LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da ali ako vjerovnici sa jamstvima uzmu sve onda ostalim vjerovnicima ne ostaje nista….zato mislim da je realnije da pretvaranje ide na razini agrokora

Mene zanima kako je moguce da netko od ovih vjerovnika koji NISU osigurani jamtvima pretvori svoje potrazivanje u nove dionice leda/jmnc/zvzd???

Ne znam što je gore – da se samo imatelji jamstava naplate od leda ili da se svi naplate od leda. Nema imovine ni za jedne ni za druge.

Ne znam, nisam pametan, lopina lijepo reče – ledo moze vrijediti od 1 lipe do 10 000 kn, jamnica od 1 lipe do 100 000 kn, pa ti sad ulaži i kockaj se.

Po meni je naeracionalno očekivati da će se ijedan vjerovnik odreći ijedne kune ako bi ta kuna trebala ostati starom vlasniku. Ako se moraju dreći 10 000 kn jer uz potraživanje od 20 000 kn imaju zalog nad imovinom od 10 000 kn, u redu – oni će se odreći tih 10 000 kn. Ali da će se oni odreći 15 000 kn, pa sebi uzeti 5 000 kn, a 5 000 kn dati starom vlasniku – to je suludo, to ne moz biti u stvarnom životu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Investimire
Ohladi brate
Sve ok… Ledo nista ne vrijedi…. Jmnc, Blje pik ovi… Sve je to 0
Aj sad spavati…
Pusti ljude da rade sto zele…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Investimire
Ohladi brate
Sve ok… Ledo nista ne vrijedi…. Jmnc, Blje pik ovi… Sve je to 0
Aj sad spavati…
Pusti ljude da rade sto zele…

Ledo jako puno vrijedi. Svojim vlasnicima. A tko su vlasnici Leda – Agrokor i ostali sasvim sigurno nisu. Ili jesu isto onoliko koliko je svatko od nas vlasnik stana nad kojim banka ima hipoteku, a mi prestanemo plaćati rate. Toliko isto je Agrokor i bilo koji dioničar vlasnik Leda.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Trklj-mrklj, dionica je u padajućem trendu, a nema shorta.
Dakle, to se ne kupuje.

U mom svijetu je to tako jednostavno.

Btw, cacone – čestitke na dobrom šacanju ispod 600, i procjene za prodaju na 1500.


Mene samo zanima jedna stvar logicno mi je da je Zdravko Pevec izgubio svu imovinu ali ovdje se neradi o primarnoj imovini sta kcerke imaju veze s Agrokorom prvenstveno trebaju naplatiti sa njegovom imovinom i njihovim dionicama. Pa nemogu oduzeti ostalim dionicarima imovinu bez uvedenog stecaja

Mogu ili stecajem ili mogu dokapitalizirati tvrtke-kceri izdavanjem velikog broja novih dionica .
Takvom dokapitalizacijom,dionice postojecih dionicara bi puno manje vredile i njihov udio u vlasnistvu bi bio puno manji!



@investimir
, bisokavi, vauwau

potpuno razumijem vaš stav i nastojanja, te ponovaljam; potpuno ste u pravu kada bi se u matematiku uvrstila projekcija koju stalno ponavljate, a ponavljate ;
1. Agrokor je dužan više od vlastitog kapitala
2. Taj dug je osiguran solidarnim jamstvom Leda, Jamnice, Belja i ostalih

To je čisto; ali
1. Agrokor je po svemu rečenom danas dužan ispod svoga kapitala, pa jamstva otpadaju, a time i sve vaše projekcije
2. Nebrojno puta sam ponovio svoje uvjerenje da će se rat voditi i siguran sam da se već vodi, za Konzum, a onda za udio dionica Agrokora u Ledu, Jamnice…….
3. Englezi su danas odlučili u korist “Lex Agrokora” iz svojih interesa, odnosno protiv Sbera, iako to može biti mač s dvostrukom oštricom. Naime, sutra upravo na račun priznavanja Lex Agrokora mogli bi eventualne neke sporove teretiti na račun proračuna naše zemlje. Tu sam dosta oprezan.
4. ADRIS će svakako, iako je jamstvo na njegov dug u cijelosti pokriven dionicama Jamnice, po mom mišljenju, igrati na Kanzum, ali kako su tu mnogi domaći i ino igrači zaineresirani, biti će opako.
5. Ono što politika neće dozvoliti, nikada ne reci nikada, ali za očekivati je da će spriječiti rasturanje Leda, Jamnice, Belja, Vupika, možda i dr., tu su ipak nacinalni interesi u pitanju, možda Ledo i najmanje.

