LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Po Lexu dioničari ne mogu ništa osporiti ako vjerovnici sklope nagodbu.

Članak 43. stavak 5:
"Nagodbom se, među ostalim, može:
– obveze dužnika pretvoriti u /…/ temeljni kapital dužnika ili nekih od njegovih ovisnih društava“
stavak 19:
”U slučaju da je za provedbu nagodbe potrebno donošenje odluka bilo koje treće osobe ili tijela, uključujući, ali ne i ograničeno na članove i/ili dioničare dužnika i povezanih i ovisnih društava, prihvaćena nagodba će na odgovarajući način zamijeniti takve odluke i predstavljati valjani pravni temelj za provedbu potrebnih promjena pri nadležnim tijelima, registrima, javnim knjigama, upisnicima i očevidnicima."

da, ali za ovisno društvo je potreban prevladavajući utjecaj, odnosno većinski udio, a Agrokor to nema u Ledu.

Analogno bi mogli dokapitalizirati i društvo u kojem imate 1 dionicu i tako ga preuzeti po Lexu što ne bi imalo smisla. Inače fala za taj članak dobro je znati, lijep pozdrav
[/quote]

Nije potreban većinski udio. Čitaj:

Povezana i ovisna društva
Članak 5.
(1) Postupak izvanredne uprave provest će se i nad trgovačkim društvom koje ne ispunjava uvjete iz članka 4. stavaka 1. i 2. ovoga Zakona, pod uvjetom da se smatra ovisnim društvom, u smislu članka 475. Zakona o trgovačkim društvima (»Narodne novine«, br. 11/93., 34/99., 121/99., 52/00., 118/03., 107/07., 146/08., 137/09., 125/11., 111/12., 168/13., 110/15., u daljnjem tekstu: Zakon o trgovačkim društvima) ili povezanim društvom (dužnik je društvo koje u drugome društvu ima većinski udio ili većinsko pravo u odlučivanju, ovisno ili vladajuće društvo, društvo koncerna ili društvo s uzajamnim udjelima prema Zakonu o trgovačkim društvima), a vladajuće društvo samostalno ili zajedno sa svojim ovisnim ili povezanim društvima ispunjava uvjete iz članka 4. ovoga Zakona.
(2) U smislu ovoga Zakona povezana i ovisna društva su društva sa sjedištem u Republici Hrvatskoj osnovana sukladno zakonodavstvu Republike Hrvatske, u kojima društvo iz članka 4. ovoga Zakona drži najmanje 25 % udjela.

Da li neko zna kad su najavili rezultate za treci kvartal

A što će ti rezultati?

Rezultati su nebitni za cijenu. Bitno je samo koliko su Ledo i Agrokor dužni jer su ionako svi skupa u stečaju, koji to pravno zbog trajanja ‘Lex Agrokora nije’, a de facto je.

Vauvau da sam htio pravni savjet otisao bi na legalis.hr.

Ovako me zanima za kad su najavili rezultate za treci kvartal?


Po Lexu dioničari ne mogu ništa osporiti ako vjerovnici sklope nagodbu.

Članak 43. stavak 5:
"Nagodbom se, među ostalim, može:
– obveze dužnika pretvoriti u /…/ temeljni kapital dužnika ili nekih od njegovih ovisnih društava“
stavak 19:
”U slučaju da je za provedbu nagodbe potrebno donošenje odluka bilo koje treće osobe ili tijela, uključujući, ali ne i ograničeno na članove i/ili dioničare dužnika i povezanih i ovisnih društava, prihvaćena nagodba će na odgovarajući način zamijeniti takve odluke i predstavljati valjani pravni temelj za provedbu potrebnih promjena pri nadležnim tijelima, registrima, javnim knjigama, upisnicima i očevidnicima."

da, ali za ovisno društvo je potreban prevladavajući utjecaj, odnosno većinski udio, a Agrokor to nema u Ledu.

