LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ja ne govorim kako će biti nego pokušavam otvoriti diskusiju kako bi se to moglo provesti.
Svaka od tvrtki je u drugačijoj poziciji, ali evo kako vi to vidite na Ledu?
Meni model da svi ti vjerovnici dokapitaliziraju direktno Ledo nema previše smisla. Ledo je već otpisao dio potraživanja i prikazao gubitak po tome, ali to nije bitno promijenilo kapital. BV je još dosta visok u odnosu na cijenu.

Svaka cast. To bi trebala bit prava funkcija foruma ali nazalost bojim se da se nema tko nadovezati na ovu raspravu i to je ono najzalosnije sta svi nesto tvrde a zapravo nitko se nemoze ni osnovama pohvaliti.

Cak i ovaj gospon koji vas dosta najvise svrbi (bisakovi) skoro sam 100% siguran da se na ovo nadovezati nemoze, iako je spreman sa prilicnom sigurnoscu pisati da ce biti ovaj ili onaj scenarij.
A to je zapravo kljuc. Ko se u ovaj dio ne razumije nemoze tu nista sa sigurnoscu tvrditi.
Ja se s njim slazem u djelu da mi je vjerovatnije ono sta ce biti crnje za nas miseve, samo ponavljam, nitko od nas se nije pomaknuo dalje od zdravoseljacke logike osim ovog tvog pokusaja.

[/quote]
Tocno je da se ne moze nesto tvrditi sa apsolutnom sigurnoscu,ali se moze smatrati da postoji vrlo velika vjerovatnost da ce se nesto dogoditi kao logican i vec puno puta viden nacin rjesavanja “duznicko-vjerovnickog spora” u slicnim situacijama.
Postoje samo dva moguca ishoda ovdje:
1.Stecaj i-ili
2.nagodba.
To sto nesto ima ili nema smisla za nekoga je gotovo nebitno.Bitno je sto ima smisla za banke-vjerovnike ,privremenu upravu i nadlezni Sud.Sto god mi o tome mislili,vjerovnici su kljucni u ovom procesu.
Meni je i dalje ,gotovo nevjerovatan scenarij da vjerovnici ne iskoriste prava po osnovu solidarnih jamstava na tvrtkama -kcerima,posebice na jednom LEDU koje ima potencijal u buducnosti ako se “skinu jamstva”,a sadasnji udio Agrokora je samo 48.11%!
To tvrde i gotovo svi relevantni strucnjaci koji su o tome govorili ili pisali u javnim medijima.
No sutra imate GS-e pa mozete dobiti mnoge odgovore.Naglasavam jos jednom,ovaj forum nema nikakav poseban znacaj za “sudbinu” dionicara,ali GS-e,banke-vjerovnici,Privremena uprava imaju pa su to i mjesta na kojima treba traziti konacne odgovore.

Bogami, koja ironija . Inače je Grgić na suprotnoj strani.
Sad je on pozitivac. A kad je on pozitivac i ja san unutra.
Uzeo san i ja pinkicu pinkicu opet po nižoj nego san proda.
Ako ode u stečaj lizat ću papir od skdd ko snjeguljicu.

Kaže Grunf: Tko sanjari drhti .Tko drhti sanjari ili mu je hladno!


gospodo , neglede na to tko druka ili ne druka , treba se strpit još par dana do GS i onda ide lagani rasplet – ide se prema ukidanju jamstava , i normalnim uvjetima trgovanja – cjena sastavnica agrokora

Dali to odgovara nekim članovima foruma ili ne – to je drugi par rukava – želja , mogućnosti i realnih prilika ..

ako netko očekuje rast od trenutnih cjena može kupiti dionice , ako netko očekuje pad od trenutnih cjena može prodati

udruga je osnovana , jaki igrači su unutra , i bit će jako napeto idućih dana

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


………..
Tocno je da se ne moze nesto tvrditi sa apsolutnom sigurnoscu………..
Postoje samo dva moguca ishoda ovdje:
1.Stecaj i-ili
2.nagodba.
………..
Meni je i dalje ,gotovo nevjerovatan scenarij da vjerovnici ne iskoriste prava po osnovu solidarnih jamstava na tvrtkama -kcerima,posebice na jednom LEDU koje ima potencijal u buducnosti ako se "skinu jamstva",a sadasnji udio Agrokora je samo 48.11%!………..

