LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


tko je danas kupovao, odlično je napravio! jer od DANAS počinje rješavanje krizne situacije, deblokirat će se računi leda i ostalih kompanaija, ubrizgati stotine milijuna EUR u sustav agrokora, a gazda će dobiti vritnjak skupa s upravom i na čelo kompanije dolaze međunarodni stručnjaci! može li bolje?? :-))))

http://www.vecernji.hr/hrvatska/bankari-standstill-nastupa-danas-predsjednik-uprave-sberbank-hrvatska-objasnio-koje-korake-ce-poduzeti-u-agrokoru-1160114
[/quote
Tko je danas prodao dobro je napravio. Ovo možda jest dobra firma ali je loša dionica. Preuzet će je Rusi za kikiriki, a malim dioničarima kao i na ostalim tvrtkama gdje su bili blokirani računi – šipak!


tko je danas kupovao, odlično je napravio! jer od DANAS počinje rješavanje krizne situacije, deblokirat će se računi leda i ostalih kompanaija, ubrizgati stotine milijuna EUR u sustav agrokora, a gazda će dobiti vritnjak skupa s upravom i na čelo kompanije dolaze međunarodni stručnjaci! može li bolje?? :-))))

http://www.vecernji.hr/hrvatska/bankari-standstill-nastupa-danas-predsjednik-uprave-sberbank-hrvatska-objasnio-koje-korake-ce-poduzeti-u-agrokoru-1160114

Evo, ja sam kupovao na 4500-4600

Sta da vam kažem, obznanio sam to na vrijeme da upozorim da je Graf sa targetom na 3500 možda pretjeran.

Dal ce u ponedjeljak gore u zelenilo kako avax tvrdi , ne znam. Ali ima dobre šanse….


tko je danas kupovao, odlično je napravio! jer od DANAS počinje rješavanje krizne situacije, deblokirat će se računi leda i ostalih kompanaija, ubrizgati stotine milijuna EUR u sustav agrokora, a gazda će dobiti vritnjak skupa s upravom i na čelo kompanije dolaze međunarodni stručnjaci! može li bolje?? :-))))

http://www.vecernji.hr/hrvatska/bankari-standstill-nastupa-danas-predsjednik-uprave-sberbank-hrvatska-objasnio-koje-korake-ce-poduzeti-u-agrokoru-1160114

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/standstill-potpisuju-tek-u-ponedjeljak-a-agrokoru-na-naplatu-stiglo-660-milijuna-kuna/5845463/

Cashisti ce imati nemiran vikend…kolo srece se okrece…🌞

No pain no Game



@Mario
, sad i ti malo dramatiziraš, imam dojam.

Da, dosadašnja potraživanja otplaćivat će se na sto godina sa sto godina počeka, kako to već i ide u stečaju, ali bitno je da se omogući čist novi početak. Ostalo su brojke koje će se provesti kroz knjigovodstvo.

Leb ne dramatiziram, slika je puno šira.Ali priznajem malo me uzela inspiracija…
Nemožete riješiti nešto što je godinama bilo naopako sa jednim papirom” standstill”..

Pričekajmo iznos cijelog duga.
Samo mi nemojte krenuti sa pričom što Ledo ima s tim i to je super kompanija…

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

@invest

Ledo je brutalna kompanija.(Ali samo ovako vertikalno integrirana)

Ali sad ima ozbiljne probleme i bilanca je kompromitirana I pitanje je koliko sad vrijedi.
Fire sale!

Prvi kvartal I dio drugog kvartala prihodi se ostvaruju na smrznutim proizvodima kojih nije bilo jer su strani dobavljači obustavili dostavu krajem 2016.
Dobava sirovina za proizvodnju sladoleda je dolazila restriktivno a ljeto je tu..
Kompanija je preuzela jamstva I jamči svojim kapitalom.
Keš pozicija prema matici.Gdje je?
Neda mi se dalje…

Kakav rezultat očekujete?
Možda ima prostora za rast prihoda.Veću dividendu.Veći market share.

Još će svi za Ivicom plakati, budete vidli!!!

Svi ste vi tu špekulanti i nekoga po….re nekoga ne!!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!


Cashisti ce imati nemiran vikend…kolo srece se okrece…🌞

Nemrem spavati, svega mi. Nekako sam se nabrusio ulaziti u fondove kadli se ono sjetim da jos nisu raspetljali te dugove tj. koliko ih je. Pa me proslo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Danas s računa pokupilo dividendu…

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Ma dug pada drastično……..tj cijena duga!
Obveznice su na oko 40% – to znači da toliko vrijedi osigurani dug.
Koliko vrijedi neosigurani sam Bog zna.
Bit će to šišanje epskih razmjera prvenstveno kompanija u koncenu.
Ledo bi tu mogao popušit i do 1 milijarde kuna.
Ali da mu plate ostalo odmah mogao bi nastaviti solidno i profitabilno poslovati.
No i to je bolje nego stečaj – ako legne koncern otpis i do 1,5 milijardi kuna?




dovrsio ulazenje u ledo, sto sam mislio kupiti kupio, jos nisam ovakvu kocku odigrao na burzi, ili ledo u stecaj a ja bez dionica ili imam dobar ubod, mislim da su neke trece varijante malo vjerojatne.

