LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Opet fondovi kipaju po bidu na 800 kn…ali dat će oni i po manje, samo strpljivo

meni je zanimljivije to da se na 800 kupovalo sa skrivenim da se ne gura tržište a prije, gledajući transakcije, nisu fondovi poklapali nego mali,

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

750 dionica tek proslo morat ce to fondovi malo ubrzat prodaju

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao


750 dionica tek proslo morat ce to fondovi malo ubrzat prodaju

Kako će je ubrzati kad svaki put kad se stvori i najmanja potražnja je brutalno sasijeku u korijenu tako da su ljudi više izgubili volju kupovati – svi očekuju sve veći i veći diskont. Fondovi su sami sebi najgori neprijatelji…
Pusti ih nek ruše i dalje, zašto kupiti po 800 kad ćeš za tjedan – dva moći po 500…


gledajući dnevni red, nema se što bitno očekivati od skupštine, skupština ko skupština…

Pogledaj poziv na skupštinu Belja, tamo stoji da će promijeniti odluku skupštine o pokriću gubitaka za 2015. a koja je bila ” na teret budućih razdoblja “.
Znači da je moguće da smanje temeljnji kapital i nominalu na Belju …

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@plavi, belje je i prije bilo loše, svake godine hebeni minus, sam znaš da je belje neusporedivo sa ledom…na belju možda ali na ledu neće biti takvih akcija, oni nemaju gubitaka iz 2015.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Fondovi ubrzavaju mlaćenje po bidu…

Ignore: KressoM, delux

Sud u Sarajevu odbio priznati Lex Agrokor: ‘Otvoren je put prema najgorem scenariju’
“Vjerovnika Agrokora ima više od 12.000 i po pravomoćnosti odluke svi bi mogli tražiti naplatu svojih potraživanja. Priznavanjem (izvanredne uprave) je trebalo zaštititi prava domaćih gospodarskih društava. Ovako je otvoren put prema najgorem scenariju”, istaknuo je sarajevski odvjetnik za Dnevni Avaz.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/sud-u-sarajevu-odbio-priznati-lex-agrokor-otvoren-je-put-prema-najgorem-scenariju-1207886http://www.vecernji.hr
Po njegovim riječima sud je praktički omogućio da bosanskohercegovačke kompanije u vlasništvu Agrokora svojom imovinom i novcem odgovaraju za dugove koncerna iz Hrvatske. Marić smatra da bi to ugrozilo poslovanje svih bosanskohercegovačkih kompanija koje su u vlasništvu Agrokora i radna mjesta uposlenika.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/sud-u-sarajevu-odbio-priznati-lex-agrokor-otvoren-je-put-prema-najgorem-scenariju-1207886http://www.vecernji.hr


Fondovi ubrzavaju mlaćenje po bidu…

To se traži, kupovina s popustom posebno je zadovoljstvo.

Bisakovi

Mislim da je tržište već DEBELO ukalkuliralo moguće razvodnjavanje cijene, trenutna cijena Leda je skoro 20x manja od realne. Jedini problem ovdje su fondovi koji nemaju kome prodati dionice jer svi kalkuliraju sa sve manjom i manjom cijenom za ulaz, a fondovi MORAJU van što prije.
Koliko će po Vama biti to razvodnjavanje?
10x?
100x?
1000x?
Kakvog smisla ima razvodniti nešto 100x kad ti je marginalna korist u odnosu na 10x pišljivih 4,5% ili 200 mil.Kn, odnosno niti 0,4% cijelog duga? I pri tome ubiješ sve postojeće dioničare i kasnije više nemaš kome prodati svoje dionice?
Meni bi osobno više imalo smisla razvodnjavanje od 10% (realna cijena 1400 Kn, 90% iznad trenutne) te stvaranje preduvjeta za potražnju na kojoj se može dodatno zaraditi utapanjem tako stečenih dionica…

@Rambo5
Ja pretpostavljam da bi nominala mogla biti smanjena na 50-100 kuna il cak manje.
Razvodnjavanje ima VELIKOG smisla bas na LEDU jer vjerovnici sada mogu racunati samo sa 48.11%,a nakon razvodnjavanja,vjerovatno na 95-99%.
Oni,uvjeren sam,tu priliku nece propustiti ,koja im se nudi jer su jamstva postala dospjela.
Trebate ici na skupstinu i postaviti neka pitanja!



@plavi
, belje je i prije bilo loše, svake godine hebeni minus, sam znaš da je belje neusporedivo sa ledom…na belju možda ali na ledu neće biti takvih akcija, oni nemaju gubitaka iz 2015.

Nadam se da si u pravu.
Nemaju gibitaka u 2015. ali imaju zato u 2016.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


@Rambo5
Ja pretpostavljam da bi nominala mogla biti smanjena na 50-100 kuna il cak manje.
Razvodnjavanje ima VELIKOG smisla bas na LEDU jer vjerovnici sada mogu racunati samo sa 48.11%,a nakon razvodnjavanja,vjerovatno na 95-99%.
Oni,uvjeren sam,tu priliku nece propustiti ,koja im se nudi jer su jamstva postala dospjela.
Trebate ici na skupstinu i postaviti neka pitanja!

To znači da će upravo ovih 52% imati što reči po tom pitanju, da li pristaju na razvodnjavanje ili ne
Međutim kako AZ se bavi rasporodajom očito se bankama već pogoduje

New Report

Close