LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ljudi moji pa jeste vi čitali zadnjih 20-30 strana ove teme, imam osjećaj da se sve vrti u krug…
Ledo je u q4 imao jedva 75 kn po dionici KEŠA. I kasnije jednu blokadu računa + mu je kao što se razaznaje Konzum nije plaćao za proizvode… jer tek od ove transakcije od 80M e će dobiti za plaće i repromaterijal.

Ledo je todoriceva kuja ljudi moji, krava muzara



Kolika će biti dividenda ove godine?
Možemo očekivati nešto više nego prošle godine?

Nadam se….. možda kakva i izvanredna!?
[/quote]

A ja se nadam da će se dioničari koji bilo sto očekuju brzo probuditi iz dubokog sna!

Prije će deva proći kroz ušicu igle nego li će Ledo isplatiti dividendu!

Prosle godine dividenda je bila 425,01 kn po dionici

Ako cijena padne na na cca 700kn a prošlogodišnja dividenda je bila 425,01 to bi značilo više 60% prinosa.
Ništa najbolje mi je pričekati sa ulazom i pokušati ostvariti takav prinos.
Kako vidim tu ima dosta nervoznih investitora bolje rečeno spekulanata neki djele lekcije o tome kako je loše a neki o tome da to vrijedi jako puno.
Meni vrijedi 700 kn.

SVE VAS SLUŠAM - SVE ZNAM O VAMA!

Po onom članku spika je da banke će skinuti jamstva ako se Ledo zvijezda, Jamnica i ostalo prodaju…

Sad vi meni recite da li će taj scenarij dopustiti politika (preko Ramljaka i slično)???

Baš će Petrov tako nešto dopustiti… Da Neke kupi Ledo. Eventualno Podravka, to bi onda bio manevar boli glava. Jer je Podravka drz. Firma. Je li to izvedivo?


Ja i dalje razmišljam o ulasku.
Ali što se tiče ovog porasta cijena nemam pojma o čemu se tu sada radi.
Jedino što čujem je da se špekulira o ulasku ruskih i drugih fondova ?
I da će se možda jamstva skinuti..

U principu nisu ni vijesti nego glasine. Ali kako kažu…buy the rumor sell the news ?

sigurno da nisu mali svakodnevno u belje upucavali po 10-15 milijuna kuna nego veliki igrači…preslaguju se pozicije jer agrokor sigurno neće ostati vlasnik tih firmi, a tko će biti-tek ćemo saznati, no bitno je da kod takvih događaja cijene dionica – naglo rastu

Ignore: KressoM, delux



Ja i dalje razmišljam o ulasku.
Ali što se tiče ovog porasta cijena nemam pojma o čemu se tu sada radi.
Jedino što čujem je da se špekulira o ulasku ruskih i drugih fondova ?
I da će se možda jamstva skinuti..

U principu nisu ni vijesti nego glasine. Ali kako kažu…buy the rumor sell the news ?

sigurno da nisu mali svakodnevno u belje upucavali po 10-15 milijuna kuna nego veliki igrači…preslaguju se pozicije jer agrokor sigurno neće ostati vlasnik tih firmi, a tko će biti-tek ćemo saznati, no bitno je da kod takvih događaja cijene dionica – naglo rastu
[/quote]
Kolega,bez zamjerke,ali do sada su se gotovo sve vase procjene pokazale, u svezi ove dionice ,pogresnim!
Tko god stekao vlasnicki vecinski paket u postupku izvanredne uprave,izuzet je od davanja javne ponude,zar ne?
Osim toga,jos nismo sigurni dali ce BELJE u stecaj ili ne nakon izvanrednih mjera!!!
Sto je tu dobro za male dionicare od koji je ogromna vecina kupovala iznad 20-30 kuna!???
Mnogi zive u laznoj nadi da ce BELJU netko “otpisati dugove”.Ta,poslovni svijet tako ,u pravilu,ne funkcionira,a ako se nesto i otpise,to ce biti nakon sto se sve opcije naplate prethodno iscrpe!

Vidim da puno kolege i dalje mjesaju kruske i jabuke..Zadrzana dobit…dobit na kraju godine..ne znaci da je taj novac na racunu tj “ziv” i da s njim mozete placat racune. Moja firma ima dobit 100 a na racunu 1..Dodje mi za naplatu 10..i ako nemam racun mi ode u blokadu !
Dividenda..isplacuje se iz dobiti…Sad treba vidjet trko ce predlagat a tko donosit odluke..NO..?..Uprava..?..Skupština društva ?..Privremeno vjerovnicko vijece ?…U svakom slucaju ne vidim razloga da dividenda nebi bila isplacena.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Vi to ozbiljno u ovom trenutku pisete o dividendi?

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Dividenda ne može biti isplaćena jer su nelikvidni i nesloventni. Ledo nema novca, sav novac je otišao Agrokoru i neće se vratiti nazad. A sto se i vrati bit će za troškove poslovanja i vraćanje dugova, a ne za dioničare.

To sto imatelji ne vide, samo znaci da bi trebali posjetiti “okulistu”, a za pocetak, barem naučiti “gledati”, a ne bit slijepi pored zdravih očiju.


Vi to ozbiljno u ovom trenutku pisete o dividendi?

A zasto ne kolega ?!..Orkestar svira dok…

Obveznice u Berlinu i dalje u zelenom..

Pozdrav

svi smo mi Crobex



Vi to ozbiljno u ovom trenutku pisete o dividendi?

A zasto ne kolega ?!..Orkestar svira dok…

Obveznice u Berlinu i dalje u zelenom..

Pozdrav
[/quote]

Možda zato što je Ledo prisilnim putem odblokiran? Nije odblokiran zato što je imao dovoljno novca na računu pa je isplatio vjerovnike, nego je odblokiran silom zakona..

Onima koji su zaradili na ovom rebounceu čestitke!

New Report

Close