LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni sve više samo jedno jasno, da će Todorić biti slobodan čovjek, ali menađeri ovih fondova koji izazivaju apokalipsu Todex dionica morati će objasniti za čiji račun su to radili.
Samo gledajte…



Interesantna PREZENTACIJA – JAAAAKO interesantna!!!!

…..Očekuje se da će Prehrana generirati ~470 mil. EUR slobodnog novčanog tijeka između 2018. i 2021. godine!…….

A na istoj 28. stranici crveni pravokutnik i u njemu piše: NE uključuje ikakvo restrukturiranje
bilance / otpis (haircut)!!!!!!!

E moj sava, gdje ti pišeš, trava nažalost ne raste …
To što to piše bi se dalo shvatiti da je to nešto što je za očekivati, i zato je stavljena ta napomena, ne znam kako si ti shvatio?
Na stranici 25. Agrokor plan održivosti za sektor prehrane piše :
" Podrška za restrukturiranje od snažnih izvora svježeg novca "
Pa sad, kako se krediti ionako smanjuju / otpisuju, koji je drugi izvor svježeg novca? Po meni dokapitalizacija – čitaj razvodnjavanje kapitala i minoriziranje postojećih dioničara u udjelu u vlasništu.

lp
[/quote]

Ja ti jedino mogu TOPLO preporučiti da pročitaš današnju prezentaciju- besplatno je.
Ali evo jedan detalj – prezentacija je rađena bez MANJINSKIH interesa, dakle isključivo s imovinom Agrokora!

A glede DOKAPITALIZACIJE obzirom da je LEDO unutar sustava NETTO vjerovnik s cca 500m kuna vjerojatno će se uključiti u DOKAPITALIZACIJU s dijelom potraživanja!

Podrška od snažni izvora SVJEŽEG novca – vjerovnici će otpisati 50% pa će onda s istim iznosom SVJEŽEG novca kreditirati Agrokor?




Znaci Ebida oko 800 miliona kuna svih agrokorovih izdanja sto znaci da 15 milijardi je realan dug za ostati otplacivati ostaje nam jos 43 milijarde ako 70 posto otpisemo 13 milijardi moramo vratiti. Ako uzmemo sve dionice todeksa i ebidu po 800 miliona moramo racunati da nam vrijede P/E 15 godina dobijemo vrijednost svih dionica oko 12 milijardi. Taman se tu negdje uklapa.

Ovo je toliko knapirano uz otpis od 70 posto da postojeci dionicari nemaju sanse.

Zašto namjerno krivo prenosis informacije?
[/quote]

Tko iznosi krive informacije ovo je moje misljenje ti imaj svoje…Na vecini dionica se racuna P/E 15
[/quote]

Prema ovome firma koja ima 1.000.000.000 Kn imovine i EBITDA 1.000.000 Kn vrijedi 15.000.000 Kn.
Blago kupcu koji je kupi po toj cijeni…

evo, krenuli su fondovi kipati po bidu….ne skidajte s aska, dat će oni i po 700 kn, možda i po 600

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Pa nemoj sada pretjerivati ja sam rekao u slucaju Agrokora a ne neke firme. A Agrokor siguran sam da je prikazao maximum ebidu koju moze trenutacno ostvariti jer ipak sada ide nagodba.

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

Evo ti primjer ovo je trgovano prije krize znaci dva glavna pokretaca imali su kapitalizaciju oko 6 milijardi kn na burzi:
Ledo kapitalizacija 2,5 milijardi po 8000 kuna
Jamnica trgovanje 3,3 milijarde po 150 000 kuna

Ajoj dok mi dodjemo do 15 milijardi

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao


Evo ti primjer ovo je trgovano prije krize znaci dva glavna pokretaca imali su kapitalizaciju oko 6 milijardi kn na burzi:
Ledo kapitalizacija 2,5 milijardi po 8000 kuna
Jamnica trgovanje 3,3 milijarde po 150 000 kuna

Ajoj dok mi dodjemo do 15 milijardi

Ledo je bio trgovan po 12.000, a bez duga vrijedi preko 15.000. Ledo i Jamnica nemaju neku značajnu imovinu, ali Belje, Agrolaguna i PIK-ovi imaju pa i to treba uzeti u obzir. Dodaj na to goodwill, posebno u slučaju Konzuma, ima ovdje vrijednosti ko u priči. Problem je što ova priča nema nikakve veze s klasičnim ulaganjem, ovdje su viši interesi u igri i bit će kako se oni dogovore bez obzira na ekonomsku računicu. A ako mi mali uspijemo pokupiti koju mrvicu sa stola, tim bolje. Ovo treba promatrati kao visokorizično ulaganje i ograničiti na max. 5% portfelja po principu APP…


Pa nemoj sada pretjerivati ja sam rekao u slucaju Agrokora a ne neke firme. A Agrokor siguran sam da je prikazao maximum ebidu koju moze trenutacno ostvariti jer ipak sada ide nagodba.

EBITDA procjenjena 344 milijuna EUR-a ili 2,6 milijardi kuna. Izreceno na prezentaciji, a prenjeli HTV i dr..

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/0QLdd8Alx0IjOaLrIYes2A==.pdf
Već mogu predvidjeti kakav će prijedlog biti za točku 6. na skupštini
“Zbog pokrića gubitaka iz 2016 godine smanjuje se temeljni kapital za …… , odnosno sa ………na……..
Smanjuje se i nominala sa 380,00 kuna na………(nešto sitno – recimo 100 kuna za prvi put)…….


http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/0QLdd8Alx0IjOaLrIYes2A==.pdf
Već mogu predvidjeti kakav će prijedlog biti za točku 6. na skupštini
"Zbog pokrića gubitaka iz 2016 godine smanjuje se temeljni kapital za …… , odnosno sa ………na……..
Smanjuje se i nominala sa 380,00 kuna na………(nešto sitno – recimo 100 kuna za prvi put)…….


Da , mislim da je pocelo.
Tocka 6. dnevnog reda ce biti interesantna.
Eto sanse dionicarima da na skupstini postave koje pitanje vezano za potencijalno istovremeno moguce smanjenje i
povecanje temeljnog kapitala i kako pokriti gubitke u 2016 godini.
Nema boljeg mjesta za postaviti pitanja,zar ne?
Ocekujem iste pozive za sva drustva-kceri,solidarne jamce.

Mora da je bisokavi mene poslušao i kupio dionice Leda, a sada kada je ovo u prilogu vidio i mene na ignore upravo stavio
A lijepo sam se uvijek potpisao da nema dionice Leda

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/0QLdd8Alx0IjOaLrIYes2A==.pdf


http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/0QLdd8Alx0IjOaLrIYes2A==.pdf
Već mogu predvidjeti kakav će prijedlog biti za točku 6. na skupštini
"Zbog pokrića gubitaka iz 2016 godine smanjuje se temeljni kapital za …… , odnosno sa ………na……..
Smanjuje se i nominala sa 380,00 kuna na………(nešto sitno – recimo 100 kuna za prvi put)…….

Zašto samo na 100? Pa napiši odmah da ti je želja da to bude 10 kn, čemu glumatanje?

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close