LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Neven Vidaković i platinum invest su ušli u igru pod ovakvim uvjetima i očekuje zarade, kaže da je izračuna rizik i da poznaje bilance svih društava koncerna

Prvo to je jedan od rijetkih ako ne i jedini (iznimka koja potvrdjuje pravilo). Drugo, to je izjavio u trenutku kad je ledo pao na oko 500, pa ova izjava moze svasta znaciti.
Prvu stvar koju moze znaciti je da on misli da je dobro kupovati na 500 jer ima itekakve fundamente da i uz dokapitalizaciju vrijedi barem 1500 sta bi bilo x3 u odnosu na sta je on mozda kupovao. To bi bila dobra zarada jel? Mozda je vec i prodao na 1700 i jako dobro i zaradio.
Meni nekako najvise smrdi bas na to. Da je i uz najgori scenarij dokapitalizacije vrijedi nekoliko puta vise od onog crnog petka ali sta to znaci ljudima (i to vecini ) koji su kupovali ledo na puno vecim razinama od 3000kn, ili belje na vecim razinama od npr. 15kn.

[/quote]

Problem je sto je Ledo tesko evaluirati, ni ja ni ti, ali ni najveci strucnjaci trenutno ne znaju koliko Ledo vrijedi. Zbog nepoznanice je cijena tu gdje je.

Ne vjerujem da ima strucnjaka koji mogu dokazati da Ledo vrijedi 100 ili 5000 kn. Niciju pretpostavljenu cijenu brojkama ne mozete pobiti.


Odakle ti to da je On kupovao na 500????

Rekao sam da je ta izjava iz doba kad je ledo bio na cca 500. nebitno dali je kupovao na 500 ili 700.
Ako je covjek dobro proucio bilance (a vjerovatno se u to kuzi) i u to ugradio najcrnji moguci scenarij dokapitalizacije mozda je zakljucio da to vrijedi sigurno preko 1000kn npr.
I sta za njega znaci dobra zarada? Mozda on cilja na 20 ili 30% pa mu i zarada sa npr. 700 na 900 vec debelo premasuje njegove ciljeve kao fonda.

long story short, iz te njegove izjave jednog jedinog fonda koji nesto ulaze se ne moze nista razabrati. Ni kolki su mu dometi, ni zeljene zarade, ni kolko je kupio ni kolko misli da su maksimumi.
Ovdje je vecina kupovala na puno vecim razinama i njegove analize na ovim razinama nisu za njih vrlo vjerovatno uopce relevantne.

Neven Vidakovic je prije par dana (mislim da je bio petak) na radiju izjavio da vise nikada neće kupovati hrvatske dionice kada je bila objava dugovanja Agrokora.

Je li tko pogledao od Vas tablicu tražbina (potraživanja) Agrokora ? Čini mi se da velika većina nije

Hajde da rezimiramo :

1. Ukupan dug svih kompanija uključujući Agrokor
a) Priznati dug 41.229.048.493,37 kn 41,2 (milijarde kuna)
b) Osporeni dug 16.544.310.830,67 kn ( šesnaest i po milijardi)

2 Dug samog Agrokora 17.381.054.907,15 kn (17,3 milijarde)

3, Jamnica 628.713.661,29 kn (628 milijuna kuna)

4 LEDO 480.785.463,28 kn ( 480 milijuna kuna)

5 KONZUM 12.525.060.725,05 kn (12, 5 milijardi kuna)

Dug ostalih kompanija Agrokora 10.213.433.736,6 (10,2 milijarde kuna)

Dakle KONZUM + sam Agrokor duguju više od pola iznosa

LEDO dug cc =1,5 EBITA
JAMNICA dug cc 2X EBITA

Sad neka mi netko kaže da treba do kapitalizirati tvrtke sa dugom od 2 X EBITA po ome nema tvrtke na svijetu koja ne bi trebala ići u dokapitalizaciju
Toliko o tome

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


je li riješen slučaj Sberbank?
Vaš link …

izgleda da jeste u sloveniji, nizozemskoj, bosni.
Vaš link …

who dares, wins

izgleda da jeste u sloveniji, nizozemskoj, bosni.
Vaš link …


Kamo sreće da se naplati Merkatorom – milijarda eura manje jamstava i 850 milijuna manje duga

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


Neven Vidakovic je prije par dana (mislim da je bio petak) na radiju izjavio da vise nikada neće kupovati hrvatske dionice kada je bila objava dugovanja Agrokora.

