LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Je li tko pogledao od Vas tablicu tražbina (potraživanja) Agrokora ? Čini mi se da velika većina nije

Hajde da rezimiramo :

1. Ukupan dug svih kompanija uključujući Agrokor
a) Priznati dug 41.229.048.493,37 kn 41,2 (milijarde kuna)
b) Osporeni dug 16.544.310.830,67 kn ( šesnaest i po milijardi)

2 Dug samog Agrokora 17.381.054.907,15 kn (17,3 milijarde)

3, Jamnica 628.713.661,29 kn (628 milijuna kuna)

4 LEDO 480.785.463,28 kn ( 480 milijuna kuna)

5 KONZUM 12.525.060.725,05 kn (12, 5 milijardi kuna)

Dug ostalih kompanija Agrokora 10.213.433.736,6 (10,2 milijarde kuna)

Dakle KONZUM + sam Agrokor duguju više od pola iznosa

LEDO dug cc =1,5 EBITA
JAMNICA dug cc 2X EBITA

Sad neka mi netko kaže da treba do kapitalizirati tvrtke sa dugom od 2 X EBITA po ome nema tvrtke na svijetu koja ne bi trebala ići u dokapitalizaciju
Toliko o tome


Dakako da se tvrke moraju i hoce dokapitalizirati zbog dospjelog duga po jamstvima.
Svi relevantni analiticari i ljudi iz struke su potpuno suglasni s tim.
Uskoro su vam skupstine pa provjerite i pitajte.
I ,tek uzgred,potrazivanja ce utvrditi Trgovacki sud,a ne privremena uprava.
[/quote]

Jamstvo jos nije dospijelo….

A pravno je pitanje da li uopce sada i moze dospijeti!?!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Pozdrav,

Sud u Sloveniji nije pravnomučan i g. Ramljak kaže, da će se žaliti i to će potrajati jer sudovi rade jako sporo i u Sloveniji, najmanje godinu dana do odluke i onda možemo pričati dalje.
Ja sam još uvjek siguran da će doći do nagodbe i onda ćemo znati više i prićati više jer sve to što mi pišemo je samo ono ja razmišljam, ti razmišljaš,……
Ramljak je bio jasan — bit će nagodba 100% i ja mu potpuno vjerujem, lp


Ledo ce dokapitalizirati banke,fondovi i moguce i veliki dobavljaci.Nikako “netko treci”!
Dokapitalizacija nece biti u novcu vec ce se dug pretvarati dijelom u kapital izdavanjem velikog broja novih dionica.Skupstine ce prije toga (prve vec sazvane),stvarati uvjete za ove dokapitalizacije,smanjivanjem temeljnog kapitala ,a zatim povecavanja istog.
LEDO je,po meni i u problemima jer njegove pridruzene tvrtke izvan Hrvatske,koje su bile znacajne za konsolidiranu dobit matice ce po svemu sudeci biti ovrsene.Takoder Idea u Srbiji,Mercator u Sloveniji i BiH su prodavale tamo LEDO proizvode,a sada je omogucena naplata iz tih firmi za SBERBANK i druge vjerovnike.Bojim se da je sve to jako povezano.?

Dobavljači neće sigurno do kapitalizirati LEDO. Da bi netko nekoga do kapitalizirao netko nekom mora biti dužan a malo prije sam naveo da je Ledo dobavljačima dužan manje od 2 EBITA. To što Konzum ili Jamnica nekom nešto duguju to se LEDA ne tiče.

Ako bude dokapitalizacije bit će to od strane banaka banke i fondova koja imaju jamstva i koji će biti 100 % vlasnici LEDA JAMNICE BELA VUPIKA i svih onih koji su dali jamstva ali i generiraju novac….

Banke u strukturi duga imaju pola duga Agrokora. cc 27 milijardi kuna. Kako je dobavljači i svi ostali naplatiti svoj novac od 30 milijardi kad je sve što vrijedi u rukama banaka NIKAKO. Mogu dobit samo Agrokorovu ostalu imovnu KOMPAS , Zagreb Plakate, Adriatic NET i to samo ako imaju sreće da im je Agrokor dužan a ne npr Konzum. Zar misliš da će banke podijeliti zaradu svoji kompanija sa njima malo morgen.

