LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sad nakon punoo rasprave,i raznih misljenja,da li ste misljenja da kad se rasplete situacija u agrokoru,rasti dionice leda?
Lp

@Bookworm
Ne znam koliko mozemo kopirati iskustvo Parmalata kod “skidanja jamstava”,barem za sada jer imate najveceg vjerovnika koji vodi sporove i trazi ovrhe i u sukobu je sa privremenom upravom.
Osim toga,dionicari su i tamo prakticno ostali bez icega.

@bookworm

pročitajte članak iz Lex Agrkora u mojem gornjom postu i tu je sve rečeno.
Za razliku od Jamnice, Belja……, Ledo ima manjiski udio Agrokora u svojoj vlasničkoj strukturi .
Zar mislite da su fondovi “ vesla sisali” ili imaju “muda” glasati protiv svojih interesa u korist banaka ?
Mali dioničari i fondovi, a ukoliko Nagodba padne mogu glasati za stečaj .

Znači eventualni debt to equity swap kako se može napraviti, ja ne znam ?
Znači, vjerovnici preuzimaju udio Agrokora u Ledu, 48,11%, pokrenu debt to equity swap u kojem nesmiju sudjedolovati, jer ako mogu onda mogu i mali dioničari . Ne razumijem kako bi to uopće bilo moguće izvesti bez sudjelovanja malih dioničara, ali još manje zašto bi fondovi i mali dioničari kao većinski na to pristali.

Ne možemo kopirati po pitanju jamstava, tamo nije bilo jamstava, ali je bilo nagodbe. Kažem da pozitivna iskustva tužbi banaka Ramljak može koristiti da podeblja pregovaračku poziciju.

Da, tamo su dioničari Grupe sve izgubili. I ovdje će. Za povezana društva nisam siguran, zato i navodim što treba iskoristiti za postizanje bolje nagodbe. Što če kasnije biti s dokapima to nitko ne zna. Ponavljam rizično, ali ne i nužno neprofitabilno.

Moj prijedlog je da u slucaju da nas pokusaju toliko razvodnit da nam ne ostane gotovo nista, jednostavno isprovocirat stecaj i unistit sve ostale. Ako netko zeli potpuno unistit male dionicare, zasto mali ne bi i vjetovnike povukli u provaliju zajedno s nama malim dionicarima.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Kolega Grga, ne govorim o swapu u Ledu, već na razini Grupe. Na razini Leda može biti samo dokap i naravno da fondovi neće ići u korist banaka. Bar se nadam da neće.


Moj prijedlog je da u slucaju da nas pokusaju toliko razvodnit da nam ne ostane gotovo nista, jednostavno isprovocirat stecaj i unistit sve ostale. Ako netko zeli potpuno unistit male dionicare, zasto mali ne bi i vjetovnike povukli u provaliju zajedno s nama malim dionicarima.

A kojim metodama mislite to postic kad nemate pravo glasa vec jedino vjerovnici odlucuju o sudbini imovine ?

Ignore : renči


Moj prijedlog je da u slucaju da nas pokusaju toliko razvodnit da nam ne ostane gotovo nista, jednostavno isprovocirat stecaj i unistit sve ostale. Ako netko zeli potpuno unistit male dionicare, zasto mali ne bi i vjetovnike povukli u provaliju zajedno s nama malim dionicarima.

Mali dioničari nemaju pravo glasa u nagodbi odnosno opcenito dioničari za vrijeme trajanja Zakona o izvanrednoj upravi. Vjerovnici su ti koji će utjecati svojim ponašanjem i glasanjem na to da se sklopi nagodba ili da se ne sklopi. Vjerovnici su “iznad dionicara”. Oni odlučuju o nagodbi i budućnosti Agrokora i ovisnih društava na temelju prijedloga Izvanredne uprave i odluke većine vjerovnika.



@bookworm

pročitajte članak iz Lex Agrkora u mojem gornjom postu i tu je sve rečeno.
Za razliku od Jamnice, Belja……, Ledo ima manjiski udio Agrokora u svojoj vlasničkoj strukturi .
Zar mislite da su fondovi “ vesla sisali” ili imaju “muda” glasati protiv svojih interesa u korist banaka ?
Mali dioničari i fondovi, a ukoliko Nagodba padne mogu glasati za stečaj .

Znači eventualni debt to equity swap kako se može napraviti, ja ne znam ?
Znači, vjerovnici preuzimaju udio Agrokora u Ledu, 48,11%, pokrenu debt to equity swap u kojem nesmiju sudjedolovati, jer ako mogu onda mogu i mali dioničari . Ne razumijem kako bi to uopće bilo moguće izvesti bez sudjelovanja malih dioničara, ali još manje zašto bi fondovi i mali dioničari kao većinski na to pristali.

Glasati o čemu točno?

Ti očito ne razumiješ. Prava dionicara su suspendirana. Prava koja se odnose na lex Agrokor i nagodbu. Oni tu ne odlučuju.

@ bookworm

Svejedno je gdje je swap. I u jednom i u drugom slučaju se društva dokapitaliziraju pretvaranjem potraživanja vjerovnika u vlasničke udjele. Zakon dopusta sve vrste statusnih promjena u procesu ostvarenja i zaključenja nagodbe tako da razmatranje zamjene potraživanja odnosno duga za vlasnicke udjele na ovoj ili onoj razini je trenutno čista špekulacija. Dugovi se mogu i otpisivati i refinancirati, društva se mogu dijeliti, spajati, moguće je prenositi i imovinu i obveze, tako da jednostrano odnosno prepojednostavljeno gledanje na buduću vlasničku situaciju, može navesti na djelomično ili čak potpuno pogrešne zaključke.

Vauvau,

Ja govorim uz pretpostavku ukidanja jamstava. U tom slucaju nije isto.


Kolega Grga, ne govorim o swapu u Ledu, već na razini Grupe. Na razini Leda može biti samo dokap i naravno da fondovi neće ići u korist banaka. Bar se nadam da neće.

Hoce,fondovi ce ici u korist banaka ako je to i njihova korist.Ako kod nekih i nije,nece moci nista
protiv banaka kao vjerovnika.

nevalja kako god okreneš 😆

Sudska praksa: Trgovačko društvo može postaviti zahtjev za naknadu štete

Sudska praksa: Dioničar ne može uspjeti u parnici zbog gubitka vrijednosti dionice

New Report

Close