Uglavnom, ispada da Todorić i govori istinu ( naravno da i on tjera vodu na svoj mlin ), ali ukoliko je dug stvarni kao ili manji od kapitala samoga Agorkora, onda je ovo jedna velika sapunica za račun većih igrača. Uglavnom do travnja, najdalje srpnja 2018 biti će sve jasno . KOME IDE KONZUM.

PS: nemam dionice Leda


Vi preuvelicavate utjecaj politike nad vladavinom prava i ekonomijom.
Hrvatska je dio EU i utjecaj politike na privredu ima svoje limite,a pravo vlasnistva
je jedno od osnovnih prava suvremenog svijeta.
No,kako god bilo,mali dionicari ce najgore proci jer vjerovnici i banke nisu dobrotvorne ustanove,a ako se one moraju necega odreci,za “male” tu nema “kruha”.
Cak i ako dode do nekog otpisa,dugovi ce se i dalje morati vracati,a jamstva ce ostati do isplate duga.

Investimire, što se toliko trudiš? Od 10 postova tvojih je 7, rekao si istu stvar 20 puta..naporan si već…ima u Irskoj i Njemačkoj boljih prilika, što uopće gledaš ovo tržište a pogotovo Todex. Ima očito ljudi koji vjeruju da ipak vrijedi više od 0kn.

Nije mi jasno, čemu jedni te isti ljudi, imaju ovako žarku želju pisati da Ledo ništa ne valja. Prvenstveno @investimir, @bisakovi,@serislav…


@investimir
je jučer nekoliko puta shareao jedan te isti članak s jutarnjeg. Pa razmislite malo, da taj novinar toliko zna o investicijama, raspletu, bi li pisao članke kao novinar, ili bi bio ugledni investitor.

Činjenica je da se Ledo trži na 1/10, 1/15 svoje prave vrijednosti bez jamstava. Potencijal ako nagodba je ogroman, jer onda će Ledo vrijediti nekoliko puta više nego sad. Dakle potencijal zarade je nekoliko puta veći od mogućeg gubitka. Možete pasti s 1000 na 0, ili narasti s 1000 na 10 000. Gdje je veća razlika ?

Ne vidim koju osobnu korist imate u ovolikom drukanju, jer neki se stvarno trude, pa su napisali 10-tak jednih te istih komentara u istom danu kako Ledo vrijedi 0.

To je daleko od istine. Ramljak je rekao sinoć na HRT-u da će se jedan dio dugova otplaćivati iz tekućeg poslovanja, a dijelom će se ući u vlasnički kapital Agrokora. Nijednom do sada, ni sinoć, ni svih ovih mjeseci nije spominjao dokapitalizaciju tvrtki kćeri, itd.

Ne razumijem zašto netko ovoliko inzistira na drukanju, ako on osobno nije u Ledu, niti namjerava biti. Meni se sve čini da neki ovdje žele srušiti cijenu i ukrcati se još jeftinije.


Mene zanima kako je moguce da netko od ovih vjerovnika koji NISU osigurani jamtvima pretvori svoje potrazivanje u nove dionice leda/jmnc/zvzd???

Nikako – jer pretvaranje dugova u dionice ide na razini agrokora, a ne na razini tvrtki kćeri!

Ignore: KressoM, delux



Mene zanima kako je moguce da netko od ovih vjerovnika koji NISU osigurani jamtvima pretvori svoje potrazivanje u nove dionice leda/jmnc/zvzd???

Nikako – jer pretvaranje dugova u dionice ide na razini agrokora, a ne na razini tvrtki kćeri!
[/quote]

Ovo mi je nekako i logicno, pa nemogu oduzeti dionice ostalim dionicarima nije uveden stecaj

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao


Ramljak u Hrt dnevniku

1. Jedan dio duga će se nastavit otplaćivati iz tekućeg poslovanja po određenoj kamati

2. Jedan dio dug će biti pretvoren u vlasništvo.

Budući agrokor ne može podnijeti više od ca 15 miljardi duga – jedno pitanje z avas znalce – što mislite hoće li banke pristati da otpišu što više duga kako bi što manje duga morale pretvarati u vlasništvo ( tak da može nesšto ostati i starim vlasnicima) ili će banke nastojati da što manej otpišu, a što više pretvore u vlasništvo.

Svi kreditori koji sjede u vjerovničkom vijeću su već PRISTALI na nagodbu i otpis dijela potraživanja!

Ramljak: Na pitanje tko će na kraju biti vlasnici Agrokora – Ramljak odgovara: “Svi kreditori koji su u ovoj svoti od 42 milijarde kuna.”
Vaš link …

Sa jucerasnjim stanjem svi iz top 10 Leda su prodavali, njih 6 cak..:(

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

New Report

Close