Što su banke dobile ? Firme koje ukupno vrijede milijardu eura ? Tko će njima nadoknaditi 2,5 milijardi eura razlike ? Banke ne vole ulaziti u vlasničku strukturu kompanija jer im to nije svrha postojanja a da ne govorim da će morati upravljati tim kompanijama

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


LEX AGROKOR, zakon kojeg je hrvatska vlada usvojila u travnju službeno više nije na snazi u Sloveniji. To znači da se ruski Sberbank za Agrokorove neisplaćene kredite može naplatiti od Mercatora.
Sada je jasno da nijedna drzava u "okruzenju" gdje posluju tvrtke – kceri Agrokora ne priznaju "Lex Agrokor" i da se vjerovnici mogu namiriti u ovrsnim postupcima tamo i za trajanja "Lex Agrokora".

Ljubljanski okružni sud prihvatio je žalbu ruskog Sberbanka na ranije sudsko rješenje prema kojemu je imovina Agrokora u Sloveniji zaštićena zbog postupka insolventnosti,  a izvanredna uprava koncerna najavljuje žalbu na Vrhovnom sudu, ističući da ta sudska odluka nema nikakvog utjecaja na daljnji tijek postupka izvanredne uprave i na imovinu Agrokora u Sloveniji

Također naglašavaju kako “odluka suda u Ljubljani nema nikakvog utjecaja na daljnji tijek postupka izvanredne uprave i istodobno nema nikakav utjecaj na imovinu Agrokor koncerna u Sloveniji, između ostalog zbog činjenice dado odluke Vrhovnog suda Slovenije o žalbi sve posljedice odluke o priznavanju i dalje ostaju na snazi

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/sud-u-ljubljani-ipak-prihvatio-argumente-sberbanka-agrokor-najavio-zalbu-vrhovnom-sudu-do-konacne-presude-lex-agrokor-ce-vaziti-i-za-sloveniju/6752970/
Nemam dionice leda




Je li tko pogledao od Vas tablicu tražbina (potraživanja) Agrokora ? Čini mi se da velika većina nije

Hajde da rezimiramo :

1. Ukupan dug svih kompanija uključujući Agrokor
a) Priznati dug 41.229.048.493,37 kn 41,2 (milijarde kuna)
b) Osporeni dug 16.544.310.830,67 kn ( šesnaest i po milijardi)

2 Dug samog Agrokora 17.381.054.907,15 kn (17,3 milijarde)

3, Jamnica 628.713.661,29 kn (628 milijuna kuna)

4 LEDO 480.785.463,28 kn ( 480 milijuna kuna)

5 KONZUM 12.525.060.725,05 kn (12, 5 milijardi kuna)

Dug ostalih kompanija Agrokora 10.213.433.736,6 (10,2 milijarde kuna)

Dakle KONZUM + sam Agrokor duguju više od pola iznosa

LEDO dug cc =1,5 EBITA
JAMNICA dug cc 2X EBITA

Sad neka mi netko kaže da treba do kapitalizirati tvrtke sa dugom od 2 X EBITA po ome nema tvrtke na svijetu koja ne bi trebala ići u dokapitalizaciju
Toliko o tome


Dakako da se tvrke moraju i hoce dokapitalizirati zbog dospjelog duga po jamstvima.
Svi relevantni analiticari i ljudi iz struke su potpuno suglasni s tim.
Uskoro su vam skupstine pa provjerite i pitajte.
I ,tek uzgred,potrazivanja ce utvrditi Trgovacki sud,a ne privremena uprava.
[/quote]

Jamstvo jos nije dospijelo….

A pravno je pitanje da li uopce sada i moze dospijeti!?!
[/quote]
Procitajte dopis uprave prije pocetka trgovanja i sve ce vam biti jasno!
Dospjelo je,dospjelo!



LEX AGROKOR, zakon kojeg je hrvatska vlada usvojila u travnju službeno više nije na snazi u Sloveniji. To znači da se ruski Sberbank za Agrokorove neisplaćene kredite može naplatiti od Mercatora.
Sada je jasno da nijedna drzava u "okruzenju" gdje posluju tvrtke – kceri Agrokora ne priznaju "Lex Agrokor" i da se vjerovnici mogu namiriti u ovrsnim postupcima tamo i za trajanja "Lex Agrokora".

