LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da li to znači da je Ledo ostao bez Frikoma, jer pretpostavljam da će se od toga Sberbank naplatiti?

ako srpski sud, koji je tek stavio zabilježbu do okončanja postupka, zanemari priznanje arbitražnog suda u londonu (što ćisto sumnjam jer navodno imaju ambicije ući u eu) onda, da

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@sava

Sveovisne tvrtke imaju potraživanja prema vladajućem koncernu.

La vita e bella!



Ramljak upravo na TV rekao da Sber ima 18% ukupnih potraživanja i da su sada, nakon Londona, spremni na dogovor


@lebowski

tako je , ali osporio je 16 milijardi duga, a što znači da ukupni dug nije veći od kapitala Agrokora, što omogućuje skidanje jamstva

Dakle, Agrokor ustvari nije trebao završiti u stečaju, a sve ove priče o otpisima do 90%, a najčešće 70%, to su priče za malu djecu? Ne bih se složio.
[/quote]

Potraživanja Sberbanka su osporena jedino s ciljem postizanja nagodbe koja očito s njima u vijeću nije mogla biti postignuta. To znači upravo ono što smo svi znali, a to je da će nagodba biti prvenstveno na njihovu štetu. Radi toga se Sberbank i povukao iz razgovora s privremenom upravom koja je očito neprijateljski nastrojena prema njima kao najvećem vjerovniku što je, moram priznati krajnje neobična situacija. Svaka logika nalaže da je najveći vjerovnik onaj koji vodi igru ali očito u Hrvatskoj vrijede neka druga pravila. Sberbank opravdano smatra da će svoja potraživanja u većem iznosu uspjeti naplatiti sudskim putem. Nažalost, vjerojatnost da će žrtveni jarac u svemu tome biti državni proračun iz kojeg će se za x godina vrlo vjerojatno isplaćivati odštete raste iz dana u dan.

Tko zna, možda i fondovi g. Mobiusa sada kupuju Ledo?

Vlasnik fondova od 170 milijuna dolara napisao: Ulažite u Hrvatsku

Ignore: KressoM, delux



Da li to znači da je Ledo ostao bez Frikoma, jer pretpostavljam da će se od toga Sberbank naplatiti?

ako srpski sud, koji je tek stavio zabilježbu do okončanja postupka, zanemari priznanje arbitražnog suda u londonu (što ćisto sumnjam jer navodno imaju ambicije ući u eu) onda, da
[/quote]

baš si nešto razmišljam o ovome…dakle ako međunarodni arbitražni sud u londonu koji postavlja međunarodne kriterije, priznaje “lex agrokor” onda shodno tome uprava, redovita ili izvanredna, kao predstavnik vlasnika agrokora, može povesti arbitražni postupak radi nadoknade štete ili vračanja imovine protiv država i/ ili sberbake koje su se time presudile ili naplatile suprotno zakonskim odredbama iz “lexa.hr”?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

http://www.jutarnji.hr/biznis/top/Agrokor/odnos-snaga-i-pregovaracke-pozicije-vjerovnika-agrokora-u-nagodbi-dva-su-nacina-da-koncern-otplati-golemi-dug-a-prosjecni-bi-otpis-mogao-biti-77/6729465/

Ovo je veliko pojednostavljenje jer se u osnovi dioničarima ne dijeli EBITDA, već ono što od njega ostane nakon što su plaćene kamate i nakon što je investirano u imovinu tvrtke. Mi ćemo koristiti ovo pojednostavljenje kako bi čitateljima objasnili problem jamstava koja su dana za dug i pozicije manjinskih dioničara. Naime, pogledamo li graf 6, možemo vidjeti kako je u ovom trenutku Agrokor u vlasništvu otprilike 65 posto EBITDA, ostalo su manjinski dioničari. Ukoliko bi se jamstva Leda, Jamnice, Konzuma i drugih sastavnica koje su ih dale aktivirala, vjerovnici bi kontrolirali 90% ukupnog EBITDA grupe. Ta razlika je financijski motiv za aktivizaciju jamstva i posljedica pada vrijednosti dionica Leda, Jamnice, Zvijezde, Belja i drugih na Zagrebačkoj burzi.(graf 6)

Osim toga, Sberbank pokušava zaplijeniti udjele u nekolicini Agrokorovih kompanija (Dijamant, Frikom, Idea, Sarajevski kiseljak) pa u slučaju da uspije, možemo očekivati i dodatni udarac na EBITDA raspoloživ vjerovnicima i još veći pritisak na manijske dioničare sastavnice koncerna.

