LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ramljak upravo potvrdio špekulacije o revizorskim izvješćima.

Je.. Već sam napisao o tome. Mislim da je to s pravne strane neko pokrivanje
Nego baci oko na obveznice.
Kreću se prema gore

Čisto sumnjam u obustavu trgovanja da su izvještaji bili negativno frizirani . To su fenomeni HT, INA i stranih banaka u zemlji.

Obustava trgovine je samo danas ili se čeka obavijest za dalje?


Obustava trgovine je samo danas ili se čeka obavijest za dalje?

Ovisi kako im se digne, tko zna što u ponedjeljak mogu izjaviti, pa ti trguj i ulaži na ZSE..

25.04 je zaba kupovala, 26.04 prodavala – opet gledajući pad ostalih dionica u četvrtak zbog dešavanja u vladi ledo je pao minimalno a situcija u koncernu je opasna, u srijedu netko je u zadnjoj minuti kupio 306 komada po 3640, jamnica nije ništa padala – sve to ne mora značit ništa a opet mi se čini kao da veći igrači imaju neke informacije koje bi mogle dignut cijenu.

Pusta naklapanja kolega, pusta naklapanja.
Jedino što ovdje može dignuti cijenu je situacija da neloši sladoledi i uvozno smrznuto povrće postane globalno tražena roba koja se plaća suhim zlatom, šanse za to = 0.
Osobno se još uvijek nadam da ce se LEDO prodati nekome vanjskome iako sudeći po ovome što rade s Konzumom(uništavaju ga do kraja) šanse za to su vrlo male po meni.

Možda jesu, ne kažem samo sam komentirao zadnjih par dana.
Realno imaju najbolje sladolede ako već pričamo o njima a ako bude prodaja onda treba biti nekom domaćem.
Znači ne radi se samo o Ledu već o 5-6 firmi kojima je Ledo vlasnik poput Frikoma, Baldauf itd.
Znači vodeći brand u proizvodnji smrznute hrane i sladoleda na tržištu bivše jugoslavije. Po meni vrhunska firma koja mora ostat u hrvatskim rukama.

Kolega slažem se s vama načelno, to bi bilo najbolje rješenje i volio bih da tako na kraju i bude. Međutim problem je što apsolutno ništa ne upućuje na razvoj takvog scenarija. Trenutna uprava je smiješna, vodi ju neki politički potrčko s 0 stvarnog iskustva u ovakvim situacijama koji priča gluposti o nuklearnim reaktorima i digo kvascu, a premijer je u stanju izazvati krizu u državi samo kako bi se obranio Agrokorov ministar. Pogledajte što su napravili od Konzuma, uništit će mu još ovo malo goodwilla što mu je ostalo. Osobno sam mišljenja da raspetljavanje situacije u Agrokoru nije nikome u interesu, ako me razumijete. (osim možda niže rangiraniim zaposlenicima, ali njih ionako nitko ništa ne pita).

Ja sam mišljenja da je most oduvijek bio problem i da su poene taržili u protivljenju poteza vlade u kojoj i sami sudjeluju. Ne samo sad već postavljaju noge od kad je formirana vlada.
Također su glasali za zakon o agrokoru a Marić im nije smetao sve do sad, pa ni u onoj prijašnjoj vladi.
Inače Marić je dai intervju jutarnjem
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/intervju-s-ministrom-zbog-kojeg-je-pukla-vlada-hdz-a-i-mosta-zdravko-maric-za-jutarnji-o-agrokoru-izostanku-podrske-mosta-prijedlogu-za-opozivom/5977756/
Ja ne kažem da je nevin ali ako je dovoljno stručan neka radi posao

Čovjek koji vodi restrukturiranje mislim da ga ne vodi sam i možda čak i nije uoće glavni tako da me on uopće ne zabrinjava.
Sada je tu firma koja će to nadam se odradit kako treba, kolega iz agrokora mi kaže da su već bili tamo obišli, utvrđuju ko šta radi i kako itd.

Ono o čemu pojma nemam je što se može napraviti vezano za agrokorove odjele u Ledu i Jamnici te koliko Todorić ima i da li ga se može izvlastiti pošto je on dao praktički u ruke države firmu koja ima ogromne dugove tj dao je dugove a i dalje je većinski vlasnik.


Pusta naklapanja kolega, pusta naklapanja.
Jedino što ovdje može dignuti cijenu je situacija da neloši sladoledi i uvozno smrznuto povrće postane globalno tražena roba koja se plaća suhim zlatom, šanse za to = 0.
Osobno se još uvijek nadam da ce se LEDO prodati nekome vanjskome iako sudeći po ovome što rade s Konzumom(uništavaju ga do kraja) šanse za to su vrlo male po meni.

Ledo bez Konzuma je kao Medo bez krzna. Pa ljudi moji Ledo je većinu svoga proizvodnog asortimana plasirao upravo preko Konzuma. Mislite da će Lidl, Kaufland, Spar i drugi strani lanci plasirati njihovu robu. Bajkovito! Imat će Ledo i viška robe na zalihama ili će je morati plasirati uz mizerne marže.

Ok ali prodavaonice konzuma nece biti srusene ili ce nestat. Ako i netko kupi konzum moze mu se uvjetovat kolicina domacih proizvoda na policama.


Ja sam mišljenja da je most oduvijek bio problem i da su poene taržili u protivljenju poteza vlade u kojoj i sami sudjeluju. Ne samo sad već postavljaju noge od kad je formirana vlada.
Također su glasali za zakon o agrokoru a Marić im nije smetao sve do sad, pa ni u onoj prijašnjoj vladi.
Inače Marić je dai intervju jutarnjem
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/intervju-s-ministrom-zbog-kojeg-je-pukla-vlada-hdz-a-i-mosta-zdravko-maric-za-jutarnji-o-agrokoru-izostanku-podrske-mosta-prijedlogu-za-opozivom/5977756/
Ja ne kažem da je nevin ali ako je dovoljno stručan neka radi posao

Čovjek koji vodi restrukturiranje mislim da ga ne vodi sam i možda čak i nije uoće glavni tako da me on uopće ne zabrinjava.
Sada je tu firma koja će to nadam se odradit kako treba, kolega iz agrokora mi kaže da su već bili tamo obišli, utvrđuju ko šta radi i kako itd.

Ono o čemu pojma nemam je što se može napraviti vezano za agrokorove odjele u Ledu i Jamnici te koliko Todorić ima i da li ga se može izvlastiti pošto je on dao praktički u ruke države firmu koja ima ogromne dugove tj dao je dugove a i dalje je većinski vlasnik.

Todorić nije ništa dao u ruke držve – sve je u rukama izvanrednog upravitelja i vjerovnika.
Vlada je samo donijela pravni okvir kojim će se spriječiti nekontrolirani raspad sustava Agrokora čime bi bili ugroženi i interesi dobrog dijela dobavljača, proizvođača i sl……Koncernu je sudbina određena.

Ono što je MOST htio rušenjem Marića i Vlade je da se ti tjekovi usmjere preko Vlade – zato su i sugerirali i radili javni pritisak da se uključe šprlje, Orepić, Cvitan…… kako bi to završilo vidjeli smo u slučaju Sanader.

Ovako Alix će dati svoj sud a nakon toga više nikakav čedo i Jadranka neće godinama tražiti pravicu za krivca,

New Report

Close