Ljubljanski okružni sud prihvatio je žalbu ruskog Sberbanka na ranije sudsko rješenje prema kojemu je imovina Agrokora u Sloveniji zaštićena zbog postupka insolventnosti,  a izvanredna uprava koncerna najavljuje žalbu na Vrhovnom sudu, ističući da ta sudska odluka nema nikakvog utjecaja na daljnji tijek postupka izvanredne uprave i na imovinu Agrokora u Sloveniji

Također naglašavaju kako "odluka suda u Ljubljani nema nikakvog utjecaja na daljnji tijek postupka izvanredne uprave i istodobno nema nikakav utjecaj na imovinu Agrokor koncerna u Sloveniji, između ostalog zbog činjenice dado odluke Vrhovnog suda Slovenije o žalbi sve posljedice odluke o priznavanju i dalje ostaju na snazi

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/sud-u-ljubljani-ipak-prihvatio-argumente-sberbanka-agrokor-najavio-zalbu-vrhovnom-sudu-do-konacne-presude-lex-agrokor-ce-vaziti-i-za-sloveniju/6752970/
Nemam dionice leda
[/quote]
Dakako da se mogu zaliti ,ali je cinjenica da se poslije ove presude nas Zakon nece primjenjivati tamo,a ako Vrhovni sud nesto promijeni,postupat ce se po pravorjeku toga suda.Mozda ce se privremeno “zamrznuti” ovrhe do presude Vrhovnog suda.Inace,Slovenci sude brze od nasih sudova.



@johnny_w

Ledo ce dokapitalizirati banke,fondovi i moguce i veliki dobavljaci.Nikako "netko treci"!
Dokapitalizacija nece biti u novcu vec ce se dug pretvarati dijelom u kapital izdavanjem velikog broja novih dionica.Skupstine ce prije toga (prve vec sazvane),stvarati uvjete za ove dokapitalizacije,smanjivanjem temeljnog kapitala ,a zatim povecavanja istog.
LEDO je,po meni i u problemima jer njegove pridruzene tvrtke izvan Hrvatske,koje su bile znacajne za konsolidiranu dobit matice ce po svemu sudeci biti ovrsene.Takoder Idea u Srbiji,Mercator u Sloveniji i BiH su prodavale tamo LEDO proizvode,a sada je omogucena naplata iz tih firmi za SBERBANK i druge vjerovnike.Bojim se da je sve to jako povezano.
Da se razumijemo,ja mislim da ce LEDO OPSTATI,ALI SA POTPUNO PROMJENJENOM VLASNICKOM STRUKTUROM.

Cisto sumnajm a ce banke htjeti vlasništvo jer za to nemaju razloga, dosta im je naplata iz budućeg poslovanja kroz cca 7-8 god.
U dosadašnjim “uspješnim” PSN-a banke su svoj senioritet osigurale naplatom iz bruto zarade, Agrokor i bez Srbije, Bosne i Slovenije ima dovoljno da dug vrati za 7-8 god.
Ostali, tj. veliki dobavljači i eventualno fondovi ce dokapitalizirati dug (ne jamstva nego dug) u zamjenu za vlasništvo, i probati manjak cca 15-20% nadoknaditi na neki drugi način (preprodajom ili sinergijom).
Ostali su već sada gubitnici, odnosno rasprodaju dionice iz repo poslova s realiziranim gubitkom bar 60%, mjeničari gube 90% za sve mjenice bez pokrića u robnom poslovanju ili uslugama, i sl… a dioničari su već otpisali vrijednost dioničkog kapitala 5-10x, hoce li jos vidjet cemo uskoro.
Koliko će biti postotak postojećeg vlasništva u ovom djeljenju računaj sam, meni se više neda pojašnjavat

Primjer u “uspješnoj” predstečajnoj Dalekovoda nakon dokapa novi vecinski vlasnik Konsolidator ima oko 60%, banke ništa, a slično. U Ingri, također banke nisu u vlasništvu jer se naplačuju iz najma Arene …

Dug je bitan, jamstva su osiguranje za dug, u postupku izvanredne uprave ako se postigne nagodba jamstva su prošlost,

Po meni je najveci problem trenutno SBER, iako tako ne izgleda, pogotovo jer su Rusi dobri šahisti, a imaju i debelu batinu.

