LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I na 5000 to je još uvijek best buy na ZSE

neki su mi nakon ovog posta na PM svašta pisali, a ja ostajem pri svom i ne pada mi na pamet prodavati ispod 7500, samo strpljivo i ne davajte jeftino ovo suho zlato

nebih se složio da je to najbolja ponuda na burzi. ulaganje u dionice trebalo bi donijeti dioničaru veću zaradu nego bi je ostvario kada bi novac držao u banci. isto radi rizika koje nosi ulaganje u dionice. u ovoj dionici definitivno nema dividende. ostaje samo vjerovanje u rast vrijednosti dionice. to je kockanje-najteži oblik ovisnosti.

a što bi ti rekli dioničari berkshira koji već 40 godina nisu dobili dividendu, a vjerojatno je niti neće, u međuvremenu su se svi obogatili
da nisi malo fulo fudbal

@ rovadC
Da fulo fudbal. Fulo je kuglu zemaljsku. Ledo je jedna od najboljih dionica na burzi. Kad krene priča, biti će vodeća. A kad se još Ledo počne prodavati u svim poslovnicama Mercatora, gdje će mu biti kraj kod svakog novog FI.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Kolega, ne drukajte [wink]

Ako se i realizira kupnja Mercatora, stvar će biti sljedeća:

http://www.poslovni.hr/vijesti/agrokor-zadrzava-ime-mercator-svuda-osim-u-hrvatskoj-i-bih-189155.aspx

shefsale, 26.10.2011. u 16:13
Četvrto, tijekom tri godine od preuzimanja Agrokor se obvezuje zadržati jednake ili čak i bolje uvjete za dobavljače Mercatora. I kao peto, Agrokor će ograničiti količinu proizvoda iz svojih tvrtki tako da ona neće prelaziti sadašnji udio na policama.

u redu je to što kažeš šefsale
no mnogo je načina da se to napravi kad jednom zasjedneš na čelo uprave konzumatora.
tako recimo nije isto, da li recimo, ledo držiš u ćošku i na dnu dućana, ili u visini očiju kod blagajne na top rasprodaji, a udio na polici je ostao isti, ili to isto napraviš na top lokacijama na duploj površini, a na periferiji recimo smanjiš udio leda na policama. pa to opet napraviš u udarnim terminima prodaje recimo usred ljeta na jadranu, a u slavoniji smanjiš, ili vikendom, …pa kako to stalno i kontinuirano kontrolirati što može biti problem…..
varijacija je bezbroj i dobri trgovci to dobro znaju, zato se i slovenci toliko protive. no pretpostavimo da se želi biti fer i stvarno držati dogovora u što ne treba sumnjati i tada je stvarno mnogo prednosti i sinergija koje će ledo i dr. imati od konzumatora.

da nisu tržišta u tolikim dubiozama ne bi bilo tako kako je sada da se na to tako mlako reagira, zamisli samo da se takva vijest pojavila 2007. kad je recimo samo belje uzletilo na preko 360 kad je bila najava preuzimanja lanca u turskoj.
no ni kriza neće vječno trajati sve će se te sinergije s vremenom dobro valorizirati na tržištu.

Mene zanima kako će to Slovenci uspješno kontrolirat,ono,doći će delegacija iz Slovenije koja će pratiti da li su u Makedoniji ili Bugarskoj stavili na policu dva ili tri reda Zvjezdinog ulja ili ima 5 kutija smrznutog graška umjesto 3…

"Only dead fish swim with the stream"

Ima ovdje likova kojima ne paše kad se pozitivno piše o Ledu. Što oni misle? Kupovati na tisuću kuna? Na 500? Da li to ukazuje na glupost veću od naivnosti ili obrnuto?

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

ja sam danas prodala ledo. nadam se da ce i dalje rasti, ali ….


u redu je to što kažeš šefsale
no mnogo je načina da se to napravi kad jednom zasjedneš na čelo uprave konzumatora.
tako recimo nije isto, da li recimo, ledo držiš u ćošku i na dnu dućana, ili u visini očiju kod blagajne na top rasprodaji, a udio na polici je ostao isti, ili to isto napraviš na top lokacijama na duploj površini, a na periferiji recimo smanjiš udio leda na policama. pa to opet napraviš u udarnim terminima prodaje recimo usred ljeta na jadranu, a u slavoniji smanjiš, ili vikendom, …pa kako to stalno i kontinuirano kontrolirati što može biti problem…..
varijacija je bezbroj i dobri trgovci to dobro znaju, zato se i slovenci toliko protive. no pretpostavimo da se želi biti fer i stvarno držati dogovora u što ne treba sumnjati i tada je stvarno mnogo prednosti i sinergija koje će ledo i dr. imati od konzumatora.

da nisu tržišta u tolikim dubiozama ne bi bilo tako kako je sada da se na to tako mlako reagira, zamisli samo da se takva vijest pojavila 2007. kad je recimo samo belje uzletilo na preko 360 kad je bila najava preuzimanja lanca u turskoj.
no ni kriza neće vječno trajati sve će se te sinergije s vremenom dobro valorizirati na tržištu.

Potencijalnom sinergijom Agrokora & Mercatora Ledo zasigrno može očekivati višestruku korist. Kolika može biti – saznat ćemo uskoro. Sve u svemu – sretno [thumbsup]

@ catwalk
Doći će vrijeme za njegovu prodaju, ali svakako to nije bilo jučer. Malo brzopleta i preuranjena odluka.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Nekako je Ledo jedan od rijetkih trenutno zelenih na burzi. Lijeva strana se popunjava, a desna skriva noge. Znači, onaj tko misli u proboj, ne zna koliko novca mora spremiti za to da bi dosegao određenu cijenu. Čekanje.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

New Report

Close