LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/mirovinski-fondovi-rasprodaju-dionice-leda/ar-153417/

DOGOVOR OD 2,4 MLRD. €
Dobavljači odahnuli, povući će blokade

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/bankari-ivici-todoricu-u-upravu-dovode-direktora-za-restrukturiranje-1160158

u ponedjeljak očekujem otvaranje s + blokadom odmah u startu :-))

Ignore: KressoM, delux

nije jer je to objavljeno već jučer navečer i kasnije je vijest samo dopunjena

Ignore: KressoM, delux

bio je sarkazama malo nije šala ali će ispasti šala, bojim se da je rupetina ogromna i da se pokušava samo spriječiti panika zato su i stavili ako u utorak a ne u ponedjeljak da se skida blokada. ja mislim da će blokada samo rasti
pogledao sam ovo što je netko stavio kako su dodatne dionice prebačene na repo. pogledajte malo top 10 agrokorovih firmi koliko je dionica u zadnje vrijeme pobjeglo na repo, konzum pogotovo. dosta je dionica prebačeno a koje već nekoliko puta služe za jamstvo jer se smatralo da je to imovina agrokora koje sad nema. ako je dionice tako prebacivao što mislite što je radio sa nekretninama?!

moguće da banke samo žele dobavljače odmaknuti da se mogu dodatno osigurati što je više moguće.

ja mislim da je imovina puno manja od obveza (kapitala više nema) što znači da se mora nekoga šišati a to nitko ne spominje dapače svi su pozitivni čak se više ne spominje da bi gazda trebao ostai bez svega

Ostaje, a njegova uloga od sada nadalje ce biti u rangu fikusa.
Slomili su ga (što on misli tko je on), a Agrokor je de facto u stečaju.


Ovo što se događa na Agrokoru nije da liči na stečaj, to jest stečaj. Prethodne obveze su zamrznute, radi se stečajni plan unovčenja radi namire vjerovnika, stečaj s preustrojem jer se nastavlja poslovanje nekih dijelova koncerna. Vlasnik će se razbaštiniti, imovina ide u prodaju radi namirenja dugova.

Jedina razlika između formalnog stečaja i ovog stečaja jest u tome da se u ovaj neće petljati hrvatsko pravosuđe, a to je super stvar.


@lebowski

Slažem se. Ovo je klasični stečaj po dosadašnjim hrvatskim zakonima.
Čak bi rekao klasični bankrot.

Meni nisu jasni dioničari Leda i ostalih firmi Agrokora.

Todorić više nije vlasnik Agrokora već to su banke i ostali vjerovnici (dobavljači).

Ono što bi trebali mali dioničari napraviti upit Upravi Leda da li su oni više suvlasnici LEDA ili nisu.

I ako su mali dioničari još uvijek vlasnici LEDA, da li je njihovo vlasništvo koliko je na burzi ili puno manje.

Znači tražite da se LEDO, a i ostali članovi Agrokorov koncerna očituju kakve imaju aranžmane s Agrokorom, koliko im Agrokor duguje.

Također, da li su svojom imovinom dali jamstva za kredite Agrokoru ili nekoj drugoj firmi za nekakve kredite, i koliko ti krediti iznose.

Vi kao mali dioničari imate PRAVO znati te informacije jer su navedene tvrtke izlistane na Zagrebačkoj burzi i dužni su Vam te podatke dati.

Tek na osnovi svih tih podataka donesite odluku da li će te ulagati u firme na ovim cijenama.

Dok Vam se Ledo i ostale firme ne očituju, treba tražiti od HANFE da prekine trgovinu s navedenim dionicama.

Ljudi moji iz postova koje čitam Vi nemate pojma o ničemu.

Ni da li ste više vlasnici dionica, niti da li je bilanca LEDA i njegova vrijednost jednaka onoj u izvještajima na burzi.

Nemojte igrati ruski rulet sa svojim novcima. Zato postoje zakoni koji sprečavaju trgovinu dok se ne znaju sve relevantne činjenice.

Lp,

ps. Što je s dionicama kojima je vlasnik Agrokor? Što ako ih banke počnu prodavati na burzi?

Hoćete ih kupovati i gdje će onda cijena?

“Pristali smo pristupiti standstill agreementu, približili stavove i puni smo optimizma sljedećeg tjedna potpisati. Predstavnici banaka moraju dobiti suglasnosti od upravljačkih odbora. Deblokada nije moguća dok se ne dobije pomoć države”, kazao je Josip Budimir iz Franck za N1.

Agonija se nastavlja?

@hasenfefer, iz tvojeg posta ja bi rekao da si ti naivan i da nemaš pojima o ničemu. Na svu sreću ovdje top 10 diktira smjer, ne troleri, a koliko vidim više njih kupuje nego prodaje trenutno od prvih 10.


@hasenfefer, iz tvojeg posta ja bi rekao da si ti naivan i da nemaš pojima o ničemu. Na svu sreću ovdje top 10 diktira smjer, ne troleri, a koliko vidim više njih kupuje nego prodaje trenutno od prvih 10.

Znači ja sam naivan. Onda me ti prosvijetli. Zbog čega je dionica LEDA odletjela ove godine na 11.000 kuna kada se je znalo da LEDO garantira za zadnji uzeti kredit Agrokoru.
A prava pomama je krenula kada je Agrokor odbio zadnji kredit za tekuće obveze jer su mu kamate bile previsoke.

Jedino što se slažemo da troleri kao Vi ne diktirate kamo će cijena dionice.

Kakvih prvih deset.

RUSI diktiraju smjer ove dionice.