Puno bi mi bilo draže da proces vode Alvarez i Gref, mislim bi svi stakeholderi bolje prošli.



Odakle ti to da je On kupovao na 500????

Rekao sam da je ta izjava iz doba kad je ledo bio na cca 500. nebitno dali je kupovao na 500 ili 700.
Ako je covjek dobro proucio bilance (a vjerovatno se u to kuzi) i u to ugradio najcrnji moguci scenarij dokapitalizacije mozda je zakljucio da to vrijedi sigurno preko 1000kn npr.
I sta za njega znaci dobra zarada? Mozda on cilja na 20 ili 30% pa mu i zarada sa npr. 700 na 900 vec debelo premasuje njegove ciljeve kao fonda.

long story short, iz te njegove izjave jednog jedinog fonda koji nesto ulaze se ne moze nista razabrati. Ni kolki su mu dometi, ni zeljene zarade, ni kolko je kupio ni kolko misli da su maksimumi.
Ovdje je vecina kupovala na puno vecim razinama i njegove analize na ovim razinama nisu za njih vrlo vjerovatno uopce relevantne.
[/quote]

N.Vidaković je na predstavljanju knjige na Interliberu 8.11. izjavio da je kupio dionice Agrokorovih tvrtki (misim da je spominjao Jamnicu, Ledo itd.) i da planira na njima jako dobro zaraditi.

Ovo je naravno špekulativno ulaganje jer iako se radi o tvrtkama s odličnim poslovanjem okolnosti su takve da se ove dionice sigurno sada svi klasificiraju kao visoko rizično ulaganje..
A zašto izlaze mirovinici?
Pa baš zato, i svakom bi moralo biti jasno da mirovinski fondovi ne ulažu špekulativno i kada neko ulaganje izađe iz zadanih okvira oni izlaze iz takvih pozicija bez obzira što se sutra može dogoditi da na tome nešto i zarade. Ovakve dionice nemaju što više raditi u konzervativnim portfeljima kakve vode mirovinci. To što je to jučer vrijedilo 10.000, a da nas vrijedi 800 to njima više nije važno. To je gotova stvar. Taj gubitak je napravljen i njima je bitno da sada za tih 800 kupe nešto što se klasificira kao manji rizik i što će nositi neku sitnu dividendu ili manji prinos ali uz puno veću izvjesnost tj. manji rizik.
Razmislite malo, dali mislite da mirovinci trebaju ulagati u visoko rizične donice ?
Dali mirovinci sada trebaju kupovati dionice Leda i Jamnice?
Rekao bi da svi kažete NE.
Znači, ako ne trebaju kupovati to znači da trebaju prodati, jer svaki dan ako ne prodate dionicu, a mogli ste, vi ste je na neki način ponovo kupili. Kod investiranja potpuno je nebitno što je bilo jučer, to ne možemo promijeniti. Zanima nas samo što će biti sutra, i koliko je vjerovatno da se nešto dogodi, pozitivni ili negativno.

Ako kao individualni investitor nešto ozbiljnije želite zaraditi od ulaganja, strategija “kopiranja” portfelja mirovinskih fondova i nije neki put 🙂

Nemoj misliti na m2!

Top10 rasprodaja je prestala… 14.11. je jedino Broj 6 prodao 425 komada sto je oko 30% protrgovanih dionica taj dan…

Mirovinci nisu prodavali jos od 9.11.

Kud ce cijena, nemam pojma, sada je sve na malima koji se medjusobno grizu sto je vidljivo i iz ostvernih prometa koji jedva prelaze 1M kn dnevno…

1. AGROKOR D.D. 151.042 48,11%
2. AZ OMF kat. B 32.404 10,32%
3. ADDIKO BANK D.D./RAIFFEISEN OMF KATEGORIJE B 18.876 6,01%
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.781 3,43%
5. Privredna banka Zagreb d.d. 9.103 2,90%
6. Privredna banka Zagreb d.d. 7.585 2,42% -425
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 6.699 2,13%
8. Privredna banka Zagreb d.d. 4.850 1,54%
9. Privredna banka Zagreb d.d. 3.937 1,25%
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.033 0,97%
UKUPNO 248.310 79,10%

@calypso

dobro vi to pratite , pohvalno..