Analogno bi mogli dokapitalizirati i društvo u kojem imate 1 dionicu i tako ga preuzeti po Lexu što ne bi imalo smisla. Inače fala za taj članak dobro je znati, lijep pozdrav
[/quote]

Meni nije jasno zašto je svima toliki problem pročitati zakon od nekoliko stranica, a ne zaključivati napamet i pisati gluposti?

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/full/2017_04_32_707.html

Povezana i ovisna društva
Članak 5.
(1) Postupak izvanredne uprave provest će se i nad trgovačkim društvom koje ne ispunjava uvjete iz članka 4. stavaka 1. i 2. ovoga Zakona, pod uvjetom da se smatra ovisnim društvom, u smislu članka 475. Zakona o trgovačkim društvima (»Narodne novine«, br. 11/93., 34/99., 121/99., 52/00., 118/03., 107/07., 146/08., 137/09., 125/11., 111/12., 168/13., 110/15., u daljnjem tekstu: Zakon o trgovačkim društvima) ili povezanim društvom (dužnik je društvo koje u drugome društvu ima većinski udio ili većinsko pravo u odlučivanju, ovisno ili vladajuće društvo, društvo koncerna ili društvo s uzajamnim udjelima prema Zakonu o trgovačkim društvima), a vladajuće društvo samostalno ili zajedno sa svojim ovisnim ili povezanim društvima ispunjava uvjete iz članka 4. ovoga Zakona.
(2) U smislu ovoga Zakona povezana i ovisna društva su društva sa sjedištem u Republici Hrvatskoj osnovana sukladno zakonodavstvu Republike Hrvatske, u kojima društvo iz članka 4. ovoga Zakona drži najmanje 25 % udjela.

Intervali se smanjuju.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

A sta cemo sa ovim ko namjerno sa 250 stalno blokira cijenu i sprijecio odlazak na 2000?
To je najveci spekulant u cijeloj prici

Alene zasto je lud.Ja vjerujem u Ramljaka i njegovu sigurnost kad kaze da ide 100 posto nagodba i dogovor, i mislim da ce se nagodba odviti kako treba i da ova cijena da je i duplo veca bila bi ok.Zato ne prodajem do 5000.Ako spusim sam sam kriv,i odabrao sam krivog za vjerovati.

Da more se smiruje ocekivano krece lagano dolje

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

caccone, 07.11.2017. u 11:09

amarananab
Mislim naučio sam ove tobogane još prije par godina najviše na Ingri i Diokiju, ali da i nakon svih tih godina još uvijek postoje ljudi koji su spremni nasjesti to mi je fascinantno. Što se ovdje promijenilo od prvog dana trgovanja do danas. NIšta, baš ništa, osim što jedni sada imaju pare a drugi papire!

Tebi nista, a neki su jamili.
A ti i dalje trubi da na – 85% nekaj ne vrijedi.
S 11000 na 500 kn.. Izracunajte postotak pa mi reci da nije bilo bombon za uzet.
Burza je rizicna, da sam htio siguran prinos dao bi u fond koji, kao sto vidimo, rade boze sacuvaj

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Ledo d.d. – Obavijest o zasnivanju založnog prava na žigovima

Ledo d.d. – Obavijest o zasnivanju založnog prava na nekretninama Izdavatelja

obavijest o korporativnim jamstvima

Ledo d.d. – Obavijest o privremenoj mjeri osiguranja u postupku u Srbiji 1

svi žigovi, brand i sve nekretnine, upravna zgrada, poslovne zgrade, gospodarske zgrade, tvornica sladoleda, tvorničko dvorište su pod hipotekom za založno pravo u korist Madison Pacific Trust Limited a sva Ledo imovina izvan hrvatske je pod blokadom Sberbake i sada razmislite koliko dionica Leda d.d.vrijedi.

ako se aktivira založno pravo u korist Madison Pacific Trust Limited, oni preuzimaju sve. žig. brand, nekretnine, i pogone a dioničarima Ledo d.d. ne ostaje ćak niti ime.

ista stvar je i sa Jamnicom.

Reko sam da će biti neka prljava igra.
Požurivaju sto vise prodat još danas,još malo će se moci vidjeti ko je sve prodao.

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

New Report

Close