LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Već sam bio uvjeren da sam sam s mojim uvjerenjima, ali izgleda nisam

Agram okuplja dioničare za rušenje jamstava

U slučaju pada Nagodbe, jamstva se aktiviraju, ali Ledo ima protujamstva na Belje, Jamnicu itd., a koja su prva u naplati.
Znači ukoliko i banke pokrenu naplatu jamstva prema Ledu, a što je salto mortale za vjrovnike, Ledu se za isti iznos uvećava imovina u Belju itd…
Znači iz šupljega u prazno.
Međutim, ono što me spec. zanima je sudsko mišljenje za Jamstva bez protučinidbe kao i izdavanje Jamstva bez suglasnosti velike većine dioničara, a za oboje je zakonski uvjet.

Prije nekog vremena sam tu na forumu pisao o tome da ta jamstva koja se stalno potenciraju nisu toliko bitna jer to nije dug kada gledamo koncern u cjelini nego to može samo poslužiti kao “alat” da se dug raspodijeli. Potencirati snagi jamstava nema smisla, jer vjerovnici da nje bilo Lex Agrokora nebi previše naplatili tim jamstvima. Tvrtke bi bile blokirane, sve bi stalo i u konačnici bi se od svega naplatilo jako malo. Sve ove tvrtke vrijede ako rade, a ako stanu ne vrijede puno. Vjerovnici se mogu dijelom naplatiti u novcu, dio će morati oprostiti, a dio će naplatiti ulaskom u vlasništvo. To je jasno.
No prema onome što sada znamo a to je da će se koncern održati nema nekog smisla da vjerovnici dokapitlaiziraju direktno tvrtke kćeri. Ima tu više razloga.
Prvo kako je netko to napisao nedavno, a ja sam to pitanje postavio još prije dosta vremena je da ako bi se dokapitalizirale tvrtke kčeri Agrokor ostaje prazna ljuska i samim timplanovi koji su predočeni nemaju smisla. Kao drugo da bi se neka tvrtka dokapitallizirala to se mora naraviti po nekim ekonomskim pravilima propisanim u ZTD. Kapital se može umanjiti za gubitak, a dug nije gubitak. Znači da u ovom slučaju Ledo i preuzme po nagodbi na sebe 5 milijardi duga po jamstvima otvara se sa druge strane potraživanje prema onome tko je jamstvo dao i prema ostalim solidarnim jamcima. No tek kada bi se onda ta potraživanja otpisala to bi se moglo pretvoriti u gubitak koji bi umanjio kapital da bi se dokapitalizacija izvršila po toj smanjenoj vrijednosti kojom bi se razvodnili sadašnji dioničari. No to onda implicira neke drue stvari tj onome kome se ti dugovi otpišu to je prihod i dobit.
Ja ne govorim kako će biti nego pokušavam otvoriti diskusiju kako bi se to moglo provesti.
Svaka od tvrtki je u drugačijoj poziciji, ali evo kako vi to vidite na Ledu?
Meni model da svi ti vjerovnici dokapitaliziraju direktno Ledo nema previše smisla. Ledo je već otpisao dio potraživanja i prikazao gubitak po tome, ali to nije bitno promijenilo kapital. BV je još dosta visok u odnosu na cijenu.

Nemoj misliti na m2!

bravo, Dalibore!
konačno da neko kaže pravo stanje stvari glede tih jamstava, da je to konkretni d_rek na šibici
svatko tko je imalo i ikad radio sa zadužnicama npr. zna kako to ide: recimo uzimate robu s lagera dobavljača za 100.000 kn ali odmah dajete (zbog lošijeg boniteta, zbog narednih narudžbi ili nečeg trećeg) zadužnicu na 1.000.000 kn, štoviše, imate još jednu firmu u vlasništvu pa i ona daje još jednu takvu zadužnicu, na neki način prisutupa prvoj obvezi
da li to sad znači da ste stvarno dužni 1.000.000 kn? ne! dužni ste po prvoj isporuci samo 100.000 kn za robu a zadužnica se vodi VANBILANČNO, zato jer to nije pravi dug
u gornjem primjeru se može čitav niz tvrtki pridružiti takvom jamstvu pa iznos jamstva na kraju naraste vrtoglavo no to NIJE stvarni i pravi dug, i točka!
ostalo su sve bajke za malu djecu

a ako do nagodbe ne dođe (gdje će se jamstva sama po sebi raspasti i uključiti u neke druge aranžmane) onda ide stečaj i opet se možete naplatiti SAMO do visine imovine društava
možete imati 1.000.000.000.000.000.000.000.000.000 u jamstvima i s tim se možete lijepo slikati!

a biskaovi i ekipa potrošila strane i strane i trube o tim jamstvima… ja znam da je to PRAVO, ali džabe ti pravu na nešto ako to nemaš iz čega naplatiti!



