LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ramljak upravo na TV rekao da Sber ima 18% ukupnih potraživanja i da su sada, nakon Londona, spremni na dogovor


@lebowski

tako je , ali osporio je 16 milijardi duga, a što znači da ukupni dug nije veći od kapitala Agrokora, što omogućuje skidanje jamstva

Dakle, Agrokor ustvari nije trebao završiti u stečaju, a sve ove priče o otpisima do 90%, a najčešće 70%, to su priče za malu djecu? Ne bih se složio.



"I dok psi laju, karavane prolaze"
A Ledo raste i raste 😉

a jesi dosadan majke ti

UFFFFFFF
[/quote]
Zašto? Pa čovjek pokušava nešto vratit.

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.



Ramljak upravo na TV rekao da Sber ima 18% ukupnih potraživanja i da su sada, nakon Londona, spremni na dogovor

Ako i Sberbank pristupi sporazumu, onda Agrokoru (i Ledu) ostaje i sva imovina koja je van RH a koju je Sberbank pokušao plijeniti, a sklapanje nagodbe onda je gotova stvar! Odlične vijesti dolaze jedna za drugom :-)))
[/quote]

dakle sklopit će se nagodba i što će onda biti???
nemaš pojma ko ni itko ovdje.
niti itko zna kako će ici podjela duga koliko će se otpisati hoće li se otpisati, da či će ici dug za nove dionice , na kojoj razin i ( agrokor ili firme) da li će ici dug na firme ????
Nitko ništa ne zna.

tak da svako trgovanje dionicama agrokorovih kompanija je cista lutrija i tko nije spreman sve izgubiti po meni nebini treb njimaao trgovati

a toliko gluposti napisanih na jednom mjestu nisam u životu pročitao kao zadnjih tjedan dana na Ledu

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Nisu osporena jamstva, nego tražbine. Osporene su jer ih Sberbanka želi uzeti na dva mjesta. Dakle, nema govora da jamstva više ne postoje, nego samo da se ne smiju naplatiti dvaput.

E sada mi to nije baš jasno.
Prijavljena potraživanja s raznoraznim jamstvima 503 milijarde – priznato 41,2 milijardi.
Jednostavno pitanje – jesu li dokinuta jamstva?

@Sava
Jamstva se ne mogu “dokinuti samo tako!




Ramljak upravo na TV rekao da Sber ima 18% ukupnih potraživanja i da su sada, nakon Londona, spremni na dogovor

Ako i Sberbank pristupi sporazumu, onda Agrokoru (i Ledu) ostaje i sva imovina koja je van RH a koju je Sberbank pokušao plijeniti, a sklapanje nagodbe onda je gotova stvar! Odlične vijesti dolaze jedna za drugom :-)))
[/quote]

dakle sklopit će se nagodba i što će onda biti???
nemaš pojma ko ni itko ovdje.
niti itko zna kako će ici podjela duga koliko će se otpisati hoće li se otpisati, da či će ici dug za nove dionice , na kojoj razin i ( agrokor ili firme) da li će ici dug na firme ????
Nitko ništa ne zna.

tak da svako trgovanje dionicama agrokorovih kompanija je cista lutrija i tko nije spreman sve izgubiti po meni nebini treb njimaao trgovati

a toliko gluposti napisanih na jednom mjestu nisam u životu pročitao kao zadnjih tjedan dana na Ledu
[/quote]

Naravno da se ništa formalno ne zna dok se ne potpiše nagodba, no više je nego dovoljno do sada objavljeno i objašnjeno kakav se ishod ovdje očekuje, samo treba prolistati desetke stranica i linkova. Netko u takav rasplet vjeruje, netko ne…netko zato prodaje, netko kupuje.

Ignore: KressoM, delux





Ramljak upravo na TV rekao da Sber ima 18% ukupnih potraživanja i da su sada, nakon Londona, spremni na dogovor

Ako i Sberbank pristupi sporazumu, onda Agrokoru (i Ledu) ostaje i sva imovina koja je van RH a koju je Sberbank pokušao plijeniti, a sklapanje nagodbe onda je gotova stvar! Odlične vijesti dolaze jedna za drugom :-)))
[/quote]

dakle sklopit će se nagodba i što će onda biti???
nemaš pojma ko ni itko ovdje.
niti itko zna kako će ici podjela duga koliko će se otpisati hoće li se otpisati, da či će ici dug za nove dionice , na kojoj razin i ( agrokor ili firme) da li će ici dug na firme ????
Nitko ništa ne zna.