Vauuu….vauuuu, koja promjena stava, težine i osvješćenje ?

Napokon i bisakovi priznaje da postoji mogućnost good deal osim kataklizme. Napokon priznaje da Vjerovnicima je najmanji interes stečaja Leda i napokon je shvatio kako je Agrokor naspram ostalih manjinski dioničara .

Shvatio je kako je politika ispred prava i opći interes veći od suhoga zakona.
Dug Agrokora je prevelik da bi bio njegov problem, to je problem vjerovnika, a karte su im slabe.

Problem su sami fondovi koji bi mogli igrati protiv sebe u korist banaka



………..
Tocno je da se ne moze nesto tvrditi sa apsolutnom sigurnoscu………..
Postoje samo dva moguca ishoda ovdje:
1.Stecaj i-ili
2.nagodba.
………..
Meni je i dalje ,gotovo nevjerovatan scenarij da vjerovnici ne iskoriste prava po osnovu solidarnih jamstava na tvrtkama -kcerima,posebice na jednom LEDU koje ima potencijal u buducnosti ako se "skinu jamstva",a sadasnji udio Agrokora je samo 48.11%!………..

Vauuu….vauuuu, koja promjena stava, težine i osvješćenje ?

Napokon i bisakovi priznaje da postoji mogućnost good deal osim kataklizme. Napokon priznaje da Vjerovnicima je najmanji interes stečaja Leda i napokon je shvatio kako je Agrokor naspram ostalih manjinski dioničara .

Shvatio je kako je politika ispred prava i opći interes veći od suhoga zakona.
Dug Agrokora je prevelik da bi bio njegov problem, to je problem vjerovnika, a karte su im slabe.

Problem su sami fondovi koji bi mogli igrati protiv sebe u korist banaka
[/quote]
Sve suprotno.Opet niste nista shvatili,zar ne?
Politika je “svoje odigrala” donosenjem Zakona “Lex Agrokor”!
Pravo i interes vjerovnika je sada odlucan,a “mali dionicari ” su manje-vise nebitni.
Mogucnost “Good-deal” za dosadasnje dionicare NE POSTOJI!
Nekim vjerovnicima je stecaj LEDA isplativija opcija od nagodbe(oni koji imaju zalozna izlucna prava),nekima je nagodba bolja opcija.
Osim toga,bez dokapitalizacije LEDA,uvjeren sam da do nagodbe ne moze doci kao i do skidanja jamstava !
Nikakve promjene misljenja niti stava,kako vidite,kod mene nema,ali vidim da vecina kolega na forumu sada priznaje da postoji velika mogucnost dokapitalizacija tvrtki-kceri.
Samo vi i jos nekoliko “forumasa” tvrdoglavo tvrdite suprotno.



Ja ne govorim kako će biti nego pokušavam otvoriti diskusiju kako bi se to moglo provesti.
Svaka od tvrtki je u drugačijoj poziciji, ali evo kako vi to vidite na Ledu?
Meni model da svi ti vjerovnici dokapitaliziraju direktno Ledo nema previše smisla. Ledo je već otpisao dio potraživanja i prikazao gubitak po tome, ali to nije bitno promijenilo kapital. BV je još dosta visok u odnosu na cijenu.

Svaka cast. To bi trebala bit prava funkcija foruma ali nazalost bojim se da se nema tko nadovezati na ovu raspravu i to je ono najzalosnije sta svi nesto tvrde a zapravo nitko se nemoze ni osnovama pohvaliti.