Po meni se treba uprava LEDA očitovati, a ne prvih deset dioničara.

Lp





dovrsio ulazenje u ledo, sto sam mislio kupiti kupio, jos nisam ovakvu kocku odigrao na burzi, ili ledo u stecaj a ja bez dionica ili imam dobar ubod, mislim da su neke trece varijante malo vjerojatne.

Drevil kontam te na tvojoj sam strani, sad sam vani ali čekam možda malo nižu razinu. Ne znam… možda ipak i prođem.
Ovo su rizici ali rizik se ponekad ali ponekad isplati
[/quote]
Slabo ti to radis, bilo kao investitor bilo kao spekulant, bio bi unutra jer hoces zaraditi, ali bio bi i vani jer ne volis izgubiti novce.

Sto sad slijedi? Spamerima mariju i ekipi ostalo je jos malo vremena za schandenfreude. Cemu to dusebriznistvo? Jer imaju fiksaciju na ove dionice, mozda imaju neku nezgodnu luzersku epizodu s njima. Ili su negdje ostvarivali zgubitak dok se ovdje zaradjivalo. Pridruziti ce im se svi koji su ovo odradili napola, tako da bi ga malo stavili ali bez rizika pa su samo izgubili. Uglavnom mislim da ce ostati bez municije drugi tjedan, nista nije izvjesno ali omjeri vjerojatnosti su se danas izmjenile.
[/quote]
Kolega Drevil,ja Vas cijenim kao investitora i razumnog analiticara,ali moram priznati da mislim da se ovdje ponasate krajnje iracionalno i spekulantski sto me prilicno iznenadilo .
Nije na nikome od nas da vredamo druge investitore proglasavajuci ih za spamere i luzere.To jednostavno nije primjerenu na ovakvom forumu!
Ja sam pisao daleko prije i o BELJU i o Vupiku i o Konzumu i na zalost predvidao sam neke stvari daleko prije i prodao dionice VUPIKA i BELJA i izasao iz Konzuma u javnoj ponudi prije delistiranja,po daleko vecim cijenama jer sam se jednostavno bojao "kreativnog knigovodstva",stalnih dokapitalizacija ,kredita s velikih kamatama ,nemarnog odnosa prema malim dionicarima ,etc!
Dopustam mogucnost kratkotrajnog spekulatinog podizanja cijene,ali trend je negativan,a predlozene mjere "jako slice na nesto sto se zove predstecaj i stecaj" uz nekakav rok odgode !
Sada su dionicari na "brisanom prostoru" i ne znate kakva ce biti slijedeca-e bilanca!
Jamstva drustva su ogromna i pitanje je koliko su naplativa!
Uvjeren sam iz iskustva da je ovo "igra za velike" i da ce mali dionicari biti "kolateralne zrtve"!
Ja sada ne trgujem vec vise od 5 godina na ZSE jer su prometi mali,uveden je porez na kapitalnu dobit i jako je ogranicen izbor dionica,ali to ne daje nikome pravo da mi uskracuje da komentiram sto se dogada na ZSE!
Zelim da se ova kriza rijesi u interesu malih dobavljaca i radnika i da se zastiti bankarski sustav Drzave,ali sada mali dionicari nisu nikome prioritet osim njima samima.
Prosao sam niz dokapitalizacija u BELJU i VUPIKU i znam sto se desava sa cijenom dionice nakon toga!
Kada nema novca,dokapitalizacija je gotovo jedino rjesenje,a kada dobavljaci umjesto novca dobiju dionice (po maloj cijeni),oni ih ,u pravilu,moraju sto prije unovciti na burzi da bi mogli poslovati!
Svjesni ste sto to znaci za cijenu dionice!
Pa ipak,ako sve bude u redu,firma se dokapitalizira i kada se budu znale "nove bilance",mozda cu i ja biti zainteresiran za kupnju tih dionica, ali prije toga ne zelim kupovati "macka u vreci"!
Dakle,kao sto Vama nitko ne uskracuje pravo da kupujete dionice LEDA po 8,7,6,5 ili koliko tisuca kuna po dionici jer smatrate RISK/REWARD RATIO prihvatljiv i komentirate razloge za to,tako niti Vi nemojte etiketirati one koji smatraju da je to vrlo rizicno(i iznose razloge za to) !
[/quote]

Sve napisano mogu prihvatiti ALI na temi Belja ili Vupika. Ne znam zašto ovo pišete na temi LEDO.


DOGOVOR OD 2,4 MLRD. €
Dobavljači odahnuli, povući će blokade

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/bankari-ivici-todoricu-u-upravu-dovode-direktora-za-restrukturiranje-1160158

u ponedjeljak očekujem otvaranje s + blokadom odmah u startu :-))


Kakav ste Vi naivac, mili Bože. Pa zar nakon toliko godina provedenih na burzi vi očekujete da će ova firma opstati u obliku u kojem je sada. Ovdje će biti takvo razvodnjavanje kapitala da će se i najlošija bevanda činiti kao vrhunsko francusko vino. Takvo šišanje postojećih dioničara da će uši zujati kao da Vam netko opalio pljusku odjednom sa obije strane.

Ima li netko ideju od vas “koji sve znaju” tko je u ovim negativnim, stečajnim okolnostima u zadnjih 3 radna dana kupio dionica Leda za cca 57 mil kn po prosječnoj cijeni od cca 5700,00 kn ?
Tko god je prodavao u ovim paničnim vremenima je za razumiti. Zanimaju me kupci…mali, sitni, nevažni, oni koji ne znaju šta će s parama…57 mil kn…koji su to?

New Report

Close