Imam određene dionice Agrokora , da nebi bilo da ovo pišem iz nekakve koristi ili drukanja. Sretno nam svima i nadam se pozitivnom raspletu.

LEX AGROKOR, zakon kojeg je hrvatska vlada usvojila u travnju službeno više nije na snazi u Sloveniji. To znači da se ruski Sberbank za Agrokorove neisplaćene kredite može naplatiti od Mercatora.
Sada je jasno da nijedna drzava u “okruzenju” gdje posluju tvrtke – kceri Agrokora ne priznaju “Lex Agrokor” i da se vjerovnici mogu namiriti u ovrsnim postupcima tamo i za trajanja “Lex Agrokora”.


izgleda da jeste u sloveniji, nizozemskoj, bosni.
Vaš link …


Kamo sreće da se naplati Merkatorom – milijarda eura manje jamstava i 850 milijuna manje duga
[/quote]
Slovenci su si osigurali jeftin plin ove zime


Je li tko pogledao od Vas tablicu tražbina (potraživanja) Agrokora ? Čini mi se da velika većina nije

Hajde da rezimiramo :

1. Ukupan dug svih kompanija uključujući Agrokor
a) Priznati dug 41.229.048.493,37 kn 41,2 (milijarde kuna)
b) Osporeni dug 16.544.310.830,67 kn ( šesnaest i po milijardi)

2 Dug samog Agrokora 17.381.054.907,15 kn (17,3 milijarde)

3, Jamnica 628.713.661,29 kn (628 milijuna kuna)

4 LEDO 480.785.463,28 kn ( 480 milijuna kuna)

5 KONZUM 12.525.060.725,05 kn (12, 5 milijardi kuna)

Dug ostalih kompanija Agrokora 10.213.433.736,6 (10,2 milijarde kuna)

Dakle KONZUM + sam Agrokor duguju više od pola iznosa

LEDO dug cc =1,5 EBITA
JAMNICA dug cc 2X EBITA

Sad neka mi netko kaže da treba do kapitalizirati tvrtke sa dugom od 2 X EBITA po ome nema tvrtke na svijetu koja ne bi trebala ići u dokapitalizaciju
Toliko o tome


Dakako da se tvrke moraju i hoce dokapitalizirati zbog dospjelog duga po jamstvima.
Svi relevantni analiticari i ljudi iz struke su potpuno suglasni s tim.
Uskoro su vam skupstine pa provjerite i pitajte.
I ,tek uzgred,potrazivanja ce utvrditi Trgovacki sud,a ne privremena uprava.


Dakako da se tvrke moraju i hoce dokapitalizirati zbog dospjelog duga po jamstvima.
Svi relevantni analiticari i ljudi iz struke su potpuno suglasni s tim.
Uskoro su vam skupstine pa provjerite i pitajte.
I ,tek uzgred,potrazivanja ce utvrditi Trgovacki sud,a ne privremena uprava.

Čisto me zanima kako će po tebi izgledati dionička struktura LEDA ? Tko će ga do kapitalizirati dobavljači, banke netko treći ?

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

@johnny_w
Ledo ce dokapitalizirati banke,fondovi i moguce i veliki dobavljaci.Nikako “netko treci”!
Dokapitalizacija nece biti u novcu vec ce se dug pretvarati dijelom u kapital izdavanjem velikog broja novih dionica.Skupstine ce prije toga (prve vec sazvane),stvarati uvjete za ove dokapitalizacije,smanjivanjem temeljnog kapitala ,a zatim povecavanja istog.
LEDO je,po meni i u problemima jer njegove pridruzene tvrtke izvan Hrvatske,koje su bile znacajne za konsolidiranu dobit matice ce po svemu sudeci biti ovrsene.Takoder Idea u Srbiji,Mercator u Sloveniji i BiH su prodavale tamo LEDO proizvode,a sada je omogucena naplata iz tih firmi za SBERBANK i druge vjerovnike.Bojim se da je sve to jako povezano.
Da se razumijemo,ja mislim da ce LEDO OPSTATI,ALI SA POTPUNO PROMJENJENOM VLASNICKOM STRUKTUROM.

New Report

Close