LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo ovi #uokvirili# rezultat za prvih 8 mjeseci 2017
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/hLfb6ApC39jwhxViKIj6VA==.pdf

Super su te Ramljakove fore, sa okvirnim rezultatima.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/hLfb6ApC39jwhxViKIj6VA==.pdf

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



Lažiranje financijskih izvještaja je po meni kriminal i nadam se da će veliki investitori tužiti članove uprave koji su potpisivali financijska izvješća. Bilo je lijepo imati visoke plaće i sve priveligije i nitko se nije toga želio odreći. Tek kad nekoliko članova uprave završi na nekoliko godina u zatvoru uz oduzimanje imovine će slijedeći CFO razmisliti što potpisuje i da li 50k ili 100 brutto vrijedno da završiš u zatvoru i da ti kasnije oduzmu imovinu.
Upravo je lažiranje izvješća i nepostojanje pravne države razlog zašto već duže vremena ne želim kupovati dionice.
Sad je vrijeme da se takvim stvarima kaže dosta, da se 20 ili 50 ljudi pošalje u zatvor. U suprotnom, možemo se u potpunosti pozdraviti sa trgovanjem dionicama.

Sto si ti naivan. Svugdje se lažiraju izvješća, pitanje je samo koliko se njih i nakon koliko vremena uspije uhvatiti i privesti pravdi.

Ovdje izvješća nisu lažirana koliko ja razumijem falsificiranjem i predstavljanjem falsifikata u javnosti nego se koristila neadekvatna zakonodavna i stručna praksa gdje se poduzetniku ostavilo dovoljno ili previše prostora da stvari tumači i primjenjuje neke stvari ovako i onako al opet u granicama lokalnog revizorskog standarda. I to nema direktne veze s načinom financiranja koncerna i nelikvidnosti koja je usljedila početkom ove godine. To sto su dioničari izgubili ili će izgubiti stvar je, možda i ponajviše, njihova nerazumijevanja financijskog položaja koncerna i načina na koji je on funkcionirao. Zato ne treba stvari sagledavati na način cijena je pala s ove na onu razinu nego gledati malo dalje u prošlost i šire i reci, cijena nikad nije ni smjela doći do tih razina s kojih je nedavno padala. Tko je kriv za to? Neki vise, neki manje, a detalje neka utvrdjuju sudovi i povijest, ako će se netko baviti tom temom.

Ruku na srce, svi ste znali tko upravlja i tko je većinski vlasnik Leda, a koliko je od vas ovdje prisutnih pogledalo bilancu vladajućeg društva i recimo stupanj financijske poluge?

Kladim se ni 5% prisutnih. I tko je za to kriv?
[/quote]

Tvoje tumačenje prava je besmisleno. Vozač prođe kroz crveno i udari pješaka, a ti tvrdiš da je pješak kriv jer nije pogledao lijepo-desno??

Prihodi u prvih osam mjeseci malo veći od 800 miliona kuna…hmm…neće to vjerojatno stići ni blizu prijašnjih razina prihoda na razini godine…još je praktično jedan kvartal do kraja godine, a ukoliko se dobro sjećam zadnji kvartali su bili po prihodima 200-300 miliona…nadam se da su na rashodovnoj strani dobro “stisnuli kaiš” inače ne bude pokrića optimizmu Ramljaka.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

Bitna je dobit a ona je do sad 200 mil kuna, istina je da je za 7 mj bila 106, za 8mj 157 a sad 199 što je u biti pad od 10-tak mil kuna ali nije loše. Do kraja godine može doći na 300 mil.

Zašto ne bi stigli prihod od prošle godine?

Pa prošle godine je bilo 1,2 mlrd kn prihoda, a ove godine sa 8. mjesecom 800mil, znači još 4mj i 400 mil kn…

O dobiti neću, jer smo već bolji nego prošle godine….

