LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemojte da netko slučajno pomisli da sam ja rekao da je ovo jeftino. Istina je da je ovo jako neizvjesno, i ima puno argumenta i za jednu i za drugu stranu. Ja sam investitor koji ne voli neizvjesnost.

Sve ovo skupa meni je jako je zanimljivo i interesira me u svijetlu poboljšanja investicijske klime.
Po meni su predstečajne nagodbe (a i ovo je nešto slično) bile čisti kriminal, ali ovo je sada pod puno većom lupom javnosti. Možemo mi misliti što god želimo ali nije ni Todorić baš potpuni naivac, a ima tu i puno ozbiljnih igrača koji baš neće tek tako dozvoliti da ih izvoza.

Ja ne vidim zašto je pozicija dioničara puno drugačija od ostalih vjerovnika. Oni su žrtve prevare i lažnih izvješća kao i vlasnici obveznica, zajmodavaca i ostalih vjerovnika.
Budući da su izvješća lažna dioničari su oštećeni od strane društva i njegove uprave pa bi, a tu štetu u nekom normalnom sustavu morali biti obeštećeni od tvrtke i regresno od revizora.
To je onda zapravo također potraživanje od tvrtke pa i dioničari postaju vjerovnici za iznos te štete.
Nažalost ja nisam siguran da je neki dioničar ikada uspio utjerati štetu na temelju toga što je uprava napravila nešto štetno po društvo i dioničare, ali ovdje su ti dioničari mirovinici pa bi to država mogla malo pogurati ili baš zato i neće nego će neki močni pojedinici preuzeti te dionice. Vidimo da je KBZ krenuo sa nekim potezima, a nebi rekao da je on “pacer”?

Nemoj misliti na m2!

@pific

Pa valjda nas ne treba upozoravati na uzoke ZAŠTO se pristupilo donošenju Zakona???
No ako ne vjeruješ meni pročitaj ZAKON – citirao sam nisam ništa izmislio.
Jamstava NEMA!
ZAŠTO – pa zato što bi uovom postupku izvanredne uprave najveći vjerovnici bili izdavatelji jamstava!
Osobni vjerovnici bi prijavili 57 milijardi ( od toga odbačeno 16 milijardi ) a jamci oko 450milijardi kuna!
Ako se jamcima ne osigura pristup postupku to znači da jamstava NEMA1


pojavio se navlakac kao jucer na 731 500
na 751 300 komada

To nisam stigao popratiti. Dakle, oko 700-750 kn moglo bi biti većih prebacivanja.

Ignore: KressoM, delux

sava

PA AKO NEMA JAMSTAVA NEMA NITI POTREBE ZA OVAKVOM OBAVJESTI OD STRANE BURZE ZASTO SU ONDA TO OBJAVILI!!

Pa da te upozore na cinjenice!
Napisali su ti: ” dospjela na naplatu otvaranjem postupka Izvanredne uprave”

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

kako nema, ima ih ali su UVJETNE tražbine i kao takve se ne evindentiraju u bilancama
itekako će ih biti ako se nagodba ne postigne a onda katastrofa tko kome kako koliko od kada…ali ako se nagodba postigne e to bi bilo jako gutes ;))

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.



@bisakovi

Koji su pravno-financijski alati potrebni da se skinu jamstva, odnosno sudužništvo Leda prema Agrokor kompaniji?
Hvala

Pa zato i postoji Zakon tzv. LEX AGROKOR, jos jednom jamstva nisu 19 milijardi nego 450 milijardi kuna (str 9) Agrokorovog poziva vjerovnicima. Ne rjesava se LEDO sam za sebe, vec na razini koncerna sve zajedno.

Pa logično je da jamstva nisu potraživanja jer bi se stvari uduplale. Ako je društvo ili koncern dužan nekome 100 kuna, a za tih 100 kuna jamstvo je dalo društvo tj više društava iz koncerna dug je i dalje samo 100 kuna. No to znači samo da se sada može gledati samo koncern kao cjelina, a ne više pojedinačna društva jer praktično sva ona zajedno jednim dijelom sudjeluju u tom dugu. No jamstvima je pokriveno možda 1/3 svih dugova ako se ne varam. Dodatno dio vjerovnika ima i hipoteke, a vidimo da su se neki naplatili u dionicama. Neki lako je moguće imaju i jamstva+hipoteke za isti dug, a neki nemaju ništa .

Nemoj misliti na m2!