tak da svako trgovanje dionicama agrokorovih kompanija je cista lutrija i tko nije spreman sve izgubiti po meni nebini treb njimaao trgovati

a toliko gluposti napisanih na jednom mjestu nisam u životu pročitao kao zadnjih tjedan dana na Ledu
[/quote]

Naravno da se ništa formalno ne zna dok se ne potpiše nagodba, no više je nego dovoljno do sada objavljeno i objašnjeno kakav se ishod ovdje očekuje, samo treba prolistati desetke stranica i linkova. Netko u takav rasplet vjeruje, netko ne…netko zato prodaje, netko kupuje.
[/quote]
Ramljak je ustvrdio da iznos osporenih tražbina od 16,5 milijardi kuna nije mali. “Svjestan sam da je ukupni iznos tražbina 58 milijardi kuna, i ovih 16,5 milijardi u cijelom postupku nagodbe mogu biti vraćene, tj. mogu biti priznate, tako da s te strane cijelo vrijeme baratamo s 58 milijardi kuna ukupnih tražbina. Ukoliko se ostvare pravni uvjeti da se neke tražbine još dodatno priznaju, normalno da ćemo ih i priznati”, rekao je Ramljak.

@lebowski, bisokavi

potpuno se slažem s vama, to je proces koji traje i možda dogovore, a možda ne.
Međutim ,
1. Sber ima samo 18% ukupnoga duga, a njihovo nastojanje preko Londonda palo u vodu
2. Na današnjoj tel. dogovoru, Ramnjak-Sber, dogovoreno je pregovarenje, a po prvi puta
3. Ranjak odbacio 16 milijardi Kn, znači sud ili veći otpis
4. Jamstva Leda i ostalih sada su blizu brisanja
5. Priznati dug također ide u nagodbu, min 50% minus

Uostalom moji dragi pravnici, rekao sam da postoji viši interes od Prava i vaših zakona, a to je politika.

Uvijek se je bilo jako opasno pouzdavati u politiku. Ako na jednoj strani imaš hrvatske političare, a na drugoj najmoćniju rusku banku, ne bih se kladio na naše.

@Grga
Odlicno je da SBERBANK “sjedne pregovarati”.
Jamstva ipak nisu “blizu brisanja” dok nema nagodbe,zar ne?
Ipak,treba shvatiti da interesi sadasnjih dionicara i vjerovnika nisu isti i da ce “mali”
najgore proci!





Ramljak upravo na TV rekao da Sber ima 18% ukupnih potraživanja i da su sada, nakon Londona, spremni na dogovor

Ako i Sberbank pristupi sporazumu, onda Agrokoru (i Ledu) ostaje i sva imovina koja je van RH a koju je Sberbank pokušao plijeniti, a sklapanje nagodbe onda je gotova stvar! Odlične vijesti dolaze jedna za drugom :-)))
[/quote]

dakle sklopit će se nagodba i što će onda biti???
nemaš pojma ko ni itko ovdje.
niti itko zna kako će ici podjela duga koliko će se otpisati hoće li se otpisati, da či će ici dug za nove dionice , na kojoj razin i ( agrokor ili firme) da li će ici dug na firme ????
Nitko ništa ne zna.

tak da svako trgovanje dionicama agrokorovih kompanija je cista lutrija i tko nije spreman sve izgubiti po meni nebini treb njimaao trgovati

a toliko gluposti napisanih na jednom mjestu nisam u životu pročitao kao zadnjih tjedan dana na Ledu
[/quote]

Naravno da se ništa formalno ne zna dok se ne potpiše nagodba, no više je nego dovoljno do sada objavljeno i objašnjeno kakav se ishod ovdje očekuje, samo treba prolistati desetke stranica i linkova. Netko u takav rasplet vjeruje, netko ne…netko zato prodaje, netko kupuje.
[/quote]

al onda nemozes pisat ide vamo ide tamo, ovi dizu ovi spustaju. nitko ni ne dize ni ne spusta…

koji ishod se očekuje, daj neki izračun na temelju tog ocekivanog ishoda?
samo trabunja nje i ide vamo ide tamo

jel može na 10 000nazad? može
jel može u pizdu materinu na 0? može

al niti jedan izračun na temelju čega vrijedi više ili manje nitko nije napisao , tak da sve ovo tu je mlacenje prazne slame

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ramljak osporava 16,5mil kn zato sta se rusi zele naplatiti sudskim putem.Budite sigurni da ce se i ta jamstva naplatiti bilo sudom ili ovako tako da tu nece biti brisanja ni kune .

New Report

Close