Cak i ovaj gospon koji vas dosta najvise svrbi (bisakovi) skoro sam 100% siguran da se na ovo nadovezati nemoze, iako je spreman sa prilicnom sigurnoscu pisati da ce biti ovaj ili onaj scenarij.
A to je zapravo kljuc. Ko se u ovaj dio ne razumije nemoze tu nista sa sigurnoscu tvrditi.
Ja se s njim slazem u djelu da mi je vjerovatnije ono sta ce biti crnje za nas miseve, samo ponavljam, nitko od nas se nije pomaknuo dalje od zdravoseljacke logike osim ovog tvog pokusaja.

[/quote]
Tražbine su utvrđene.Osporeno je oko 2 mlrd eura tražbina.Nagodba može početi,jer ako te tražbine sud prihvati biti će svrstane po grupama vjerovnika iz nagodbe.
Svaka grupa vjerovnika bi trebala diskontirati tj.smanjiti svoja potraživanja od 0%za roll-up ..nešto više za razlučne vjerovnike,još više za tražbine sa prekomjernim jamstvima tvrtki kćeri,a najveći otpis za neosigurane tražbine.Cjelokupni otpis bi mogao biti toliko velik da bi se pokrio negativni kapital Agrokora.To se čak i ne mora otpisati već se sa tim “otpisanim ” tražbinama uđe u dokapitalizaciju Agrokora
i sadašnje većinske vlasnike svede na simboličnu velićinu.Dakle,rješili smo Todorića i PIK obvezničare.
Naravno da se tu pojavljuje jedan problem,jer privremeni upravitelj nema ovlasti da mjenja statutarne
odredbe.To mogu samo vlasnici ,koji to mogu odobriti na GS,pa su i oni u igri,jer dokapitalizacija i eventualna denominacija nije moguća bez glasova vlasnika.
Naravno da će sadašnji vlasnici Agrokora htjeti da ta pinikica bude što veća,a stečaj im ne odgovara jer bi dobili ništa s obzirom na negativni kapital Agrokora,pa će se negdje naći.Stečaj nebi odgovarao ni vjerovnicima jer bi dobili manje.
Jasno je da ć 100% vlasništva u Agrokoru vrijedi više u pregovaraćkoj poziciji.
Nakon “otpisa”ostatak duga se može koristiti za trečenje kćeri/LEDO;Jamnica itd./i to samo za
jamstva koje su ovi dali vjerovnicima,a ona su u ovom trenu već umanjena za potraživanja Sperbank,a nešto će se potrošiti i za dokapitalizaciju Agrokora.

miriše mi na med i mlijeko ,naročito u Ledu,jer 48% vlasništva Agrokora je premalo za ozbiljnije statusne promjene i totalno šišanje malih dioničara!!!!!

Nekim vjerovnicima je stecaj LEDA isplativija opcija od nagodbe(oni koji imaju zalozna izlucna prava),nekima je nagodba bolja opcija.

Nomen et Omen! Kome je to u interesu?
I šta im sve to vrijedi kada je izvršena sekuritizacija RollUp kredita imovinom kompanija izmeđuostalog i imovinom LEDO-a?
Ima li ITKO da je se žalio sudu na takav razvoj situacije – NITKO!
Ima li itko da je se žalio sudu zato što JAMSTVA nisu DUG – nema!

Moraš priznat da i nemaš neki argumet za to o čemu pišeš.

Ja sam očekivao MORE tužbi, žalbi i sl – no do sada ništa osim Sberbanka.
Što opet znači da je među vjerovnicima već postignut DEAL!
Ali i to je neka posebna priča – i nije baš jednoznačna.


Nekim vjerovnicima je stecaj LEDA isplativija opcija od nagodbe(oni koji imaju zalozna izlucna prava),nekima je nagodba bolja opcija.

Nomen et Omen! Kome je to u interesu?
I šta im sve to vrijedi kada je izvršena sekuritizacija RollUp kredita imovinom kompanija izmeđuostalog i imovinom LEDO-a?
Ima li ITKO da je se žalio sudu na takav razvoj situacije – NITKO!
Ima li itko da je se žalio sudu zato što JAMSTVA nisu DUG – nema!