@pific

Pa valjda nas ne treba upozoravati na uzoke ZAŠTO se pristupilo donošenju Zakona???
No ako ne vjeruješ meni pročitaj ZAKON – citirao sam nisam ništa izmislio.
Jamstava NEMA!
ZAŠTO – pa zato što bi uovom postupku izvanredne uprave najveći vjerovnici bili izdavatelji jamstava!
Osobni vjerovnici bi prijavili 57 milijardi ( od toga odbačeno 16 milijardi ) a jamci oko 450milijardi kuna!
Ako se jamcima ne osigura pristup postupku to znači da jamstava NEMA1


<<<<

@pific

LEDO ni kao OSOBNI vjerovnik nema pravo glasa!
A po jamstvima – također.
Jer onda bi odlučivali davatelji jamstava a ne osobni vjerovnici.
Jamstava NEMA!


Pa logično je da jamstva nisu potraživanja jer bi se stvari uduplale. Ako je društvo ili koncern dužan nekome 100 kuna, a za tih 100 kuna jamstvo je dalo društvo tj više društava iz koncerna dug je i dalje samo 100 kuna. No to znači samo da se sada može gledati samo koncern kao cjelina, a ne više pojedinačna društva jer praktično sva ona zajedno jednim dijelom sudjeluju u tom dugu. No jamstvima je pokriveno možda 1/3 svih dugova ako se ne varam. Dodatno dio vjerovnika ima i hipoteke, a vidimo da su se neki naplatili u dionicama. Neki lako je moguće imaju i jamstva+hipoteke za isti dug, a neki nemaju ništa .


Jamstva nisu potrazivanja.Ona su dug i u ovom slucaju DOSPJELI DUG!

jamstva


Nemojte da netko slučajno pomisli da sam ja rekao da je ovo jeftino. Istina je da je ovo jako neizvjesno, i ima puno argumenta i za jednu i za drugu stranu. Ja sam investitor koji ne voli neizvjesnost.

Sve ovo skupa meni je jako je zanimljivo i interesira me u svijetlu poboljšanja investicijske klime.
Po meni su predstečajne nagodbe (a i ovo je nešto slično) bile čisti kriminal, ali ovo je sada pod puno većom lupom javnosti. Možemo mi misliti što god želimo ali nije ni Todorić baš potpuni naivac, a ima tu i puno ozbiljnih igrača koji baš neće tek tako dozvoliti da ih izvoza.

Ja ne vidim zašto je pozicija dioničara puno drugačija od ostalih vjerovnika. Oni su žrtve prevare i lažnih izvješća kao i vlasnici obveznica, zajmodavaca i ostalih vjerovnika.
Budući da su izvješća lažna dioničari su oštećeni od strane društva i njegove uprave pa bi, a tu štetu u nekom normalnom sustavu morali biti obeštećeni od tvrtke i regresno od revizora.
To je onda zapravo također potraživanje od tvrtke pa i dioničari postaju vjerovnici za iznos te štete.
Nažalost ja nisam siguran da je neki dioničar ikada uspio utjerati štetu na temelju toga što je uprava napravila nešto štetno po društvo i dioničare, ali ovdje su ti dioničari mirovinici pa bi to država mogla malo pogurati ili baš zato i neće nego će neki močni pojedinici preuzeti te dionice. Vidimo da je KBZ krenuo sa nekim potezima, a nebi rekao da je on "pacer"?

Nemojta slučajno da pomislim da tata dalibor tguje na temelju tako iluzornih očekivanja kao što je da će neki dioičar nešto utjerati od društva na brdovitom balkanu u zemlji rvackoj. od toga nema ništa. dok to naši sudovi isjeraju na čistac, vi i ja ćemo biti u dubokoj starosti.

Ne znam jeste li zapazili onaj članak na jutarnjem izraden od nekih ekonomista sa neke privatne škole u zg – njihovo mišljenje je da će mali dioničari u cijeloj priči proći najlošije jer oni nit imaju kakvo soigranje, a nalaze se u zadnjem isplatnom redu.

Spominje KBZ i Grgića – upitajte se -zašto Grgič pobija jamstva. Ako će jamstva biti ukinuta i ako će društva tada vrijediti više tj. dionice društava će vrijediti više, zašto on jednostavno kako neki tumače ovdje ne sjedi doma i ne čeka nagodbu pa će njegove dionice oslobođene jamstava vrijediti puno više. Odgovor je vrlo jednostavan – on jako dobro zna da će za dizanje jamstava morati biti plaćena cijena i on jako dobro zna tko će tu cienu platiti – PLATIT ĆE JE POSTOJEĆI VLASNICI SVOJOM IMOVINOM

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close