LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vidimo kamo su te javno objavljene informacije izdavatelja dovele ne samo velike banke i ostale vjerovnike, nego i nas male dioničare… i kamo nas je dovelo povjerenje u službena FI objavljena na ZSE?!
tako da dok se ne potpiše i ne objavi nagodba, sve ostaje u sferi nagađanja… mi koji smo unutra naravno vjerujemo u najbolji scenarij za nas (dokap na razini agrokora), a da li će tako i biti, ostaje za vidjeti….

slažem se kolega, ali ne može se reći da predmetna situacija nije utjecala na nas, zato nam je i vrijednost dionice sa 11000kn. pala na trenutnih 750 kn

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Čini mi se da su stali iskrcaji velikih i lagan povratak na više razine?



….ja se uopće ne želim baviti špekulacijama i konstrukcijama tipa što bi bilo, kada bi bilo, nego prvenstveno na temelju javno objavljenih (službenih) informacija izdavatelja donosim stav i odluku

vidimo kamo su te javno objavljene informacije izdavatelja dovele ne samo velike banke i ostale vjerovnike, nego i nas male dioničare… i kamo nas je dovelo povjerenje u službena FI objavljena na ZSE?!
tako da dok se ne potpiše i ne objavi nagodba, sve ostaje u sferi nagađanja… mi koji smo unutra naravno vjerujemo u najbolji scenarij za nas (dokap na razini agrokora), a da li će tako i biti, ostaje za vidjeti….
[/quote]

oprosti ali nije ledo pao 95% , tj s 11,5 k na 500 kn zbog ispravka vrijednosti od 300 mil kn ( to zaradi za godinu dana) vec zbog izdanih jamstava koja su redom sva bila objavljivana na zse, ali se nitko nije obazirao na njih

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



….ja se uopće ne želim baviti špekulacijama i konstrukcijama tipa što bi bilo, kada bi bilo, nego prvenstveno na temelju javno objavljenih (službenih) informacija izdavatelja donosim stav i odluku

vidimo kamo su te javno objavljene informacije izdavatelja dovele ne samo velike banke i ostale vjerovnike, nego i nas male dioničare… i kamo nas je dovelo povjerenje u službena FI objavljena na ZSE?!
tako da dok se ne potpiše i ne objavi nagodba, sve ostaje u sferi nagađanja… mi koji smo unutra naravno vjerujemo u najbolji scenarij za nas (dokap na razini agrokora), a da li će tako i biti, ostaje za vidjeti….
[/quote]

oprosti ali nije ledo pao 95% , tj s 11,5 k na 500 kn zbog ispravka vrijednosti od 300 mil kn ( to zaradi za godinu dana) vec zbog izdanih jamstava koja su redom sva bila objavljivana na zse, ali se nitko nije obazirao na njih

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Izdana jamstva su bila poznata i prije samo se niko nije obazirao


Apsolutno netocno.Vjerovnici se nece niti moraju najprije namriti od Agrokora jer je jamstvo solidarno.
Banke odlucuju kao vjerovnici.Dosadasnji dionicari su apsolutno nebitni.Oni ne mogu nista osim teoretski isprovocirati stecaj.

Pa zar ovo nismo već po 100-ti put apsolvirali'
Dužnik je Agrokor, a vjerovnici su OSOBNI vjerovnici, dakle jamstva ne igraju nikakvu ulogu trenutno.
LEDO je NETTO vjerovnik prema koncernu jer potraživanja su preko 800m kuna1
A ukupno prijavljeni dug LEDO-a je 480m kuna od čeg na Ledo Čitluk otpada 160m kuna.
To su dakle činjenice a obzirom da smatram da ipak nisi toliko ZLO da želiš stečaj LEda moj zaključak je da si obični DRUKER koji pokušava poticati prodaju kako bi se opskrbio dionicama Leda.

[/quote]
Nemam dionice LEDA niti mislim iste kupovati,barem dok se ne zna “rasplet ove tuzne price”!

Nista od onoga sto vi spominjete nije tocno.Dug po jamstvima je sada dug tvrtki-kceri,dakle i LEDA.
U BiH su otvorene mogucnosti za ovrhe svih tvrtki iz sastava Agrokora.
JAMSTVA IGRAJU NAJVECU ULOGU u raspletu ove teske situacije.
Ja vas necu vredati i pisati pogrdne rijeci jer vi jadni jednostavno ne razumijete sto se dogada i to treba shvatiti.

Ovo ne sudjelovanje malih dioničara, od danas, u igri fondova na Ledu, Jamnici, Belju…., stvoriti će mnogo nervoze kod fondova.
Sada će se morati mješati karte nanovo.
Živo me zanima potez banaka na ovu situaciju .


…………………
Ja vas necu vredati i pisati pogrdne rijeci jer vi jadni jednostavno ne razumijete sto se dogada i to treba shvatiti.

Jedina istina u svemu ovome, prema mojem mišljenju , je umanjenje vrijednosti Agrokora.
Sa nižom cijenom Agrokora banke imaju bolju poziciju u nagodbi .
Njihov novac je stabilna vrijednost. Nagodba će i vrijednost novaca korigirati kroz nagodbu, ali naknadnom prodajom Agrokora odnosno njihovih solidarnih jamaca, u našem slučaju Leda, vratiti će im sve uloženo i još će profitirati.
Izgleda da je to prešutni dogovor, Ramnjak-banke, ali u kartama su zaboravili Sber banku .

Kako su fondovi po nalogu banaka srušili vrijednost Leda, Jamnice, Belja i ostalih , tako su potpuno obezvrijedili Agrokorov udio u njima, a time stvorili temelj da za svoj novac dobiju veći udio u Agrokoru koji još pokriva Konzum, Mercator itd…, a što je i jedini cilj.
Jeftino preuzeti Konzum prije svega, onda Ledo, Jamnicu itd..

Sber banka na ovu otimačinu koja slijedi izgleda nema odgovor, za sada .

Zar to nisu i novci nasih mirovnskih fondova koje ce tako obezvrijediti ?
Tko je dokapitalizirao Ledo po 8000 kuna ? Gdje i sto rade ti ljudi sada ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Nema neke kupnje, ali nema više ni prodaje, zanimljivo. Status quo.


Izdana jamstva su bila poznata i prije samo se niko nije obazirao

Poznata su od 02.11.2017


Čini mi se da su stali iskrcaji velikih i lagan povratak na više razine?

da, čini ti se…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close