Moraš priznat da i nemaš neki argumet za to o čemu pišeš.

Ja sam očekivao MORE tužbi, žalbi i sl – no do sada ništa osim Sberbanka.
Što opet znači da je među vjerovnicima već postignut DEAL!
Ali i to je neka posebna priča – i nije baš jednoznačna.

[/quote]
Sve tuzbe su odbacene dok traje “Lex Agrokor”.Dakle za to vrijeme u Hrvatskoj se ne mogu voditi sudski ovrsni i ini postupci vezani za Agrokor i tvrtke-kceri!Iz izvjesca privremene uprave mozete provjeriti tko je sve pokrenuo postupke izvan Hrvatske(osim SBERBANK).

@bisakovi
Dokapitalizacija Agrokora je svakako moguća , ali ne i Leda. Na koji način se može prisiliti vlasnike Leda u dokapitalizaciju ? Prijetnjom stečaja ? Pa vlasnici Leda više dobivaju stečajem u tom slučaju .
Naveo sam da su problem fondovi koji mogu na vlastitu štetu pomoći bankama i izglasati pretvaranje duga u kapital, ali mislim da bi se DORH uključio .
Fondovi i danas kriminaliziraju svoje djelovanje gdje peru velike novce za banke kupujući id njih loše , nenaplative kredite kroz razne abnormalne dokapitalizacije. Već dosta tvrtki su stečajne tvrtke tako dokapitalizirali u korist banaka i stvarno neznan što se DORH pravi Englez kod ovih pranja novaca u korist banaka ?
Međutim to već godinama u tišini rade i gube namjerno novac poreznih obveznika, ali sada su pod povećalom.



@bisakovi

Dokapitalizacija Agrokora je svakako moguća , ali ne i Leda. Na koji način se može prisiliti vlasnike Leda u dokapitalizaciju ? Prijetnjom stečaja ? Pa vlasnici Leda više dobivaju stečajem u tom slučaju .
Naveo sam da su problem fondovi koji mogu na vlastitu štetu pomoći bankama i izglasati pretvaranje duga u kapital, ali mislim da bi se DORH uključio .
Fondovi i danas kriminaliziraju svoje djelovanje gdje peru velike novce za banke kupujući id njih loše , nenaplative kredite kroz razne abnormalne dokapitalizacije. Već dosta tvrtki su stečajne tvrtke tako dokapitalizirali u korist banaka i stvarno neznan što se DORH pravi Englez kod ovih pranja novaca u korist banaka ?
Međutim to već godinama u tišini rade i gube namjerno novac poreznih obveznika, ali sada su pod povećalom.


Dokapitalizacija LEDA ne samo da je moguca,nego je gotovo izvjesna!
LEDO je jamcio za kredite Agrokora kao solidarni jamac CIJELOM SVOJOM IMOVINOM!
Da ce do toga vrlo vjerovatno doci svjesni su vec izgleda svi osim Vas!
AGROKOR je tek prazna ljustura koja prakticno nikoga ne zanima.
Banke sigurno nece propustiti priliku da materijaliziraju ovo solidarno jamstvo kroz povecanje vlasnickog udjela u LEDU izdavanjem velikog broja novih dionica .
Sve drugo bi,po meni,bilo ravno cudu,a cuda se ne desavaju ili se jako rijetko desavaju!
Alternativa je STECAJ,a u stecaju dionicari LEDA gube sve!Ovako bi im ostale barem “mrvice” i neka nada da bi u buducnosti moglo biti bolje.

Dokapitalizacija LEDA ne samo da je moguca,nego je gotovo izvjesna!
LEDO je jamcio za kredite Agrokora kao solidarni jamac CIJELOM SVOJOM IMOVINOM!
Da ce do toga vrlo vjerovatno doci svjesni su vec izgleda svi osim Vas!
AGROKOR je tek prazna ljustura koja prakticno nikoga ne zanima.
Banke sigurno nece propustiti priliku da materijaliziraju ovo solidarno jamstvo kroz povecanje vlasnickog udjela u LEDU izdavanjem velikog broja novih dionica .
Sve drugo bi,po meni,bilo ravno cudu,a cuda se ne desavaju ili se jako rijetko desavaju!
Alternativa je STECAJ,a u stecaju dionicari LEDA gube sve!Ovako bi im ostale barem "mrvice" i neka nada da bi u buducnosti moglo biti bolje.