Kad stavimo brojke na papir, rezultat je sljedeći: maksimalni iznos duga koji koncern može plaćati iznosi 2,06 milijardi eura. Od toga, roll up kreditori kao prvi u redu naplate uzimaju 1,06 milijardi eura, na Mercator otpada 850 milijuna eura dok ostatku kreditora ostaje 154 milijuna eura. Ovo se sve može vidjeti na grafu 3.

Međutim, osim samog duga jedan dio potraživanja može se vratiti u dionicama koncerna. Naša pretpostavka je kako bi vrijednost tih dionica zajedno s dugom, na uređenom tržištu mogla iznositi 10 puta iznos EBITDA. U tom slučaju, vjerovnici bi u prosjeku još mogli primiti dodatnih 1,4 milijarde eura u dionicama koncerna. To možemo vidjeti na grafu broj 4.

Pomnožie ebitda ledo 2016 sa 10, od toga oduzmite neto dug ( a neto dug je bog te pitaj koliki, to će nam tek nagodba reći), podijelite to s brojem dionica i dobit ćete vrlo grubu vrijedsnot Leda.

Ono što rulja ovdje ne razumije – vrijednsot Leda kao i svake druge komapnije ovisi o ebitda koju ta tvrtka odbacuje, i duga koji tereti tu tvrtku. Nema tu baab, stričeva i tetki, s jedne strane je ebitda, s druge strane dug.

Ako uzmemo održivi dug od 15 miljardi, i ako jamnica i ledo odbacuju 56 posto ebitda i ako njima doznačimo i 56 posto tog duga, dobijem da jamnica i ledo moraju otplatit 9 miljardi kuna duga.

Ovdje će biti razvoidnjavanje epskih razmjera – koliko je Zdravko pevec vlasnik novog Peveca, e toliko će vlasnici Leda na čelu s Agrokrom biti vlasnic novog Peveca. Otrpilike = posto.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://www.jutarnji.hr/biznis/top/Agrokor/odnos-snaga-i-pregovaracke-pozicije-vjerovnika-agrokora-u-nagodbi-dva-su-nacina-da-koncern-otplati-golemi-dug-a-prosjecni-bi-otpis-mogao-biti-77/6729465/

Ovo je veliko pojednostavljenje jer se u osnovi dioničarima ne dijeli EBITDA, već ono što od njega ostane nakon što su plaćene kamate i nakon što je investirano u imovinu tvrtke. Mi ćemo koristiti ovo pojednostavljenje kako bi čitateljima objasnili problem jamstava koja su dana za dug i pozicije manjinskih dioničara. Naime, pogledamo li graf 6, možemo vidjeti kako je u ovom trenutku Agrokor u vlasništvu otprilike 65 posto EBITDA, ostalo su manjinski dioničari. Ukoliko bi se jamstva Leda, Jamnice, Konzuma i drugih sastavnica koje su ih dale aktivirala, vjerovnici bi kontrolirali 90% ukupnog EBITDA grupe. Ta razlika je financijski motiv za aktivizaciju jamstva i posljedica pada vrijednosti dionica Leda, Jamnice, Zvijezde, Belja i drugih na Zagrebačkoj burzi.(graf 6)

Osim toga, Sberbank pokušava zaplijeniti udjele u nekolicini Agrokorovih kompanija (Dijamant, Frikom, Idea, Sarajevski kiseljak) pa u slučaju da uspije, možemo očekivati i dodatni udarac na EBITDA raspoloživ vjerovnicima i još veći pritisak na manijske dioničare sastavnice koncerna.

Kad stavimo brojke na papir, rezultat je sljedeći: maksimalni iznos duga koji koncern može plaćati iznosi 2,06 milijardi eura. Od toga, roll up kreditori kao prvi u redu naplate uzimaju 1,06 milijardi eura, na Mercator otpada 850 milijuna eura dok ostatku kreditora ostaje 154 milijuna eura. Ovo se sve može vidjeti na grafu 3.

Međutim, osim samog duga jedan dio potraživanja može se vratiti u dionicama koncerna. Naša pretpostavka je kako bi vrijednost tih dionica zajedno s dugom, na uređenom tržištu mogla iznositi 10 puta iznos EBITDA. U tom slučaju, vjerovnici bi u prosjeku još mogli primiti dodatnih 1,4 milijarde eura u dionicama koncerna. To možemo vidjeti na grafu broj 4.