Drevil kontam te na tvojoj sam strani, sad sam vani ali čekam možda malo nižu razinu. Ne znam… možda ipak i prođem.
Ovo su rizici ali rizik se ponekad ali ponekad isplati
[/quote]
Slabo ti to radis, bilo kao investitor bilo kao spekulant, bio bi unutra jer hoces zaraditi, ali bio bi i vani jer ne volis izgubiti novce.

Sto sad slijedi? Spamerima mariju i ekipi ostalo je jos malo vremena za schandenfreude. Cemu to dusebriznistvo? Jer imaju fiksaciju na ove dionice, mozda imaju neku nezgodnu luzersku epizodu s njima. Ili su negdje ostvarivali zgubitak dok se ovdje zaradjivalo. Pridruziti ce im se svi koji su ovo odradili napola, tako da bi ga malo stavili ali bez rizika pa su samo izgubili. Uglavnom mislim da ce ostati bez municije drugi tjedan, nista nije izvjesno ali omjeri vjerojatnosti su se danas izmjenile.
[/quote]
Kolega Drevil,ja Vas cijenim kao investitora i razumnog analiticara,ali moram priznati da mislim da se ovdje ponasate krajnje iracionalno i spekulantski sto me prilicno iznenadilo .
Nije na nikome od nas da vredamo druge investitore proglasavajuci ih za spamere i luzere.To jednostavno nije primjerenu na ovakvom forumu!
Ja sam pisao daleko prije i o BELJU i o Vupiku i o Konzumu i na zalost predvidao sam neke stvari daleko prije i prodao dionice VUPIKA i BELJA i izasao iz Konzuma u javnoj ponudi prije delistiranja,po daleko vecim cijenama jer sam se jednostavno bojao “kreativnog knigovodstva”,stalnih dokapitalizacija ,kredita s velikih kamatama ,nemarnog odnosa prema malim dionicarima ,etc!
Dopustam mogucnost kratkotrajnog spekulatinog podizanja cijene,ali trend je negativan,a predlozene mjere “jako slice na nesto sto se zove predstecaj i stecaj” uz nekakav rok odgode !
Sada su dionicari na “brisanom prostoru” i ne znate kakva ce biti slijedeca-e bilanca!
Jamstva drustva su ogromna i pitanje je koliko su naplativa!
Uvjeren sam iz iskustva da je ovo “igra za velike” i da ce mali dionicari biti “kolateralne zrtve”!
Ja sada ne trgujem vec vise od 5 godina na ZSE jer su prometi mali,uveden je porez na kapitalnu dobit i jako je ogranicen izbor dionica,ali to ne daje nikome pravo da mi uskracuje da komentiram sto se dogada na ZSE!
Zelim da se ova kriza rijesi u interesu malih dobavljaca i radnika i da se zastiti bankarski sustav Drzave,ali sada mali dionicari nisu nikome prioritet osim njima samima.
Prosao sam niz dokapitalizacija u BELJU i VUPIKU i znam sto se desava sa cijenom dionice nakon toga!
Kada nema novca,dokapitalizacija je gotovo jedino rjesenje,a kada dobavljaci umjesto novca dobiju dionice (po maloj cijeni),oni ih ,u pravilu,moraju sto prije unovciti na burzi da bi mogli poslovati!
Svjesni ste sto to znaci za cijenu dionice!
Pa ipak,ako sve bude u redu,firma se dokapitalizira i kada se budu znale “nove bilance”,mozda cu i ja biti zainteresiran za kupnju tih dionica, ali prije toga ne zelim kupovati “macka u vreci”!
Dakle,kao sto Vama nitko ne uskracuje pravo da kupujete dionice LEDA po 8,7,6,5 ili koliko tisuca kuna po dionici jer smatrate RISK/REWARD RATIO prihvatljiv i komentirate razloge za to,tako niti Vi nemojte etiketirati one koji smatraju da je to vrlo rizicno(i iznose razloge za to) !

Ovo što se događa na Agrokoru nije da liči na stečaj, to jest stečaj. Prethodne obveze su zamrznute, radi se stečajni plan unovčenja radi namire vjerovnika, stečaj s preustrojem jer se nastavlja poslovanje nekih dijelova koncerna. Vlasnik će se razbaštiniti, imovina ide u prodaju radi namirenja dugova.

Jedina razlika između formalnog stečaja i ovog stečaja jest u tome da se u ovaj neće petljati hrvatsko pravosuđe, a to je super stvar.


Ovo što se događa na Agrokoru nije da liči na stečaj, to jest stečaj. Prethodne obveze su zamrznute, radi se stečajni plan unovčenja radi namire vjerovnika, stečaj s preustrojem jer se nastavlja poslovanje nekih dijelova koncerna. Vlasnik će se razbaštiniti, imovina ide u prodaju radi namirenja dugova.

Jedina razlika između formalnog stečaja i ovog stečaja jest u tome da se u ovaj neće petljati hrvatsko pravosuđe, a to je super stvar.

Vlasnik će se razbaštiniti ili će se vlasnici razbaštiniti? Imovina ne mora ići u prodaju radi namirenja dugova ako se dug ili dio duga pretvori u kapital.

Znaci nije bas stečaj, nego predstecajna.

New Report

Close