LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemoj se ti sekirati i mirovinci imaju netkoga tko ih nagleda lako oni mogu izgubiti licensu.

Je, strasno me impresionara nas sustav nadzora. Zato i jesmo ovdje gdje jesmo jel?

Gubici koji su prikazani su uglavnom rezultat jednokratnih otpisa. Svaki menager kad konsolidira kompaniju prvo napravi maksimalne otpise i rerzervacije. Time je minuse prebacio na one prije njega.
E sada kada se budu rješavali dugovi i tu se dogovarali otpisi, pa i kada se nešto od ovih minusa ipak oprihoduje to će njemu ići u zasluge. Ovdje će se raditi veliki otpisi dugova pa će tvrtka imati enormne izvanredne prihode sa tih osnova.
Dok se ne vidi bilo kakav početni prijedlog nagodbe svaka ozbiljnija računica je besmislena.
Uopće nije upitno da će Agrokor nakon nagodbe poslovati pozitivno i biti vrijedna kompanija.
Dugovi će se spustiti na neke prihvatljive razine, kamate će biti puno manje i to će postati održivo.
Odluka je za sada izgleda da se to zadrži kao cjelina pa je očito da se to isplati spašavati, a ne podijeliti i prodavati.
Ja mislim da je ovdje najveći problem “Todorićev novac” kojeg on nikada nije imao i to je ono što nedostaje kao protuteža imovini koju je posjedovao. Kada ga netko sada zamjeni na ime otpisa potraživanja konačno će netko platiti svu tu imovinu. Ja bi rekao da ovdje nije bankrotirao Agrokor i tvrtke koje su u njemu nego vlasnik koji ga je tunelario i to će se na kraju pokazati.

Dobar primjer je posudba novca Todoriću da otkupi dionice od EBRDa. Pa samo to je bilo dovoljno da kompaniji napravi probleme sa likvidnosti.

Usput bilo bi zanimljivo otvoriti i temu o upitnoj politici EBRDa koji je bio suvlasnik Agrokora, a paralelno je sa ogromnim novcem financirao konkurenciju da uđu na ovo tržište skoro pa beskamatno !!?!

Todorić očito nije shvatio da od velikih riba uvijek postoje veće, pa ono što je on radio manjim ribama (dioničarima, dobavljačima, ostalim poduzetnicima u državi) sada se događa njemu. Dali je to karma, splet okolnosti i slučajnosti ili nečiji plan manje je bitno.

Nemoj misliti na m2!

Ovdje dobar dio ulagača čine pojedinci a DROBI se o tome što rade MIROVINCI!
Apsurdno i glupo – kakve veze ima njihovo i tvoje ulaganje – NIKAKVE.

Mirovinci možada itovremeno i PRODAJU ( VIDLJIVO ) i KUPUJU ( NEVIDLJIVO )?
Oni znaju svakog ULAGAČA u dušu – dostupno im je od spiskadioničara do FINANCIJSKOG STANJA svakog od dioničara. U to ne sumnjajte. I na temelju toga mogu određivati SMJER na ZSE.
Ja to ne mogu niti sva sila malih ulagača i da jedinstveno nastupe.

PONAVLJAM – da bi se kakva emisija dionica LEDA ostvarila treba sazvati skupštinu, treba sastaviti PROSPEKT a sve to traži VREMENA.
I da li bi Skupština upostojećem sastavu ODOBRILA – mislim da NE!
Vjerovnici kada uđu u VLASNIŠTVO na njima je da skupa s svim ostalim dioničarima odrede što je NAJBOLJE za LEDO.
To je moje miđljenje i vjerujem da će to tako i biti.

“Ja bi rekao da ovdje nije bankrotirao Agrokor i tvrtke koje su u njemu nego vlasnik koji ga je tunelario i to će se na kraju pokazati.”
daliborop

dobar post ali ovo posebno!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

sava

Trkenjas gluposti u nadzornim odborima tvrtkama kceri su Agrokor te imaju vecinu mogu raditi sto zele.
Ljepo je napisao gospodin Todoric na svom blogu sve korake pa ih prouci

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao


"Ja bi rekao da ovdje nije bankrotirao Agrokor i tvrtke koje su u njemu nego vlasnik koji ga je tunelario i to će se na kraju pokazati."
daliborop

dobar post ali ovo posebno!