Pomnožie ebitda ledo 2016 sa 10, od toga oduzmite neto dug ( a neto dug je bog te pitaj koliki, to će nam tek nagodba reći), podijelite to s brojem dionica i dobit ćete vrlo grubu vrijedsnot Leda.

Ono što rulja ovdje ne razumije – vrijednsot Leda kao i svake druge komapnije ovisi o ebitda koju ta tvrtka odbacuje, i duga koji tereti tu tvrtku. Nema tu baab, stričeva i tetki, s jedne strane je ebitda, s druge strane dug.

Ako uzmemo održivi dug od 15 miljardi, i ako jamnica i ledo odbacuju 56 posto ebitda i ako njima doznačimo i 56 posto tog duga, dobijem da jamnica i ledo moraju otplatit 9 miljardi kuna duga.

Ovdje će biti razvoidnjavanje epskih razmjera – koliko je Zdravko pevec vlasnik novog Peveca, e toliko će vlasnici Leda na čelu s Agrokrom biti vlasnic novog Peveca. Otrpilike = posto.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

hebate, ko bi rekao…ova presuda u londonu je skroz naopak okrenula sve ovo skupa

prodao sam jer je sve ovo do danas bila kladionica a ja po gradilištima ali bome, sada je već to uredno investicija

guzbay :*

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Investimire… Sve bu ok… Mogel si zaradit pa nisi..
Mozda ti se sutra pruzi prilika… Pa nebus opet.

Ono sto sam ja vidio je u prilogu na stranici mislim 8
Dakle u startu su maknuli 4,9+2 mlrd kn potrazivanja.
A to je start.
Zber je rezervirao 50%, bude jos malo podebljao tu cifru i vec smo u plusu.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Investimire… Sve bu ok… Mogel si zaradit pa nisi..
Mozda ti se sutra pruzi prilika… Pa nebus opet.

Ono sto sam ja vidio je u prilogu na stranici mislim 8
Dakle u startu su maknuli 4,9+2 mlrd kn potrazivanja.
A to je start.
Zber je rezervirao 50%, bude jos malo podebljao tu cifru i vec smo u plusu.

, Igh-u.

Mogao sam zaraditi i na Duri Dakovicu, Petrokeiji, Ighu, Viaduktu.

Ovdje svi govore o jamstvima – kao bit će osporena, bit će ukinuta, bit će ne-aktivirana. U redu – recimo da jamstva u sklopu nagodbe budu dignuta. Postavite si jedno pitanje – ako vjerovnci dignu i jamstva i otpišu 70 % potrživanja, ŠTO ĆE DOBITI ZAUZVRAT’ ? KOJIM NOVCEM I KOJOM IMOVINOM ĆE TI VJEROVNCI BITI NAMIERNI U IZNOSU 30 PSOTO SVOJIH POTRŽIVANJA?

Vi ste suvlasnici stana od 300 000 kn, nakoju banka ima hipoteku od 1 000 000 kn. I kad banka proda taj stan, naplati 300 000 kn, a OTPIŠE 700 000 KN, vi očekujete da će banka od tih 300 000 kn nešto dati vama. Banka koj ej otpisala 700 000 kn da će nešto dati vama. Zašto – zato što ste dali punomoć suvlasniku da digne hipoteku a sad ne priznajete više tu punomoč.

Puno sreće – to bih volio vidjeti – da banka otpiše 700 000 kn i onda Vama još da od one siće koja je ostala. To bih dosit avolio vidjeti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Investimire… Sve bu ok… Mogel si zaradit pa nisi..
Mozda ti se sutra pruzi prilika… Pa nebus opet.

Ono sto sam ja vidio je u prilogu na stranici mislim 8
Dakle u startu su maknuli 4,9+2 mlrd kn potrazivanja.
A to je start.
Zber je rezervirao 50%, bude jos malo podebljao tu cifru i vec smo u plusu.

, Igh-u.

Mogao sam zaraditi i na Duri Dakovicu, Petrokeiji, Ighu, Viaduktu.