Ledo je (u jednom trenutku) jamčio i više od svoje imovine..”Podaci pokazuju da je Ledo, iako je njegova tržišna vrijednost bila oko tri milijarde kuna, jamčio za kredite Agrokoru u visini od 18,9 milijardi kuna..??



Nekim vjerovnicima je stecaj LEDA isplativija opcija od nagodbe(oni koji imaju zalozna izlucna prava),nekima je nagodba bolja opcija.

Nomen et Omen! Kome je to u interesu?
I šta im sve to vrijedi kada je izvršena sekuritizacija RollUp kredita imovinom kompanija izmeđuostalog i imovinom LEDO-a?
Ima li ITKO da je se žalio sudu na takav razvoj situacije – NITKO!
Ima li itko da je se žalio sudu zato što JAMSTVA nisu DUG – nema!

Moraš priznat da i nemaš neki argumet za to o čemu pišeš.

Ja sam očekivao MORE tužbi, žalbi i sl – no do sada ništa osim Sberbanka.
Što opet znači da je među vjerovnicima već postignut DEAL!
Ali i to je neka posebna priča – i nije baš jednoznačna.

[/quote]
Sve tuzbe su odbacene dok traje "Lex Agrokor".Dakle za to vrijeme u Hrvatskoj se ne mogu voditi sudski ovrsni i ini postupci vezani za Agrokor i tvrtke-kceri!Iz izvjesca privremene uprave mozete provjeriti tko je sve pokrenuo postupke izvan Hrvatske(osim SBERBANK).
[/quote]

Daj nabroji da vidimo tko i za koliko tuži – nebitno je li zaustavljeno s Lex Agrokor ili nije.




@bisakovi

Dokapitalizacija Agrokora je svakako moguća , ali ne i Leda. Na koji način se može prisiliti vlasnike Leda u dokapitalizaciju ? Prijetnjom stečaja ? Pa vlasnici Leda više dobivaju stečajem u tom slučaju .
Naveo sam da su problem fondovi koji mogu na vlastitu štetu pomoći bankama i izglasati pretvaranje duga u kapital, ali mislim da bi se DORH uključio .
Fondovi i danas kriminaliziraju svoje djelovanje gdje peru velike novce za banke kupujući id njih loše , nenaplative kredite kroz razne abnormalne dokapitalizacije. Već dosta tvrtki su stečajne tvrtke tako dokapitalizirali u korist banaka i stvarno neznan što se DORH pravi Englez kod ovih pranja novaca u korist banaka ?
Međutim to već godinama u tišini rade i gube namjerno novac poreznih obveznika, ali sada su pod povećalom.


Dokapitalizacija LEDA ne samo da je moguca,nego je gotovo izvjesna!
LEDO je jamcio za kredite Agrokora kao solidarni jamac CIJELOM SVOJOM IMOVINOM!
Da ce do toga vrlo vjerovatno doci svjesni su vec izgleda svi osim Vas!
AGROKOR je tek prazna ljustura koja prakticno nikoga ne zanima.
Banke sigurno nece propustiti priliku da materijaliziraju ovo solidarno jamstvo kroz povecanje vlasnickog udjela u LEDU izdavanjem velikog broja novih dionica .
Sve drugo bi,po meni,bilo ravno cudu,a cuda se ne desavaju ili se jako rijetko desavaju!
Alternativa je STECAJ,a u stecaju dionicari LEDA gube sve!Ovako bi im ostale barem "mrvice" i neka nada da bi u buducnosti moglo biti bolje.
[/quote]

zašto ne agrokor ???

ako su sve tvrtke kćeri pod agrokorom…….

New Report

Close