Molim, proučite stranicu 6 ovog dokumenta.
Naročito posljednju rečenicu!

Možda će vam biti jasniji status jamstava u nagodbi. 🙂

pa jamstva nisu dug pobogu! ali jamstva jamaca mogu postati dug ako se dug ne plati od strane dužnika!
[/quote]

Ili ako se ne reprogramira

Kako se nemaju iz čega naplatiti?

Naplatiti će se iz imovine Agrokora. Lex Agrokor zamišljen je i svrha mu je zaštita vjerovnika. To je ustvari poseban zakon predstečajne forme čiji je cilj osigurati tražbine vjerovnika i održati poslovnu opstojnost imovine odnosno društava koja su jamstvo. Postojeći dioničari Agorkora i ovisnih društava, u provedbi nagodbe su vjerovnici koji imaju tražbine najnižeg reda koje nemaju rok dospjeća (u suštini je tako u svakome društvu koje je društvo kapitala).

Nagodba će se provesti na temelju prijedloga Povjerenika te na temelju odluke vjerovničkog vijeća
te glasanja o prijedlogu svih vjerovnika uz potvrdu odnosno odobrenje suda. Što se oni dogovore, a da nije u suprotnosti sa Lex Agrokorom i stečajnim Zakonom, tako će vjerojatno biti.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/QWOBPXMNB9q9Lb7gpVbIcw==.pdf
Pa jel Vi čitate ove obavijesti i upozorenja koja pristižu sa ZSE-a. Madison Pacific Trust Limited u strahu za svoja izdana novčana sredstva dodatno se osigurava. Pametni ljudi iz ovog Pacific Trust-a vide da ovdje svako svakoga tuži i da se više ne zna što je čije. Brat bratu ovdje će se jedino naplatiti lešinari i ovi a za druge ne bih garantirao jer im po svemu sudeći neće ništa preostati.

Ta obavijest se odnosi na Jamnicu logo ne Ledo , Ledo ih je davno založio .
Međutim kako sada Agram kreće u poništenja jamstva biti će mnogo mnogo nervoze, kako među akterima tako i ma forumu.
Biti će jako zanimljivo vidjeti da li će provosudje suditi protiv zakona .

Zalozeni su žigovi Leda, Jamnice, PIK Vinkovaca i Zvijezde, zasada.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/QWOBPXMNB9q9Lb7gpVbIcw==.pdf

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/0kn3K3gdOwjyibYmuFX7Cg==.pdf

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/tGkrI1urQh3nfKLVepmvQA==.PDF

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/bwo4FHZgW8UJllZKqdu4gQ==.pdf

ekipa, kaj brijete, nisu jamstva problem niti su ikada bila, ona su činjenica , službena isprava na osnovu kojih su ugovoreni krediti i dane pare a glavni dužnik priznaje ta potraživanja vjerovnika i u postupku nagodbe bi ta jamstva trebala biti skinuta

problem je je upravo ova hipoteka na sve, zato se pomolite svetom ramljaku da sklopi nagodbu jer ako zapne i za 15 mj se ne isplati 8 milijardi za rollup kredit, onda je kaputt, ljivada…medison se upisuje na sve a dioničarima ostaje tek vrijednosni papir u nematerijalnom obliku

sada će skupštine, treba postaviti pitanje po kojem zakonu i ovlastima su uprave potpisale založno pravo na upravne zgrade, pogone brendove i žigove a da o tome odluku nije donijela glavna skupština i pod hitno pobijati te hipoteke po istim razlozima kojima bi grgić osporavao jamstva!

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Grga@
E moj Grga, nadam se da barem znate čitati! U obavijesti jasno piše da se radi o založnim pravom nad preostalim Ledovim žigovima. Imate i slikice sladoleda ako Vam je lakše u slikovnom obliku. Ono od prije je pripalo američkim lešinarima Knighthead-a a ovo preostalo je pripalo Madison Pacific Trust Limited-u. Više nije ostalo ništa u Vašem vlasništvu do li gomila papirića!

banana ima narodna poslovica koja kaže ispeci pa reci u tvpm slučaju ili ne razumiješ osnovne stvari ili se ne informiraš pa lupetaš ko maksim po diviziji ali da ti malo pomognem Madison Pacific Trust = Knighthead madison je ništa drugo nego kreditni agent a ti si informiraj što to znači i koja je uloga kreditnog agenta

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

New Report

Close