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

kad se krece ponovno sa trgovanjem???


x,

zna li ko kolika bi mogla bit dividenda od leda..400? 500?kn

0 kn
[/quote]

Nakon revidiranog izvještaja i svih događaja u međuvremenu, mislim da mogu reći da mi se prognoza iz ožujka pokazala točnom. Kad pogledam malo komentare iz tog razdoblja vidim da su neki još u travnju govorili o dividendi. Nevjerojatno kako su Toda, banke i neki novinari ljudima uspješno prodavali maglu. Nadam se da će ih sve sustići karma.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]


kad se krece ponovno sa trgovanjem???

Po ocitovanju uprave objava za FI prvi kvartal 2017 kao i polugodisnje izvjesce za 2017 bit ce najkasnije do 31.10.17.
Hanfa je obustavila trgovanje do kraja sljedeceg radnog dana nakon dana sto se ta izvjesca objave.
Prema tome ako se izvjesca objave 31.10.17..1.11. praznik..02.11.prvi radni dan nakon objave..znaci 03.11.17 najkasnije bi trgovanje trebalo bit otvoreno.

A sto se tice dosadasnjeg poslovanja u 17…”Strasno ” je sto dobit ove godine nece bit ili ce bit blizu proslogodisnje..!?!..Pa do sad je vec 200 mil.. Ok..rujan je bilo kisovit ..hladan…sladoled se sigurno malo trosio nego da je bilo vruce..Predstojeci mjeseci nisu mjeseci gdje ledo ostvaruje “ludu” dobit…dapace zadnji kvartal moze bit i gubitak…ali najdrazi su mi ti komentari koji kazu da je neuspjeh ako je dobit manja nego prosle godine !..Jos jaci da je gubitak zato jer je dobit manja od dobiti prosle godine..!!..

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Ekipa ne zna razliku izmedu konsolidiranog i nekonsolidiranog, ne znam sto se cudite… ?!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

@Lucijan
Neznam jeste li mene “ciljali” svojim postom. Vjerovat ću u to da niste jer u mojem postu niste nigdje mogli pročitati niti pridjev “strašno”, a još manje takav pridjev vezan uz dobit jer dobit nisam uopće komentirao. Komentirao sam isključivo trenutnu razinu prihoda sa izraženom sumnjom da će na kraju godine dosegnuti lanjske razine…ako je i bilo meni upućeno, falili ste, što se kaže, “cijelu loptu”.


@Ivan1902

Pitate se “zašto ne bi stigli prihod od prošle godine?”

Pa jednostavno zato što su u “prolaznom vremenu” slabiji, a predstoji još zadnji dio “staze” u kojem su i inače razine prihoda bile niže. Kako sam i rekao, mislim da su 2016 i 2015 zadnji kvartali bili oko 250 miliončeka prihoda. Uz ovo vam moram ispraviti i vaš netočan navod da su lanjski prihodi iznosili 1,2 milijarde. Lanjski su prihodi bili (ja govorim o ukupnim prihodima, naravno nekonsolidiranim jer samo takvi imaju smisla usporedbe sa jučer izašlom informacijom) iznosili 1,3 milijarde. Ovako izraženo se čini malo, ali to je 100 miliona razlike. Ta svota je polovina cjelogodišnje dobiti prije poreza iz lanjskog nekonsolidiranog rezultata LEDA i takva razina aproksimacije je meni neprihvatljiva.


@twrr

Ja se ne bi nadao dobiti od 300 miliona koju vi priželjkujete…ovih sadašnjih, ajde da zaokružimo, 200 miliona dobiti će u zadnjem kvartalu vjerojatno biti smanjeni, a ne povećani…tako je bilo prijašnjih godina i jednostavno ne vidim razlog u ovoj godini da bude drugačije.

PS posjedujem dionice Leda i ove brojke bi i mene jako veselile kad ne bi bio svjestan činjenice da netko mora vratiti dugove Agrokora makar i djelomično…a tko će to učiniti? Ivica guljenjem krumpira ili tako nešto? Možeš misliti…zato mi je jako bitno jeli dobit 100, 200 ili 300 miliona. Koliko primjećujem, prihod neće na lanjske razine, i opet, kao i u prošlom postu, izražavam nadu da su “stegnuli kaiš” na rashodovnoj strani da dobit ostane barem na istim razinama

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

New Report

Close