Agrokor de facto jest bankrotirao (kao i gazda) jer Agrokorova imovina ne može pokriti obveze, ali puno bitnije je da se sklopi nagodba koja će Agrokoru omogućiti preživljavanje, skupa s tvrtkama kćerima.

Ignore: KressoM, delux

pific 13.11.2017 10:32

sava

Trkenjas gluposti u nadzohttp://www.poslovni.hr/forum/tema/ledo-ledo-dd-769?page=567rnim odborima tvrtkama kceri su Agrokor te imaju vecinu mogu raditi sto zele.

Kao 1. NEMAJU večinu u LEDU!
Kao 2. Trebaju li po ZAKONU sazvati Skupšinu dioničara – MORAJU!
Kao 3. Mora li Skupština ODOBRITI emisiju novih dionica – MORA!
Kao 4. Mora li se pripremiti Prospekt, AKO Skupština ODOBRI EMISIJU NOVIH DIONICA – MORA osimu 1-2 slučaja.
Kao 4. Može li Agrokor SUDJELOVATI u kupnji novih DIONICA – NE MOŽE!!!!!!
E sada ti meni i svima OBJASNI zašto Agrokor NE BI MOGAO sudjelovati u kupnji novih dionica?

48,11 posto to po meni je vecina

Todorić na blogu: “14 koraka pljačke Agrokora koje je odobrila Vlada”

Ako meni nevjerujes onda bi trebao gospodinu Todoricu

12. KORAK: Na osnovu definiranih gubitaka prvo se pokreće umanjenje postojećeg kapitala kompanija za vrijednost dijela duga na teret postojećih dioničara, čime se postojeći dioničari svode na desetinu vrijednosti imovine. Navedeni korak se provodi kao skupštinska odluka svake od kompanija s obzirom da je povjereniku kroz Lex Agrokor omogućeno preuzimanje funkcije skupštine društva, čime je doveden u poziciju da samostalno može glasati (on ili njegov opunomoćenik) za prihvaćanje svog prijedloga.
13. KORAK: Po umanjenju temeljnog kapitala za iznos gubitaka na teret postojećih dioničara, skupštini se daje na glasanje povećanje temeljnog kapitala kompanija kroz unošenje prava (dugovanja) u capital kompanije po svom iznosu čime su svi oni koji su vlasnici prioritetnog potraživanja (stečenih kroz roll-up model) dovedeni u privilegirani položaj i sav svoj dug pretvaraju u udio u kompanijama. Navedeni korak također se provodi kao skupštinska odluka svake od kompanija obzirom da je povjereniku kroz Lex Agrokor omogućeno preuzimanje funkcije skupštine društva čime je doveden u poziciju da samostalno može glasati (on ili njegov opunomoćenik) za prihvaćanje svog prijedloga.
14. KORAK: Upisom dokapitalizacije i novim imateljima poslovnih udjela provedeno je i legalizirano preuzimanje kompanija te imatelji prioritetnog duga postaju vlasnici kompanija

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

pific

Naravno da se ovdje ne isplati zadržavati predugo dok ne budu jasne neke osnovne činjenice. Ja sam napisao samo svoju pretpostavku, ali kako će se stvari na kraju odigrati mislim da ne znaju potpuno i oni koji trenutno vode igru. Kad stvari budu čiste isplatit će se ući dugoročno, ali za sad ja na ovome samo trejdam. Bolna lekcija je naučena još u travnju 🙁

pific 13.11.2017 10:42

48,11 posto to po meni je vecina

Tvoj stav je suprotan Zakonu o trgovačkim društvima!

Po njemu LEDO nije ni ovisno ni povezano društvo Agrokora – iako se kod JAMSTAVA ponašao kao da jeste.
E to je onda NIŠTETNO!

Stala je mahnita rasprodaja mirovinaca, ipak ispod 900 ne daju, znači i oni znaju da neku vrijednost ima.

sava

Boze moj kolega Sava ljepo Vam je gospodin Todoric napisao sve korake kada Vec meni nevjerujete…
Svatko odlucuje za sebe ja znam da cu ja kupiti ledu kada se zavrsi ova zavrzlama i mirno cu spavat.

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

New Report

Close