LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Uvijek se je bilo jako opasno pouzdavati u politiku. Ako na jednoj strani imaš hrvatske političare, a na drugoj najmoćniju rusku banku, ne bih se kladio na naše.

Samo sto iza nasih stoje Amerikanci.



ovo priznanje arbitražnog suda u londonu će bitno utjecati na sudske odluke kod pokrenutih postupaka u sl i srb

Možda. Al takva je odluka bila i očekivana obzirom na politički kontekst cijele price. Ramljak neće moći izgurati SBER jer se oni negdje moraju naplatiti. Ili ovdje ili van RH.

Dugovi neće ovim nestati, a ni jamstva. I dalje će dugovi biti veći od imovine i dalje će vjerovnici, uključujući i SBER morati sudjelovati u nagodbi. Samo će se nagodba vjerojatno brže provesti.
[/quote]

potraživanja sberbanke svakako nisu nestala a jamstva, ukoliko nisu ovršna isprava a ramljak je već rekao da ista nemaju snagu “ovršne isprave”, će morati biti dokazana u nekom budućem sudskom postupku i to, kako stvar sada stoje pošto je arbitražni sud u londonu priznao “lex agrokor”, pred sudom u hrvatskoj.

sada je najvažnije postići nagodbu i nastaviti poslovati a sberbanka će se riješavati kasnije, za nekih x godina…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Stoje, stoje, sve dok se ne trebaju primiti za novčanik. 😉

Da je bilo volje legendarnih Amerikanaca, ne bi ni bilo potrebe za Rusima, kaj ne.



@lebowski
, bisokavi

potpuno se slažem s vama, to je proces koji traje i možda dogovore, a možda ne.
Međutim ,
1. Sber ima samo 18% ukupnoga duga, a njihovo nastojanje preko Londonda palo u vodu
2. Na današnjoj tel. dogovoru, Ramnjak-Sber, dogovoreno je pregovarenje, a po prvi puta
3. Ranjak odbacio 16 milijardi Kn, znači sud ili veći otpis
4. Jamstva Leda i ostalih sada su blizu brisanja
5. Priznati dug također ide u nagodbu, min 50% minus

Uostalom moji dragi pravnici, rekao sam da postoji viši interes od Prava i vaših zakona, a to je politika.

Da, jamstva će biti dignuta. A što će zauzvrat dibuti oni koji dignu jamstva – dobit će imovinu jamstvenih tvrtki tj dobit će tvrtke-jamce. A što će biti a strauim vlasnicima – oni će biti vlasnici koliko je zdravko pevec vlanik Peveca.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Uvijek se je bilo jako opasno pouzdavati u politiku. Ako na jednoj strani imaš hrvatske političare, a na drugoj najmoćniju rusku banku, ne bih se kladio na naše.

Mislim – kolo sreće se okreće tako da ćemo jednom i mi biti u poziciji u odnosu na kako kažeš najmoćnije.

No ima jedan detalj kooji je nezaobilazan a o njemu ni riječi.

Priznato je samo 41,2 milijarde kuna, a pravo glasa trenutno ostvaruju vjerovnici sa 29,6 milijardi kuna tražbina, budući da pravo glasa nemaju povezane osobe nad kojima se provodi postupak izvanredne uprave. Od 29,6 milijardi kuna tražbina koje ostvaruju pravo glasa, 785 milijuna kuna odnosi se na povezana društva nad kojima se ne provodi postupak izvanredne uprave.

Interna potraživanja su oko 11,6 milijardi kuna!
I to ide u nagodbu uz sve otpise koji su napravljani za 2016. godinu.

Da li to znači da je Ledo ostao bez Frikoma, jer pretpostavljam da će se od toga Sberbank naplatiti?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

@ sava

Ajde mi molim te prevedi što je efekt ovoga što navodiš?

La vita e bella!

@ sava

Bravo, tražim taj info, jedino me to cijeli dan zanimalo od ove cijele priče.

11,6 milijardi su potraživanja unutar grupe, tj. primjera ledo od jamnice, jamnica od konzuma, konzum od belja i sl.

To je fantastična vijest.


@ sava

Ajde mi molim te prevedi što je efekt ovoga što navodiš?

Neke kompanije u Todorićevom sustavu imaju potraživanja prema Todorićevu sustavu?

Ak od ponedjeljka otvore ostale agrokorke, veliki dio špekulantske love će se sigurno preliti i tamo (Belje, VPIK, Jamnica). Nestat će goriva za Ledo. Traderi ju začas lako skinu opet na 700 kn ak im zatreba lova za napuhavanje druge priče. A trebat će im.
Osim toga, kalkulira se da dug i jamstva sa svim ovim igricama oko otpisa, nagodbi, osporavanja i ostalog nisu veći od kapitala, nego su valjda tu negdje. Znači da firma ugrubo vrijedi koliko je i dužna. Meni je to na nuli.
Ali tko voli, samo neka.



@lebowski
, bisokavi

potpuno se slažem s vama, to je proces koji traje i možda dogovore, a možda ne.
Međutim ,
1. Sber ima samo 18% ukupnoga duga, a njihovo nastojanje preko Londonda palo u vodu
2. Na današnjoj tel. dogovoru, Ramnjak-Sber, dogovoreno je pregovarenje, a po prvi puta
3. Ranjak odbacio 16 milijardi Kn, znači sud ili veći otpis
4. Jamstva Leda i ostalih sada su blizu brisanja
5. Priznati dug također ide u nagodbu, min 50% minus

Uostalom moji dragi pravnici, rekao sam da postoji viši interes od Prava i vaših zakona, a to je politika.

1. SBER sam ima, al postoje drugi neosigurani vjerovnici koji ne moraju glasati za nagodbu. Za uspješnu nagodbu treba glasati natpolovična većina vjerovnika u svakoj skupini vjerovnika odnosno 2/3 od svih vjerovnika
3. Osporavanje tražbina znači da se dio tražbina ne smije naplaćivati na dva odvojena mjesta za istog vjerovnika (SBER), znači da ne postoji validna dokumentacija kako je tražbina nastala i/ili nije prijavljena u određenom vremenskom roku – na tu temu će još sigurno biti izmjena
4. Nikakva jamstva nisu blizu brisanja jer je to najvažnija i najveća obveza, za koju su društva nedavno u dopisu burzi potvrdila da su danom otvaranja izvanredne uprave dospjela. Da je to istina, Ramljak, a ne Ramnjak (disleksični) bi to sigurno već danas komentirao.
5. Svi dugovi su predmet nagodbe, al modaliteti nagađanja su različiti ovisno o razredu u koji će se tražbine i dospjela jamstva svrstati. Neki imaju prioritet i dok se oni ne naplate ostali stoje u redu, osim ako nemaju izlučna/razlučna prava na određenom imovinom.

@riquelme
@ sava

Bravo, tražim taj info, jedino me to cijeli dan zanimalo od ove cijele priče.

11,6 milijardi su potraživanja unutar grupe, tj. primjera ledo od jamnice, jamnica od konzuma, konzum od belja i sl.

To je fantastična vijest.

Nisam to tako mislio!

New Report

Close