremena i za pripremu i oni ce ju provoditi.

Da sam bar ja imao prilike doci da vidim taj bezobrazluk. Na bezobrazluk treba odgovoriti bezobrazlukom. Ti si suvlasnik firme i imas pravo na neke odgovore a ne na dociranje s visoka.


dojam), pogotovo zbog nacina na koji su odgovarali na pitanja Agram Investa, Eseker grupe, Vrijednosnice osijek (koji iz neznam kojeg razloga nisu bili prisutni, ili ih ja barem nisam uspio "prepoznati"). Od većih riba nitko nije postavio nikakvo pitanje, dok se neki menadzercic do

Vrijednosnice Osijek jesu Esseker grupa, odn. Alexander Hrkac je vlasnik oboje…

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:030076619
https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:030058309



Ja sam bio na skupstini i postavio pitanje o jamstvima, konkretno, pitao sam slijedece:
1. Poduzima li uprava korake da zastiti interese drustva i dionicara u kontekstu danih jamstava, i ako da koje?
2. Postoji li strategija upravljanja rizicima, tj. koji je plan B ukoliko nagodba ne prodje

Sta nije bilo zanimljivije pitati dali uprava ima kakva saznanja o dokapapitalizaciji drustva i dali se tako nesto priprema, ako da koje se brojke vrte (nominala, broj novih dionica) a ne o jamstvima. Jamstva su solidarna i o njima nesto zna ramljak na visem nivou. ALi ovo o dokapitalizaciji bi mogli znati jer to treba vremena i za pripremu i oni ce ju provoditi.

Da sam bar ja imao prilike doci da vidim taj bezobrazluk. Na bezobrazluk treba odgovoriti bezobrazlukom. Ti si suvlasnik firme i imas pravo na neke odgovore a ne na dociranje s visoka.
[/quote]

Pa zanimljivije jest, al sto uprava zna o tome sto će odlučiti vjerovnici? A pogotovo detalje oko toga. Preprostavljam da povjerenik već zna i ima prvi prijedlog nagodbe, al ga sigurno neće diskutirati na skupštini gdje su unaprijed predložene točke o kojima se raspravlja i odlučuje. Skupština nije mjesto gdje se može raspravljati kao u kafiću uz kavu. Pitanja koja je postavio Irational su u krugu logičnih pitanja upravi na GS i vezana su na prijedloge odluka o kojima je i bila predvidjena rasprava temeljem prijedloga i protuprijedloga skupštini.


Pa zanimljivije jest, al sto uprava zna o tome sto će odlučiti vjerovnici? A pogotovo detalje oko toga.

Pa naravno da je velika vjerovatnost da oni trenutno neznaju puno. Ali ako se vec nesto pita ja bih barem pitao to sta nas sve ovdje grebe pa sta bude.

A sto se tu ima pitati. Obzirom da jamstva nisu osporena niti ih povjerenik namjerava osporavati, to ti je vjerojatno sve nula. A ako bude vise od nule onda će to biti neka vrijednost veća od nule, a manja od najviše dosadašnje cijene.

Ja očekujem iznenadjenja i s jedne i s druge strane. A vidjet ćemo sto će to značiti za proces nagodbe i odluke povjerenika, suda i vjerovnika.

Nista tu nece odluciti vjerovnici, pa jedini realno dospjeli vjerovnik je realno bila SBER banka, eto strašan im je utjecaj na odluke.
Tu ce sve odluciti ili je vec odlucila politika.

S&P i Moodys su u više navrata davale svoje viđenje raspleta situacije i rušile kreditni rejting Agrokora, a zadnjih mjeseci NIŠTA – šute oko trenutne situacije.
Svakako bi bilo interesantno vidjeti kako oni procjenjuju šanse za npr. vraćanje PIK kredita ali i ostalog.


Sta nije bilo zanimljivije pitati dali uprava ima kakva saznanja o dokapapitalizaciji drustva i dali se tako nesto priprema, ako da koje se brojke vrte (nominala, broj novih dionica) a ne o jamstvima.

To pitanje je djelomicno sadrzano u mom drugom pitanju. Uostalom, lako je pametovati na forumu. Ja sam dan prije skupstine bio na skroz drugom kraju zemlje prakticki, i zrtvovao svoj komfor da bi dosao u ZG, i jos javno postavljao pitanja – sto nije bas tako trivijalno. Dakle slijedeci put, dizi dupe i odi na skupstinu s pitanjima, i onda nam svima ovdje izlozi sto si pametno pitao 😉



Sta nije bilo zanimljivije pitati dali uprava ima kakva saznanja o dokapapitalizaciji drustva i dali se tako nesto priprema, ako da koje se brojke vrte (nominala, broj novih dionica) a ne o jamstvima.

To pitanje je djelomicno sadrzano u mom drugom pitanju. Uostalom, lako je pametovati na forumu. Ja sam dan prije skupstine bio na skroz drugom kraju zemlje prakticki, i zrtvovao svoj komfor da bi dosao u ZG, i jos javno postavljao pitanja – sto nije bas tako trivijalno. Dakle slijedeci put, dizi dupe i odi na skupstinu s pitanjima, i onda nam svima ovdje izlozi sto si pametno pitao 😉

[/quote]

Pitanja su bila sasvim korektna. Odgovori su još znakovitiji. Može se zaključiti da Ramljak još nema Nagodbu u rukama i ne želi karte otvarati. Pregovori traju.
Međutim i dogovor ili Nagodbu ćemo za “5 min” znati, slika na ZSE će se u trenu promijeniti, a po smjeru rezultat Nagodbe.
Sada, a prema tablici top 10 dioničara, znamo da fondovi ruše i dalje vrijednost Todex dionica.


Nista tu nece odluciti vjerovnici, pa jedini realno dospjeli vjerovnik je realno bila SBER banka, eto strašan im je utjecaj na odluke.
Tu ce sve odluciti ili je vec odlucila politika.

Politika je samo postavila pravni okvir koji omogućuje rješenje, a hoće li se to uspješno realizirati sada odlučuju samo i jedino vjerovnici, a ne vlada ili Ramljak.

Ignore: KressoM, delux



Nista tu nece odluciti vjerovnici, pa jedini realno dospjeli vjerovnik je realno bila SBER banka, eto strašan im je utjecaj na odluke.
Tu ce sve odluciti ili je vec odlucila politika.

Politika je samo postavila pravni okvir koji omogućuje rješenje, a hoće li se to uspješno realizirati sada odlučuju samo i jedino vjerovnici, a ne vlada ili Ramljak.
[/quote]

Varas se. I to jako



Nista tu nece odluciti vjerovnici, pa jedini realno dospjeli vjerovnik je realno bila SBER banka, eto strašan im je utjecaj na odluke.
Tu ce sve odluciti ili je vec odlucila politika.

Politika je samo postavila pravni okvir koji omogućuje rješenje, a hoće li se to uspješno realizirati sada odlučuju samo i jedino vjerovnici, a ne vlada ili Ramljak.
[/quote]
Za Tango je potrebno dvoje i naravno da mora biti dogovora.
Vjerovnici mogu postaviti uvjete koje Agrokor ne mora prihvatiti . I što mogu ? Stečaj ?
U tom slučaju nadležan je sud koji Vjerovnicima ne odgovora .
Igra moći je ovdje jasna, dug je prevelik da bi bio problem Agrokora.
Gotovo sam siguran da se Nagodba još nije postigla zbog igre podjele plijena .

New Report

Close