@johnny_w

Ledo ce dokapitalizirati banke,fondovi i moguce i veliki dobavljaci.Nikako "netko treci"!
Dokapitalizacija nece biti u novcu vec ce se dug pretvarati dijelom u kapital izdavanjem velikog broja novih dionica.Skupstine ce prije toga (prve vec sazvane),stvarati uvjete za ove dokapitalizacije,smanjivanjem temeljnog kapitala ,a zatim povecavanja istog.
LEDO je,po meni i u problemima jer njegove pridruzene tvrtke izvan Hrvatske,koje su bile znacajne za konsolidiranu dobit matice ce po svemu sudeci biti ovrsene.Takoder Idea u Srbiji,Mercator u Sloveniji i BiH su prodavale tamo LEDO proizvode,a sada je omogucena naplata iz tih firmi za SBERBANK i druge vjerovnike.Bojim se da je sve to jako povezano.
Da se razumijemo,ja mislim da ce LEDO OPSTATI,ALI SA POTPUNO PROMJENJENOM VLASNICKOM STRUKTUROM.

Cisto sumnajm a ce banke htjeti vlasništvo jer za to nemaju razloga, dosta im je naplata iz budućeg poslovanja kroz cca 7-8 god.
U dosadašnjim “uspješnim” PSN-a banke su svoj senioritet osigurale naplatom iz bruto zarade, Agrokor i bez Srbije, Bosne i Slovenije ima dovoljno da dug vrati za 7-8 god.
Ostali, tj. veliki dobavljači i eventualno fondovi ce dokapitalizirati dug (ne jamstva nego dug) u zamjenu za vlasništvo, i probati manjak cca 15-20% nadoknaditi na neki drugi način (preprodajom ili sinergijom).
Ostali su već sada gubitnici, odnosno rasprodaju dionice iz repo poslova s realiziranim gubitkom bar 60%, mjeničari gube 90% za sve mjenice bez pokrića u robnom poslovanju ili uslugama, i sl… a dioničari su već otpisali vrijednost dioničkog kapitala 5-10x, hoce li jos vidjet cemo uskoro.
Koliko će biti postotak postojećeg vlasništva u ovom djeljenju računaj sam, meni se više neda pojašnjavat

Primjer u “uspješnoj” predstečajnoj Dalekovoda nakon dokapa novi vecinski vlasnik Konsolidator ima oko 60%, banke ništa, a slično. U Ingri, također banke nisu u vlasništvu jer se naplačuju iz najma Arene …

Dug je bitan, jamstva su osiguranje za dug, u postupku izvanredne uprave ako se postigne nagodba jamstva su prošlost,

Po meni je najveci problem trenutno SBER, iako tako ne izgleda, pogotovo jer su Rusi dobri šahisti, a imaju i debelu batinu.

Puno bi mi bilo draže da proces vode Alvarez i Gref, mislim bi svi stakeholderi bolje prošli.

[/quote]
Banke se ne bi mogle naplatiti iz redovnog poslovanja niti za 100 godina i vi to dobro znate.
Banke nisu humanitarne ustanove i sigurno nece dosadasnjim dionicarima prepustiti da zadrze udjele u tvrtkama kcerima koje su do sada imali.
Ako mogu dokapitalizacijama doci do 98-99% vlasnistva(a mogu),to ce i uciniti,jer one brane svoj kapital i odgovaraju svojim dionicarima.Uopce nije rjetkost da banke preuzimaju udjele u raznim firmama po osnovu duga.


Kada prođu skupštine Todexovih izdanja sve cijene će se korigirati još daleko naniže i tek tada očekujem ponovno jače promete ali naravno na daleko nižim vrijednostima od ovih. Neka od tih izdanja i na 10 puta nižim, nažalost.

Znači po tebi će Belje na 0,6 kn, Ledo na 75 itd.? To će biti u stilu-podigneš mjesečnu plaću i maltene kupiš cijeli LEDO? Joj banana, fore su ti za vrtić

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close