Ovdje svi govore o jamstvima – kao bit će osporena, bit će ukinuta, bit će ne-aktivirana. U redu – recimo da jamstva u sklopu nagodbe budu dignuta. Postavite si jedno pitanje – ako vjerovnci dignu i jamstva i otpišu 70 % potrživanja, ŠTO ĆE DOBITI ZAUZVRAT' ? KOJIM NOVCEM I KOJOM IMOVINOM ĆE TI VJEROVNCI BITI NAMIERNI U IZNOSU 30 PSOTO SVOJIH POTRŽIVANJA?

Vi ste suvlasnici stana od 300 000 kn, nakoju banka ima hipoteku od 1 000 000 kn. I kad banka proda taj stan, naplati 300 000 kn, a OTPIŠE 700 000 KN, vi očekujete da će banka od tih 300 000 kn nešto dati vama. Banka koj ej otpisala 700 000 kn da će nešto dati vama. Zašto – zato što ste dali punomoć suvlasniku da digne hipoteku a sad ne priznajete više tu punomoč.

Puno sreće – to bih volio vidjeti – da banka otpiše 700 000 kn i onda Vama još da od one siće koja je ostala. To bih dosit avolio vidjeti.
[/quote]
Investimire. Mozes to postati 5xdnevno i dalje ce biti kupaca kojima je Ledo interesantan,
Pa naravno da nije bajno,al to ne znaci da se neda nekaj ustipnut.
Samo brzi prst.
Ja sam danas prodao sto sam kupio na 970 na 1130, i jos imam 20.
Pa kaj bude bit ce.
Al meni ne pomazu tvoji postovi, ni postovi bisakova.
Ovdje sam da zaradim ako mogu, ak ne…
Gibam opet na odmor.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.




Investimire… Sve bu ok… Mogel si zaradit pa nisi..
Mozda ti se sutra pruzi prilika… Pa nebus opet.

Ono sto sam ja vidio je u prilogu na stranici mislim 8
Dakle u startu su maknuli 4,9+2 mlrd kn potrazivanja.
A to je start.
Zber je rezervirao 50%, bude jos malo podebljao tu cifru i vec smo u plusu.

, Igh-u.

Mogao sam zaraditi i na Duri Dakovicu, Petrokeiji, Ighu, Viaduktu.

Ovdje svi govore o jamstvima – kao bit će osporena, bit će ukinuta, bit će ne-aktivirana. U redu – recimo da jamstva u sklopu nagodbe budu dignuta. Postavite si jedno pitanje – ako vjerovnci dignu i jamstva i otpišu 70 % potrživanja, ŠTO ĆE DOBITI ZAUZVRAT' ? KOJIM NOVCEM I KOJOM IMOVINOM ĆE TI VJEROVNCI BITI NAMIERNI U IZNOSU 30 PSOTO SVOJIH POTRŽIVANJA?

Vi ste suvlasnici stana od 300 000 kn, nakoju banka ima hipoteku od 1 000 000 kn. I kad banka proda taj stan, naplati 300 000 kn, a OTPIŠE 700 000 KN, vi očekujete da će banka od tih 300 000 kn nešto dati vama. Banka koj ej otpisala 700 000 kn da će nešto dati vama. Zašto – zato što ste dali punomoć suvlasniku da digne hipoteku a sad ne priznajete više tu punomoč.

Puno sreće – to bih volio vidjeti – da banka otpiše 700 000 kn i onda Vama još da od one siće koja je ostala. To bih dosit avolio vidjeti.
[/quote]
Investimire. Mozes to postati 5xdnevno i dalje ce biti kupaca kojima je Ledo interesantan,
Pa naravno da nije bajno,al to ne znaci da se neda nekaj ustipnut.
Samo brzi prst.
Ja sam danas prodao sto sam kupio na 970 na 1130, i jos imam 20.
Pa kaj bude bit ce.
Al meni ne pomazu tvoji postovi, ni postovi bisakova.
Ovdje sam da zaradim ako mogu, ak ne…
Gibam opet na odmor.

[/quote]

tko umije ovdje zaraditi, kapa dolje. i to je legitimno.

Nije legitimno pričati gluposti i govorit – sad će to na 2000, to treba natrag na 3500. to su čiste laži.

BBilo mije žao ljudi koji suovdje pali sa 3500 na 1000 kn. Ali, sad mi više nije žao.Tko voli pustoloviu i uzbudeneji spreman je to platiti svojim novcem, široko mu polje. Nagodba mora biti za okrno 2 mjeseca predtavljena – ili sam ja ovdje pisao gluposti, ili su neki drugi ovdje pisali gluposti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close